PDA

View Full Version : Iphone 6s Plus problem sa zvucnikom



nikolabl
17-03-2016, 21:49
Ako vec postoji neka slicna tema neka moderatori prebace post. Punica bila u Australiji, vratila se prije tri dana. Dobila na poklon Iphone 6s Plus kupljen nov u apple store-u u Melburnu. Danas uzela novu sim karticu i sad izgleda da telefon ima neki problem pa mi treba pomoc. Naime desava se da kada ona nekoga nazove ili kad nju neko zove jako jako slabo cuje tog koje sa druge strane. Kaze kao iz bunara da neko prica, jedva da se cuje da uopste neko ista prica. Kada upali spirekfon cuje se sve normalno. Posto ja jako davno imao iphone i ispao sam odavno iz stosa, da li je to problem sa zvucnikom ili je ipak nesto softverski, je li imao ko slican problem? Ako je zvucnik sta se moze uraditi, kako popraviti ili zamjeniti telefon. U Banja Luci smo pa ne znam kako i sta sad uraditi, ne znam da li u Bosni uopste ima ovlasteni serviser Apple uredjaja.

.stefan
17-03-2016, 22:01
ajde jedno glupo pitanje...jel je pojacano sa strane do kraja kad je uspostavljen poziv?

nikolabl
17-03-2016, 22:14
Jeste pojacano je do kraja. Ja nisam licno zvao pa da vidim sta se desava, sutra prekosutra cu pokusati procackati. Recimo da je stvarno telefon sa greskom, da zvucnik nije uredu sta uraditi, kako popraviti ili doci do zamjene telefona? Da li se moze poslati nekome u Austriju, Njemacku ili tako negdje pa da dobije novi telefon...?

kidedj
17-03-2016, 22:28
Jos jedno glupo pitanje, da li je skinuta fabricka folija ili samo isecena da ostane na ekranu?

Boletinho
17-03-2016, 22:28
Imas u Sarajevu Mekline ovlasteni servis,kontaktiraj ih i pitaj da li ti mogu zamjeniti telefon koji nije za EU trziste

Mido
17-03-2016, 23:02
Otkad je bitno gdje je kupljen telefon? Pa i telefone kupljene u USA normalno reklamiramo u BiH, Srb, itd. Sta je to Australija na drugoj planeti.

A tek sto mi nije jasno ovo sa fabrickom folijom, ko jos to sijece i ostavlja na telefonu?

Trebalo bi da mozes bez problema zamijeniti telefon u ovlastenom, ukoliko se utvrdi kvar. Dakle zovi Mekline i pitaj. Evo i broj, nadam se da je dozvoljeno postavljati: 033 550-985


Sent from my iPhone using Tapatalk

kidedj
17-03-2016, 23:20
E Mido Mido, kad bi samo znao koliko reklamacija je primljeno jer nije skidana fabricka folija. Samim tim se nije cuo sagovornik. Ili pak nije radio touch id.

Mido
17-03-2016, 23:25
Iskreno prvi put cujem da ima i takvih pacijenata. Samo baratanje makazama oko novog telefona mi je nepojmljivo :D




Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
18-03-2016, 00:49
to su isti oni sto kupe nov auto i ne skinu najlon sa sedista...ili jos gori,oni koji kupe tv i daljinac ostave u kesici :)

zikicz
18-03-2016, 01:06
E to sa daljincem je do jaja![emoji1][emoji1][emoji1]

Igor88bg
18-03-2016, 01:25
sta sa onima koji sami prave futrolice od kesa , i imaju one aparate za secenje plastike ujedno i stapanje,i naprave fensi futrolicu :-PPPP

nikolabl
18-03-2016, 09:48
Ne vjerijem ni ja da ljudi sjeku foliu i ostave na telefonu, kako samo dodju do takvih ideja :D :D. Skinute sve folije sa telefona, danas ce donijeti kod mene pa cu malo procackati. Kolega mi rece da je naletio ovde na forumu da su se ljudi zalili da su imali slicnih problema sa zvukom i da je izgleda bio neki softverski bag, da je poslije update-a na 9.3 sve radilo normalno pa cu prvo pogledati koja verzija softwera je na telefonu, ako kojim slucajem nije zadnja odraditi update mozda je stvarno do softwera nesto. Ako bude idalje isto zvacu taj Mekline u Sarajevo pa vidjeti sta ce reci, moze li se sta uraditi. Hvala svakako na odgovorima

.stefan
18-03-2016, 10:29
Cekaj jel je bila folija na telefonu ili ne? :)

nikolabl
18-03-2016, 10:32
Nije nije skinuta je :) :)

nikolabl
18-03-2016, 18:16
Ja se izvinjavam svima jer ipak necete vjerovati sta cu napisati. Punica je rijesila problem, naime ona je juce prvi put upalila telefon i mene je zvala i objasnjavala je kakav je problem. Ja nisam imao priliku uopste da vidim telefon, i kada ste napisali za foliju fabricku ja ju fino nazovem i pitam ona kae skinula sam. Veceras trebala doci i donijeti telefon da ja probam vidjeti sta je i moze li se popraviti. Zove me danas i smije se kaze popravila, odnijela nekome u servis i covjek lijepo vidio da ipak na telefonu jos uvijek stoji folija i skinuo ju i sad se sve cuje kako treba. Ja nisam mogao vjerovati sta mi govori. Ipak nekim ljudima ne treba dati savremenu tehnologiju :D :D :D :D :D :D :D :D. Hvala svima na odgovorima.
Moze lock :)

kidedj
18-03-2016, 18:24
:cool:
Nema na cemu :D

bolev87
29-04-2016, 22:59
Ljudi moze informacija koliko je para displej da se zamjeni na 6s plus?

Byakuya
29-04-2016, 23:03
Kakve veze ima tvoje pitanje sa temom?

moetchandon
29-04-2018, 12:00
Pozdrav, imam ovaj problem samo sto nemam foliju a jako se slabo cuje, da ne kazem jedva.

zabrljanje
29-04-2018, 14:18
Mozda ti je prljav.

moetchandon
01-05-2018, 22:23
:-)))) ocistio ga cetkicom, puno bolje se cuje.