PDA

View Full Version : Otkljucavanje iPhone-a u MTS mrezi



max_serbia
22-12-2015, 22:07
Nisam mogao da nadjem slicnu/istu temu, pa otvaram novu.

Dakle, meni se cini da sam ovde na forumu jos odavno procitao da iPhone-i sa MTS mreze mogu da se otkljucaju nakon godinu dana, iako ugovorna obaveza nije istekla.

Sada su mi ovi iz MTS-a rekli drugaciju pricu. Mada imam utisak da ova operaterka nema pojma sta prica.


Da li neko zna nesto vise o ovome?

max_serbia
23-12-2015, 12:22
Da li je moguce da niko nema odgovor na ovo pitanje? :)

rikee
23-12-2015, 12:31
Moguce ako niko ne radi u mts...
Ako si super vredan korisnik mogu da ti daju i simfree

MS-13
23-12-2015, 13:28
Otključavanje tek posle dve godine.

Procedura:

789 ili poslovnica, napiše se reklamacija i samo ti posle jave kod za otključavanje.

stefan.gricko
23-12-2015, 14:32
Kod za otkljucavanje? iPhone?

bearsstorm
23-12-2015, 14:37
Otključavanje tek posle dve godine.

Procedura:

789 ili poslovnica, napiše se reklamacija i samo ti posle jave kod za otključavanje.

Da li je obavezno da otkljucavanje sa mreže posle isteka ugovora uradi prvi vlasnik ili može neko treće lice koje je kupilo telefon


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
23-12-2015, 14:52
Ako imas racun mozes

Azimuth
23-12-2015, 14:59
A racun naravno nemas jer je telefon kupljen u mts-u na rate. Znaci da imas garantni list koji glasi na ime potpisnika ugovora.
Rano je da se prica o otkljucavanju, sacekajte jos godinu dana, tada cemo sve saznati.

bobanbg9
23-12-2015, 15:08
Pricali smo vec o ovome u drugoj temi i pricao sam da su meni otkljucali iphone 6 preko mts-a tako sto sam im pisao mail...

zikicz
23-12-2015, 15:13
@bobanbg9
Šta si naveo kao razlog da ti treba otključan telefon?

bearsstorm
23-12-2015, 15:14
Pa reci da znamo šta i kako i šta je potrebno posle dve godine...


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
23-12-2015, 15:18
Da sam korisnk 15 godina da redovno izmirujem obaveze. Da zelim da idem u inostranstvo na dva tri meseca i da mi je potreban otkljucan telefon. Da nikako ne narusavam ugovor jer cu nastaviti normalno da placam racune kao i do sada samo mi je potreban telefon da bi imao koristi od njega ako sam ga vec kupio i toliko para dao i da sam spreman i da platim neku razumnu cenu za otkljucavanje. Zvali su me posle par dana i rekli da ce mi otkljucati telefon bez nadoknade.

Edit: Znam primera gde nisu zeleli da izadju u susret kao mom kumu za 5s. Nesto slicno im je pisao ali je on tek nesto vise od godinu dana u mts-u pa su ga odbili uz obrazlozenje da oni to cine tek po isteku ugovora. Dakle nisu isti arsini za sve. Zasto je to tako,samo oni znaju.

zikicz
23-12-2015, 15:19
Pa lepo sa njihove strane.

.stefan
23-12-2015, 20:26
Nije mi jasno kod svih njih, sta njih na kraju krajeva uopste briga sta cu jada radim sa svojim telefonom i gde cu da ga koristim kada sam ga posteno platio i isplatio ceo iznos?
Kakve veze ima da li sam korisnik godinu dana ili 15 godina....

Ne nego je to pohlepno i hoce da te uslovi da mu placas paket 2 godine, mada ne vidim razloga ni zbog toga da ti brane... Ne zahtevas raskid ugovora nego da ti se iz nekog razloga otkljuca telefon

zikicz
23-12-2015, 20:31
Da li se oni plase da necemo izvrsaavati svoje ugovorne obaveze?Pa necu sam sebi da skacem u stomak i ne placam,pa da me posle ganjaju!

.stefan
23-12-2015, 20:32
Al to opet nema veze sa telefonom koji si vec tipa u potpunosti isplatio

zikicz
23-12-2015, 20:34
Ma jasno. Kako vip daje otkljucane telefone?

skiper
23-12-2015, 20:35
Ma ti si potpisao ugovor, obavezao se da ces tu pretplatu placati u naredne 2 ili tri godine a ako ne platis daju te na sud i tako naplate svoja dugovanja...sta njih briga za telefon, da li cu ga koristiti ili prodati, pokloniti. Trebao bi zakon da bude takav kao u vecini zemalja da operateri ne smeju da zakljucavaju telefone, jedino VIP ne zakljucava te skuplje uredjaje.

mikenzi
23-12-2015, 21:59
A ako ne platis daju te na sud i tako naplate svoja dugovanja...

Ovo je ključna stvar. Loše sudstvo, nenaplativost dugovanja, dugi procesi, visoki troškovi sudskog spora. Kad je naplata dobra i dobra poslovna klima svi su fleksibilniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mallena
23-12-2015, 22:04
Evo informacije, nakon 2godine zovete i otkljucavaju vam telefon , govorim o mts

MS-13
23-12-2015, 22:07
To sam i ja napisao u postu 4.

darkonda
23-12-2015, 22:12
Meni nisu hteli da otkljucaju. Tj hteli su ali da neko iz firme na koju je uzet dodje i podnese zahtev.
Iako je kod mene sva papirologija, garancija i otpremnica...

mikenzi
23-12-2015, 22:15
To je standardno ako je telefon na firmu. Mora da se na memorandumu podnese zahtev čak i ako hoćeš da uzmeš novu karticu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mallena
23-12-2015, 22:35
To sam i ja napisao u postu 4.
Mozda jesi ali ja sam mod :P ... salim se ... Danas bih u mts i konkretno bas to pitah :)

Joker
23-12-2015, 22:51
Ovo je ključna stvar. Loše sudstvo, nenaplativost dugovanja, dugi procesi, visoki troškovi sudskog spora. Kad je naplata dobra i dobra poslovna klima svi su fleksibilniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ali šta menja ako je telefon zaključan? Isto tako će teško naplatiti ako je otključan ili ako je zaključan.
Jedino što mogu da vidim kao razlog je što ovako ne možeš koristiti drugu karticu u roamingu pa se nadaju da ćeš koristiti njihovu i napraviti dobar račun.

mikenzi
23-12-2015, 23:14
Pa zaključan telefon je dodatna zaštita da će korisnik izmirivati svoje obaveze


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joker
23-12-2015, 23:55
Ne znam kakva zaštita, prodaće ga isto kao i otključanog samo za manje para.

.stefan
24-12-2015, 02:16
Ma to nema veze ni sa cim...
Jednostavno je tako svuda bez ikakvog razloga..

Samo u Italiji je zako zabranjeno zakljucavanje telefona... Mada i oni su imali tamo neke prevare pa su menjali stvari...

