PDA

View Full Version : Proximity senzor ne radi?



iLaki
10-12-2015, 23:35
Pozdrav svima, imam problem sa iPhone 6 kada ekran prislonim na lice tokom razgovora ekran se ne gasi, jako mi smeta ovo jer me svijetlo od iphone-a iritira, na najnoviji sam ios, da li neko zna kako da se rijesi ovaj problem ili je senzor mozda crkao, postoji li mogucnost da dobijem novi telefon buduci da imam i dalje garanciju?

Mido
11-12-2015, 00:02
Pa najvjerovatnije da je otisao senzor. Obzirom da imas garanciju idi u neki od ovlastenih i oni ce ti to srediti. Najvjerovatnije ce samo zamijeniti proximity, neces dobiti novi telefon.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

iLaki
11-12-2015, 00:31
Ok vidim stvarno ne radi, vratio sam restore na 9.1 isto nece, poci cu u AppleStore pa cu da vidim sta ce da bude, prosli put su mi zbog mikrofona dali novi. Mada sve jedno mi je.

iLaki
05-02-2016, 15:47
Evo da javim da mi u Apple store završavaju popravku za 2 sata, mijenjaju mi ekran, ja mislim da ekran kad se zamijeni nikad nije isti? :D ali dobro vidjecemo...:)

Boletinho
05-02-2016, 18:57
Ako ti bas u apple store-u mjenjaju ekran,bit ce ti isti kao sto je i bio u vakumu,jer jedino oni na planeti zemlji imaju originalne ekrane i ugradjuju ih,tako da se po pitanju toga ne sekiras:)

milan64586
05-02-2016, 19:50
Ja sam zbog tog problema zamenio dva telefona. Jedan 5S u Nemackoj i jedan 5 u CH. Oba puta dobio zamenski-nov-kako_vec_ko_to_voli_da_zove telefon, odnosno drugi telefon sa folijama, koji sam aktivirao po dobijanju. Oba puta bez ikakve rasprave. Samo rekao da ne radi. Oni probali i dali mi drugi. Cak, posto je ovaj 5S nekad radio, a nekad ne, bas u trenutku provere je radio, ali mi je radnik u store-u verovao na rec i dao mi nov telefon.

p.pera
22-02-2019, 11:30
Da ne otvaram novu temu, u pitanju je drugarov 7+.Senzor ne radi za obicne pozive ali kad koristi viber radi normalno.Hard reset nije pomogao.Sta moze da bude?

zabrljanje
22-02-2019, 15:51
Opisi sta se desava :)

Da li je to ona varijanta da nece uvek da upali displej kad tokom razgovora odmaknes telefon? Ako je to, odavno je poznato, jos od iOS 10 a moze da bude i do zastitnog stakla, ako ga koristi, nevezano sto radi na Viber aplikaciji.

p.pera
22-02-2019, 16:17
Nije ta varijanta, ne gasi displej kad pozove nekoga, ostaje sve vreme uključen.Nema staklo ni foliju.

zabrljanje
22-02-2019, 17:06
Jedino da uradi onda backup, clean install i vidi da li se i tad desava. Ako tad radi kako treba, neka vrati backup i vidi da li se ponovo javlja bug.

Ako se isto ponasa proximity sezor i posle restora, onda servis.

p.pera
22-02-2019, 20:50
Čist restore bez vraćanja backupa je rešio problem.