PDA

View Full Version : Gigabyte GA-H97N-WIFI , Intel 4690k, gtx 960



savicstefan
24-12-2015, 12:06
Znam pravila foruma ali kako da navedem komponente kada tek planiram da sastavim kompjuter?!?!? Nego nema veze, da krenemo po drugi put. Elem.

Doslo je vreme kupovine novog desktop racunara posle mnogo godina. Resio sam da izdvojim jedno 700-800 evra (maksimum) za tako nesto pa imam ideju da napravim dual boot komp. Jedna particija mac os, druga naravno win7-10.
Nesto ovako sam imao na umu:
Maticna ploca-svejedno
procesor:4690k
graficka gtx 960 gaming 2g
ram: Crucial 8GB DDR3 1600MHz
Hard disk 1: 256gb samsung- delimo na 2 particije.
Jedna za Mac OS, druga za WIN7-win10
Hard disk 2: 1tb za skladistenje podataka. valjda se isti podaci mogu videti na oba operativna sistema

Zna li neko nekog ko radi sa racunarima a moze ovo da odradi? Naravno svaka sugestija je dobrodosla sto se tice konfiguracije posto bih zeleo da izvucem maximum za ulozeni novac.

mospre
24-12-2015, 12:35
Zaboravi dual boot na jednom ssd. U 1% slucajeva radi kako treba, ako slucajno pokusas nesto da cackas oko sistema, izgubis i win i mac.. Dzaba sto su dvije particije :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
24-12-2015, 12:39
Najbitnija stavka je ploca...tako da to svejedno pada u vodu...moze na jednom SSDu da bude i tri OSa...samo je preporucljivo prvo instalirati OSX pa onda win...just in case...

mospre
24-12-2015, 13:11
Moze, nisam ja rekao da ne moze ali je dosta skakljivo. Npr. jednom mi je bit defender izbrisao neki fajl sistemski za osx i on vise nije htio da se boot-a. Drugi put mi je bio bug na windowsu da ne moze desni klik da radi (samo vrti kruzic pa uradi restart explora) i ja iz cmd-a uradim nekih par fazona sto sam nasao na netu da se popravi sistemska particija, i onda opet zaebe osx.

Znam covjeka koji se malo ozbiljnije bavi hackintoshom i racunarima i izmedju ostalog pravi ljudima konfiguracije i dize osx za pare kada ima vremena. I iste stvari su mu se desavale. Cak na tony mac-u kazu da dual boot na jednom disku nije preporucljivo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

savicstefan
24-12-2015, 13:42
Hm.... kakve su onda vase preporuke? Onda bih morao da imam npr odnojen ssd 128gb za mac os i pored toga 1tb koji bih podelio na 2 particije. jednu za win a drugu za podatke? Mozda bi tako moglo da radi? Moze li neka konfiguracija. U principu meni je bitno samo da komp bude sto stabilniji. Ja sam stvarno dosta gledao po netu ali opet sve je to neprovereno. Ima li neko od vas neki hackingtosh sa slicnim komponentama kao sto sam naveo?

mospre
24-12-2015, 13:57
Ja imam 4690k i gtx 750ti, najbitnija ti je ploca. Imas na tonymac temu, buyers guide i tu sve podrzane komponente. Trenutno nisam kuci pa ne znam koja mi je ploca. Mislim da je ga z97 hd3, ali napisacu tacno kada dodjem kuci. Ja imam na ssd-u win jer mi je vise potreban zbog fax-a, dok mi je na hdd-u osx, digao sam preko clover-a i radi bez ikakvih problema.

Kada nadjes plocu koju ces uzeti, veoma lako ces naci korak po korak uputstvo na netu kako da dignes na tu konfiguraciju jer mnogo ljudi uzima 4690k i gtx 960 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

savicstefan
24-12-2015, 14:30
Osx je sam na hdd ili si delio particiju pa si instalirao osx? Koju verziju imas? El capitan?Da li imas wifi na kompu?
Oko ploca razmisljao sam:
1. Gigabyte GA-Z97-HD3 ili 2.ASrock Z97 PRO 4
e sad najvise me muci graficka posto ne znam koju da odaberem. Ista kartica a milion razlicitih verzija i zena. Uzimao sam u obzir sledece:
1. asus strix gtx960 2gb oc ili 2. msi gtx 960 gaming 2g.
Mozda neka preporuka za neku jeftiniju ili u rangu imate?

mospre
24-12-2015, 15:09
Osx je na particiji hdd-a. Ostatak hdd-a je formatiran u ntfs i vidljiv na macu preko tuxera ntfs i sluzi mi za download i skladistenje podataka.

Tu plocu i ja imam.

