PDA

View Full Version : 5s zakljucan na sofbank Japansku mrezu



radisic.andrija
15-03-2016, 22:31
Pozdrav, verujem da je ovo jedinstven problem, naime drugarica je dobila od sestre ip 5s, ali je zakljucan na Japansku softbank mrezu. nigde jos nismo nasli u Srbiji da otkljucavaju sa te mreze, a na par mesta su rekli da ni x-sim/r-sim ne moze pomoci. Kontaktirali smo i softbank da nam otkljucaju jer je istekao ugovor, ali oni traze da im se donese telefon (sto i nije bas izvodljivo :D ).
Pa reko' da vas pitam ovde da nema neko ideju za nekakvo resenje? kapiram da bi mozda taj r-sim pomogao, ali nisam bas skroz upoznat sa tim, a i telefon je na iOS 9.2.1 pa ni jailbreak, koliko sam ja u toku, jos nije moguce odraditi. :)

Rostilj xD
15-03-2016, 22:42
Chinasnow team je imao resenja za softbank/sprint i te ostale 'zeznute' varijante otkljucavanja.
Ovako nesto je bilo za ios 8.4, ali ne pratim stvarno sta se desava sad od kad sam otkljucao telefon.
Proveri link: http://www.chinasnow.net/index.php/archives/1082

bbrks
15-03-2016, 22:42
Ako si mislio da ce ti jailbreak pomoci oko otkljucavanja, onda se varas....a sto se tice *fabrickog* otkljucavanja, neko od strucnjaka ce se valjda javiti....

radisic.andrija
15-03-2016, 22:47
Hvala za link, Rostilj, trebace mi malo vremena da se snadjem u ovom haosu :D

Ako si mislio da ce ti jailbreak pomoci oko otkljucavanja, onda se varas....a sto se tice *fabrickog* otkljucavanja, neko od strucnjaka ce se valjda javiti....
Negde sam citao da za r-sim mora biti jb telefon, pa sam zbog toga napisao.

bbrks
15-03-2016, 23:12
Ne ne treba, koliko ja znam :)....mada...

.stefan
15-03-2016, 23:33
bilo kako bilo Rostilj je do sada najjaci nick na forumu :D

kontaktiraj neke od ljudi koji se bave otkljucavanjem mozda ti se posreci :)

Jailbreak
16-03-2016, 00:14
Rsim 10+ ima podrsku za tu mrezu. Imas i na yt uputstvo.

radisic.andrija
16-03-2016, 13:21
Ne citiraj post iznad svog

Nosio sam u ifix, iz nekog razloga nije mogao da radi sa r-sim karticom


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
16-03-2016, 16:21
Treba ti 3g kartica... Ja imam Telenor.se iPhone 5 koji radi sa RSIM 7+

ilijakv
16-03-2016, 16:31
Japan softbank moze da se otkljuca fabricki..

radisic.andrija
31-05-2016, 15:08
Ima li ko iskustva u saradnji sa ilijakv?
Nakon sto je napisao ovaj komentar

Japan softbank moze da se otkljuca fabricki..

Javio mi se i u inbox i dogovorili smo se da njemu posaljem novac da mi otkljuca telefon.
razmenili smo podatke i novac sam mu poslao.
29359
Nakon sto je proslo mesec dana, on mi je javio da ne moze da se otkljuca telefon i rekao da ce novac vratiti. Od tada je proslo jos mesec i po dana zavlacenja kako mu cas ne radi servis za netbanking, cas seli servis u novi lokal pa je u guzvi itd.. a evo vec zadnjih par dana vise ne odgovara nista.

Zaista je razocaravajuce da se jedan clan ovog foruma, koji ima status iSerbiaHero, tako ponasa i vara ljude.

.stefan
31-05-2016, 15:35
A inace @ilijakv novac ne moze da se uplati tako sto se uzme iz jedne banke i odnese i uplati u drugu?

radisic.andrija
31-05-2016, 15:45
evo i dokaza o uplati, a i nase dopisivanje i svi njegovi izgovori...

skiper
31-05-2016, 15:50
Vec je bilo ovakvih prica o njemu ali je uvek na kraju ispalo dobro, nadam se da ce i sada.

.stefan
31-05-2016, 17:57
On ce svakako biti banovan sa ovog foruma, kako god da se ova prica zavrsi, jer je toliko puta vise na njegove manifestluke i nakaradan nacin poslovanja gledano kroz prste, da je stvarno sve ovo postalo malo previse... i nema opravdanja...
sta god da si radio mogao si Ĩoveku da vratis pare... tako da ne pije vodu bilo koja prica...