PDA

View Full Version : Ukraden Ajfon 6, sta prvo uraditi



ppppppo
12-04-2016, 22:44
Prvo zelim da pozdravim sve clanove foruma,mislim da sam temu postavio na losem mestu,ako jesam neka Admini to isprave,hitno mi je potrebna vasa pomoc.Ukraden mi je apple 6 u subotu uveche odmah sa kutijom sam otisao u policiju,uz reci sve ce biti u redu i tako dalje.Malopre sam preko find my iphone-a locirao ulicu gde se nalazi Ajfon zvao u policiju oni kazu "pa shirok je to pojam" imas samo ulicu,ne mogu da verujem.Zivim u Pirotu u ceo Pirot je manji od jedne vece ulice u Bg-u.Sto se tiche policije znaci to pada u vodu,sta da radim? Da krenem sam u potragu? Svaki savet je dobrodosao jos u toku veceri,jer bih ujutru zorom krenuo sam po svoj Apple.Telefon je legalno uzet u mts-u,zakljucan je za mts i to je to.Sve sam vam rekao o telefonu.Inache pratim vas forum,ali se nikada nisam ukljucivao u diskusiju jer sam prosecan korisnik,volim apple,jer ne baguje kao android,i generalno koristim kameru,video.pozive i sms...

skiper
12-04-2016, 22:47
Imas ovde temu

Ukraden iPhone 6 16gb
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=53039

Najbolje bi bilo da nadjes nekog u policiji i da oni to rese

ppppppo
12-04-2016, 22:51
Nasao sam "vezu" u policiji pa se tako ponasaju prema meni ;) hvala puno za temu i moj je apple 16gb..stedeo stedeo i imao sam samo za verziju od 16gb-a....Sad ne znam sta da radim da ugasim find my iphone,da bi ga koristio ili da ostavim uapljen,ako mi daje lokaciju telefona to znaci da je na mrezi...barem da je konektovan na wifi ili gresim??

skiper
12-04-2016, 23:40
Ako vidis preko FMI znaci da je ukljucen, spojen na neki WiFi.

ppppppo
13-04-2016, 00:19
NEMOJ RADITI QUOTE POSTA IZNAD TVOG!!!

Coveche ne znam sta da radim pa on se nalazi svega nekoliko ulica od mene,zvao sam policiju oni mi kazu "ulica to je shorok pojam" a ta ulica je dugacka 170m..ja ne znam sta da radim....Telefon sve vreme mrda 2-3 cm-a pa se vrati u pocetku tacku

lowzyyy
13-04-2016, 00:32
Povedi nekoliko likova sa tobom pa mu pokazi kako stoje stvari


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
13-04-2016, 00:48
1.bez obzira kakva je situacija postoje pravila foruma oko imenovanja teme i sl...
2.nemoj raditi quote posta iznad svog ali to opet ide pod "postoje pravila foruma"

3.lowzyyy ti si vec jednom imao mute medjutim sa ovakvim postovanjem jedino sto ces da zaradis jeste trajni ban sa foruma ako nastavis....

lowzyyy
13-04-2016, 01:01
Izvinjavam se ali pazite situaciju:
Ukraden telefon sa kutijom ?!
Lopov slucajno se nalazi 2 min od coveka kome je ukrao ?!
Telefon lociran, policija nece da dodje?!
Sta drugo da kazem na ovo ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joca1995
13-04-2016, 01:13
Da li znas da imas mogucnost da mu saljes poruke?
Jesi li pokusao da ga kontaktiras?Cim mu vidis lokaciju,treba da imas mogucnost da saljes poruke.

Da sam ja nam tvom mestu mozda bih tako nesto pokusao,malo lazes kako imas njegovu tacnu lokaciju.Naravno sve to malo "nasminkas",mozda i prodje.Predstavis kao inspektor "pera peric"(budi kreativniji) i kazes da odnese telefon do najblizeg supa.Inace ce policija morati da intervenise u toj njegovoj ulici(to vidis,broj izostavis pravis se lud).

Previse gledam Serloka,ali cim nije tebe sprecio da ga lociras verovatno nije najbolje upucen u materiju.Mislim da te ovako nesto nista ne kosta,a mozda ga bas te poruke uplase.


