PDA

View Full Version : Ostali pametni satovi koji rade sa iOS



Everytime
21-12-2015, 00:04
U potrazi za pametnim satom do nekih 150eur dodjoh na ovaj clanak http://www.wareable.com/apple-watch/best-apple-watch-alternatives-ios-smartwatch-950

Medjutim, i ovde su osim ovog asus svi skuplji od moje okvirne cijene, imate li vi jos neke prijedloge?

adam1981
21-12-2015, 00:36
Pebble watch

Everytime
21-12-2015, 08:43
Meni se ovaj asus zen 2 prilicno svidja

mikenzi
21-12-2015, 08:52
Ako hoćeš da ima izgled kao sat plus sve ostale 'pametne' funkcije, teško će to biti u tvom budžetu. Za 150€ uglavnom možeš da kupiš narukvice koje prikažu digitalni sat ali su primarno orjentisane za merenje aktivnosti, trčanje, kalorije...
Ja sam probao Fitbit Surge, video sam Garmin (dobro izgleda). Na ovom spisku fali još i Withings Active Watch ali je i on skuplji od 150€. Jawbone nema sat, samo je senzor.
Apple Watch jeste skup ali radi kako ja to kažem 'dosadno perfektno' pa je možda bolje da čuvaš tih 150€ i štediš još nekoliko meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
21-12-2015, 10:14
Alcatel Watch. u Media markt kosta 99€, vidi da skoknes do Segedina ili ako ima neko da ti donese iz EU.
Pisao sam o ovom satu i o ovoj temi, malo prelistaj....

http://www.isrbija.net/showthread.php/51127-Apple-Watch-Alcatel-Watch

adam1981
22-12-2015, 02:15
Sta ocekujes od sata? Tj sta treba da radi, koje funkcije?

Everytime
08-01-2016, 11:41
pa evo citam po netu, da nema neke posebne integracije android wear sa iphone. prilicno ogranicene mogucnosti daje pa me bacilo u dilemu. iako moto 360 je lijep i kada bi bio bez ikakve smart funkcije

Lex
07-02-2016, 10:39
Ja koristim Moto 360 sa iPhoneom i radi solidno. Msm notifikacije sve. Ostale aplikacije ne rade tj nemas sta da instaliras sem nekih watch faces. Ali je prelijep sat, ljepsi od Apple watch.


Sent from my iPhone using Tapatalk

babaroga73
28-04-2016, 15:01
Ja sam kupio ovaj Alcatel Smartwatch Go (SM03 verzija) ... plasticni .... 110evra otprilike . Metal me iritira , tako da mi se ovo svidelo .. A i ako se ogrebe , ko ga sisa. Trenutno imam LG G3 , ali planiram da predjem (ponovo) na iP6 , pa je plus sto ima aplikaciju za iOS. Notifikacije moze da se pogledaju , nema interakcije. Watchfaces 6 komada, 2 odlicna, 2 lose odradjena, dva onako. (nije Android Wear, nema instalacije aplikacija ili watchfaces) mogu da se menjaju boje kazaljki i tako jos ponesto. Nema nikakvih komplikacija, osim datuma, i da prikaze kad je alarm i da li je AM/PM. Ono sto je presudilo da ga uzmem je heartrate senzor i solidna Activity aplikacija. I waterproof plastika. Kad zvoni telefon, mozes preko sata da odbijes ili da stavis na silent. Svidja mi se ovo, zavibrira zglob. Nema mikrofon, nema zvucnik, samo vibraciju. Ima budilnik, ima sleep tracker unutar activity. A da ! Ima stopericu (losu, nema laptime) i ima weather forecast. Ovo drugo je solidno uradjeno, jos uvek ne mogu da shvatim koji ce mi. Ima "don't forget your phone" , ako se udaljis od telefona, ima "move your ass, lazy boy!" podsetnik koji moze da se namesti na koji hoces vremenski period. Ima find my phone , da posaljes signal da ti zvcne telefon ako ne znas gde je. Ima music player komande, i daljinski za kameru. Potpuno nebitno. Ima kompas , ako se izgubis u sumi, valjda. Ima tri nivoa osvetljenja i offline mode. Trebalo bi da baterija drzi 48 - 120 sati. Meni je drzala bez problema dva dana, sa nivoom osvetljenja najslabije (i ovo se vidi na dnevnom svetlu, najjace moze da posluzi ko baterlampa nocu). Ima micro usb port za punjenje , sto mi je super - jedan punjac manje za nosenje. Puni se za manje od sat vremena. Eto, to je valjda to.

Gledajuci kakve sve komplikacije i mogucnosti ima Apple Watch, mislim da je ovo solidna "entry level" opcija, ali kolika je razlika u ceni ( 3.5x) , TACNO TOLIKO JE APPLE WATCH I BOLJI , ako ne i vise. Bilo bi jako lepo kad bi Apple napravio watch aplikaciju za Android, da malo jos capne od trzista.