PDA

View Full Version : Dodatni zvučnici za mini liniju - preporuka



vlada11070
06-03-2016, 18:41
Znam da ovde ima dosta drugara koji će imati odgovor na moje pitanje, pa bih se posavetovao sa vama..
Na mini liniju koja ima dva standardna zvučnika bih dodao još nekoliko, 3 ili 4.
Oni ne treba da budu jaki već da naprave lepu atmosferu u stanu i njima bih produžio kabl i postavio ih u stanu.
Njihova veličina i jačina uopšte nije od značaja, uzeo bih neke najjeftinije, ali cenim i mišljenja ljudi odavde, a smatram da tema može koristiti i nekad nekome u budućnosti..

SickMF
06-03-2016, 20:21
Hm, ne znam koji ti je nivo znanja u vezi sa hifi, audio tehnikom i elektronikom (bez uvrede, pošto ni ja nisam ekspert baš).
U principu to tako ne može iz više razloga. Bez obzira što su ti prohtevi skromni, nećeš da se ovajdiš jeftinim zvučnicima, a pogotovo mi nije jasno kako misliš da napraviš taj kvazi surround sistem od te mini linije, tj. kako misliš da povežeš dodatne zvučnike, odnosno na koje izlaze?
Paralelnim ili rednim vezivanjem pada/raste impendanca, što znači da ćeš da spališ ili zvučnike ili pojačalo. Ako je pojačalo 8 Ohma, redno vezani zvučnici treba da su 16 Ohm, ali onda zaboravi na snagu pojačala, mora da radi "na tiho", to ti je primer.
Prvo ti lepo nabavi neki 5.1 AV receiver, onda tek razmišljaš o zvučnicima, to ti je moj savet. Osim ako te nisam lepo razumeo, ili nisi lepo objasnio.

vlada11070
06-03-2016, 20:48
Donegde sam te skapirao i što se tiče znanja u vezi HiFi mi je na minimumu, pa sam nekom laičkom logikom krenuo da razmišljam.
Zadovoljio bih se i "na tiho" da radi..


Sent from my iPad using Tapatalk

Milosh Shomy
06-03-2016, 21:04
Odlicno sto je napravljena ovakva tema, razmisljao sam da kupim neku mini liniju, oko 4-5 zvucnika koja moze da pusta preko fleske/memorijske kartice ali da moze i na lap top da se poveze, predlozite mi neku jeftiniju varijantu

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

SickMF
06-03-2016, 21:08
@vlada11070 (http://www.isrbija.net/member.php/1554-vlada11070)
Svejedno, teško ćeš da nađeš zvučnike koje bi uklopio u tu "budževinu", bez opasnosti od zagorakisa:no:.
Ako ti je do muzike, bolji je dobar stereo od kvazi surrounda, to će svi da ti kažu.
A ako si hteo to da izvedeš zbog gledanja filmova, onda razmišljaj o planu B, tj. AV receiver sa optičkim ulazom, nešto ovako (http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Audio/Kucni-uredjaji/RECEIVER-GRUNDIG-AVR-4300-DD-ODLICAN/44716601).

@Milosh Shomy (http://www.isrbija.net/member.php/79939-Milosh-Shomy)
Za tebe isto važi, sve šta ide na više od dva zvučnika, zahteva malo ozbiljniju opremu. Na višekanalna pojačala ili risivere, kačiš šta god hoćeš od plejera/kompova/telefona i ostalih "puštača" zvuka.

croarcher
07-03-2016, 00:36
Problem ne postoji ako će svi zvučnici biti istih ili sličnih karakteristika.Potrebno je samo poštivati karakteristike pojačala i jednostavnim računanjem biti unutar njih.U serijskom (rednom) spoju se otpori zvučnika zbrajaju a za paralelni R=(r1•r2)/(r1+r2).Ako će kablovi biti duži onda je bolje uzeti one s manjim otporom(većeg presjeka).Kombinacijom serijskog i paralelnog spajanja se uvijek može dobiti konačni otpor što ide na izlaz pojačala koji će biti u granicama tog uređaja.
Npr 4 zvučnika od 8R spojiti u dvije odvojene paralele a onda te paralele spojiti u seriju i rezultat je 8R.Pišem R za Ohm,navika..
Ako je ukupan rezultat na donjoj granici pojačala onda je bolje ići na višu vrijednost jer zvučnicima je otpor uvijek manji od onoga što piše a i pojačalo lakše izlazi na kraj s malo većim otporom nego manjim

MOD EDIT: TEMA JE PREBACENA U ODGOVARAJUCI PODFORUM (HOME ENTERTAINMENT).

P.S. VODITE RACUNA GDE OTVARATE NOVE TEME, MAKSIMALNO IZBEGNITE OFFTOPIC SEKCIJU I POTRUDITE SE DA NADJETE PRIPADAJUCI PODFORUM U KOME CETE OTVORITI TEMU

vlada11070
07-03-2016, 21:02
Šta mislite o ovome?
PIONEER pojačalo HTP-070 AV

SickMF
08-03-2016, 00:12
E to je već nešto za tvoje prohteve, dobićeš više od onog od čega si počeo. Za 26000 dindži, dobro rešenje.

skiper
08-03-2016, 00:29
Koje pojacalo preporucujete za dva Mission zvucnika i planiram da kupim vufer?

vlada11070
11-03-2016, 16:41
Skiperu ne znam odgovor na pitanje, ali da napisem da sam uzeo muziku, Sony CMT SBT 100.
U http://www.isrbija.net/showthread.php/19685-Tema-za-hvalisanje-)?p=618247#post618247 sam okacio slike. Mogu da kazem za kratko vreme da sam zadovoljan.
Ostaje mi samo da produzim kabl na jednom zvucniku jer je jako kratak, da ga premestim iza sedenja da bi bio potpuniji utisak.

Jos jednom hvala svima koji su hteli da pomognu! :)