@mallena to se nikad nije dovodilo u pitanje, odavno se zna... Ovde se prica o necem drugom, tj o generalnom razlogu zakljucavanja

Zilas
28-12-2015, 14:05
Podneo sam zahtev za otkljucavanje mts-u jos u oktobru. Tj podneo je covek koji je kupio taj telefon kao biznis korisnik. Istekao ugovor, sve kako treba i niko nista ne odgovara iz Mts-a. Zovem mts i dobijam podrsku za biznis korisnike, zovem par puta i covek mi nadrndanim glasom kaze da nema potrebe da cesto zovem jer oni cekaju odgovor od Apple-a. To je bilo pre mesec dana. Apple direktno ne mogu da kontaktiram jer nas nema u zemljama za support. Da sam ga lično kupio vadio bih im oči ovako nemam rešenje. Ne znam kako da telefon otkljucam!


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
28-12-2015, 14:35
Zatrpavaj ih mail-ovima svaki dan, trazi odgovor.

Zilas
24-04-2016, 16:59
Da pomenem da još nisam uspeo da otkljucam ip6 ...menadžer lično poslao zahtev na odgovarajući mail mts-u i od tada je proslo 3 nedelje. Luda kuća....pamet u glavu kad kupujete od nekoga zaključan telefon!


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
24-04-2016, 17:35
Pa dobro ti si sve uradio kako treba... vlasnik ti je izasao u susret.. tako da sve cool... bice to... vidi sa tim vlasnikom ako hoce da ih jase jos malo

Zilas
24-04-2016, 18:04
Mnogo sam jahao ljude, i čoveka koji ga je kupio od mts-a i menadžera te firme. Veliko masiranje svih nas. Još moram sve lepo i kulturno jer mi ljudi čine. A da nije tako...da sam ga kupio u svoje ime pucao bi mts od buke. Ovako čekam i ne mogu im ništa


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
24-04-2016, 18:45
Onda prodas lepo to nekom i bezis od mtsa u sirokom luku... kupi tel sa svoje mreze...

zolaman032
24-04-2016, 22:25
Najbrze i najbezbolnije resenje , pre svega za tebe , je da prodas taj tel i uzmes za svoju mrezu ili sim free. Svaka ti cast kako imas zivaca da cekas toliko dugo, ja bih ga prodao posle 5 dana[emoji1]


Sent from my iPhone6 using Tapatalk

Zilas
28-04-2016, 17:11
Ovo je već mala doza sadizma, idemo do kraja ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zilas
28-04-2016, 17:15
OPERATERI TO NAMERNO ODUGOVLAČE DA BI KASNIJE JURIO OTKLJUČAVANJE ZA NOVAC(100 eur). U TOM OTKLJUČAVANJU I SAMI IMAJU DEO KOLAČA. Ovo je jedna tužna istina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan.gricko
28-04-2016, 17:21
Mislim da nisi upravu. Ja sam pre cca mesec dana otisao u poslovnicu pitao sta kako za otkljucavanje i posto je tel uzet na rate, dali su mi tacan iznos koji treba da uplatim(zbir preostalih rata) i u roku od nekih 3-4 dana je stigao sms da je telefon otkljucan. Pritom, malo je reci da su ovi kod mene u Kikindi u poslovnici, needukovane budale koje nisu popile zumance, prijatno sam se iznenadio kako je lako reseno otkljucavanje. Samo da spomenem da je vlasnik ugovora podneo zahtev, tj. ćale.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160428/59b07875d739dc652643f83268e1caab.jpg
E ovo najtacnije objasnjava situaciju zaposlenih u poslovnici mtsa u Kikindi... [emoji19]

Hvala @darkonda na slici

.stefan
28-04-2016, 17:24
@Zilas to otkljucavanje koje se juri za nase operatere nije permanent... tako da ta prica pada u vodu...

Zilas
29-04-2016, 20:00
@Zilas to otkljucavanje koje se juri za nase operatere nije permanent... tako da ta prica pada u vodu...

Ne razumem najbolje.. Hoćeš da kažeš da i kada ti otključaju to ne znači za stalno?

zabrljanje
29-04-2016, 20:38
Ako ti oni otkljucaju, onda je ok. Kolega je mislio na otkljucavanje drugim putem i to ne mora da bude stalni unlock.

Zilas
29-04-2016, 20:39
Sa tim se slažem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

bearsstorm
29-04-2016, 20:44
Mislim da gresis stefane kad operater otkljuca telefon on je tada permanent sim free trajno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
29-04-2016, 20:45
To i pise gore [emoji6]

zabrljanje
29-04-2016, 20:46
Mislim da gresis stefane kad operater otkljuca telefon on je tada permanent sim free trajno


Pogledaj sta sam napisao pre pet minuta, mislio je kolega na drugi tip otkljucavanja a ne na direktno otkljucavanje od strane operatera ;)

bearsstorm
29-04-2016, 20:46
Izvinjavam se nisam danas otvarao tt na tel pa nisam video da nije poslednja strana


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zilas
04-05-2016, 13:39
Upravo mi javiše, poslali mi mail, da mi je telefon otključan :)
Posle godinu dana cimanja :)
Kao da sam kresnuo curu koju jurim ceo život :)

Kakva je sad procedura? Kačim ga na itunes i šta onda?


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
04-05-2016, 13:41
i? Kako je bilo?
Jel si zapalio posle?:)
Jel si probao drugu karticu?

Zilas
04-05-2016, 13:50
Vlažno :)

Ubacio drugu karticu ali pojavi se znak jabuke. Dakle kao da nije otključan.


RADI :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
04-05-2016, 15:31
trebalo bi restore opaliti i radi...bar je meni tako bilo kada sam otkljucavao sa Swiss mreze.

Zilas
04-05-2016, 16:56
Ja sam ga ugasio, stavio zatim novu karticu, upalio i zatim se pojavilo hello, hola...dakle kao da sam upravo kupio telefon. Dakle sve glatko


Sent from my iPhone using Tapatalk

milosnbgd
13-05-2016, 10:46
Nema potrebe da se radi restore kad se otkljuca, samo se ubaci kartica drugog operatera, poveze na wifi i aktivira.

Zilas sta si pisao kao razlog da zelis da otkljucas telefon?

mikenzi
13-05-2016, 14:14
Nekada mora i restore.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milosnbgd
13-05-2016, 15:10
Ponekad


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zilas
13-05-2016, 17:22
Nema potrebe da se radi restore kad se otkljuca, samo se ubaci kartica drugog operatera, poveze na wifi i aktivira.

Zilas sta si pisao kao razlog da zelis da otkljucas telefon?

Da idem u inostranstvo za nedelju dana i da mi treba otključan telefon

zikicz
13-05-2016, 17:24
I ja sam im se obratio sa takvim zahtevom u dva navrata i odj... me. Zato cu ja njih kad istekne ugovor.

stefan.gricko
13-05-2016, 17:28
Da li si ti vlasnik ugovora?
I jos nesto, mislim da su sanse jednake 0 da ce otkljucati ako sam uredjaj nije isplacen, ako je uzet na rate...

zikicz
13-05-2016, 17:29
Vlasnik. Kalce veze ima ako je na rate? Placam,pa placam. Otkljucan ili ne.

