PDA

View Full Version : iPhone se puni sa prekidima i prekida konekcija sa iTunes-om



Aldiin
06-03-2016, 17:07
Pozdrav.
Poslusao sam par kolega, dodao novca i uzeo fabricki otkljucan telefon.
Problem mi se dešava, kada ga spojim da se puni kabal baš moram jako gurnuti do kraja da bi se punio, vjerovatno ima prašine ili nešto zeza port..

Drugi problem je kad pc konektujem sa mobom, dešava se automatski da ga očitava i ne očitava, isto kao da biste stalno ubacivali i izbacivali usb port i tako samo u krug..

Probat ću sada laptop i druge portove, probat ću oćistiti, a na kraju ako ne pomogne uzeti drugi kabl, možda ovaj što sam dobio nije originalni..

izo
06-03-2016, 17:37
Djeluje mi kao da ti je kabl negdje u prekidu!

kylle
06-03-2016, 18:03
Vrlo cesta pojava ako je problem u kablu ili najverovatnije ako je kineski. Svi kineski se teže "guraju" a i ima prekid sa kompom kad se nakaci. Probaj neki drugi pa vidi ima li razlike, ako imas original provereni pa ces znati da li je do telefona ili kabla.

Aldiin
06-03-2016, 18:10
Vrlo cesta pojava ako je problem u kablu ili najverovatnije ako je kineski. Svi kineski se teže "guraju" a i ima prekid sa kompom kad se nakaci. Probaj neki drugi pa vidi ima li razlike, ako imas original provereni pa ces znati da li je do telefona ili kabla.

Vjerovatno je problem u kablu, nije originalni. Preko laptopa je sve uredu, itunes instalirao, super radi uopšte ne gubi kabal. Prebacio slike, muzike ofo ono sve uredu.

Gdje mogu uzeti originalni kabal, neću da uzimam po ovim trgovinama jer imam osjećaj da je i tamo sve fuš kineski? Koja bi bila cijena? Iz BiH sam.

Maloprije sam primjetio da mi je baterija sa 31% pala na 15% i onda opet sve normalno. Napunio sam ga na 60% pa ću sad vidjeti da li će se isto desiti. Ako bude probat ću ga isprazniti skroz i napuniti do kraja, pa vidjet onda. Ako opet bude, vjerovatno je kabal. Ako sa novim kablom bude isto, saćekat ću novi iOS. Ako i poslije update bude (trenutno 9.2.1), zamjenit ću bateriju.

izo
06-03-2016, 18:14
Sarajevo, AT store u Alti, zvuk i slika u BBI ili Macline na likovnoj akademiji.

Edit: sva tri ovlastena resellera, cijena u par maraka gore dole. Mozda najjeftiniji Zvuk i Slika u prizemlju BBI centra

kylle
06-03-2016, 18:21
Novi kabli, restore, samo idi na set up as new, nemoj back up to ce ti dati najbolji rezultat da li je iOS, kabli, baterija u pitanju.

Aldiin
06-03-2016, 18:50
Telefon je jucer ujutro podešen ispočetka sve na novo.. sad sam čistio malo konetor čačkalicom i probao sam opet, sada dosta lakše očitava usb, ne moram više gurati do kraja kao prije.. vidjet ćemo da li će opet dropat bateriju sa 31 na 15

kylle
06-03-2016, 18:54
Opet to je relativno nov telefon ne bi trebalo baterija da zeza nikako, ako imas Jailbreak proveeri kakvo je stanje, mada kazem sumnjam da je do toga.
Kabli drugi pa javi jel si resio problem bar onog sto prekida.

SickMF
06-03-2016, 20:02
Pa s obzirom da mu lepo puni u laptopu, bez prekida, moguće da je taj fuš kabl ubo u npr. prednji usb na desktop kompu, a znamo kakvi su slabi...

Evo ga moj primer u slučaju da pomogne radi ideje... ili nekome nekada. Kupio sam onu narandžastu pljosku od kabla za 4s sa Alija. Ubodem u originalni punjač, puni. Ubodem u usb hub s eksternim napajanjem koji je nakačen na kućni desktop, puni i povezuje sa iTunes. Tu se obradujem. Zatim na poslu bocnem u komp (usb pozadi), diže iTunes, ali ne puni. Onda ga nakačim u univerzalni punjač sa Alija, 5 V 1A (koji mi puni nekoliko Androida na poslu) i ne, neće da mrdne, čak ga prazni:no:.

Aldiin
06-03-2016, 20:16
Tačno tako! Prednji usb je jako jako slab za bilo šta, i s' njim sam pokušavao. Telefon nije jailbreakan niti to namjeravam raditi.

Stefan Ćosić
07-03-2016, 13:37
Nema to nikakve veze sa jb, jb je jako korisna stvar, ali tebe zeza ili kabl ili port :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

djoni1980
07-03-2016, 17:10
Tačno tako! Prednji usb je jako jako slab za bilo šta, i s' njim sam pokušavao. Telefon nije jailbreakan niti to namjeravam raditi.
A da probate ovako nešto za USB na PC-u (ako nemate Asus ploču), mislim da Asus ploče to podržavaju po defaultu?
http://event.asus.com/mb/2010/ai_charger/

Aldiin
08-03-2016, 13:02
Napravljeno već, samo trebalo lijepo očistiti usb port.