PDA

View Full Version : Preporuka za Smart T 48"-50" do 750 evra



LDV20
06-02-2016, 12:24
Haj drugari. Trebaju mi vasi saveti.

Cale hoce da kupi novi TV za dnevnu sobu. Samo mi je dosao, objasnio sta i kako i rekao da mu nadjem koji TV da kupi.

Stvari stoje ovako:

On ne vidi na jedno oko tako da 3D odmah pada u vodu. Dakle to odmah precrtavam.
4K ili ne. On kaze da mu je to nebitno i slazem se s time. Ubijte me, ali ja mislim da on u zivotu nije pogledao ni 5 filmova u Full HD-u. TV menja zato sto... pa ne znam. Mislim realno, treba mu, mada mislim i da ga svrbe pare, drma klimaks srednjih godina, otkud znam.
Smart TV funkcije. Najvise mu je bitno da ima YT. Sve ostalo je samo ekstra.
Kevu boli uvo. Njoj je samo bitno da moze da gleda Ivana Ivanovica i Andriju i Andjelku. Jos ako TV ima i Facebook, na konju smo!
Velicina ekrana - 48-50"
Zeli da potrosi do 90000 din (750 evra).

Sta bi ste vi preporucili kada pogledate ovo sto sam naveo?
Da li mislite da bi se mozda isplatilo i zrtvovati Smart funkcije zarad veceg ekrana i bolje slike, a onda "obogatiti" televizor recimo Apple TV-om?

kylle
06-02-2016, 12:32
Baci pogled na Kupujem Prodajem i pogledaj cene tih veličina televizora mislim da se skroz uklapaš. Od marki LG ili Samsung definitivno, odnos cene i kvaliteta i pouzdanosti naravno, imam oba i prezadovoljan.

Sto se tice smart funkcija ja sam bas tako uradio kao sto si napisao, pazario apple TV a uzeo TV bez smart funkcija, razlog, uzeces veci ekran za manje para a da nije smart, bolji model (noviji) verovatno. A i sami smart televizori se ne razvijaju toliko i nemaju neku ogromnu podrsku kao media player-i, tako da gledaj dugoročnije i višenamenski.

Javi kad odlučiš koji model si pazario.

zabrljanje
06-02-2016, 13:15
...mislim da je ovako bolje, kao posebna tema ;)

...pogledaj LG LB varijante i to preko Madjara posto njihova LG garancija vazi i u Srbiji...LB modeli jesu stariji ali bi trebalo i da su jeftiniji...oni su sa 3D varijantom ali je to danas prilicno zastupljeno i nije nikakva ekskluziva i ne treba da te to zamara...

skiper
06-02-2016, 13:18
Ja sam skoro uzeo Samsung 48 J6300 model zakrivljen ekran i odusevljen sam TV-om.
Covek donosi iz Madjarske i cene su bas pristupacne, on je ispod 700 eura

vlada11070
06-02-2016, 13:25
Tako je, ti sa 50ak evra uzmes Apple TV, a uzmeš baš dobar TV bez Smart funkcije.
Moje iskustvo sa LG i Samsung je odlično.
Sa Samsungom sam imao problem, dva dana pre iskreka garancije, na obodu TV-a se pojavio znak lepka, oni promenili kulturno ceo ram (okvir).

xejtep
06-02-2016, 13:29
Moja preporuka da izbegavas samsung, dosta ljudi se zali da umire odmah posle garancije. Ja sam imao srece, pa se moj pokvario nekoliko meseci pre isteka garancije. Pogledaj philips, panasonic i sony. E sad oni su malo skuplji od samsunga i lg-a ali mislim da su i kvalitetniji dosta.

Boletinho
06-02-2016, 13:50
Ja sam neki dan uzeo ovaj Lg,samo je u mene 43 inca,ti mozes uzeti isti samo veci:)
Citao sam dosta recenzija i komentara na netu,i kazu da je trenutni best buy:)

http://m.lg.com/hr/televizori/lg-43UF7787-ultra-hd-tv

I ono najvaznije,5 godina garancija:)

P.s.
Ja sam ovaj platio tacno 700€,kupio ga prije 3 mjeseca kad se i pojavio na trzistu:)

LDV20
06-02-2016, 18:23
Hvala vam svima na savetima. Sad cu da se dam u analizu, pa cu javiti sta je kupljeno i kakvi su utisci.

vlada11070
06-02-2016, 18:50
Neka je srećna kupivina, čekamo da vidimo televizor!

.stefan
07-02-2016, 05:32
Mislim da treba razmotriti i Panasonic i Sony...
Vidim neki od novijih modela generalno imaju built in android tv sto je generalno bolje od klasičnih smart televizora, bar po meni....