.stefan
13-05-2016, 17:33
I ja mislim da je zaključavanje telefona od strane operatera cisto bahacenje i da je potpuno nepotrebno....
Ti si se obavezao ugovorom da placas ratu i pretplatu i zna se kakvi su pravni postupci protiv tebe ako to prekrsis... to nema veze sa koriscenjem telefona....sta njega briga na kojoj cu ja mrezi da ga koristim ako sam se obavezao njemu da placam 2 godine paket... glupost

stefan.gricko
13-05-2016, 17:42
To si potpuno upravu Stefane, ali spomenuo sam to zato sto je skoro ćaletu trebao otkljucan i kad je otisao u poslovnicu da pita sta je potrebno da bi oni otkljucali, dali su tacan iznos koji je potreban da se uplati. U petak uplaceno, u ponedeljak popodne telefon otkljucan...

mmilos82
14-05-2016, 12:55
Upravo jer veravatno uplaćen iznos do kraja ugovora kako bi se isti i zatvorio...


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan.gricko
14-05-2016, 14:02
Ne, uplacen je samo ukupan preostali broj rata, dok se sa placanjem mesecnih pretplati normalno nastavlja, samim tim ugovor i dalje "traje".

Zilas
15-05-2016, 09:14
Jbg mome je ugovor istekao posle 6 meseci od kupovine pa je tada i mogao da se otključa


Sent from my iPhone using Tapatalk

mmilos82
15-05-2016, 11:43
Nikad vise kod mt:s-a... avgusta putujem na na Master studije u USA. Telefon sam odplatio, ugovor traje do Januara 2017 godine. Trazio sam otkljucavanje telefona, odbili su me. Platicu 5 pretplata, raskinuti ugovor i posle 16 godina, postati korisnik Telenor-a.

metallica
15-05-2016, 11:45
A šta su naveli kao razlog što su te odbili?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mmilos82
15-05-2016, 12:01
ugovor nije isteko... jula cu uplatiti sve pretplate do kraja (5 meseci), raskinuti ugovor i dobiti otkljucan telefon... svakako bih ostavio novac roditeljima da placaju mesecnu pretpatu! Dok sam na americi prebacujem broj na pri-paid, a kad se vratim idem u Telenor :).

igoce
15-05-2016, 12:57
A, ako na primer do kraja dvogodisnjeg ugovora ostane jos 6 meseci i ja uplatim tih 6 mesecnih pretplata, da li moram i narednih 6 meseci da placam punu pretplatu ili bih bio u preplati tih 6 meseci? Znaci ako je mesecna pretplata 2.000din i ja platim za tih narednih 6 meseci od jednom 12.000din da li cu morati i narednih 6 meseci da placam opet po 2.000din svaki mesec ili samo ako prekoracim tih 2.000din? Mislim nema mi logike da ako unapred isplatim 6 pretplata, da nista ne dobijem za uzvrat (besplatne minute, SMS i net).

Azimuth
15-05-2016, 13:46
Nisi dobro razumeo. Ti kad isplatis preostale pretplate, postajes korisnik bez ugovora tj placas punu cenu pretplate kao da nisi ni uzimao telefon, a mozes odmah da sklopis novu ugovornu obavezu i uzmes telefon ili 50% popusta.

igoce
15-05-2016, 13:54
Znaci 6 meseci bacenih para, tj ne dobijam one besplatne minute koje bih dobio mesecnim placanjem pretplate.

.stefan
15-05-2016, 14:14
tako je...ovo ti dodje kao penali jer raskidas ugovor pre vremena,moras da ga isplatis do kraja

zikicz
15-05-2016, 14:18
Vec sam i spremio broj za telenor. Cak necu ni da prebacujem br kada mi istekne ugovor,nego cu da ga ugasim.
Vip daje sim free telefone,a ovde te zaj...za tvoje pare. Ne znam da li je i u telenoru ovako oko otkljucavanja...

Azimuth
15-05-2016, 15:21
Ne bih da sirim temu, jeste istina da vip daje simfree ali po kojoj ceni? U telenoru nisu simfree pa je cena negde izmedju mts i vip. Sve ima svojih prednosti i mana, za mene je glavna mana telenora manjak minuta u odnosu na mts tj ako izjednacim minute u paketu onda to placam osetno vise. U vip-u bio i pobegao, pre dve godine su bili katastrofa sa signalom. Mts mi dodje kao opcija sa najmanje problema. Mozda jeste nesto slabijeg kvaliteta, ali je zato pokrivenost na lokacijama na kojima sam bolja, dobijam vise za manje love i prosto tu nemam nekog izbora.

Da se vratim na temu. Sve dok telefon i ugovor nisu isplaceni, do tada nema otkljucavanja telefona osim ako neko od vas nije sin direktora ili premijera nam. Prosto ne daju ma koliko kukali, molili i trazili.

zikicz
15-05-2016, 15:26
Ma sto kaze stefan (i potpuno se slazem),koja je svrha zakljucavanja telefon? Jbt,kupim na rate,placam redovno sve obaveze i sta je koga briga koju cu karticu da stavim u fon? Ma stavicu r sim,turim telenor broj,a oni nek se j...
To sve radim jer mi je jako losa pokrivenost u firmi sa 064.Dok je firma imala ugovor sa mts,bio je postavljen repetitor i bilo svugde signala.Sad presli u telenor,a mi ostali nemamo signal sa 064,jer nema ni repetitora.

milosnbgd
15-05-2016, 15:28
Ne znam koliko je tacna informacija ali receno mi je da provajderi dodatno placaju zakljucavanje uredjaja i po isteku ugovora takodje placaju neki iznos za otkljucavanje istog uredjaja, tako da je to sto rade potpuno besmisleno, platis tel koga briga kako ces ga koristiti


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
15-05-2016, 15:31
U vecini zemalja u svetu traze da je telefon isplacen da bi otkljucali a da ne kazemo da nece nekada da otkljucaju sve dok ne istekne ugovorna obaveza cak i kad ste isplatili telefon.
Plus sto traze i dokaz u kupovini i tako redom.
Nije svuda tako ali u mnogim zapadnim zemljama jeste.
Nismo mi bas toliko veci hohstapleri kao sto izgleda. Jedino je drasticno slabija platezna moc i drasticno slabije stanje telekomunikacij generalno.
Da ne sirim pricu i vratim se na temu, isplatis telefon, otkljucaju ga i sve u redu. Ne vidim tu bas nikakav problem (steite se AT6T koji je prvi put na kratko pustio otkljucavanje iPhone-a kojima je istekla ugovorna obaveza a ne bih da poredim njih i MTS ni po velicini, ni po opremi, ni po parama :)))).

zikicz
15-05-2016, 15:38
Ma svima njima nikad dosta para...a prodaju vazduh.:D

zabrljanje
15-05-2016, 15:46
U nekim njihovim paketima nije cak ni to ali da ne teram off, moze slobodno da se otvori tema i za nove Box pakete i slicne muljavine (kao sto su sad dodelili samo 150 minuta fiksnog a posle naplacuju - sto do sad nije bilo u Box-u).
Taman za novu temu da se lepo pise :)

stefan.gricko
28-08-2016, 13:39
Da li neko moze da mi kaze, kakva je prica sa Factory Unlock-om iPhona sa mts-a? Da li ima kakvih promena sto se tice otkljucavanja? Jel i dalje samo tzv. Worldwide Unlock ili se "podiglo" na visi, tj. redovni nivo? :)

tribalkg
29-08-2016, 10:30
I mene ovo zanima...

