PDA

View Full Version : Pojavile se dvije linije na ekranu i sada ne radi



Everytime
28-02-2016, 00:02
Tacno po sredini ekrana, jedva se primjeti ali dvije tanke bijele linije. I sada ekran ne radi tacno tu, ne mogu npr slovo da otkucam, ne mogu nazad onako samo ekran unazad da povucem i najbitnije- ne mogu se javiti kada je ekran zakljucan jer ne mogu slide.
Telefon je star dva mjeseca, imam kutiju i sve, ali zivim u BiH pa me zivo zanima kako mi prolazimo? Znam da ima servis zvanicni u Sarajevu ali sam nesto sumnjicav da mogu ista oni

edit: nije ispusten, udaren ili bio u kontaktu sa vodom

MS-13
28-02-2016, 01:18
Nisam siguran da je servis u SA ovlašćen za zamenu ili popravku uredjaja..pošto kažeš da imaš sve papire mislim da ćeš morati u BG ili ZG.

Možda je bolje da postaviš pitanje ovde:

iPhone Autorizovani Servis
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=49679

Mido
28-02-2016, 01:22
Naravno da jesu. Mekline je ovlasteni Apple servis u BiH, nalazi se u zgradi Akademije likovnih umjetnosti. Nista ne razmisljaj, nosi njima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

MS-13
28-02-2016, 01:25
To je najbolja solucija..nadam se da ćeš dobiti novi tel. Pitanje je samo koliko ćeš čekati.

Everytime
28-02-2016, 09:25
Nazvacu ih sutra pa cu znati vise o toj proceduri. Prije svega o tome da li moram licno da im nosim jer mi Sarajevo nikako nije blizu ili mogu brzom postom da posaljem. Nadam se da ce se Mekenzi oglasiti ovom prilikom ;)

Boletinho
28-02-2016, 11:02
Nosi telefon u mekline(akademija likovnih umjetnosti u sarajevu)oni ce ti ga zamjeniti za novi,samo ces boga mi cekati najmanje 15 dana(jer je kod nas carina sj...na totalno):)
Ja sam bar toliko cekao,i ako je telefon porucen u ponedjeljak,vec u utorak poslije podne je stigao u sarajevo iz holandije,ali je stajao na carini 10 dana:)
Znaci,naoruzaj se strpljenjem:)

Ne moras licno nositi,idi na njihov sajt i popuni obrazac za slanje telefona na servis,samo to odradis i sve ostalo ce oni(ostavis ime,prezime,mail i broj telefona)odmah sutradan euroexpres ti dolazi po telefon i nosi njima(ti placas postarinu u oba slucaja):)
Ja sam im licno odnjeo telefon iz Mostara,ali nisam isao po novi,poslali su mi ga:)

mikenzi
28-02-2016, 12:23
Nazvacu ih sutra pa cu znati vise o toj proceduri. Prije svega o tome da li moram licno da im nosim jer mi Sarajevo nikako nije blizu ili mogu brzom postom da posaljem. Nadam se da ce se Mekenzi oglasiti ovom prilikom ;)

Mekline je Autorizovani Servis. Pošalji mail ili pozovi da pitaš za proceduru i odnesi ili pošalji im telefon ako primaju pakete.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
28-02-2016, 13:35
Nosi telefon u mekline(akademija likovnih umjetnosti u sarajevu)oni ce ti ga zamjeniti za novi,samo ces boga mi cekati najmanje 15 dana(jer je kod nas carina sj...na totalno):)
Ja sam bar toliko cekao,i ako je telefon porucen u ponedjeljak,vec u utorak poslije podne je stigao u sarajevo iz holandije,ali je stajao na carini 10 dana:)
Znaci,naoruzaj se strpljenjem:)

Ne moras licno nositi,idi na njihov sajt i popuni obrazac za slanje telefona na servis,samo to odradis i sve ostalo ce oni(ostavis ime,prezime,mail i broj telefona)odmah sutradan euroexpres ti dolazi po telefon i nosi njima(ti placas postarinu u oba slucaja):)
Ja sam im licno odnjeo telefon iz Mostara,ali nisam isao po novi,poslali su mi ga:)

Covek nije mogao da bolje i preciznije napise sustinu i da najpouzdaniju i jedinu potrebnu informaciju :)

Everytime
28-02-2016, 21:17
Zovem ih ujutro odmah,nadam se samo da ne traje dugo procedura zamjene/servisa, ali bicete u toku.


EDIT: poslao sam im telefon, medjutim danas je u Federaciji neradni dan tako da nista ne znam do sutra

Everytime
05-03-2016, 11:16
Zvali su me upravo, popravili su "kvar", sada je na testiranju i u ponedeljak ce mi ga poslati nazad. Odusevila me njihova profesionalost, cak i iznenadila, moram biti iskren.

zolaman032
07-03-2016, 00:05
Sta je bio problem sa telefonom na kraju, da li su ti rekli to?[emoji106]


Sent from my iPhone6 using Tapatalk

Everytime
10-03-2016, 15:45
U vrlo kratkom roku su mi dostavili popravljen telefon, sa obrazlozenjem da konektor nije uredno funkcionisao. Sve preporuke i pohvale po pitanju ovog servisa