Meni bi neki prvi izbor uvek bio lg...
Imam i stari Panasonic lcd, radi već 7 godina, kao sat... Ne gasi se bukvalno

LDV20
10-02-2016, 14:43
Svesce se na LG verovatno, samo mi treba malo razjasnjenje oko garancije. Oni tamo kazu 2 godine i moze da se ostvari i kod nas. Moje pitanje je, da li je to overena ona internacionalna sto dolazi u paketu sa dokumentacijom? Jer secam se da sam svojevremeno sa takvom kod nas ostvatio garanciju na LG monitor koji sam kupio u Rusiji. Kapiram da je to to, ili gresim?


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
10-02-2016, 16:00
To je ta garancija koja dolazi uz TV, u kutiji ili na kutiji (spoljni dzep)

Boletinho
10-02-2016, 18:25
I kod mog lg-a je isti slucaj,garancija koja dolazi uz tv,internacionalna na 5 godina:)

LDV20
12-02-2016, 00:25
Uzet LG 50LF652V (http://www.lg.com/rs/televizori/lg-50LF652V-smart-tv/technical-specifications).

Par stvari koje su presudile:

1. Podrska za HEVC kodek
2. LG WebOS
3. Ako vec mora da bude smart tv, onda daj i 3D
4. Internacionalna garancija

IPS panel ocekivano daje sjajan prikaz boja. Crna mozda ne daje toliku dubinu sadrzaju, ali nista strasno kada je ukupan utisak u pitanju.
LG WebOS fino radi, stvarno lep na oko i lak za upotrebu. Ima cak i nekih nasih aplikacija u LG app prodavnici.
Bez problema sam ga upario sa iPadom pomocu iOS aplikacije (ima i za druge sisteme) LG TV Plus. Ona znatno pojednostavljuje upravljanje posto iPad moze da se koristi kao trackpad za kursor u okviru WebOS-a. Ono sto je preko potrebno aplikaciji u buducem update-u je tastatura koje trenutno nema.

Jedina mana za sada je to sto se pritiskom na 3D dugme na daljincu gasi SBB-ov dekoder :D Mesaju se jedan drugome u posao. Mada i to 3D dugme nece biti mnogo korisceno.

Sledeca stvar je kupovina Apple TV-a.

Ako zelite nesto konkretno da pitate, slobodno pitajte.


Zelim jos jednom svima da vam se zahvalim, a posebno skiperu i kylle-u koji su me preko pp uputili na prave ljude koje treba da kontaktiram u vezi kupovine.


Sent from my iPad using Tapatalk

.stefan
12-02-2016, 01:12
sta je HEVC kodek? :D

kylle
12-02-2016, 01:20
Neka te lepo služi.. ;)

LDV20
12-02-2016, 07:40
sta je HEVC kodek? :D

HEVC je H265 naslednik H264.
Kodek je relativno nov. Podrzava 3D, rezlucije do 8K itd. Glavna odlika je to sto dodatno samnjuje velicinu kompresovanog video fajla i time stedi prostor. Idi na neki torrent sajt i upisi samo HEVC u search i videces sta sve ima. Recimo neki primeri stvari koje sam video ili skinuo. Prva sezona serije Jessica Jones u 4K rezoluciji (10 epizoda po sat vremena) = 20gb. Jedna serija Chuck koju sam do sada kompletnu imao u xvid formatu je cela u 1080p rezoluciji iste velicine kao i taj xvid. Dakle velicina standardne epizode u 1080p je ista kao sto je do sada bila velicina u SD rezoluciji. I plus je svuda 5.1 ili 7.1 zvuk. Kvalitet slike i zvuka je super s obzirom da je kodek relativno "mlad" i jos uvek u razvoju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
13-03-2017, 16:36
Ajde malo da ozivimo temu :). Treba mi preporuka za neki tv 50" do 650e. Hvala

zabrljanje
13-03-2017, 19:37
Molim te, otvori novu temu za 50" TV do 650 evra posto je jasno da ovo tvoje se ne uklapa u naslov.

Korisnije i tebi i drugima.

spo
17-03-2017, 15:58
Moze li neko rangirati smart televizore po proizvodjacima?
Kao i koje treba izbjegavati.
Na koje tehnologije ili modele treba obratiti paznju . U pozitivnom i negativnom smislu.

Byakuya
17-03-2017, 18:08
Kao da tražiš da ti neko rangira proizvodjace automobila, mobilnih i sl...to je subjektivna stvar i vodi ovu temu u pogrešnom smeru