PDA

View Full Version : Povezivanje Iphone - Samsung TV



Ike
03-04-2016, 00:38
Da bih što bolje objasni problem koji imam počeću od samog početka. :)

Dok sam imao Telekomov ADSL sve je funkcionisalo kako treba preko njihovog rutera, mogao sam da povežem iphone sa tv-om preko all cast i smart view aplikacije. U međuvremenu promenio sa provajdera (ikom) i dobio šugavi ruter bez wi fi te sam povezao TP Link wr740n i rešio problem, međutim nakon toga moj tv (iako provezan na wi fi) nije bio vidljiv u allcast i smart view aplikaciji. Pokušavao sam sa resetovanjem Tp Link rutera ali ništa, što se tiče ip adresa i dns to sam totalni noob. Ako može neko da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan.

DarkSide
03-04-2016, 04:20
ja sam totalni noob za tv jer ga koristim samo kad upalim playstation ali znam da sam mojima povezao samsung smart sa iPad-om preko tih samsung smart aplikacija. Jel to trazis ili nisam razumeo pitanje? ima jos programa za neki triming sadrzaja sa fona ili tableta na tv. imaju radijus vektor i doklupljen neki asusov wifi ruter i sve lepo radi...

Ike
03-04-2016, 11:37
Ranije je to sve lepo funkcionisalo dok sam imao telekomov Huawei ruter. Od momenta prelaska na ikom i dva rutera ništa više ne funkcioniše. Pretpostavljam da treba izvršiti neka podešavanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
03-04-2016, 12:06
Meni sve to isto radi preko Tv Assist aplikacije

xalix
03-04-2016, 13:05
iOS ima ocajnu integracuju sa smart TV uredjajima . Na androidu direktno iz galerije sherujes sta hoces , muziku takodje .. Jedini youtube sto je integrisan share po default-u ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

.12xx
03-04-2016, 15:01
iOS ima fantastičnih aplikacija za share na smart TV.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bekilence
03-04-2016, 17:42
A kako da pristupim iPhone sa Samsung le40a616 40' ali nije Smart? Imam USB ulaz i pise Wiselink?? Treba neka app ili..?


Sent from my iPhone using Tapatalk

smera
04-04-2016, 11:50
Da bi mogao da pristupis svom TV putem Iphone, TV treba da je on-line. Posto tvoj TV nije smart, mislim da ne moze preko Wiselinka, jer je ovaj namenjen za koriscenje video materijala preko USB. Dok nisam imao smart tv, koristio sam smart DVD plejer koji je bio umrezen i naravno, prikljucen na TV (ali ako nemas nesto takvo, to zahteva dodatne troskove). Postoji opcija da nabavis mali android stik (oko 50 USD) koji se prikljuci da TV i tako od svog TV napravis da bude 'smart'.

xalix
04-04-2016, 12:11
iOS ima fantastičnih aplikacija za share na smart TV.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koje su uglavnom ogranicene opcijama dok pazaris full verziju :) dzaba jbg