Byakuya
29-08-2016, 10:32
Kad isplatis telefon mozes da trazis da ti otkljucaju...

zikicz
29-08-2016, 10:35
Kad isplatis telefon ili kad istekne ugovor? Kad uzmes tel sa ugovorom na tri godine,mislim da moras da cekas istek ugovora,bez obzira sto si ga isplatio nakon dve.

tribalkg
29-08-2016, 10:35
To je ok. Mene je zanimalo da li je moguće otključati preko nekog od online servisa koji nude otključavanje? Čitao sam već da nije 100% pouzdano i da je moguće da se ponovo zaključa. Da li se tu situacija promenila?

Možda stefan.gricko nije mislio na isto. :)

EDIT: Sasvim sam siguran da je istek ugovora uslov jer cena telefona se formira na osnovu tarife i trajanja ugovora.

Byakuya
29-08-2016, 10:37
Kad isplatis telefon ili kad istekne ugovor? Kad uzmes tel sa ugovorom na tri godine,mislim da moras da cekas istek ugovora,bez obzira sto si ga isplatio nakon dve.

Kada isplatis telefon...

@tribalkg koliko znam situacija se nije promenila tu...i dalje je na snazi "world unlock" koji nije bas skroz pouzdan...

mmilos82
29-08-2016, 10:48
nije istina, ne otkljucavaju kad isplatis telefon, nego po isteku ugovora!

zikicz
29-08-2016, 10:57
Logicno bi bilo kada isplatis telefon,bez obzira na ugovor,ali....
@mmilos82
Jel to pouzdana imformacija?

Byakuya
29-08-2016, 11:11
nije istina, ne otkljucavaju kad isplatis telefon, nego po isteku ugovora!

Znaci da kazem drugaru da vrati mts karticu u telfon i prestane da koristi telenor...posto mu sigurno ne radi...

mmilos82
29-08-2016, 11:13
Pouzdrana, mogu da vam prosledim komunikaciju sa jebenim mt:s-om... posto sam odlazio iz zemlje na kraju sam morao da im platim 12000 dinara za 6 preostalih mesecnih pretplata kako bi mi otkjucali telefon. Mislim da sam definitivno raskinuo sa njima ;)

Byakuya
29-08-2016, 11:14
To sto je tebe tako ubilo ne znaci da je uvek tako...i sam znas da su banana firma...odes u poslovnicu pitas nesto dobijes jednu informaciju...pises na twitteru eto je druga...mail treca...da sumiramo...kada isplatis telefon ako si dovoljno uporan otkljucaju ti isti...

na koliko rata si ti uzeo telefon?

mmilos82
29-08-2016, 11:21
Pa da, nekome majka nekom maceha... sve sam probao, prozivao ih na tviteru, pisao menadzmentu i svaki put dobio isti odgovor u pisanom obliku dostavljenom na kucnu adresu ... :(. Dupli standardi kao i uvek u Srbiji, nekome hoce da otkljucaju, nekom nece i to je to. Kako god, za mene ne postoje kao kompanija, čak sam roditelje izlobirao da VIP ...

Byakuya
29-08-2016, 11:26
Vidi pitanje iznad....

stefan.gricko
30-08-2016, 01:05
Pre par meseci je ćale otključao iPhone iz mts-a kada je išao za US. Ugovor ističe sad u Novembru, telefon je uzet na rate, zahtevali su da se sve rate isplate nakon čega će oni otključati telefon. Sastavljena je lepa priča, ustvari samo je izloženo onako kako jeste. Ako se dobro sećam, u petak popodne je uplaćen iznos, a u ponedeljak prepodne je telefon postao otključan. Izgleda da zavisi na koga naletis...
Što se tiče unlock servisa, kontaktirao sam jedan servis na KP, reklamira kao fabrički unlock BEZ mogućnosti relocka... Tačnije, porukao sam se i baš naglasio, da li je tzv. World unlock, kaže on ne, Factory unlock je u pitanju... 'Bem li ga...

mmilos82
30-08-2016, 07:01
Pa to, dupli standardi i aršini... nema tu neke konstantne politike kompanije koja se sprovodi prema svim korisnicima. Posle 16 sam raskinuo ugovor, prešao na pre-paid (kako bi zadržao broj). Po povratku iz inostranstva, ću potpisati ugovor sa drugom kompanijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
30-08-2016, 08:46
Nisi mi odgovorio gore na pitanje

Ali po ovome gore rekao bih da si i telefon uzeo na 24 rate

swimmer
30-08-2016, 09:14
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160830/a5849b65456f54761308d8a202bd61a1.jpg

I dalje ne garantuju relock


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
30-08-2016, 09:16
Standardna lopovska posla gde ne objasnjavaju narodnim recnikom sta to podrazumeva i zasto ne garantuju mogucnost ponovnog zakljucavanja.

mmilos82
30-08-2016, 09:23
Bya... telefon je kupljen na 12 rata, a ugovorna obaveza je bila na 24 rate...ugovor produzen Januara 2015 godine, telefon isplacen Januara 2016 godine. Zahtev za otkljucavanje telefona posat Marta 2016 godine. Naravno, zahtev odbijen, sa obrazlozenjem da bez obzira sto je telefon isplacen ugovorna obaveza je dalje na snazi... prepucavanje telefonom, prozivanje na tviteru, razgovor sa menadzmentom korisnickog servisa itd... Na kraju, pre odlaska u USA isplatio sam preostalih 6 mesecnih rata (12000) dinara i jedva su se smilovali da mi otkljucaju telefon, cekao sam 10 dana unlock! To mi pokazuje koliko im korisnici nisu bitni, brinu samo o profitu... zbog toga su izgubili tri korisnika iz moje porodice :)

Byakuya
30-08-2016, 09:29
Haos...stvarno su nekada totalni slepci...

tribalkg
30-08-2016, 09:37
Standardna priča aka "kako ti se zalomi".


Sent from my iPhone using Tapatalk

mmilos82
30-08-2016, 09:40
pokusavam da budem realan, odnonosno neostascen, analiziram i pozitivne strane mt:s kao pruzaoca usluga. Usluga nije toliko losa, mreza je prilicno ok, bio sam zadovoljan dostupnosti 3g i 4g signala, pristupacna cena paketa i ponudjenih uredjaja, ali, (veliko ALI) je odnos prema korisnicima velika 0. Mislim da sam zasluzio, da otkljucaju uredjaj pre svega jer je bio isplacen, a i zato sto sam dugogodisnji korisnik koji je svoje obaveze redovno pokrivao.

tribalkg
30-08-2016, 09:45
Generalno, operateri se vise fokusiraju na nove korisnike. Postojeci im nisu podjednako bitni. Pitajte ako imate nekog poznanika koji radi u prodaji. Imam dosta iskustva i u biznis segmentu i stvarno je prica od slucaja do slucaja, tj. od osobe do osobe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
30-08-2016, 09:53
@mmilos82

Apsolutno se slazem da im je odnos prema klijentima ravan nuli. Imam tri broj u MTS mrezi i Box paket a od eventualnog popusta na uredjaje bukvalno nista a verujem da bi se preganjali i oko otkljucavanja.

mmilos82
30-08-2016, 09:54
zato gube postojece korisnike... ne znam sta je isplatljivija strategija pristupu korisnicima. Cilj mnogih kompanija je da pre svega zadovolje potrebe postojecih korisnika i zadrze siguran priliv novca, pre svega jer je konkurencija dise za vratom. Razmisli zasto Apple osim kvaliteta proizvoda uspeo da nas zadrzi kao korisnike... na taj nacin Apple privlaci i ostale da postanu njihov korisnik.

dzenopoljac
30-08-2016, 10:08
Naš cenjeni operateri (i druga dva sečesto ponašaju slično) mogli bi malo da se edukuju u oblasti marketinga, sa recimo sledećim izvorima:

“Research shows that it can cost up to 30 times as much to get a new customer as it does to keep an existing one. It pays to stay very close to your customers, so you know their exact needs, today and tomorrow. Your aim is to be irreplaceable as their supplier.”

