PDA

View Full Version : Postpejd mobilni internet 3G/4G (mode) da li uzimati ili ne ?



lowzyyy
26-11-2015, 00:58
Pozdrav narode,
Posto je internet iz doma poprilicno jadan, ovih dana gledam da uzmem neki od ovih mobilnih interneta sto pruzaju mts, vip, telenor etc. Znaci nude
modem 3G i onaj kao 4G sto moze da sluzi kako wifi ruter. Na njihovom sajtu uopste nije objasnjeno kako to radi, sta znaci SMS koji taj ruter ima, spominje se interna memorija - to znaci da moze sluzi za skladistenje podataka ?
Koja je pokrivenost 4G i 3G po Beogradu da znam sta da ocekujem, konkretno Zemun i oblast oko studentskog centra?
Je l uzimao neko i kakva su njegova iskustva ?
Sta znaci usb konekcija i bluetooth konecija za modem, za sta koristi ?

presretach
26-11-2015, 01:49
Ako možeš snađi se za ovaj paket ;)
http://www.mtel.me/article/500
Ako imaš problema oko snalaženja "obiđi" lokalne oglase ;) .

rikee
26-11-2015, 05:41
Da li uzimati ti treba da znas... Moj predlog ti je ne jer si tamo da ucis, a tamo ti ne uskracuju pristup za stvari koje su ti potrebne.
Ako ces vec da uzimas bolje uzmi mi-fi modem/router iz bar 2 razloga... Kada nadjes mesto sa dobrim signalom, uvek ces ga jmati sa zadovoljavajucim protokom, a druga stvar je syo ces i iPhone moci da povezes na tu isti wifi mrezu. Treca stvar je da neces morati da vucaras USB modem sa sobom po stanu i rizikujes lomljenje porta na racunaru. Cetvrta stvar je da neki modeli imaju bateriju(Huawei E5220) pa mozes da koristis net i u slucaju nestanka struje :)
Pakete pazljivo biraj

Nemoj zbog kratkorocnog zadovoljstva da zanemarujes obrazovanje.

lowzyyy
26-11-2015, 12:15
Mislim da si pogresno protumacio... Fora je da ssm u domu u kojem kao da je. Eksurzija jer svako ulazi u sobu ksd hoce i gde hoce.. Takodje internet je ispod 1 mb. I nems gs u citsonic pa yato moram da kupim... Znaci 4g ruter da uzmem? Mislio sam 20gb, valjds bi mi bilo dovoljno..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

rikee
26-11-2015, 13:22
Ovih mifi rutera mozes da uzmes po oglasima i za 20ak€... Paket u mts u pola cene aad ti peglaj koji ti odgovara... Ako je zakljucan na telenor ne treba da ti bude problem :)... Otkljucacemo ga

lowzyyy
26-11-2015, 13:41
Ako imam svoj ruter, paket kosta duplo manje ? Gde to pise ?
I ne razumem se bukvalno nista u to, kakav kupiti, sta je dobro a sta lose kod njih, kako se konfigurise. Mislim voleo bih o tome da procitam nesto a za sad nista nisam nasao

rikee
26-11-2015, 13:51
Ruter ko ruter... Samo sto je ovaj sa slotom za SIM karticu, ima bateriju i moze da se poveze max 10 korisnika. Ima svoj web interfejs iz koga mozes da saljes SMS poruke, a imas i opcije da krstis svoju mrezu kako ti hoces i stavis zastitu na mrezu koju ti zelis :)
Sta kupiti kod njih... Pitas sta imate od mifi modem/rutera pa biras... Mts ima uvek neku akciju, a da li imaju i ostali procunjaj sam

Joker
26-11-2015, 13:52
Ako potpišeš ugovornu obavezu na 24 meseca onda imaš određeni % popusta na cenu.

https://www.mts.rs/privatni/internet/mobilni-internet/postpejd-mobilni-net

AlexPa
26-11-2015, 17:25
Ja sam kupio polovan huawei mifi 4g ruter za 20eu, super radi, imas i huawei aplikaciju na app storu uz pomoc koje kontrolises ruter, saljes poruke...


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
26-11-2015, 19:08
Sto kupujete rutere ? U mtsu je 3000 din ruter i dobijes garanciju na njega, a niste mnogo ustedeli


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenad87
26-11-2015, 19:16
Ja imam od oriona godisnji paket, koji radi odlicno ako imas dobru pokrivenost brzina 2mb, ali neogranicen download. Ja sam ga koristio u Durmitorskoj kod kod Klinickog centra i odlicno je radio. Sad i prodajem taj ruter, jer sam se preselio pre tri meseca, sa uplacenim internetom do jula 2016. Ako si zainteresovan pisi u inbox pa mozemo i da proverimo kakva je pokrivenost kod tebe u domu.

Sent from my PSP7557 using Tapatalk

rikee
26-11-2015, 19:55
Nisam znao da orion ima LTE internet... Pre mislim da je to neki CDMA paket i ako sam u pravu on nije svida dostupan vec samo gde oni imaju pokrivenost, a kvalitet signala moze da varira...

Lowzyyy
Pogledaj Jokerov post... Stavi na papir i prekalkulisi se cak i po cenu da u telenoru ili mtsu uzmes modem bez ugovora sa paketom koji se tebi svidja... Prosetaj po poslovnicama sta nude i uzimaj ono sto tebi trenutno odgovara

lowzyyy
26-11-2015, 22:22
Da mts mi je favorit za sad, planiram da uzmem njihov 4G ruter od 20GB koji kosta 3000+ 1000 mesecno.
Zato se pitam zasto kupovati ruter ako ovaj nije mnogo skuplji. Jedini razlog ako je ovaj toliko los u odnosu na neki koji bih mogao da uzmem


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
26-11-2015, 22:50
999din je ako ne uzimas uredjaj
1499din ako uzimas
Uredjaj kosta 3000+24x500

lowzyyy
27-11-2015, 00:58
999 din je kada sklopis ugovor na 24 meseca
1499 je kada ne sklapas ugovor
A to da li imas ili uzimas of njih uredjaj ne utice na cenu. Bio sam u mtsu


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
01-12-2015, 22:31
Uzeh 4G alcatelov iz mts na ugovor. Iako mapa pokazuje da bi trebalo da imam 4G ipak nije tako. Za sad je 3G eventualno sa 1 crtom na 4G. Download mi je isao do 6mb dok sam skidao neki film.


Sent from my iPhone using Tapatalk