Srecno,i javi kako se zavrsilo :)

ppppppo
13-04-2016, 01:22
Slao sam poruke raznih sadrzaja,trenutno sa u ulozi inspektora X znam mu ime i prezime i adresu,a bukvalno sam 2 min od njega i imam kutiju i racun i lokaciju i sve sto treba,kazu oni meni dodji ujutru...Jos kao imam "vezu" sta li jadni ljudi bez te "veze" rade. tacno ga vidim kako mrda i izlazi na ulicu proverava da li ce policija da naidje...ali ujutru idemo drug i ja,a on je kao bad liuternant(ne Neshko Kejdz) vec Kailtel licno

Igor88bg
13-04-2016, 01:49
Taj da se krije brate moj ne bi drzao ukljucen icloud telefon jer je neupotrebljiv ;-)

Faust29A
13-04-2016, 01:53
Slao sam poruke raznih sadrzaja,trenutno sa u ulozi inspektora X znam mu ime i prezime i adresu,a bukvalno sam 2 min od njega i imam kutiju i racun i lokaciju i sve sto treba,kazu oni meni dodji ujutru...Jos kao imam "vezu" sta li jadni ljudi bez te "veze" rade. tacno ga vidim kako mrda i izlazi na ulicu proverava da li ce policija da naidje...ali ujutru idemo drug i ja,a on je kao bad liuternant(ne Neshko Kejdz) vec Kailtel licno

Cek malo, imas sve njegove podatke cak i adresu i policija nece nista da ucini?

slavke1976
13-04-2016, 10:13
Sta se desilo? Bas me zanima.

skiper
13-04-2016, 10:40
Samo jedna je strana, procitaj.

slavke1976
13-04-2016, 10:43
Procitao sam, vidim da je rekao da ce da ide danas ujutro sa drugarom do tog sto mu je ukrao telefon. Zato pitam sta se desilo.

sone888
13-04-2016, 12:43
Tu sto se tice policije postoji jedan problem..ako se na lokaciji vidi samo ulica u kojoj je a ne tacno kuca ili zgrada( sto je jos gore) sta da radi policija?? Moze da kuca celom ulicom od vrata do vrata i da pita da li je kod tih ljudi ukraden iphone [emoji15] a sa druge strane da bi usli u kucu moraju da imaju naredbu suda sa pretres! E sad tu dolazimo do problema ako se ne sumnja na odredjeno lice zato sto sud ne moze da da naredbu za pretres za celu ulicu! Eto malo da vam bude jasnije zasto policija ne moze da nadje tel tek tako!

Faust29A
13-04-2016, 12:55
Pa da samo sto mu on zna ime, prezime i adresu od osobe koja mu je ukrala telefon, tako da mi apsulutno nije jasno kako i dalje policija i dalje ne radi nista.

Boletinho
13-04-2016, 12:57
Sad ce policija dati imei broj operaterima,oni ce pratiti jedno vrijeme pozive s tog broja,nakon cega ce policiji dostaviti listing najcesce pozivanih brojeva,onda policija kontaktira vlasnika tog
najcesce biranog broja i ovaj im fino kaze s kim je to toliko pricao i onda slijedi posjeta tom nekome

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

AndroPG
13-04-2016, 14:39
Meni nisi jasan druze, ja bih mu bio u dnevnu onoga momenta kad bih vidio lokaciju na "find my iphone"...Sprdas li se da cekas policiju, cekas da ugasi telefon, da se raskaci sa wifi?

Odradi screenshot dje ti pokazuje "find my iphone"(da imas kao dokaz) i direkt kod njega doma...

BLOODHUNTER
13-04-2016, 14:42
Небитан је сада оперативни рад Полиције да се овде нашироко о томе прича. Очигледно је да је у питању ситуација где неко од радника у полицијској станици не ради свој посао како треба. Иди у станицу ти лично и тражи моментално разговор са старешином дотичног који ти је рекао да ”ништа не могу да ураде”, а ако и тада не урадиш ништа обрати се директно МУП-у. Ако ти је телефон лоциран како ти кажеш то је одлично и брзо ће га вратити.

skiper
13-04-2016, 14:46
Ako je zgrada u pitanju kako ce znati kome da kuca na vrata?

zikicz
13-04-2016, 14:58
Ma da li je zgrada ili kuca svejedno.Kako bre da nekom upadne u kucu i trazis svoj telefon?!
@AndroPG
Jos ga posavetuj da li da ide naoruzan ili ne.Jel to po sistemu "zakon jaceg"?Pravdu u svoje ruke? Jel si ti svestan u kakvom problemu moze covek da se nadje,koliko situacija moze da se iskomplikuje i covek napravi u afektu nesto i da od zrtve postane kriminalac?

