PDA

View Full Version : Reinstalacija El Capitan - The OS X installation couldn't be completed



Marcco
27-02-2016, 13:59
Uhvatio sam malo vremena da se (prvi put) poigram sa fresh instalacijom OS X posle problema sa korisničkim nalogom na kojem sam zaglavio, i evo novi problem...
Jedina opcija za reinstall mi je da iz recovery skinem ElCapitan. Skidao je nekih 3 sata. restartovao se i onda mi izbacio error log sa gomilom grešaka i porukom "The OS X installation couldn't be completed". Sada ne može više ni da podigne sistem, pri svakom restartu dobijam isti log i poruku.
Šta da radim, jer nemam OS X na CDu niti USB memoriji?

edit: Dok čekam pomoć... U Disk utility sada imam OS X Base sistem image, što kapiram da je postojeći sistem i OS X Install ESD, što je verovatno skinuti imidž koji pokušavam da instaliram.
Ima li neko ideju?

Marcco
27-02-2016, 19:37
Opet ja. Iz recoveryja sam preko "Get help online" uspeo da otvorim Safari ali mi jednostavno ne dozvoljava da otvorim Mac app store niti da skinem ElCapitan... Mada nisam siguran ni šta bih sa tim radio, pošto mi je korisnički nalog neupotrebljiv.


PS: Ako ima nekoga iz Novog Sada i okoline a da ima bootabilni disk ili USB na pozajmicu bio bih zahvalan. Jer jedino što mi trenutno pada na pamet je servis u ponedeljak :-\

Marcco
28-02-2016, 11:41
Ja sam rešio svoj problem... Bilo je potrebno izbrisati Macintosh particiju i reinstalacija je prošla bez problema.