PDA

View Full Version : Plaćanje našim karticama



mikeai
18-12-2009, 00:32
Ima li načina da se kupi nešto u iTunes sa našom karticom ili ne? Probao sam i sa American Express i sa Master Card ali iTunes odbija karticu jer nije poreklom iz US.

iphone-srbija
18-12-2009, 00:34
tako je, ne moze bez kartice koja je iz zemalja koje iTunes podrzava, a to nije Srbija

znam da se neki ljudi snalaze tako shto im neko iz USA kupi i poshalje iTunes Gift Card...

bolepg
29-01-2010, 12:12
Ljudi sta vam je pa naravno da se moze kupovati sa nasom karticom,samo sto prilikom pravljenja accounta stavite da ste iz drzave koja podrzava itunes a vas broj kartice i to je to.

mikenzi
29-01-2010, 13:54
@iphone-srbija: Ja mislim da moze. Moje zet kupuje neke aplikacije, a ja sam mu otvorio iTunes account, lazni naravno, kao sto i svi mi imamo. Meni je licno kupio zadnji onaj update za iPod koji se placao mislim 10$.

Mlađo
29-01-2010, 17:50
Ja sam kupio iz neke moje znatiželje, baš da vidim da li može, jednu aplikaciju preko iTunes-a i može. Bez problema su mi skinuli pare :D

Kada sam se reg. stavio sam da sam iz Hrvatske i to je to

Mistrija
27-02-2010, 19:49
Da, i ja sam uspio, ali sam morao kreirati acc na hr storeu, malo je tricky procedura jer ja tada i nisam imao karticu, ne sjecam se najbolje...otprilike prvo kao krenes skinuti neku free app pa te tada pita za karticu ali imas opciju da odaberes bez kartice i onda pridje.
Kasnije sam regularno "nakacio" karticu/paypal account te skinuo/platio par aplikacija, radi sve OK u sustini sad.

skosan
18-05-2010, 18:27
E ljudi, kako ste uspeli odraditi kupovinu na iTunes, sa nasim (srpskim) karticama?
Ja ima reg. account na laznog amerikanca, i kad sam pokusao da unesem broj kartice, sve ok, ali problem mi pravi sa ona 3 digit broja, sa poledjine kartice...kaze da su "invalid"..
Imam Visa classic, kupujem sve i svasta na netu...ali ovde nece..
Probao sam napravim novi acc sa adresom u Hr, ali opet isti problem...
Jel kupuje jos neko sa srpskim karticama na iTunes-u?

iAlfa
18-05-2010, 19:50
Mozes da odradis sve preko Hrvatske Appstore, bitno, prilikom registracije accounta moras da pazis da stavis istu adresu kao sto ti je evdentirano za karticu koju prijavljujes i za zemlju stavis Hrvatska, sve radi OK

djipi72
18-05-2010, 20:07
kupujem ja i moze-ja sam registrovan na MK

skosan
18-05-2010, 22:42
hvala momci...pa sad da uzmem onaj Global AQ pro :)

ivan123
18-05-2010, 23:02
Pa imas onaj naj sajt qvaucher gde mozes da kupis itunes gift card i da platis preko mobilnog telefona.

Rakic90
19-05-2010, 04:28
Moze li neko da proveri da li nekako mogu da prijavim srpsku karticu na us apple store sa nekom laznom billing adresom, naravno pravom shipping, i kupim nesto?

iAlfa
19-05-2010, 12:28
Nemoguce je prijaviti bilo koju karticu na US Appstore, sem one koju sistem prepozna kao US credit card ( prepoznaje po broju kartice ), prijavi se preko HR ili MK appstore.

buxna
22-05-2010, 09:54
Ja recimo sam iz Bosne a napravio sam acount za Hrvatsku. Uopce nisam naveo istu adresu na koju mi je kartica registrovana. Samo pozivni broj moras od te zemlje tacan unijeti, i sve savrseno sljaka.

Mirche
06-06-2010, 18:57
Da, za hrvatski nalog je najvaznije ukucati tacan pozivni broj...

Ali, da li isto vazi i za UK nalog, zna li neko?

Nesha
07-06-2010, 11:19
Meni zvuci zanimljivo ovo sto je rekao Ivan123


https://www.qvoucher.rs/itunes-vaucer.php

Nesha
07-06-2010, 12:06
Evo napisacu u novom postu kako sam kupio iTunes App.

Otisao sam do najblize trafike, svako mesto gde prodaju dopune za mob prodaje i qVaucher dopune (u mom slucaju prodavac nije ni znao sta je to ali je video da ima opcija kao za dopunu). Na sms mi je stigao password pomocu kog sam se ulogovao na njihov sajt i dobio iTunes Gift code.