niki93t
13-04-2016, 15:25
Moras uzeti u obzir i to da lokacija nije bas uvek 100% precizna. Ja sam sad pokusao da lociram svoj telefon i pokazuje mi da je u zgradi preko puta moje, znaci greska od nekih 20-30 metara.

iLaki
13-04-2016, 16:24
To je tačno, kad uključim Google map na primjer prvo me detektuje da sam u kuću pored moje ili neku 100 metara od mene gotovo nikad ne da 100% tačnu lokaciju.
AndroPG je krajnje bizaran sa svojim komentarima, ako nisi bas bas 100% siguran da neko konkretno ima taj telefon nemaš pravo ni indirektno da ga optužiš, pa i ako znaš kod koga je opet nemas pravo povodom toga da upadaš u tudju kuću i slično, na kraj ti se sve može obiti o glavi tako da smirite strasti ljudi. :)

.stefan
13-04-2016, 19:15
Ma na kraju krajeva i da znas ko je i gde je tacno, lik ima legitimno pravo da te sa svog praga otera u pi*du lepu ma*erinu, ljudi sta je vama...
to je samo tvoja rec protiv njegove...

pustite nadlezne da rade svoj posao ako ste vec rešili da idete preko njih...

drugo, lepo kazu ljudi, lokacija nije sto posto tacna... zamisli da kucas pogresnom coveku na vrata, a on nema pojma o čemu se radi... zamislite sebe u situaciji da neko dolazi na vrata vama i zahteva nesto za sta u zivotu niste culi i pritom vas jos optuzuje da lazete... hiljadu potencijalnih problema bukvalno...

Shang Tsung
13-04-2016, 22:02
Ako je ulica sa kucama, mogao si i da "stalkujes" lokaciju i osmatras da vidis da li se nesto desava, a onda i vizuelno lociras svoj uredjaj.

Takodje, ako moze objasnjenje kako ti je telefon ukraden? Verujem da zanima neke, kako bi predupredili buduce potencijalne nezgode.

sicaspasic
13-04-2016, 22:50
Ja ne razumem da neko moze da ti savetuje da sam trazis telefon.
Da vizuelno lociras svoj uredjaj ???
Ne glumi detektiva niti bilo sta drugo, mozes sebi napraviti puno problema.
Nije prijatna situacija ostati bez 500e, ali jedino policija moze nesto da uradi po tom pitanju.
Ne kazem da treba da budes pesimista ali ako neko ne koristi telefon za pozive, policija tu ne moze nista.
Moze ona da locira telefon ali koga da optuzi za nesto ???
Malo je to komplikovanije nego sto mi zelimo, ali je tako.

