PDA

View Full Version : 4g rezim a 3g kartica



dzonikinsan
05-04-2016, 10:33
Drugari, imam jedno pitanje, juce sam uzeo iphone 6s simfree, posle resetovanja jer sam ga uzeo od drugara automatski mi je bio namesten rezim rada na za 4g mrezu dok moja sim-kartica odnosno tarifni profil ne podrzava 4g mrezu, menjao sam sim karticu u MTS-u pre 10 dana i dobio sam USIM, desilo mi se u par navrata da mi jednostavno dok sam na 3g netu pa cak i na E konekciji samo se prvo izgubi internet a nakon toga i mrezi i izbaci mi no service i vrati se za sekundu ili dve, juce sam u podesavanjima namestio samo 3g signal u rezimu rada i cini mi se da nemam vise taj problem, da li je enko imao slicno iskustvo sa ovako necim i da li je moguce da rezim na 4g mrezi a sa sim karticom koja taj rezim ne podrzava moze da pravi problem.

sone888
05-04-2016, 10:48
Mozes da ukljucis 4g rezim i sa 3g karticom ali ti se ne menja brzina..tako se ja barem secam dok nisam uzeo 4g karticu..neka potvrdi neko.. [emoji6]

dzonikinsan
05-04-2016, 10:53
Nije problem Sone sto drzim uklucen 4g rezim znam ja da mi se ne menja brzina ali pitam da li sam mozda zbog toga u tih par navrata ostao bez bez mreze, jer jednostavno nemam mogucnost koriscenja 4g usluge?

skiper
05-04-2016, 10:54
Ja nisam mogao ni da ukljucim 4G dok nisam zamenio karticu...kada prebacim vrti vrti i vrati na 3G.

dzonikinsan
05-04-2016, 10:57
Meni najnormalnije da u rezimu da prebacim na 4g verovatno jer je USIM kartica ali moj tarifni profil na mts-u je takav da do kraja isteka ugovora ne mogu da predjem na 4g mrezu, imam 3g usluga najnormalnije i u podesavanjima namestim 4g i onda dok mi je tako bilo ispadao mi je telefon tih par puta iz mreze na sekundu ili dve i vracao se sa 3g signalom ili edge signalnom zavisno od toga gde sam bio...

sone888
05-04-2016, 11:31
Pa sto uopste onda stavljas na 4g? Stavi ga rucno na 3g i uzivaj! [emoji6]

dzonikinsan
05-04-2016, 13:13
sone to sam i uradio, za sada radi sve normalno, ja sam malo tripozan da se tako izrazim najblaze receno, pa rekoh da pitam... :bow:

.stefan
05-04-2016, 13:52
znam da 4g kartica nece ni da uhvati signal na telefonima koji ne podrzavaju 4G, npr iphone 4....

tako da iskuliraj :) dok ne nabavis 4g nemoj ni da ga palis i mirna bosna ;)

Jailbreak
05-04-2016, 14:18
Ja ipak mislim da ti je drugar ipak uvalio telefon.

Joker
05-04-2016, 18:23
Meni najnormalnije da u rezimu da prebacim na 4g verovatno jer je USIM kartica ali moj tarifni profil na mts-u je takav da do kraja isteka ugovora ne mogu da predjem na 4g mrezu, imam 3g usluga najnormalnije i u podesavanjima namestim 4g i onda dok mi je tako bilo ispadao mi je telefon tih par puta iz mreze na sekundu ili dve i vracao se sa 3g signalom ili edge signalnom zavisno od toga gde sam bio...
Koji tarifni profil imaš? Sve mix tarife imaju mogućnost korištenja 4G.

https://www.mts.rs/privatni/internet/mobilni-internet/4Gmreza

dzonikinsan
04-12-2016, 23:18
sce je to cool ali ja sam napisao da sam ja imao taj problem i da sam na taj nacin uspeo da ga resim, mazda to nije slucaj kod drugih ali je meni to resilo problem... [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
04-12-2016, 23:58
Vidis li ti od kada su ti postovi?