Taj redeem code sam uneo u iTunes, i sada imam na racunu 25 $. Vec sam pazario jednu app od 15$, koju nisam mogao naci krekovanu.

Znaci sve je prosto imate kupone od 10$ i 25$, ja sam kupio onaj od 25$ i platio ga 2338 dinara.
Po danasnjem kursu Narodne banke, 25$ je 2153 dinara, tako da mi i nije strasno sto sam 200 din dao za usluge kupovine, jer ne vidim laksi nacin.

Mirche
07-06-2010, 14:22
A da li uz pomoc tog qVauchera mozes da kupis filmove, serije i muziku ili samo aplikacije?

Jer ako mozes da uzmes isto ono sto se uzima preko hrvatskog naloga (odnosno ne mogu nikakvi audio-video sadrzaji), onda je citava stvar namenjena samo onima koji nemaju/ne mogu/nece da koriste master ili vizu.

Nesha
07-06-2010, 15:09
Pise i kod njih


Da bi mogli da iskoristite Vaš iTunes vaučer i kupujete muziku, filmove, igrice i programe potrebno je da imate instaliran program iTunes.

A i logicno je ako imas kredit da mozes da kupujes sve iz iTunes-a.

Verujem da je Hrvatski iTunes ogranicen iz razloga sto je vecina content-a za US trziste. Na ovaj nacin ti kupujes kao US korisnik.

Evo sad sam posao kao da kupim Avatar sa 9 $ na racunu, i dobio sam odgovor da nemam dovoljno novca, sto je poslednji korak pred download. Tako da verujem da moze bez problema ako imas kesh-a :D

Mirche
07-06-2010, 15:31
Super, bas ti hvala.

dzenopoljac
12-06-2010, 08:47
Evo napisacu u novom postu kako sam kupio iTunes App.

Otisao sam do najblize trafike, svako mesto gde prodaju dopune za mob prodaje i qVaucher dopune (u mom slucaju prodavac nije ni znao sta je to ali je video da ima opcija kao za dopunu). Na sms mi je stigao password pomocu kog sam se ulogovao na njihov sajt i dobio iTunes Gift code.

Taj redeem code sam uneo u iTunes, i sada imam na racunu 25 $. Vec sam pazario jednu app od 15$, koju nisam mogao naci krekovanu.

Znaci sve je prosto imate kupone od 10$ i 25$, ja sam kupio onaj od 25$ i platio ga 2338 dinara.
Po danasnjem kursu Narodne banke, 25$ je 2153 dinara, tako da mi i nije strasno sto sam 200 din dao za usluge kupovine, jer ne vidim laksi nacin.

Meni je ovo super stvar. Hvala na ideji.
:vb_happy: :vb_happy: :vb_happy:

AnaBG
24-06-2010, 15:19
Probala qvaucher i radi besprekorno.

Boris Lozac
08-07-2010, 22:19
A mozda je i lakse da izvadite besplatnu Internet Visa karticu, u Banka Intesi recimo.. Radi placanje najnormalnije, izabere se Hrvatska u iTunes-u, podatke stavite iste one kao za Internet karticu, i to je to.

Nesha
09-07-2010, 13:51
Ali neke stvari su limitirane za HR Apple store, ovako sa qvaucherom kupujem preko iTunes US.

iNew
22-12-2010, 21:00
Evo napisacu u novom postu kako sam kupio iTunes App.

Otisao sam do najblize trafike, svako mesto gde prodaju dopune za mob prodaje i qVaucher dopune (u mom slucaju prodavac nije ni znao sta je to ali je video da ima opcija kao za dopunu). Na sms mi je stigao password pomocu kog sam se ulogovao na njihov sajt i dobio iTunes Gift code.

Taj redeem code sam uneo u iTunes, i sada imam na racunu 25 $. Vec sam pazario jednu app od 15$, koju nisam mogao naci krekovanu.

Znaci sve je prosto imate kupone od 10$ i 25$, ja sam kupio onaj od 25$ i platio ga 2338 dinara.
Po danasnjem kursu Narodne banke, 25$ je 2153 dinara, tako da mi i nije strasno sto sam 200 din dao za usluge kupovine, jer ne vidim laksi nacin.

A ne razumem gde si video da ima opcija ?? Hocu da kupim, ali u 2 trafike ne znaju sta je to, a ja ne znam kako da ima objasnim, jel to dopuna za.... ??? :DDD kako da objasnim ?

Dzoni021
28-12-2010, 15:50
Kad vec pisem prvi post bilo bi lepo da bude nesto korisno :) Evo kako ja resavam ovaj problem.