zikicz
13-04-2016, 22:58
"Soko zove orla"
http://youtu.be/VDtpavvuMZI

ppppppo
27-04-2016, 01:19
Prvo zelim da vam se zahvalim na podrsci i to sto ucestvujete u mojoj temi,ja sam imao ozbiljne porodicne probleme,pa sam malo i zaboravio na telefon.Ja sam imao jednu gresku kad sam bio malo mladji,tako sam prenaglio otisao kod jednog lika koji mi je ukrao pare,prebio ga,a posle su me ganjali svi njegovi ortaci,i samo sam napravio veci problem.Pare nisam dobio nazad,pa se i policija posle umesala,jednostavno ne zelim o tome da pishem,jer imam tu "manu" ja sam brutalno posten i kada mi bude nanashena neka nepravda prelazim u "rage" mod i spreman sam na svasta.Ja sam pre neko vreme,tj u vreme kada se pojavio galaxy s4 nasao torbicu sa galaksijem 4 i sa 120,000 din.Otvorio torbicu uzeo telefon,za novac nisam ni znao,on je bio u drugoj pregradi ali to nije sada bitno,vratio bih u svakom slucaju.Otvorio galeriju video slike,prepoznao coveka i vratio torbicu.Kraj price,nisam cascen ni 200din,ali nije to bitno.Policiju bas briga za moj telefon,ali se ponudio jedan inspektor poznanik mojih roditelja,da pregleda snimke sa kamere i tu ce sve da se vidi.Ja sam sve kockice slozio,ja znam ko mi je ukrao telefon,sumnjao sam u njega,ali mi je lokacija sve potvrdila,kako to bas da apple,pokazuje ulicu tipa koji se misteriozno izgubio kad sam ja primetio da ga telefon nema,i kako bas to,ja sam se pravio blesav,ali me je njegov drug pitao kao u fazonu,da li si prijavio telefon? da li telefon moze da se locira ako je ugasen,ja kazem moze,i tu zavrsimo razgovor.Ja ga onda pitam nesto vezano za Grand theft auto 5,a on onda meni kaze "ma zajebi gta5" i sta si rekao,moze da se locira ako je telefon ugasen.Zasto njega to sve zanima,pa za moj telefon se tolko nisu ni "raspitivali" moji drugovi.Ne smem da pishem na forumu o metodama,ali mislim da ce da mi telefon biti vracen ovih dana,obavesticu vas,i samo jos nesto da kazem policiju,bar u Pirotu boli uvo za bilo koji telefon,Ja sam zvao danima,a oni mi kazu "Strpi se malo",ja odem licno,oni kazu ponovo strpi se malo...Boze sacuvaj,ja ne znam sta vishe da vam kazem...Pozdrav dobri ljudi,ako nista ne bude vracam se na stari dobri a 3gs koji nisam prodao,a imam i jedan apple4,pa boze moj imacu ponovo nekad sesticu kad bude bila 200e.Ja sam moju platio 92700din,toliko je kostala u proddavnici sa full kutijom 2 godine garancije,bas kada se pojavio

Icko
27-04-2016, 06:37
Mojoj kumi su ukrali telefon pre 3 meseca i ona je odmah prijavila policiji. Isto su joj tako pričali strpi se biće. Posle nekog vremena digla je ruke od svega, ali su je pre neki dan zvali da dođe da uzme telefon. Niko nije verovao da će biti pronađen. Dečko kod koga je bio nije palio telefon 3 meseca i kada je krenuo da koristi odmah su ga locirali. Tako da mislim da ima nade i za tebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mallena
27-04-2016, 08:44
@pppppp- prvi savet poseti terapeuta ( dobrog , kvalitetnog terapeuta) koji ce ti pomoci da naucis samoregulaciju, umirenje i slicno! Drugi savet - isto vezan za prvi treba da naucis da budes jasniji- poenta celog tvog posta gore je sta? Imam problem sa besom. I ostatak rekla kazala.
I trece sto se tice samog telefona, ili mu opali da sovira finde my iphone pa da ga izludis ili za zakljucaj na icloud.

bobanbg9
27-04-2016, 09:18
@mallena A ja ne verujem da si procitala sve postove od pocetka jer da jesi ne bi pisala ovo sto si napisala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
27-04-2016, 10:21
Ja sam procitao sve postove, a i dalje ne znam sta se tu dogadjalo :)
Kad dobijes telefon napisi nam ko ti je ukrao i kako :D ocigledno taj drug :)
I sto pises da ces koristiti 3gs kad ti je prodnadjen telefon? [emoji2]
Mozda zato sto ce staviti icloud nalog? Odes sa policijom kod poslednjeg vlasnika i resis problem

mallena
27-04-2016, 11:57
Procitah celu temu.

i dalje mislim ono sto sam gore napisala

plus cu dodati :
iphone nije apple , apple je kompanija iphone je prozivod te kompanije

i ovo :

konciznost i jasnost.
Cak i da si siguran da ti je ta osoba ukrala telefon i ti napravis prekrsaj to ces odgovarati za to! Sto nas vraca na prvo : treba da naucis da umiris sebe ( i sve ovo ti prica drama queen :D)

lowzyyy
27-04-2016, 12:26
Meni nije jasno zasto policiji treba toliko vremena. Posle tri meseca moze da ode za delove, a onda ? Sta tad covek da kaze ? Kako da ne poludi