(Mike Johnston, The Chartered Institute of Marketing)


“Depending on which study you believe, and what industry you’re in, acquiring a new customer is anywhere from five to 25 times more expensive than retaining an existing one. It makes sense: you don’t have to spend time and resources going out and finding a new client — you just have to keep the one you have happy. If you’re not convinced that retaining customers is so valuable, consider research done by Frederick Reichheld of Bain & Company (the inventor of the net promoter score) that shows increasing customer retention rates by 5% increases profits by 25% to 95%.”

(Galo, A. (2014), The Value of Keeping the Right Customers, Harvard Business Review, October, https://hbr.org/2014/10/the-value-of-keeping-the-right-customers)

Byakuya
30-08-2016, 10:10
Ovi kod nas rade po nekoj drugoj knjizi / filozofiji


Ali očigledno im customer churn nije takav da bi se nešto zabrinuli...ili ih nije briga...

tribalkg
30-08-2016, 10:13
Jedan moj kolega, nekada radio u Vipu, pricao mi je da kao zaposleni u prodaji uopste nije imao znacajne ciljeve vezane za postojece korisnike. Tacnije, ciljeve koje ti postave su smesni i veoma lako ih ostvaris, dok su za nove korisnike morali mnogo vise da se cimaju kako bi ispunili cilj.

Istu pricu sam dobio i od prodaje iz biznis segmenta drugog operatera dok smo pregovarali oko novog ugovora. Bukvalno, od trenutka kada potpisemo ugovor prestaje sva briga o korisniku, a korisnik se snalazi sam kako zna i ume.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mmilos82
30-08-2016, 10:16
@Dzenopoljac, upravo na mom MBA programu ovde koristimo HBR kao literaturu na casovima Marketinga :). Upravo radimo Customer centricity!

Izvinjavam se na off-u!

iflashcira
08-11-2016, 00:08
Podneo sam zahtev za otkljucavanje jer mi je istekao ugovor. E sad, posto imam jb jel nece biti neki problem ili cu morati da radim update i da izgubim jb?

zabrljanje
08-11-2016, 00:13
Nema veze jedno sa drugim. Ne trebas da radis restore.

milosnbgd
08-11-2016, 02:00
Apsolutno nema razloga za brigu oni uredjaj sami otkljucavaju samo dobijes obavestenje da nije zakljucan,potpuno je nebitno jel tel jb ili ne


Sent from my iPhone using Tapatalk

MilTan
14-01-2017, 14:22
Jel moze da se otkljuca kod MTS-a kad istekne ugovor ako ja nisam originalni vlasnik?
Znaci ja kupim telefon od nekog preko oglasa koji je zakljucan na MTS. Dobijem racun, kutiju itd... Jel mogu ja da trazim od MTS da ga otkljucaju kad prvobitnom vlasniku istekne ugovor?

zabrljanje
14-01-2017, 14:34
Koliko ja znam, mora vlasnik da trazi.

zikicz
14-01-2017, 14:58
Samo vlasnik.

MilTan
14-01-2017, 16:23
A ako vlasnik nije dostupan postoji li nacin otkljucavanja kakve su mi opcije za otkljucavanje?

zikicz
14-01-2017, 16:56
Vidi u mts-u. Mada mislim da mora vlasnik.

.stefan
14-01-2017, 17:17
Nema opcija...Osim normalno kao i za sve da juris nekoga ko mozda moze da ti to zavrsi...

MilTan
14-01-2017, 20:12
Kad kazes da pojurim nekog da to zavrsi, mislis na neku vezu u MTS?

A sta je sa onim dekodiranjem sto rade neki ljudi, jel to pouzdano, kakva su iskustva?

zikicz
14-01-2017, 20:13
Bezi od tog dekodiranja. Traze 100 € za to,a moze ponovo da se zakljuca. Nadji vezu i odradi.

.stefan
15-01-2017, 13:49
@MilTan mislim :)

kakosuper
15-01-2017, 13:58
A da li moze da se zatrazi otkljucavanje ako traje ugovor? :) mob je star 6 meseci pa bi ga otkljucao da je simfree.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
15-01-2017, 14:03
Moze da se trazi ali racunaj da je velika verovatnoca da nece da ga otkljucaju. Neki su uspeli uz preganjanje i insistiranje da im je neophodno zbog boravka u inostranstvu ali je to mnogo redje.
Podrazumevano je da je uredjaj isplacen.

zikicz
15-01-2017, 14:10
Probao 2X i nisam uspeo. Bilo je price da su ljudi uspevali pre isteka ugovora i pre isplacivanja fona da dobiju sem free.

.stefan
15-01-2017, 15:08
Ista fora kao sto sam rekao za ono...neko da ti pojuri to ;)

tribalkg
15-01-2017, 15:20
Ako vam je za utehu, ja sam imao vezu (preko Key Account Menadzera za velike kupce) i nisu mi otkljucali. Isto sam zamolio zbog boravka u inostranstvu ali nista. Slao i zvanicnu molbu.

E sad, to ne znaci da neko drugi ne moze da zavrsi ali eto, meni nije proslo. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
15-01-2017, 15:34
Cela prica oko zakljucavanja telefona je truba.
Jel placam ugovor i telefon? Sta koga boli uvo koju cu karticu da stavim u mob?

Byakuya
15-01-2017, 17:12
https://s23.postimg.org/z3uc79z63/Screenshot_2017_01_03_16_08_56.png

Kada si uporan i snalazljiv...moze da se otkljuca :)

Za 45min cini mi se:D

Azimuth
15-01-2017, 17:12
Naravno da ih je briga jer se nadaju da ćeš probiti pretplatu i eto njima još koji dinar tu i tamo, pogotovu kad si u romingu.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

.stefan
15-01-2017, 17:42
@Byakuya ili u prevodu kad znas nekog ko zapravo hoce da ti pomogne,a ne vorta te ;)

kakosuper
15-01-2017, 17:44
@byakuya daj podeli sa nama sta da radimo :D nervira me kad odem bilo gde u inostranstvo ne mogu da stavim drugu karticu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
15-01-2017, 17:54
@Byakuya ili u prevodu kad znas nekog ko zapravo hoce da ti pomogne,a ne vorta te ;)

Upravo tako...reseno preko veze...i ne mora 2 godine da se ceka...

