PDA

View Full Version : Iphone dual sim bluetooth adapter - ISKUSTVA



boki99
04-03-2016, 21:39
Pošto imam potrebu da koristim dve kartice a takodje sam ljubitelj iphona interesuje me koje je najelegantnije rešenje. Već dugio nosim dva telefona sa sobom i to počinje da me nervira. Onda sam naleteo na mini dual sim bluetooth adapter. Zanimaju me vaša iskustva sa ovim stvarčicama. Dal se isplati kupiti i koliko su pouzdani u radu? Takodje me zanima koliko ovakav uredjaj troši bateriju od telefona?

rikee
05-03-2016, 05:36
Verovatno koristi neki procenat baterije... Koji btooth adapter hoces da koristis? Ostavi link

boki99
05-03-2016, 09:27
Evo recimo ovaj GoodTalk (http://www.simore.com/en/dual-sim-card-adapter-bluetooth-ios-goodtalk.html). Uostalom interesuje me iskustvo sa bilo kojim. Nigde ne mogu da nadjem realan review.

kylle
05-03-2016, 10:46
Znam da je postojala maskica kao ona baterija jos za 5/5S koja je mogla da radi i sa iPod Touch-om ja tad kad sam trazio znam da su je ljudi hvalili, potrazi to ne znam da li ima i dalje.

boki99
05-03-2016, 12:56
Jel to bluetooth? To sa maskom sam video ali nije varijanta koja drzi obe kartice u funkciji. Samo jednu po jednu dozvoljava. To mi ne odgovara.

kylle
06-03-2016, 07:22
Ne ovo nije Bluetooth koliko ja znam, ali nisam koristio, znam da sam citao negde zato ti i rekao da pretraZis da vidis ima li nesto sto vrsi posao.

boki99
06-03-2016, 10:26
Još jedan odgovor koji ne znači ništa. "koliko ja znam" "Ali nisam koristio" "Negde sam čitao"
Hvala na savetu da pretražim ja se toga nisam setio.

zabrljanje
06-03-2016, 12:09
Cemu takva reakcija. Ocigledno je da niko to nije koristio, ili bar nisu videli temu oni koji su to probali.
Pitas za nesto sto je sve sem uobicajeno da ljudi koriste uz iPhone (bar na ovim prostorima) i zato je veca verovatnoca da niko nema iskustva

Ja bih voleo da mozemo da cujemo nesto iz prve ruke (iako to nemam nameru da koristim - bar za sad) ali to ne znaci da treba biti ironican ;)

kylle
06-03-2016, 15:04
Još jedan odgovor koji ne znači ništa. "koliko ja znam" "Ali nisam koristio" "Negde sam čitao"
Hvala na savetu da pretražim ja se toga nisam setio.

Kako dajes sebi za pravo da komentarišeš ovako nesto, nezahvalan si ne znas ni sam koliko si bahat.

Otvorio si temu, iz najbolje namere gledamo da ti pomognemo, a ti se tako ponasas. Ako nemamo iskustva s tim jel to nasa krivica!? Da ti mi moderatori ne pisemo ne bi imao jedan komentar jel si svestan toga, ali bitno je da ti kazes svoje kako ni jedan komentar ne znaci nicemu. Sta si ti doprineo kojoj temi i nekom pomogao da mozes da se bunis kako ti mi ne pomazemo.

Samo se ponasaj tako nezahvalno, dok ne dobijes ban neces da se smiris, pa posle da trazis pomoc na drugom forumu posto mi ovde ne moze da ti pomognemo.

Stefan Ćosić
06-03-2016, 15:17
Mozda ti ovo bude od pomoci http://www.zdnet.com/article/installing-multiple-sim-cards-in-an-iphone-6/


Sent from my iPhone using Tapatalk

SickMF
06-03-2016, 15:26
Neće, to je i sam mogao da izgugla[emoji14]

Stefan Ćosić
06-03-2016, 15:27
Znam , ovde ima i video, ali eto ja nisam koristio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

boki99
06-03-2016, 15:52
Kako dajes sebi za pravo da komentarišeš ovako nesto, nezahvalan si ne znas ni sam koliko si bahat.

Otvorio si temu, iz najbolje namere gledamo da ti pomognemo, a ti se tako ponasas. Ako nemamo iskustva s tim jel to nasa krivica!? Da ti mi moderatori ne pisemo ne bi imao jedan komentar jel si svestan toga, ali bitno je da ti kazes svoje kako ni jedan komentar ne znaci nicemu. Sta si ti doprineo kojoj temi i nekom pomogao da mozes da se bunis kako ti mi ne pomazemo.

Samo se ponasaj tako nezahvalno, dok ne dobijes ban neces da se smiris, pa posle da trazis pomoc na drugom forumu posto mi ovde ne moze da ti pomognemo.

Možda je moja reakcija preterana i izvinjavam se. Ne bunim se ja što niko ne zna, ja sam samo pokušao na ironičan način objasniti da je nekada bolje ne odgovoriti nego odgovoriti uopšteno. Ako to tebe vredja to je tvoj problem ali nemoj da se kriješ iza administratorskih privilegija kada ulaziš u neki dijalog. Ako je to način da na svaku kritiku pretiš banom onda samo napred. Ja sam na ovom forumu kratko i možeš da pogledaš moje odgovore svi su bili egzaktni i za kratko vreme mislim da sam doprineo u okviru mojih mogućnosti.