Sent from my iPhone using Tapatalk

ppppppo
27-04-2016, 12:48
Dobro ljudi mozda ja jesam malo konfuzan,jer nisam hteo da idem u detalje,da znam ko mi je ukrao telefon,jer ta osoba zivi u toj ulici gde je telefon lociran,ja sam obavestio policiju o tome,i cekam njihovu reakciju,a to sto sam napisao da hocu da idem sa drugom da ga trazim,ja sam bio podstaknut postom jednog clana koji je glasio "idi od vrata do vrata u toj ulici" Pa ne moze to tako.Mislim da za ovu temu nije bitno sto ja iphone zovem apple,poceo sam tako da ga zovem,ne znam ni ja zasto.A problema sa besom nemam,jer da imam taj problem,ja bih vec otisao i uzeo stvar u svoje ruke,a ja i dalje cekam policiju da nesto uradi.Mozda sam imao nekada problema sa besom,ali mi se to tako gadno vratilo,a i bio sam klinac.Nista obavesticu vas sta se desava.A posto vidim da je svima bitno sta je stvarno bilo...nista stao sam za sto sa tim ljudima,telefonirao,ostavio telefon na stolu dok sam otisao do sanka,dobro to je moja greska,jer sam verovao da ne moze nista da mu se desi,jer su za stolom bila dva nazovi"druga"...To je cela prica...a rekao sam da cu da koristim 3gs...pa moram nesto da koristim 20 vishe dana sam bez telefona.Policija ocigledno kulira,a ja ne mogu da idem i sam da resavam taj problem.Ljudi necu u detalje ovaj grad je slepo crevo Srbije losa je sitacija,nisam ovde ziveo godinama,ja sam zgrozen.Mislim da u ovoj temi je sve vec receno.Cekamo policiju.

zikicz
27-04-2016, 12:58
Biraj drustvo....ili fon u dzep.

skiper
27-04-2016, 13:02
Ne mogu da verujem da su ti ukrali ljudi sa kojima si sedeo za stolom, strasno....i prave se blesavi.

Mido
27-04-2016, 13:03
Pa ako vec sumnjas na te likove koji su te i pitali da li moze da se locira i slicno, trebao si da slozis pricu da ne moze. Da su ti u policiji rekli da nema nista od toga, tako da ih navedes da koriste normalno telefon. A ne da kazes da se moze locirati i ugasen. Skines im zastitu da mogu koristiti, a ostatak posla ce policija da odradi.

ppppppo
27-04-2016, 15:29
Skinuo sam zastitu,telefon moze da se koristi,da telefon su mi ukrali,pa nazovi "poznanici".Ja sam usao u taj kafic da bih sacekao druga,napolju je bilo hladno i padala kisha,a to kada sam pricao sa tim likom o telefonu,ja sam mislio da me on to pita dobronamerno,tek sam kasnije povezao adresu,i sve ostalo,dani su u pitanju...Ispao sam glup.ispao sam budala,usao sam u kafic,i stao sa njima za sto,zato sto ih poznajem,dugo nisam ziveo ovde,njih sam znao,ostalo sve neki novi klinci,i to je to.Jedna svetla tacka u svemu tome je da ce snimak sa kamera biti pregledan,ovo je info od pre 20 min...Nebih vishe da smaram ovde o tom telefonu,jer postoje strasnije stvari od kradje telefona,samo stanje u zemlji i ovo ludilo i nezadovoljstvo je dovelo do toga da ljudi bukvalno "otimaju" I sad da nije previshe,o tome nisam pisao,ukrali su mi pre neki dan bicikl,u sred bela dana :(

ivanica28
04-05-2016, 10:45
Imam ja jedno pitanje vezano za FMIphone, elem meni je aktivirana opcija i sada ako mi se ( ne daj Boze) desi da mi neko ukrade mob, gde ja mogu da pogledam FMI kad telefon nije kod mene... Pokusala sam na racunaru ali ne ide... Vidim da pisete kako moze da se zakljuca i otkljuca ta opcija kada je ukraden mob zato pitam.... Uopste me zanima da li je po vama ta opcija ok? Vidim da se pise da radi pronalazenja telefona u slucaju kradje bolje da nije aktivirana...

Igor88bg
04-05-2016, 10:53
Icloud.com , u,ogujes se potom ides na find mu iphone ... Na ip je obavezno loc servis da je ukljucen. A da ga zakljucas dovoljno je da je na internetu online telefon.