tribalkg
15-01-2017, 18:07
Sve zavisi ko potegne. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
15-01-2017, 19:12
Mts je pre mnogo vise bio "darezljiv" prema svojim korisnicima. Mogao si da im trazis da ti daju telefon koj kosta 400-500e za dinar ili da ti otkljucaju telefon ili ako ti je potrebno da ti daju u paketu 10GB svaki mesec i sve to i jos stosta samo ako si godinama redovan platisa osrednje ugovorne obaveze. Na zalost to su sve ukinuli u zadnje vreme predpostavljam zato sto su bile malverzacije i ko zna sta jos sa tim pa su presekli i rekli sad vise ne moze nista. Tako da i za jedno otkljucavanje mora da se potegne veza nije bitno koj je telefon u pitanju. Posto ne izlaze u susret ni za telefon od 20e ni od 800e

Kiza82
03-02-2017, 21:47
Upravo sam zavrsio jako prijatan razgovor sa mts call centrom vezano za otkljucavanje iphona 6+ kojem je istekao ugovor! Vrlo kratko, trazili su mi ime, prezime, mb, broj LK i imei telefona. Navodno su podneli zahtev i rekli da u praksi otkljucavanje traje par dana i da cu biti obavesten putem sms-a da je telefon otkljucan. Na moje insistiranje da mi kaze sta znaci par dana ( 2,4,6,8), dobio sam odbovor: manje od 8. Javljam rezultat!


Sent from my iPad using Tapatalk

zikicz
03-02-2017, 21:58
Sad se cuo sa nekim likom oko otkljucavanja tel sa mts mreze. Kaze da je fabricki unlock u pitanju i da telefone otkljucava covek koji radi u mts. Nema ponovnog zakljucavanja nakon restore. Kaze da se i u slucaju zamene telefona dobija opet otkljucan telefon. Kosta 90€.
Samo da napomenem da ima preko 500 poz ocena i da ima dosta ocena u vezi ovoga.
Ima li neko slicna iskustva?

bobanbg9
03-02-2017, 21:59
Ja sam imao i proslo je sve kako treba i posle restora se nije zakljucao. Ista ta prica preko mts-a.

darkonda
03-02-2017, 22:26
Upravo sam zavrsio jako prijatan razgovor sa mts call centrom vezano za otkljucavanje iphona 6+ kojem je istekao ugovor! Vrlo kratko, trazili su mi ime, prezime, mb, broj LK i imei telefona. Navodno su podneli zahtev i rekli da u praksi otkljucavanje traje par dana i da cu biti obavesten putem sms-a da je telefon otkljucan. Na moje insistiranje da mi kaze sta znaci par dana ( 2,4,6,8), dobio sam odbovor: manje od 8. Javljam rezultat!


Ugovor je na tvoje ime?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kiza82
03-02-2017, 22:29
Ugovor je na tvoje ime?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da


Sent from my iPhone using Tapatalk

bearsstorm
04-02-2017, 11:10
Sad se cuo sa nekim likom oko otkljucavanja tel sa mts mreze. Kaze da je fabricki unlock u pitanju i da telefone otkljucava covek koji radi u mts. Nema ponovnog zakljucavanja nakon restore. Kaze da se i u slucaju zamene telefona dobija opet otkljucan telefon. Kosta 90€.
Samo da napomenem da ima preko 500 poz ocena i da ima dosta ocena u vezi ovoga.
Ima li neko slicna iskustva?

Ako je čovek iz novog sada i ima mnogo pozitivnih imao sam iskustva i to pozitivna. Otkljucao mi je pre 6 meseci 6 plus sa telekoma sve ok i dalje je telefon sim free pošto sam u kontaktu sa čovekom koji je od mene kupio telefon


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Kiza82
09-02-2017, 15:06
Samo da javim da su mi iz mts otkljucali tel. Od dana podnosenja do danas 6 dana. Svaka cast


Sent from my iPhone using Tapatalk

DonPatroN
06-03-2017, 12:08
Drugari, imam jedno pitanjece, vise mozda neko vase iskustvo.
Da li su svi telefoni koje dobijemo iz mts-a lock na mts mrezu ??
koliko vidim nema vise provere imei-a... drugarica oce da kupi (jbg dobio sam nov pre mesec dana, stari se pokvario, pa ne mogu da ga otkljucam, jer krece nove 2 god garancija :D ) pa me zbog nje zanima...

zikicz
06-03-2017, 12:09
Ako kupis bez ugovora,onda je sim free.
Na ugovor su svi zakljucani.

Da se pohvalim da sam uspesno otkljucao moj iphone sa mts mreze. [emoji6][emoji1303]

Zix_89
10-03-2017, 10:57
Da se pohvalim da sam uspesno otkljucao moj iphone sa mts mreze. [emoji6][emoji1303]

Pa ajde kazi i kako, i jos po neki detalj, pa da od tvog hvalisanja i drugi imaju koristi!

zikicz
10-03-2017, 11:13
Procitaj post 133 i 134.
Bice ti jasno kako je odradjeno.
Platis i za sva sata imas otkljucan telefon. Das samo imei i to je sve.

Uradio restore i nije se zakljucao.
Na itunees izbacio poruku da je tel otkljucan.

DonPatroN
25-04-2017, 12:45
Da pohvalim MTS. Pisao sam ovde, ali ukratko, dobio sam u februaru novi uredjaj (stari se pokvario i dali mi nov). Ugovor mi istice 24,05, dakle imam pravo da trazim da mi se otljuca tel (ko nije znao, mozete da trazite 3 meseca pre isteka ugovora). I sad je tu malo bilo tipa imate nov uredjaj bla bla, ali mi danas stigla poruka da mi je telefon otkljucam i da mogu koristiti i kartice drugih operatera. Sve je trajalo tipa 20tak dana. Dakle pohvale za njih od mene.

dadinho
27-04-2017, 11:55
Da ne otvaram novu temu...

Jel' postoji način da se proveri na netu da li je iphone zaključan na MTS mrežu ili ne?
Prodavac koji mi prodaje kaže da nema pojma, nema drugu karticu da proba, poslao mi je IMEI i ser.no.
Da se ne bih cimao na drugi deo grada zbog provere, jel' postoji mogucnost provere preko neta?

359224076178618 IMEI

Byakuya
27-04-2017, 11:59
postoji i placa se...a taj ako nema pojma onda definitivno zna...mislim 2017 i niko u njegovoj neposrednoj blizini nema neku karticu u telefonu...svi koristimo pejdzere...vazi...

dadinho
27-04-2017, 12:07
To sam mu i ja rekao.. nerealno mi je da ne zna da li je zaključan ili ne..
Dečko je u fazonu, dobio sam iphone pre 3 meseca, ne razumem se ja u to, nije za mene iphone, vraćam se na android...

Koliko se plaća, ako ću manje da platim, nego benzina da potrošim da odem da vidim iphone, onda mi se isplati.

zikicz
27-04-2017, 12:07
Ma batali to i trazi drugi.

Byakuya
27-04-2017, 12:08
Iskreno ja bi tog lika preskocio u sirokom krugu...teska muljavina su ti "ne razumem se ja u to"

Koliko trazi za tel?

dadinho
27-04-2017, 12:10
Tešto se nalazi Iphone SE sa ios manje od 10.2.1... :(
Još da je u dobrom stanju i u garanciji.



