PDA

View Full Version : Kupovina misa -Opticki ili laserski



moetchandon
27-12-2015, 22:00
Jel ima ovde nekoga ko se razume u miseve :) razmislajm se izmedju Xwave LG 4 (opticki) i HP QY778AA (laserski), nisam neki gejmer, bitno mi je da se mis krece normalno i da ne trza levo desno, s tim sto nisam navikao da koristim podlogu za misa, znaci sto od drveta, crna boja, lakirano, sa sitnim neravninama, trenutno koristim a4tech x6 22d (laserski), znaci bez podloge ali posle 2 god koriscenja poceo da secka i nije precizan vise.

Nicky
27-12-2015, 22:15
Imam lose iskustvo sa HP misevima, nije mi potrajao ni godinu dana a placen je zaista dobro. Mislim da bi trebao da se odlucis za Logitech opticki mis, ovaj koji koristim mi traje dve godine i radi bez greske!

Zilas
28-12-2015, 09:34
Sa Logitechom u principu nema greske. Dugo drze baterije ako je bezicni, pouzdan je i neunistiv. Ja sam se zeznuo i uzeo Saitech RAT 9, platio Boga oca.

djole1989
28-12-2015, 14:10
Imam razer ouroboros i logitech g602 i po meni vise mi odgovara logitec sto zbog trajanja baterije sto zbog oblika tako da logitech i neces da pogresis....


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Joca1995
28-12-2015, 16:31
Nisi rekao budzet,ali ovo sto su ti oni preporucili je dosta skuplje od ovih koje razmatras.

Moj savet,prvo nabavi dobru podlogu i navikni se.To obavezno :)
A sto se tice misa,ako uzimas bezicni bezi od miseva sa integrisanom baterijom* (bez obzira na proizvodjaca...)

*ono za bateriju kazem zato sto sam imao logitech mx revolution,poprilicno skup i posle 2-3 godine crkne baterija i jedino sto mi je preostalo je da ga bacim...a bio je oko 6-7 hiljada mozda i vise ne secam se dobro :obrva:

slavisa
28-12-2015, 20:29
ja koristim ovaj.....jedno godinu dana....mozda malo manje i prezadovoljan.....
http://support.logitech.com/en_us/product/g700s-rechargable-wireless-gaming-mouse

toplo bih preporucio svakome.......moze da radi bezicno....a moze i sa kablom

.stefan
28-12-2015, 20:58
sa kuglicom je najbolja varijanta...kad pocne da zeza,izvadis kuglicu, protrljas malo pa vratis ;)

Zilas
29-12-2015, 10:10
hahaha neponovilo se :)