PDA

View Full Version : iphone4 aktivacija i passcode reset



marko250
07-01-2016, 00:59
Pozdrav svim forumasima i da se izvinim administraciji sto nisam ocigledno ddobro procitao pravila foruma po pitanju naslova teme i imam nekoliko pitanja za koja mi treba vasa pomoc.

Dole cete naici na veoma glupa pitanja za vecinu vas ali ovo mi je prvi iphone i iako sam do sada se zezao sa androidima (flesovao custom romove itd), ovo je za mene ipak nova prica

Elem dobio sam na poklon iphone4, koji je caletov kolega dobio odavno na poklon dok je radio u Svedskoj (od cini mi se neke svalerke ). Covek na kraju ga nije nikad ni koristio pa mi ga je dao da ja vidim ako nesto mogu da uradim sa njim.

Ono sto me interesuje je,
1.telefon kada se uplali izbacuje da treba da se prikaci na itunes, jer je bio onaj passcode kog on nije mogao da se seti i posle lupanja nekih brojeva koji je mislio da su, iskocila je ova poruka.
Citao sam da restore kroz dfu ovo skida, dal je to tacno?

Ili moze ovako pomocu /how-to-descrypt-lost-forgotten-passcode-using-gecko-iphone-toolkit/ (ne znam da li smem da postavljam linkove pa sam ovako stavio)

2. Telefon je na nekoj Svedskoj mrezi, i stalno stoji ono da mogu samo emergency calls da se salju. Isto to stoji i kad se izvadi sim kartica (samo sto onda nema onog katancica).
Kapiram da mora da se dekodira, dal to moze sa nekim x-simom ili r-simom?

Ili ovo moze da se sredi jailbrakom, jer sam video gomilu nekih tutorijala sto na netu sto na youtube-u kao activation bez sima, i nesto tog tipa. Ili sam ja to sve pogresno razumeo?

3.i jos samo malo za dobre ljude koji su citali do sada

Dakle mozete li mi reci redosled

1. Restore
2. Neki vid otkljucavanja
3. Jailbreak (ili ovaj moze i ovo predhodno)

Dakle ne trazim da mi objasnite sve ovde vec samo ako mozete da mi date i linkove ka potrebnim temama, koje sam vec poceo da citam ali ne bih da se pravim mnogo pametan pa da odmah nesto zeznem.

Puno vam hvala svima unapred i izvinjavam se na duzini posta

ilijakv
07-01-2016, 01:36
Restore,fabricki unlock,jailbreak.
Xsim i rsim ne rade na iphone 4.
Radi sa Gevay,i to sa odredjenom baseband-u 4.10.1.Kad uradis restore bice 4.12 ako vec nije u telefonu.Tako da posle restore-a neces moci da aktiviras telefon ako je zakljucan.

vpasic
07-01-2016, 02:17
potpisujem ovo što je Ilija napisao.

restore iz dfu-a će da reši passcode.
gecko toolkit može isto da ga reši.

što se tiče otključavanja jedina ti je opcija fabrički unlock.