Registrovao sam HR PayPal nalog i povezao sa Visa Internet karticom Vojvodjanske banke i Payoneer karticom. Obe su prosle bez problema.

Otvorio sam nalog na www.plasticjungle.com sa laznim US podacima, jerbo samo amerima prodaju.

Kartice su 8% jeftinije od iznosa koji imaju:
http://www.plasticjungle.com/gift-card/iTunes

Direktno placanje nasim karticama naravno ne prolazi, jer nisu izdate na US adresu, ali ako se placa preko PayPal-a ne rade nikakvu proveru.

RS kartica > HR PayPal > Plastic Jungle > US iTunes Gift Card

Ova Srbija je bas dobra za treniranje kreativnosti :vb_type:

no1livz4ever
30-12-2010, 13:52
Qvoucher radi savršeno. Kupio u kiosku, došao kući, dobio kod za iTunes, ubacio, i u sledećem sekundu imao na računu 10$. To je 935 din, a 10$ je ... oko 800 din. Za 135 din više ... meni je to sasvim ok ... to nije ni jedno pivo u gradu. A koristim US nalog gde mogu da skidam sve što poželim, a ne samo apps.

lujomanga
07-01-2011, 17:26
Ljudi, ja imam problem sa itunes nalogom. Sve sam normalno uradio sa svojom karticom, placao neke app i sve jebradilo normalno. Ali sad mi se desava da mi svremena na vreme kaze da nalog nije dobar i da moram da verifikujem security code. Svaki put kad tonuradim on mi naplati po jedan euro kao kod prve registracije. Da li se to nekome desavalo?

valdy
07-01-2011, 17:32
da li imaš novca na računu?

Meni se nešto slično desilo,al ja sam imao novac na računu.Otišao sam do banke i uplatio nekih 1000 dinara,čisto da vidim da li će tad proraditi i proradilo je :)

lujomanga
07-01-2011, 17:40
Ma imam novca na njoj, nije to problem:brickwall:

lujomanga
07-01-2011, 17:43
Cak se razmisljam da posaljem njima jedan preteci mail, to sto rade je cista prevara. Naplacivati za registrovanje vise puta je prevara!

Wowfactor
03-02-2011, 16:43
Posedujem paypal debit karticu i sharovan pp nalog sa osobom iz Teksasa. Svoj iTunes nalog sam registrovao na nekog ciku iz San Antonija u Teksasu (lazni, prema uputstvima sa ovog foruma).
Zanima me koje su mi opcije, uopste? Sta sad sve mogu sa paypal karticom da kupim od Apple-a?

mister
05-02-2011, 09:30
Mozes da kupis sta god hoces,samo ce te pri placanju terati da upises prave podatke (koje su vezane za karticu) i odaberes karticu sa kojom ces da placas,sve ce ti to ponuditi tvoje je samo da popunis (nema veze odakle si i odakle ti je kartica)

valdy
17-02-2011, 21:05
veliki su lopovi ovi sa qvaučera,jer ne možeš da kupiš karticu od 10$ kredita,već samo od 25 :(

edit:
obisao 10 mesta i na svih 10 me gledaju belo kad ih pitam za ovaj vaucer.

seen
06-04-2013, 01:46
Iako je tema stara nije lose da se malo osvezi :)
placanje na itunes-u se moze i preko omladinske kartice od Erste banke (Ukoliko posedujete MasterCard omladinsku karticu, ona je predviđena za plaćanje preko interneta i nije Vam potrebna nikakva aktivacija pošto je kartica Vać aktivna kada Vam se uruči.Po ovoj kartici nemate naknadu za plaćanje preko interneta.)

Zilas
13-05-2013, 20:06
Probao upravo da u moj nalog na itunes unesem podatke sa kartice banke inteze (VISA INSPIRE) ali odbija!
19811

zabrljanje
13-05-2013, 20:10
Ako ti je nalog na USA store-u onda je logicno da ne moze sa nasom karticom.
Mozes nase kartice da koristis na Croatian store-u.

Zilas
13-05-2013, 20:13
Imam kupljene aplikacije na ovom Americkom nalogu,da li bi ih imao i na Hrvatskom? i da li mora devizna kartica ili moze i u domacoj valuti(dinarima)?

zabrljanje
13-05-2013, 20:31
Aplikacije ti ostaju na store-u na kome si ih kupio i ne prenosis ih na drugi. Mozes za taj nalog (Hrvatski) da vezes bilo koju karticu koja sluzi za internet kupovinu.
Aplikacije koje si kupio mozes da skines i update-ujes kada se ponovo logujes na stari nalog sa korisnickim imenom i lozinkom ali se ne prenose na novi.

Zilas
14-05-2013, 02:17
To sam u principu znao ;)