Bitno ti je da je nvidia tj gtx jer su one 99% out of box podrzane. Nije bitno koju ces verziju da uzmes, neka ima bolje hladjenje, neka malo vecu brzinu ali su to sitnice kod iste grafike. Sa gtx 960 ne mozes da promasis :) trenutno sam na yosemite, nisam uhvatio vremena od fax-a da dignem na "kapetana" :)

Postavicu u edit neko uputstvo za tu konfiguraciju dok sjednem za pc, ako si prvi put u tome da vidis da nije tesko sa pravom konfiguracijom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

savicstefan
24-12-2015, 15:26
Imam jos jedno pitanje (eh da je samo jedno :)). Postoji li mogucnost da podignemo osx ako nemamo pored sebe neki mac os? To mi je malo otezavajuca okolnost posto nemam nikoga u okruzenju od poznanika ko ima mac kompjuter :<
Ako nekog znate u Kragujevcu da podize osx za novac slobodno mi javite

Ako ti nije tesko postavi tvoju konfiguraciju :). Da vidimo azdaju

mospre
24-12-2015, 15:52
Ma daleko da je azdaja, ali za moj budzet sam i vise nego zadovoljan. :)

Proc - i5 4690k
Grafa- Gtx 750 Ti
Ploca- GA-Z97-HD3
Ram- 8GB na 1600mhz
180gb intel ssd ja msm serije 530 i 1tb hdd wd blue.
I monitor mi je neki asus 24 incha dosta jeftin bio ako te interesuje da mu pogledam oznaku :)

http://i67.tinypic.com/2h5k9c9.png

Mozes preko niresh osx (moguce sa win napraviti butabilni usb), ali vrlo vjerovatno ti nece raditi pola stvari, pa cik ga uspijes upaliti udjes na app store skines pravi sistem i napravis butabilni usb pa dizes opet, malo ima zezanja ali se moze izganjati.

savicstefan
24-12-2015, 17:33
Extra je :). Imas li wifi na desktopu?

mospre
24-12-2015, 18:46
Aha.

http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WDN4800


Sent from my iPhone using Tapatalk

savicstefan
25-12-2015, 12:46
E ovako, sastavio sam okvirno konfiguraciju:
GIGABYTE GA-H97N-WIFI
INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
Crucial 8GB DDR3 1600MHz
Kingston ssd 120gb -za win
hdd 2: HGST Ultrastar 7K3000 2TB 7200 rpm 64 MB SATA3 -delimo za osx i za podatke
LcPower Office series lc600h 600w
MS Dragon
STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5
SAMSUNG SH-224FB/BEBE OEM
cena je oko 725e. mislim da je to korektno
sta mislite o ovoj konfiguraciji?

Byakuya
25-12-2015, 12:49
Znam covjeka koji se malo ozbiljnije bavi hackintoshom i racunarima i izmedju ostalog pravi ljudima konfiguracije i dize osx za pare kada ima vremena. I iste stvari su mu se desavale. Cak na tony mac-u kazu da dual boot na jednom disku nije preporucljivo :)




Onda bi mozda trebao da mu kazes da se malo tome vise posveti...ima nas koji isto to radimo vec godinama:) Izvodljivo je u svakom slucaju...


@savicstefan pa stavi osx na taj ssd ako vec pravis pravi hack...cisto da bi video kako sve to moze da radi...komp kao komp deluje super...mozda samo neko bolje napajanje...

savicstefan
25-12-2015, 12:55
Mozda cu tako i uraditi. U svakom slucaju OVO (https://www.reddit.com/r/hackintosh/comments/2r65cl/success_gaz97nwifi_windows_8_yosemite_dualboot/) mi je pomoglo oko sastavljanja konfiguracije. Jedino me brine ovaj hd i graficka.....nikad covek ne moze znati da li je sve ok....

Byakuya
25-12-2015, 13:03
Oko hdd stvarno ne moras da brines...graficka je druga prica...daj neke opcije oko toga...integrisana ce ti raditi 100%

savicstefan
25-12-2015, 13:24
Pa ova verzija kao navodno radi. Samo trebaju drajveri da se skinu. Ako je ovo tacno:
Link1 (http://www.tonymacx86.com/desktop-compatibility/155052-asus-strix-gtx-960-ready-our-hackintosh-builds-3.html), Link2 (http://www.tonymacx86.com/buying-advice/157904-new-hackintosh-build-nvidia-card-easiest-integration.html). Mada kao prvo mora da se pokrene na integrisanu pa onda da se nadju drajveri pa tek da se ubaci ponovo graficka. Ima li neko tutorijal kako odraditi instalaciju osx bez kompjutera sa osx :). Npr. samo imamo windows i to je to

Byakuya
25-12-2015, 13:41
Pazi bilo bi super ako imas nekoga bilo koga da ti napravi butabilan USB...ustedeces gomilu vremena...

stefan.gricko
25-12-2015, 13:53
Mislim da mozes i da probas preko virtuelne masine OS X-a na Win-u...