Mozda ti ovo bude od pomoci http://www.zdnet.com/article/installing-multiple-sim-cards-in-an-iphone-6/


Sent from my iPhone using Tapatalk


Stefane to je varijanta bez bluetootha ja sam mislio na bluetooth i to sam i napisao. Hvala u svakom slučaju.

rikee
06-03-2016, 16:03
Mozes i pravila da postujes...a i starije clanove, a i da procitas sta su sve oni uradili :)

kylle
06-03-2016, 16:33
Možda je moja reakcija preterana i izvinjavam se. Ne bunim se ja što niko ne zna, ja sam samo pokušao na ironičan način objasniti da je nekada bolje ne odgovoriti nego odgovoriti uopšteno. Ako to tebe vredja to je tvoj problem ali nemoj da se kriješ iza administratorskih privilegija kada ulaziš u neki dijalog. Ako je to način da na svaku kritiku pretiš banom onda samo napred. Ja sam na ovom forumu kratko i možeš da pogledaš moje odgovore svi su bili egzaktni i za kratko vreme mislim da sam doprineo u okviru mojih mogućnosti.

Bas zbog toga sto si nov ocigledno je da nemas najosnovnije postovanje prema nekim clanovima koji su ovde mnogo duze od tebe i koji se trude da ti pomognu ali ti to ne vidis. Neko je izdvojio svoje vreme da procita tvoju temu, pokusa da pomogne iako nema iskustvo mozda ti bude od neke koristi, ocigledno je tebi bolje da niko nije komentarisao nista posto nemamo licnog iskustva, pa bi ostao na praznoj temi da se vodimo tvojom politikom.
Drugo postoji na forumu neki pravilnik i neka harmonija gde svi postujemo jedni druge, ali ti i to ocigledno nemas a to se nosi iz kuce, bitno je da isteras svoje. U temi pogledaj koliko se ljudi trudi da ti pomogne, ispade da si samo ti u pravu, pa i komentari posle mog. Nije bitno koji cin nosimo, bitno je da prepoznas neciji trud da pomogne oko tvog problema koji imas, ali izgleda da to ne vidis.

Pre nego sto sam ostavio bilo kakav kometra procitao sam sve tvoje postove, celih 30 koje moze da sklopimo u par redova ni par recenica, i nisi bio nikako koristan tako da mogu s pravom da ti kazem, i nije prvi put da si bio bezobrazan kako ovde tako i u drugim temam. A da se krijem ne bih te opomenuo i ne bih ti pisao ni malo pre ni sad.

No u svakom slucaju dobices upozorenje za bahato ponasanje i nepostovanje kako mene tako i drugih korisnika, a ako nastavis da remetis pravila foruma ne bih te samo ja banovao nego bilo ko ko malo brine da nemamo nepotrebne pametnjakovice koji uvek znaju bolje od svih a dolaze ovde da traze pomoc.

Drugarski savet povedi racuna na postvanje drugih pre nego sto nekom nesto prebacis, trebace ti, ne samo na forumu nego i u zivotu.

boki99
06-03-2016, 16:59
Ovu raspravu ne mogu da dobijem jer će svi admini biti na tvojoj strani. Molim te nemoj da me savetuješ kako treba u životu jer sam možda DUPLO stariji od tebe.
Nikoga nisam uvredio i sve naravno poštujem jedino imam problem izgleda sa tobom. Čak ni tebe nisam uvredio nego si se ti našao uvredjen jer zaboga kako to da njegovo visočanstvo moderatora neko SME da opomene. To šta ja nosim iz kuće je privatna stvar i to nemoj da mešaš jer to može tek da se doživi kao vredjanje. Gde su tu pravila foruma??? Admini?
Tvoja loša namera se ogleda i u rečenici gde omalovažavaš mojih 30-tak postova iako sam tek na početku pa bih te uputio da pročitaš i pravila foruma u ophodjenju sa "mladjim" kolegama. U jednom postu sam upravo tebi ponudio da pomognem u konkretnoj stvari. Baš zahvalno od tebe.
Sve u svemu ja ni jednog drugog korisnika nisam uvredio pa ni tebe ali eto ti to tako doživljavaš. Niti sam ja pametnjaković niti znam bolje od svih. Sad me slobodno banuj. Došao sam ovde da razgovaram iz zabave o nekim interesovanjima i imam i realni život i druge forume tako da mi tvoja ocena ne znači ništa.
Nemam nameru da kometarišem više i da se borim sa vetrenjačama i što se mene tiče ova diskusija je završena. I previše sam izgubio dragocenog vremena.

zikicz
06-03-2016, 17:35
Prijatelju,ti si sam sebi vetrenjaca protiv koje treba da se boris.
Dodjes po savet,ne dobijes odgovor kakav mislis da si zasluzio i onda su oni koji su se potrudili da pomognu, krivi.

lowzyyy
06-03-2016, 17:41
Najbolje ti je kupi drugu krsinu od telefona i imaces dve kartice. Cim nesto ljudi ne koriste i ne mozes ni sam da ga pronadjes verovatno se i ne isplati


Sent from my iPhone using Tapatalk

AlexPa
06-03-2016, 18:58
Nije loše rešenje

http://elari.net/catalogue/cardphone/case-for-elari-cardphone-and-iphone/




Sent from my iPhone using Tapatalk