PDA

View Full Version : Problem sa AirDrop-om? MBP i Iphone 6 plus



ellybrit
06-03-2016, 16:27
Sinoc sam bez problema uspela da prebacim jednu sliku sa iP 6 plus, na MacBook Pro Retina 2015... medjutim danas uopste ne mogu da povezem ova dva uredjaja. Kada udjem u Finder>AirDrop uopste mi se ne pojavljuje iphone da se poveze ( na iphone-u je ukljucen bluetooth i AirDrop je podesen na Everyone) restarovala sam sve, medjutim nista ne reaguje. isto je i kada pokusam da posaljem sliku sa MB na IP ( izadje mi prozor gde pise To share with someone using iOS, ask them to open CC and turn on AD. ) i to je to :(:obrva:
Da li znate u cemu je problem ??

ps ako tema nije postavljena u delu gde ne treba neka je administratori prebace

mikenzi
06-03-2016, 17:30
Problem je u tome što ta funkcija nije 'ispeglana' do kraja kako treba i ne radi često. Uskoro će softver update pa možda srede to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ellybrit
06-03-2016, 17:53
ahaa, znaci u tome je problem, hvala :)

Stefan Ćosić
07-03-2016, 12:33
Imao sam i ja problema sa 6S na 5 i 5S ali i sa ostalih medjusobno .Ocigledno ne radi kako treba :/


Sent from my iPhone using Tapatalk

halfman
07-03-2016, 12:35
I ja isto imam problem,bas glupo ..

Stefan Ćosić
07-03-2016, 12:36
Imate dobru aplikaciju - photo swipe za prevacivanje slika , radi i sa ios i sa android uredjajima. Znam da nije isto ali je solidna alternativa .


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
30-04-2016, 07:35
Evo i ja da napišem. Isti problem imam. Pokušao da prebacim jedan video fajl sa 6S Plus na Macbook pro retina 2015 i nema sile da se ova dva uređaja međusobno vide. Sve sam restartovao, gasio i palio bluetooth i ništa. Da li je moguće da nema rešenja za ovo što je najavljivano kao jedna od najinovativnih opcija na OS X-u. Glupost...

rmilanovic
30-04-2016, 08:35
Imao sam isti problem,i resio tako sto sam uspeo sa 6s da posaljem obicnu sliku na macbook ...i od tog momenta se uredjaji vide..tj mac vidi 6s...ali bitan detalj: cim se ugasi/lockuje 6s onda ga mac ne vidi..znaci mora tel da bude otkljucan i aktivan(upaljen ekran).

dzenopoljac
30-04-2016, 10:17
Uređaji su mi jedan pored drugog, upaljeni i otključani, na razdaljini od 7mm i ništa...

zabrljanje
30-04-2016, 11:07
Na razlicitim verzijama iOS-a se AirDrop ponasao potpuno razlicito.

U startu je na jedan funkcionisalo, onda je prestao da radi na jednom WiFi-u a na drugom poceo da radi pa je opet proradio na onom na kome nije radio i tako u krug.
Bukvalno nema nikakvog pravila kad radi. To moraju da doteraju da biilo pouzdano.

dzenopoljac
30-04-2016, 11:40
Evo sada radi. Posle dva dana odjednom radi kako treba [emoji4]

zabrljanje
30-04-2016, 11:43
Bas o tome pricam :)

Nista ne diras i ono lepo proradi :)

Jos kad bi uvek funkcionisalo, onda bi to bio pravi Apple :)))

Moraju to mnogo bolje da odrade.

Jole Petrović
30-04-2016, 12:08
I ja imam problema za 6Plus evo danima, sad upravo pokusavam nema te sile da se pronadju. Sve sam probao.