PDA

View Full Version : 5S - low signal



milan64586
03-04-2016, 16:43
Ovako. Ujak ima telefon, 5S, koji je dobijem u Apple store-u u Nemackoj, kao zamenski telefon. Ubrzo nakon preuzimanja, garancija je istekla, tako da Apple store nije opcija za resenje problema. Radi se o tome da je primetio posle nekog vremena koriscenja (mozda je i od pocetka tako bilo), da mu u opisu potrosnje baterije, pored Phone, stoji low signal. To bi mozda bilo i u redu, da njemu u stanu, gde najvise vremena provodi, signal nije pet zvezdica, a mreza 4G. I ovako gde se krece, kaze da nigde nije imao losiji signal od 3G i tri tackice.

Telefon je stigao sa 9.1. Posle toga, a zbog toga, sam mu uradio clean install na 9.2, bez vracanja backup-a. Posle upgrade na 9.2.1 preko OTA, a onda opet clean install bez vracanja backup-a na 9.3.

Problem je sve vreme postojao.

Ono sto je JOS zanimljivije, je sto mi je juce poslao screen shot gde stoji low signal, sada ne samo pored phone, vec i pored jos nekoliko stavki, kao sto mozete da vidite.

https://i.imgur.com/9Ngj3If.png

Mozda i najzanimljivija stvar u celoj prici je ta da on u praksi nema nikakvih problema sa signalom, u smislu da mu se prekida veza, da nije dostupan ili bilo sta slicno. Opet i njega i mene ovo prilicno nervira i ne znam kako to da resim i sta je uzrok. Trazio sam malo i po netu, ali nista nisam nasao.

Ima li neko predstavu sta bi ovo moglo da bude i kako moze da se resi?

bbrks
03-04-2016, 17:26
Ja tu ne vidim problem. A sta se desava, kad iskljuci 3G, tj. kad stavi na 2G?

milan64586
03-04-2016, 17:28
Da, nema problema u praksi, ali nervira sto to stalno prikazuje. Narocito sto ni restore ne moze da ispravi problem. Probao je i sa 3G i 2G i ista stvar. Niko po netu nije cuo za takav problem, ili ja bar nisam nasao da jeste.

zabrljanje
03-04-2016, 18:05
Ujak, krvno srodstvo, obojicu vas nervira - logicna stvar :D

Nema tu nsita ni pametno ni posebno a kod nas ce (mada, verovatno i u vecini zemalja, koje su razvijenije, u pojedinim oblastima) stajati low signal za vecinu stvari koje zahtevaju intrnet konekciju, pogotovo ako je Notes aplikacija vezana za iCloud, pogotovo ako ima ukljucen Photo Stream i sve ostalo.

To sto on ima u vecini situacija dobar signal, ne znaci da je tim aplikacijama bas tad trebao net vec im je bio neophodan bas kad je bio malo slabiji signal (prema Apple-ovim zamislima a ne prema tome kako ti/mi posmatras/posmatramo dobar signal) :)

Ne pamtim da sam nekad masio da vidim taj low signal u bar nekoj aplikaciji - vise to ne gledam, ne analiziram i ne zanima me da se opterecujem glupostima kada sve radi normlano.

Posmatraj to kao da pokusavas da ispravis nesto sto apsolutno ne zavisi od tebe - mreze operatera, Apple-ove zamisli jacine signala, pokrivenost dobrim signalom u zemlji, kad neka odredjena aplikacija trazi vec neku komunikaciju sa net-om.

Opustite se i uzivajte u koriscenju uredjaja koji vam se, bar bi trebalo, svidja i koji volite da koristite - pogotovo sto sve normalno funkcionise.

Paranormal
03-04-2016, 18:51
Opusti se, normalna pojava, uvek ce to biti pored nekih aplikacija, otkako su to uveli gotovo da nisam video slucaj da barem za jednu to ne pise... :) Bitno da sve radi i da je sve normalno, a to je sitnica kojom se ne treba optrecivati...

A sto se tice garancije, mislim da kad udje u poslednji mesec i nakon toga reklamiras fon da dobijas jos 60 ili 90 dana garancije od tog trenutka... ili od trenutka kad ti zvanicno istekne, nisam siguran

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

matrix
04-04-2016, 08:55
i meni to pise pored svake aplikacije, takodje 5s na 9.2.1 Nemacka. Sve je ok za sada, nisam imao nikakve primedbe. Mozda je do mreze ovde pa daje cudan signal a iPhone to ne procesuira kako treba, ne znam, ali sam siguran da je sve ok i da problema nema. don't fix it if it's aint broken

milan64586
04-04-2016, 11:25
E pa hvala vam svima. Bas ste me iznenadili. Mislio sam da se to nikome ne desava, a sad ispade da se desava skoro svima. Cudno mi je sto se meni to nikada nije pojavljivalo. Mozda u delu grada gde zivim je kvalitetnija mreza, ili ne znam sta, ali ni na 5S koji sam koristio ranije, ni sada na 6S, od kada su uveli battery statistics, nije me se to nikada pojavljivalo. Bitno mi je samo da znam da nije neki problem sa telefonom.