270€ traži. U eksta stanju, ful pakovanje.

zikicz
27-04-2017, 12:48
U svakom slucaju ako je uzet u mts uz ugovor,onda je zakljucan. Ako je uzet na rate ili u kesu,bez ugovora,onda je sim free.

lowzyyy
27-04-2017, 12:48
Ako ti je rekao/napisao druze taj mulja 90% [emoji16]

SG999
27-04-2017, 12:49
Razume se taj za SIM... Klasicna fora.

zikicz
27-04-2017, 12:50
Ma da,muljara neka teska.

lowzyyy
07-02-2018, 00:15
Kako ide procedura, je l neko otkljucavao telefon koji je zamenjen preko istyle-a?
Posto nije ugovor na moje ime da znam coveku sta da navedem unapred da ga ne cimam mnogo

mikenzi
07-02-2018, 01:02
Pa ako si u kontaktu sa vlasnikom ugovora zamoliš ga da zatraži besplatno unlock od MTS-a ako je istekao ugovor

Zivansi
22-10-2018, 18:40
Samo da se pohvalim [emoji3526] U petak poslao Mts-u mail da mi otkljucaju iPhone X, ugovor potpisan pocetkom oktobra i danas mi otkljucali [emoji3526]

televes
10-12-2018, 11:40
danas sam ih zvao da mi posalju kod za moj 6s, medjutim gospodjica u call centru kaze, otkljucacemo mi vama tel na sistemu?!?!, ne saljemo vam nikakav kod koji ukucavate.. Kaze tel otkljucavamo sistemski, samo ce te dobiti sms da je tel otkljucan...
Nesto mi to cudno, ili je tako...

tadic.d
10-12-2018, 12:04
Tako je. Nema kodova da iphone.

zabrljanje
10-12-2018, 12:47
Napokon da imaju nekog ko zna kako se radi :)

televes
10-12-2018, 13:31
Posto je tako, dali onda u telefonu mora da bude validna kartica od tog broja za koji je i vezan telefon i da bude u dometu ili telefon moze i da bude bez kartice, samo da bude zakacen na net preko wifi?
mozda glupo pitanje , ali ima zasto sam to pitao

bbrks
10-12-2018, 13:35
Pa tesko da ces dobiti sms da ti je tel otkljucan ako nema kartice unutra, zar ne[emoji16]

Sandi
10-12-2018, 14:05
Meni nikakva poruka nije stigla niti bilo kakvo obavestenje, telefon je stigao postom, ja ubacio moju mts karticu aktivirao itd, nakon toga ubacio neku staru telenor, on odradio update carrier settings i tel radi na svim karticama kao i na esim.

televes
10-12-2018, 14:25
Pa tesko da ces dobiti sms da ti je tel otkljucan ako nema kartice unutra, zar ne[emoji16]

...nisam bas 100% siguran da mi je rekla da cu dobiti sms kao obavestenje..

ali, ok...ascekacu, koji dan, pa cemo videti

p.pera
10-12-2018, 14:30
Ne mogu da nadjem temu pa da pitam ovde.Radi li jos neko otkljucavanje iphona X(s) sa Americkih Sprint i At&t mreza i ako radi koliko kosta.

Zivansi
10-12-2018, 14:34
...nisam bas 100% siguran da mi je rekla da cu dobiti sms kao obavestenje..

ali, ok...ascekacu, koji dan, pa cemo videti

Nekad’ posalju obavestenje porukom, nekad’ ne. Desava se da telefon bude otkljucan nakon sat vremena. Obicno bude do 72h. Probaj povremeno da ubacis karticu nekog drugog operatera.

televes
10-12-2018, 15:01
eto zasto sluzi forum..
hvala svima..
javicu za koje vreme je otkljucan..

Azimuth
10-12-2018, 18:46
Ja sam komunicirao sa njima preko mejla, na mejl mi stiglo i obaveštenje sa instrukcijama šta da radim. Mislim da sam ovde kačio i šta su mi napisali, pa ako ne nađeš ti javi da iskopam taj mejl ponovo ;)

vllada
11-12-2018, 23:55
И мени су послали смс да је уређај откључан и то је то...

televes
12-12-2018, 00:10
И мени су послали смс да је уређај откључан и то је то...

Sent from my Nokia 3310

koliko si cekao?

vllada
12-12-2018, 00:24
Проверићу када узмем телефон у руке, па ћу писати...

vllada
12-12-2018, 09:54
Прошле године у септембру им је требало 6 дана да откључају...

technobuba
12-12-2018, 10:12
Prosle godine otisao do poslovnice, trazio unlock i za 10 min dok sam doma dosao iPhone otkljucan bio... mts mreza.

vllada
12-12-2018, 17:59
Очигледно је боље отићи лично, али треба и тамо налетети на неког разумног ко хоће то одмах да уради, углавном их све мрзи да раде било шта или нису упућени у то што им се тражи.
Један колега им је тако тражио исто то, и она му каже па телњфон је откључан и могу све картице, а не може [emoji4]

televes
13-12-2018, 00:45
.......... али треба и тамо налетети на неког разумног ко хоће то одмах да уради, углавном их све мрзи да раде било шта или нису упућени у то што им се тражи........... [emoji4]
njihov generalni problem.. ne samo sa radnicima u poslovnicama, nego i sa nestrucnim i zastarelim kadrom koji su kao terenske ekipe i monteri.

vllada
13-12-2018, 08:07
Баш тако...

televes
13-12-2018, 11:11
javicu za koje vreme je otkljucan..
U ponedeljak sam "predao zahtev" oko 10h, sada je cetvrtak oko 10h tel otkljucan.. nisam dobio nikakvo obavestenje samo sam "onako na blef" gurnuo drugu karticu i radi. Juce nije bio otkljucan jer sam sinoc probao oko 22 h i bio je locked.

...edit: izgleda da sam bas pogodio kada su ga otkljucali... pola sata kasnije mi je stigao sms:
"Postovani, vas uredjaj je otkljucan za koriscenje na drugim mrezama"

Dejan81
20-08-2019, 23:24
Mene je danas MTS prijatno iznenadio.

Imam iPhone XS, kupljen na ugovor kod MTS-a.
Pošto uskoro putujem u Grčku, probao sam da instaliram Gigsky i njihov greece paket, što naravno nije bilo moguće, jer su i fizički i e-sim zaključani na MTS.

Na moj zahtev, objasnivši operateru u Call centru zbog čega mi je potrebno otključavanje uređaja, sam operater je napravio molbu u moje ime i danas mi je stiglo obaveštenje da je uređaj otključan i da može da se koristi na svim mrežama.

Inače sam na polovini otplate telefona, pa pretpostavljam da je ovakvom ishodu kumovala činjenica da sam njihov dugogodišnji korisnik, sa dva broja telefona, kao i ukupno pet iPhone uređaja kupljenih preko njihovih paketa.

U svakom slučaju, vrlo korektno i poslovno sa njohove strane [emoji106]

m_vlajko
05-08-2020, 01:03
Da ne otvaram novu temu, dobio sam informaciju da su sad svi telefoni otkljucani kod svih operatera, koliko je to tacno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
06-08-2020, 22:59
100% je tačno.

