PDA

View Full Version : Internet provajderi



Aleksa123
07-12-2015, 22:40
Pozdrav,
Par godina sam korisnik SBB-a,ali u poslednje vreme imam probleme sa brzinom i konekcijom na internet.Zvao sam i podrsku,ali su neljubazni i nakon dva meseca zvanja problem i dalje nije resen... :rant:
Ugovor mi istice za par dana,pa bih zeleo da raskinem ugovor sa njima i promenim provajdera.
Da li postoji neki provajder u Srbiji koji pruza internet i kablovsku uslugu,a da je siguran i proveren?
Hvala!

bbrks
07-12-2015, 22:45
Pa ako SBB to ne ume da radi, onda ne znam....ostali su definitivno jos gori.....da pocnem od Oriona npr. ja cekam kraj ugovora, pa da predjem na SBB :)

Aleksa123
07-12-2015, 23:20
Pa u mom slucaju ne zna :hmm: dva meseca ih bukvalno molim,zovem da rese problem ali nista...
Trazio sam zamenu modema jer mislim da je u njemu problem,ali momci iz SBB su mi rekli da imaju novo pravilo da ne menjaju modeme tako lako vise nego moraju da se vrse provere...
Cetiri puta su dolazili vec i nista nisu resili :evilmad:
Inace veceras sam ih ponovo zvao i cekao 2 sata dok mi se javi ''napredna podrska'' i javio mi se momak i rekao kao ne valja ti internet,odspoji sve uredjaje i spoji se sa kablom...(ne znam kako bih telefone spojio sa kablom ::lol::)
Gledao sam Radijus Vektor i cini mi se kao dobar provajder?Da li neko ima iskustva sa njim?

rmilanovic
08-12-2015, 09:01
Radijus vektor je odlicna firma i imaju dobar support. Ali ono sto je meni zanimljivo je da ti lose radi net i da sbb to nije resio.
Iskreno,verovatno ima jos takvih slucajeva,ali ja stvarno nisam nikad cuo nekog - jer ono iskustvo sa njima je odlicno. Svaki poziv - reaguju brzo.(relativno i u odnosu na druge "brzo").
Modeme imaju Cisco'ove koji su najkvalitetniji na trzistu.
Ajd pitanje za tebe:
Mozes li neki komp ethernetom da nakacis na njihov modem,i da ides na speedtest.net (web stranica)- i sta ti pise- okaci sliku ako mozes.

stefan.gricko
08-12-2015, 09:20
Ja sam isto malo jace od godinu dana imao velikih problema sa netom, download radi 2,3mbps od 70 kojih su u paketu(na lan-u), i upload normalno od 4mbps. Zovem support, dodju, pogledaju, sve i redu sa signalom, menjali modeme, ma nema sta nisu radili. Najgore je sto 80% vremena ne radi, a kao za inat, svaki, ali svaki put oni naidju u tih 20% kad radi. Jos je bila fora kao da ih zovem za dzabe, a sve ok. Isto tako kad je sranje net, nazovem oni tamo kazu sve je u redu nema nikakvih poteskoca, ali to nije merodavno, ja imam utisak da tamo na 19900 sto se javljaju da su to sve neke suklencine koje nisu ni malo upucene u materiju, to sve na normu da se odradi(odgovori).
Nego da se vratim na temu, vec jedno mesec i po dana da kucnem u drvo sve ok radi, stim da kad su dosli oni spomenuli modem mora da je minimum 80cm od magnetnog polja, a meni uvek stojao izmedju tri zvucnika, e ja ga prebacio dalje od tih 80cm i sad je sve ok, posle toga nikakvih problema.
Malo "ispitaj" u blizini kojih uredjaja ti stoji modem.

Aleksa123
08-12-2015, 15:18
http://www.speedtest.net/result/4897381078.png (http://www.speedtest.net/my-result/4897381078)
Placam inace 25Mbs,ali nije ni to problem,nego je problem sa gubljenjem konekcije stalno i opadanjem brzine na 0.5Mbs
A sto se tice supporta ,momci koji su dosli rekli su da ih smaram vise :evilmad:
Modem stoji na istom mestu vec 5 godina i sve je bilo okej do sada...
Inace i resiver za televiziju svako jutro zakuca i mora da se restartuje fizickim putem,na to su mi odgovorili da je to normalno ???

