PDA

View Full Version : Racunar se upali ali nema slike na monitorima



inactive
08-03-2016, 13:48
E ovako, sinoc dok sam igrao igricu racunar mi se restartuje sam od sebe, kad se sistem podigao u donjem desnom uglu mi se pojavi zuti trougao sa uzvicnikom, i kad sam probao da kliknem na njega samo je nestao. Posle 2 min racunar se opet restartuje ali sad nema slike ni na jednom monitoru (imam 2) i pustim jedno 5 min i dalje nista, racunar je upaljen(svetli mi mis i tastatura, led za hard i kuciste) ali nema slike, restartujem komp opet ista prica. Posle 20 min restartovanja racunara padne mi na pamet da ga istekam iz struje i ostavim tako 5 min, vratim sve i upalim i sve radi normalno, normalno se pali i nije se pojavljivao onaj trougao. Da li neko zna u cemu je problem i sta bi moglo da bude?

Specifikacije:
Procesor: Amd Fx-6300 3.5ghz
Ram: 8gb
Grafika: Amd Radeon R7 370



Sent from my iPhone using Tapatalk

Francy
08-03-2016, 15:23
probaj da pogledas temeprature na kompu, kako se ponsasaju, mozda se negde pregrejava pa se ugasi...

nenad87
08-03-2016, 15:33
Moze da bude do napajanja neki problem

Sent from my PSP7557 using Tapatalk

.stefan
08-03-2016, 16:37
Mislim da ti graficka pravi problem... Najverovatnije se pregrejala... Ja bih krenuo od nje testove...
Ako imas neku drugu testiraj...
Ako nije grafička moze da bude i do napajanja pa zabrljavi komp...

inactive
08-03-2016, 16:49
Nemam drugu graficku, a temperatura graficke mi je 43 stepena trenutno (nista ne radim na kompu) a temperatura procesora 55 average. Ne znam da li je to normalno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
08-03-2016, 17:25
Pa tesko da mozemo da ti pomognemo ako nemas rezervnih delova da eksperimentises...
Cpu ti je prilicno zagrejan ali to ti se sigurno zbog njega nije desavalo... Kad se cpu pregreje usporava komp ili se gasi...
Vidi koje su prosecne temp za tu grafičku...

nenad313
08-03-2016, 22:58
Zut trougao je vezan za driver graficke kartice,obicno izbaci upozorenje da je prestao sa radom kada tako se pojavi u uglu..

zolaman032
08-03-2016, 23:21
Vidi ima li novi drajver za graficku, i testiraj temperature, imas onaj program everest, ili 3d max za grafiku, pa vidi kako se ponasa sve


Sent from my iPhone6 using Tapatalk

inactive
08-03-2016, 23:24
Nema novih drivera za graficku, temperatura mi se vrti izmedju 39 i 46 stepeni ( kad nista ne radim na kompu) probacu sad da upalim zahtevniju igricu malo pa da vidim dokle ce da ide


Sent from my iPhone using Tapatalk

igoce
09-03-2016, 00:15
Meni je izbacivao zuti trougao kada mi je crkla graficka, bilo je slike, ali ne u svim rezolucijama, a u device manager-u mi je pisalo kao da nisam instalirao graficku.

mmilos82
09-03-2016, 00:41
Ne verujem da je graficka, iako postoji mogucnost. Ja bih probao sledece!

Izvadis RAM, upalis komp pa ugasis, vratis RAM. Ako to ne pomogne, ista procedura sa sa baterijom na ploci, ako to ne pomaze onda nadji dzamper na ploci za clear CMOS.

.stefan
09-03-2016, 01:33
Na sta ciljas? Da baguje ploča?
Ja bas mislim da je grafička mada ko zna...

zolaman032
09-03-2016, 09:07
Ne mora da trazi dzamper, jednostavno izvadi bateriju samo i spoji kontakte + i - . Temperature su ok, ali moras da ih opteretis sa nekim testom, tebi se problem nije desio kada nisi radio nista, vec dok si igrao igricu.. Uostalom, da li se js neki put desila ista situacija od tada?


Sent from my iPhone6 using Tapatalk

mmilos82
09-03-2016, 11:40
da bas to mislim da baguje CMOS chip odnosno BIOS

inactive
10-03-2016, 01:13
Nisam bio pri kompu danas ceo dan i sad seo da upalim da odigram igricu i upalim da vidim temperaturu graficke i procesora, temepratura procesora na 78( penjalo se cak do 84) stepeni a graficke 74
Mislim da ovo uopste nije normalno, a brat mi kaze da mu se danas restartovao komp sam od sebe dok je bio na youtubu.
Neki predlog sta da radim? Mislio sam da pozajmim sutra graficku od druga pa da vidim kako ce da se ponasa


Sent from my iPhone using Tapatalk

mmilos82
10-03-2016, 01:17
pa ti imas sliku na monitorima, onda je sve u redu sa BIOS i CMOS. Nije mi bilo jasno kad sam ostavio predhodna dva komentara i predlozio resenja.