3gs
07-08-2020, 00:43
Ja kolko sam upucen po zakonu NE smeju vise zakljucavati telefone
Bez obzira na koliko godina je ugovorna obaveza ili je telefon placen u celosti operateru


Sent from my iPhone using Tapatalk

TaDej
07-08-2020, 12:41
He he, zakoni u SRB [emoji23]

.stefan
10-08-2020, 15:08
Ja kad sam uzeo XS u Telenoru, promovisan je kao zakljucan (i dalje im na sajtu pise da telefoni rade samo sa Telenor karticom) medjutim probao sam druge testa radi i radi bez problema...eSIM takodje...tako da makar sto se Telenora i iPhone-a tice, to jeste tacno...ali evo mikenzi kroz cije ruke prodje dosta telefona kaze 100%, onda je 100% :)

smrdlja
05-11-2020, 15:10
Blic pitanje. Skoro sam uzeo eSim i naravno poželeo da mogu da otključam svoj iPhone sa MTS-a kako bi ubacio još jednu ne-mts karticu. Nakon prepiske su ga navodno otključali... upućuju me da moram da uradim factory reset? Zaista tačno?

Ako jeste, šta trebam da uradim sa eSimom pre iTunes restorea da bi kasnije mogao ponovo da ga aktiviram.

zabrljanje
05-11-2020, 15:21
Ubaci drugu karticu i trebalo bi da radi najnormalnije bez bilo kakvog resetovanja. Eventualno ga restartuj i nakaci na iTunes.

Proveri prvenstveno, pre bilo cega, da li si ukljucio TFA i na koji broj mozes da dobijes sifru kad aktiviras telefon.Preporucujem ti da upises bar jedan alternativni, mobilni, fiksni da te pozovu, jer i to funkcionise, sta god vec zeis. To kazem da ne bi dosao u situaciju da blokiras Apple ID i telefon koji je preko iCloud-a sa ukljucenim FMI.

smrdlja
05-11-2020, 21:37
Ubacio karticu i... radi. Realno mogao sam neku vrstu obaveštenja da dobijem ili tako nešto. Kao kroz maglu se sećam da je nekada davno tako bilo, valjda preko iTunes-a je izlazila poruka.

Što se tiče eSima, dobio sam ekspres odgovor od MTS podrške, isti QR se može koristiti više puta samo je bitno prvo deaktivirati na starom uređaju.

zabrljanje
05-11-2020, 22:05
Bilo nekad ali ti je dovoljno sto su ti poslali mail ili poruku. Nekad davno je bilo neophodno (zakljucno sa iPhone 4) da, nakon otkljucavanja, povezes telefon na iTunes i onda sve radi.

nixysx
18-04-2021, 04:55
Koji r sim treba da kupim da bih koristio karticu drugog operatera na iPhX iOS 13.6.1, mts zaključan?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

skiper
18-04-2021, 11:48
Moj drug je posle godinu dana ugovorne obaveze pisao mts-u da mu je potreban otkljucan telefon jer putuje poslovno vrlo cesto i mora da ubacije kartice drugih operatera, otkljucali su mu telefon.

nixysx
18-04-2021, 14:03
Znam za to ali nisam ja vlasnik uređaja [emoji53]


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

zabrljanje
18-04-2021, 14:08
Ovo moze da ti uradi onaj na koga se vodi telefon, treba JMBG i broj telefona. Mislim da ti je za kombinaciju sa rsim karticama bole da ga prodas nekom na toj mrezi i kupis otkljucan ili sa tvoje mreze.

nixysx
18-04-2021, 14:12
Ma znam, sve to. Ne znam ko je vlasnik, zato ne mogu da ga otključam. Ja jesam mts i koristim mts karticu ali ću putovati u toku leta i nisam navikao da nemam interneta na telefonu. Zbog toga mi je potreban r sim. Al nikad nisam koristio zaključan iPhone i r sim, x sim, šta već i ne znam kako to funkcioniše i kako bih znao koja je prava[emoji53]


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

flow
18-04-2021, 14:18
nekad je kod ovih sto otkljucavaju sa KP za X bilo 100e ,probaj vidi mozda je sad jeftinije..

zabrljanje
18-04-2021, 14:51
Mozes na blef da posaljes MTS-u IMEI broj telefona i zamolis da ga otkljucaju. Mozda i uspes.

Igor88bg
18-04-2021, 14:52
Nadji vezu u mts zavrsice ti to imaju uvid u sve... i zavrsavaju :-) casti vezu malo i cao :-) sto se tice neta zar mts nema internwt dodatak u romongu 700din 1Gb?

nixysx
18-04-2021, 14:53
Probao sam da odavno ali još nije isplaćen, biće tek u oktobru. To mi nije rekao mts, nego neki lik što otključava telefone a mts me je ljubazno oterao u tri lepe:)

Igore, postoji dodatak. 1GB 1500din i 2GB 3000din[emoji23]
Biću u Bratislavi mesec dana i onda mi to ne odgovara, potrebna mi je njihova SIM kartica, usput ako se situacija sredi ići ću i u Češku i Austriju. 1GB bi mi bio koristan dok ne stignem i ne snađem se da kupim karticu. Ovo za vezu dobra ideja, mislim da mogu da nahvatam neke, hvala za tip[emoji16]

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

zabrljanje
18-04-2021, 15:02
Otkljucavaju oni telefone i koji nisu isplaceni, vidi samo a im napises IMEI i ako znas broj telefona na koji se vodi a ne pominjes da si ga kupio vec kao da je tvoj i treba ti zbog promena kartica.

nixysx
28-05-2021, 08:38
Naručio sam ovo da vidim šta je i kako radi. Cena je presmešna a ocene su odlične, našao sam čak i neke sa Balkana. Pa eto, javljam kad stigne [emoji23] https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210528/9cbf034e1a7f3a2fc951207496b84ce9.png


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

nixysx
21-06-2021, 21:01
Stiglo mi je ovo sa posta iznad. Stavio sam ga ispod kartice uneo ICCID i za tri minuta je sve bilo otključano, sad stavim bilo koju karticu bez ove kao podloge, bez ičeg, samo SIM i sve radi najnormalnije, 4G, 3G, pozivi, poruke, sve... Koliko sam skapirao taj ICCID broj se menja, da li kad izađe nov iOS ili šta ne znam, prodavac mi je rekao samo da mu pošaljem poruku i on će mi uvek poslati najnoviji, brz je, odgovara na 10 minuta... I evo, otključan mi je iPhona sa mtsa, privremeno naravno ali za 200 dinara, za sad, radi super


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

lowzyyy
22-06-2022, 20:09
Kako stoje stvari sa otkljucavanjem van MTS ugovora? 6s plus kuplje pre ko zna koliko od drugog coveka, zatim dobijen zamenski ali zakljucan na MTS.
Da li mts ima obavezu da otkljuca telefon kome je istekao ugovor? Moze li to bez coveka koji je telefon kupio jer ko zna gde je (da li je ziv)?

zikicz
22-06-2022, 22:03
Ne verujem da su u obavezi. Svojevremeno u Telenoru nisu hteli da otključaju iphone bez zahteva vlasnika ugovora. Na kraju ga prodao zaključanog.

lowzyyy
02-08-2022, 14:04
@nixysx (https://www.isrbija.net/member.php/100281-nixysx) @nixysx
Meni je stigla kartica i kinez kaze da ne radi vise iccid metoda i da mora neka TMSI metoda koja nije uopste ponudjena kod mene na ios 14.6. Poslao sam mu poruku da tu opciju nemam i on me je izgleda blokirao. Dacu mu negativnu ocenu