ppppppo
04-05-2016, 20:09
Tako sam ja locirao moj Iphone,samo je lopov bio zakacen za wifi.Pa ne znam bili su sada praznici,a policija bas i ne voli da radi i ovako,a kamo li kad su praznici.Sutra dolazi jedan inspektor kod mene da mu ja dam imena tih ljudi sto su bili za stolom,pa mislim stvarno je bezobrazluk to sto su uradili,i idem na tu opciju neka ih maltretira policija jer sam sada 100% siguran ko su,jer mi je jedan moj skolski drug rekao da mu je ta "ekipa" nudila Ajfon 6.Znaci to je to.Javicu vam rezultate,a sto se tiche lokalne policije prstom nisu mrdnuli,taj inspekor sto dolazi kod mene je bivsi djak moje majke,ona mu je predavala na fakultetu,i dosta mu pomogla,sad se on covek ponudio da pomogne nama.

ppppppo
27-05-2016, 18:25
Prosto,osecam potrebu da vam javim kako se prica zavrsila.Od ove lokalne policije,a to pricam o mom gradu,tj Pirotu,znaci nema nista,potrebna je "debela" veza ili ko zna sta josh da se oni "pokrenu".Ja sam se pritajio mesec dana i polako prikupljao informacije,razmisljao,razmisljao,nisam hteo da neko bude maltretiran od strane policje.Svega sam se setio,druga stvar,tu gde je Ajfon lociran zivi onaj u koga sam ja sumnjao,druga stvar ova lokalna policija kada sam im ja rekao "Ulica Y tu je telefon" Oni meni kazu "ulica je shirok pojam pa mi ne mozemo celu ulicu da pretresemo zbog telefona"Ulica je toliko mala,pritom je "slepa ulica" nema ni desetak kuca,mozda 5-6 sa jedne strane i isto toliko sa druge strane.Nasao se jedan inspektor,ponovo navodim nas prijatelj koji je dosao kod mene i ja mu kazem ulicu ali mu kazem i broj,jer sam isao na lice mesta,pa sam znao i broj kuce tog lika u koga sam sumnjao,znam mu i ime i prezime...Inspektor je rakao "Reshicu ja to" To je bilo pre 2 dana,ja se jutros spremam da idem u Mts da potpisem ugovor i vec sam odabrao telefon a to bi bio Blackberry,jer ja pored Iphone-a uporedo godinama koristim i BB,Zvoni telefon,moja majka na telefonu i kaze"doneli su mi upravo tvoj Iphone.Mnogo sam srecan,jer te pare sto sam trebao da dam za ucesce da bih uzeo telefon,sad mogu da odradim i mali servis na mom automobilu.Hocu da se svima zahvalim na ucestvovanju a pogotovo ljudima pod nickom "Icko" i "Joca1995" zato sto su mi oni dodatno pomagali putem privatnih poruka,jer nisam sve smeo ni da pisem ovde,jer mozda je i lopov citao temu.Sada cemo moci da diskutujemo u nekim drugim temama,a ova moze LOCK!

vlada11070
27-05-2016, 18:28
Baš dobra vest!
Svaka cast!

AndroPG
27-05-2016, 23:57
Dobro je kad se dobro zavrsilo...
Lose je sto ti za svaku stvar kod nas treba veza...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ppppppo
28-05-2016, 00:01
I to debela veza,inache ja sad razmisljam,a sta preostaje ljudima koji nemaju vezu,a s druge strane prica mi jedan lik pre 2-3 dana,ukrali mu neki Samsung galaxy ne znam tacno koji jer ih ima "milion" ali on kaze da nov kosta oko 120e,nadjen za jedno popodne!? A covek nije imao vezu,samo prijavio kradju,ili zna neku foru koju mi ne znamo.

.stefan
28-05-2016, 11:41
ispade da svako zna nekog ko zna nekog, u principu svi mi imamo negde neku vezu, samo tripujemo da smo mnogo bitni zbog toga ;)

ppppppo
28-05-2016, 20:23
Samo hocu jos nesto da dodam jer juche nisam palio telefon.U telefonu se nalaze njegove slike,njegove poruke,lista poziva i tako dalje,sto dovodi mene do zakljucka da je on puna dva meseca koristio moj Iphone.Jos je apdejtovan IOS,Ja na preporuku jednog druga nisam radio apdejt,bio je na Iosu sa kojim dolazi fabricki.Sad primecujem malo drugaciji interfejs,ali primecujem i da mi baterija dosta slabije traje.Svrha ove poruke je da sam dosao do zakljucka verovali vi ili ne,da je on koristio slobodno telefon 2 meseca,i da ja nisam saznao ko je on,i obratio se tom coveku koji mi je pomogao,telefon mi nikada nebi vracen :D SVe je vec receno,moze LOCK