Ocigleno imas frku sa temperaturom procesora ili kartice. Pre bih rekao da je procesor u pitanju, jer da je kartica problem, slika bi se zamrzla (desavalo mi se), a racunar se ne bi restartovao sam od sebe.

inactive
10-03-2016, 01:20
Pa da je procesor komp bi bagovao, normalno radi ne secka brz je, mozda gresim??


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
10-03-2016, 03:04
koji je tacno model graficke i imas li neki normalniji hladnjak za cpu ili koristis fabricki?
nemoj vise opterecivati masinu. otvori kuciste i vidi ima li prasine, ocisti lepo sve kulere i najbolje bi bilo da imas neku kvalitetnu pastu da zamenis, pre toga lepo ocistis staru. moze biti svasta ali sam skoro siguran da se pregreva jer su to jako visoke temperature...

.stefan
10-03-2016, 03:09
Nisam bio pri kompu danas ceo dan i sad seo da upalim da odigram igricu i upalim da vidim temperaturu graficke i procesora, temepratura procesora na 78( penjalo se cak do 84) stepeni a graficke 74
Mislim da ovo uopste nije normalno, a brat mi kaze da mu se danas restartovao komp sam od sebe dok je bio na youtubu.
Neki predlog sta da radim? Mislio sam da pozajmim sutra graficku od druga pa da vidim kako ce da se ponasa


Sent from my iPhone using Tapatalk

ovde je gotovo sigurno da je pregrevanje graficke prouzrokovalo restart...ali kao sto kolege kazu i temperatura procesora je prilicno visoka....

i ja bih isto kupio kvalitetnu termalnu pastu i zamenio je kako na grafickoj tako i na procesotu...i problemi ce verovatno biti reseni...


ako se nastavi onda bi trebalo prekontrolisati i eventualno promeniti kulere

DarkSide
10-03-2016, 03:13
ako imas stock kuler za cpu, baci pogled makar na neki budzet kuler, recimo ovaj:


http://www.monitor.rs/kuleri/LC-Power-Cosmo-Cool-LC-CC120

ili uzmes nesto bolje i ne razmisljas... ako ti grafika nije pod garancijom, otvori je, ocisti i promeni pastu jer se sigurno nagutala prasine... proveri i sve kulere na grafici ako ih ima vise...

inactive
10-03-2016, 14:44
koji je tacno model graficke i imas li neki normalniji hladnjak za cpu ili koristis fabricki?
nemoj vise opterecivati masinu. otvori kuciste i vidi ima li prasine, ocisti lepo sve kulere i najbolje bi bilo da imas neku kvalitetnu pastu da zamenis, pre toga lepo ocistis staru. moze biti svasta ali sam skoro siguran da se pregreva jer su to jako visoke temperature...

R7 370 Sapphire Nitro 2GB DDR5
Koristim fabricki hladnjak
Moze neka preporuka za pastu?
Danas cu otvoriti da ga ocistim


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
10-03-2016, 14:54
Ima cela tema o pastama :)

http://www.isrbija.net/showpost.php?p=616966

sanjin81
19-12-2016, 21:32
Imam slican problem kao sto je i naziv teme, pa da ne otvaram novu.. Dakle cistio sam racunar od prasine, rastavio ga, ocistio, promijenio pastu na procesoru, sve fino spojio kao sto je i bilo i cvrc..racunar se upali ali nema slike na monitoru i nema karakteristicnog beep-a. Kuleri rade, hdd radi, hladnjak na napojnoj radi, lampica na ploci gori..ali i gori i crvena lampica MemOk DRAM led. Je li moguce da je riknuo RAM? Kada izvadim RAM cuje se dugi beep ploce, pa kontam da je otisla maticna ni to se ne bi culo?
Ploca je inace Asus H87-pro, soc 1150 sa Intel i3 procesorom, RAM je 2x4gb DDR3 HyperX beast, napajanje modularno ThermalTake 630W SmartSe, HDD je SSD Kingston 120gb..graficka karta je integrisana.
Pokusavao sam i reset CMOS-a, vadio bateriju, mijenjao jumpere, vadio RAM plocice i pravio razne kombinacije, mijenjao utore ali se nista ne desava, slike i dalje nema..
Da napomenem da sam konfiguraciju sam sastavio i radila je do juce neke 2god :)
Ne znam koja je verzija BIOS-a, da li bi pomoglo flashovanje na posljednju?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i sorry na malo duzem postu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
19-12-2016, 21:37
Uzmi jedan ram modul i stavi ga u bilo koji slot...drugi izvadi pa probaj...vrlo verovatno je ram otisao...

sanjin81
19-12-2016, 21:42
Pokusao sam sve kombinacije, vadio RAM module jedan pa drugi, kombinovao sva cetiri utora, ali situacija i dalje nepromijenjena..
Nazalost nemam drugi RAM da probam


Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
19-12-2016, 22:10
koliko ja znam kada crkne ram onda pisti isprekidano.zar ne?