.stefan
08-12-2015, 15:35
Smarao bih ja njih jos....

skiper
08-12-2015, 15:37
Da dodju u moju kucu i da mi kazu da smaram...molili bi me da ih pustim da idu

Aleksa123
08-12-2015, 15:41
Poceo sam da se svadjam sa njima i onda je momak iznerviran otisao da pogleda u cemu je problem i zvao ''naprednu podrsku'' i rekli su mu da je moj modem imao 20ak flapova(to su padovi interneta) u jednom danu i onda je posle bio donekle okej..a drugi mi je trazio iPhone da pogleda podesavanja rutera i usput mi cackao po telefonu pa sam bukvalno morao da mu ga uzmem iz ruke

.stefan
08-12-2015, 15:51
skiper zvani Misery :D

Pa trazi bre opet da ti zamene modem...to nije normalno....
Zasto preko telefona...das im komp da gledaju podesavanja

skiper
08-12-2015, 15:56
Ja sam jedan jedini problem za pet godina imao sa ruterom, zvao i prijavio oni videli koji je ruter u pitanju i rekli da su imali dosta reklamacija i da ce mi zameniti, tako je i bilo i sve radi super.

Mido
08-12-2015, 20:45
Ja sam imao slican problem sa internetom, sa opadanjem brzine itd. Nebrojeno puta zvao, nikakvog efekta. I na kraju spojim laptop direktno kablom, provjerim brzinu sve ok. Ostavio citav dan tako, brzina nije padala uopste.

I tako skontam da je u routeru problem. Nakon restarta bude ok brzina, i opet za par minuta padne na nekih 0,5 Mbps. Odem na zvanicnu stranicu, skinem firmware novi, instaliram, ponovo podesim route i od tad nikakvih problema. Sve fercera kako treba.

Ali ako ti i direktnim putem mjeri tih 13 umjesto 25, onda je definitivno do njih.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Aleksa123
09-12-2015, 15:12
http://www.speedtest.net/result/4900412912.png (http://www.speedtest.net/my-result/4900412912)
Zvao sam ih danas ponovo i javio mi se momak iz napredne podrske i iskljucio firewall promenio kanal i jos nesto i sada je sve da kucnem u drvo super :)

CJay
09-12-2015, 15:53
Ja trenutno koristim Radijus Vektor net i tv i nemam nikakvih problema. Do nedavno su bili katastrofalni, pucao im je net non stop, tv takodje, ali su se poprilicno uozbiljili, sto se pripisuje tome sto ih je SBB kupio. Cak im je i podrska dosta kvalitetnija nego sto je bila ranije. Koristim ih malo jace od pola godine i desilo mi se 2 puta da mi pukne net na par sekundi. Tv takodje radi besprekorno. Sto se protoka tice, paket je 25 i toliko i dobijam. Dosta su se uozbiljili pa sad mozda mogu i da ih preporucim ljudima :)

rmilanovic
09-12-2015, 16:06
Iskreno mislim da Radijus nema nikakve veze sa sbb'om- posto su kod nas u zgradi skoro umalo izginuli ko ce uzeti nas ulaz.. Mozda gresim

Grunf
09-12-2015, 20:27
I ja bih rekao da SBB i Vektor nemaju veze.

CJay
14-12-2015, 02:26
Moguce, ja sam to nacuo bas u vreme kada su poceli ozbiljno da rade. Mozda se ne radi o SBB-u, mozda je neko drugi u pitanju. U svakom slucaju, sad rade odlicno :)

rmilanovic
14-12-2015, 08:36
Provereno- nemaju sigurno. Bila je prica 2012te oko preuzimanja,ali je na kraju Sbb preuzeo druge dve lokalne internet provajding kuce..

wifininja
03-01-2019, 22:07
Zna li neko koja je procedura za raskid ugovora sa POSTA NET-om? Keva preko njih ima kablovsku pa želi da raskine ugovor i pređe na SBB pa me zanima gde treba ići za raskid ugovora?

zabrljanje
03-01-2019, 22:11
Logicno je da mora prvo do njih. Zavisi da li je jos uvek pod ugovornom obavezom. Ako nije, onda je lako. Ako jeste, onda ima pravo na raskid ugovora ali mora da plati razliku u ceni ako je imala neke beneficije prilikom sklapanja ugovora.

camopejb
04-01-2019, 03:54
Nezgodne su te ugovorne obaveze... često se desi da mora da se plate svi računi do kraja ugovorne obaveze ukoliko se želi raskinuti pre vremena...
Pogledaj kontakt telefon na POSTA NET uplatnici pa ih zovi i pitaj gde treba da se javiš za raskid ugovora i koja je procedura.

Cuksi
04-01-2019, 08:43
@camopejb (https://www.isrbija.net/member.php/121280-camopejb) taj zakon bi trebao da je promenjen bas upravo onako kako je @zabrljanje (https://www.isrbija.net/member.php/16898-zabrljanje) objasnio. Samo da se plati razlika od originalne cene i popusta zbog ugovorne obaveze

Azimuth
04-01-2019, 08:57
Preciznije, gleda se šta je povoljnije po tebe kao korisnika, da li da im platiš eventualne benefite koje si dobio ili preostale pretplate do kraja UO.

miodrage
04-01-2019, 18:39
Taj zakon kos nije zvanicno stupio na snagu. Mocni lobi ne dozvoljava jos uvek.