Byakuya
19-12-2016, 22:19
Sve zavisi...

sanjin81
19-12-2016, 22:21
Mislim da ti zvukovi zavise od samog BIOS-a tj proizvodjaca istog


Sent from my iPhone using Tapatalk

kristianmarkovic
20-12-2016, 00:15
tako je, ima da se izgugla za svaku plocu koji su zvukovi i sta znace

nenad313
20-12-2016, 00:16
Ajd' jedno glupo: Da nisi kojim slucajem vadio procesor iz lezista?


Sent from my iPhone using Tapatalk

sanjin81
20-12-2016, 00:38
Jesam, dok sam ocistio staru pastu..ali sve uredno vratio, gledao sam, nema ostecenja na procesoru pogotovo sto nema klasicne pin-ove?
Mislis da je do procesora?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Srecko
20-12-2016, 01:05
Uh meni vise ovo ukazuje na samu graficku... imao sam slican problem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenad313
20-12-2016, 08:54
Proveri da nije upala prasina izmedju procesora i lezista pa procesor ne osvaruje dobar kontakt..ja znam za jedan slucaj gde je lik slomio pin na procesoru(dosta stariji model) i imao simptome iste kao ti..


Sent from my iPhone using Tapatalk

SickMF
24-12-2016, 15:57
Da li je kuler lepo legao na procesor? Da li si otkacio sve kablove sa svega, pa par puta ispritiskao dugme za paljenje i onda clear cmos?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk

sanjin81
27-12-2016, 19:43
Nazalost,izgleda da je riknula ploca. Trenutno ganjam opcije za novu,pa moze i neka preporuka u rangu ove koja je crkla (Asus H87-pro)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
27-12-2016, 21:46
Z97... svaka vredi

mister8ight
12-06-2019, 22:31
Da ne otvaram temu:
Xeon X5450 nabacen na Intel DP43TF LGA775 u zelji da napravim stari PC. Prije toga uradjen upgrade biosa i svi mikrokodovi su tu.
Komp je digao sistem iz prve, ali prijavljivao je stari procesor. Otisao sam u device manager i obrisao drajvere od starog procesora, uradim restart i tu je kraj.
PC nece da digne sistem (win10), prikaze prozor na crnoj pozadini i kada treba da ucita lock screen, nestane slika i sistem se ne dize. Sve ostaje pod naponom, ali to je to.
Pokusao sam dici sistem sa rufus usb, krene boot sa usb, takodje prozor na crnoj pozadini i kada treba da izbaci user agreement, pukne slika i dalje je sve kao sto je vec opisano.
Pokusao sam reset biosa, cmos ispraznjen, medjutim nista ne pomaze.
Da li imate neki savjet sta jos da radim?

Vratio sam stari CPU i digao je automatic repair. Uglavnom, pregurao je preko prozora na crnoj pozadini, a sistem je trashovan.

rikee
12-06-2019, 22:34
Probaj W7 :-)

mister8ight
12-06-2019, 22:47
Sta ce mi win7? Postoji neki poseban razlog koji bi mi rijesio problem ili...?
Na kompu je ssd, 6 gb rama, gtx460glh i quad xeon. Konfiguracija gura 10ku bez ikakvih problema, ali se davila sa E8200 (usko grlo).

mister8ight
12-06-2019, 23:56
Probaj W7 :-)

Kralju!
Hvala!!!

rikee
13-06-2019, 01:30
Ocigledno se svasta desilo u sat vremena... W10 ima svasta... i jednostavno nije za masinu 10 godina staru, koliko god Xeon procesora da ima, kad je ddr2 u pitanju... previse W10 trazi i od cipseta

mister8ight
13-06-2019, 10:23
Ova ploca podrzava obje vrste boota i mislim da to nije problem. Narocito ako se uzme u obzir da je vec bio na Win10 i da je sve besprekorno funkcionisalo.
Naknadnim istrazivanjem, moj zakljucak je da je u pitanju intelov bios i nedostatak mikrokodova koje je cpuz prijavljivao kao prisutne na E8200, a kada ubacim Xeon, msm da nedostaju jedan ili dva. Vjerovatno nedostaje neka instrukcija vezano za restart (nisam strucan), a sve ostalo radi, medjutim ne mogu pristupiti biosu da prepisem instrukcije i popeglam stvar.

rikee
13-06-2019, 12:00
Racunar ce lepse da radi na W7, a druga je stvar sto tebe mrzi da skines drajvere sa sajta proizvodjaca :-). W10 na novijom racunarima lepse radi jer ima bolju podrsku, ali ima previse nepotrebnih gluposti, jer tek sto nesto ispeglaju, 3 stvari pokvare. Izbacili su 1903 pre 2 nedelje i odmah je bio kumulativni update od 200-300mb. Prosto receno, inzinjeri u M$ se zaposljavaju preko veze, jer nisu normalni [emoji16]

mister8ight
13-06-2019, 19:19
Problem rijesen na veoma galantan nacin zahvaljuci jednom mnogo talantovanom hakeru!
Sve instrukcije su tu, plovi 10-ka sa Xeonom u punom kapacitetu.
Ako nekome bude potreban know-how kako injektovati instrukcije u Intelov BIOS (sto je mnogo zjb), javite se.