PDA

View Full Version : Baterija se puni samo kada je telefon iskljucen



AjfonTantuz
23-11-2015, 15:50
Iphone 5S ne prepoznaje punjac kada je ukljucen.Ne prepoznaje ga ni PC,ne mogu da se povezem na itunes,prijavljuje gresku nesto oko usb porta... Samo kada ga iskljucim telefon se napuni i to samo kada je skroz iskljucen(kada ga ostavim par minuta ugasenog) pa tek onda povezem na punjac.Probao sam da ocistim ulaz za punjac,probao sam dva razlicita kabla,hard reset... Pokusavam da uradim software update ali ne mogu da se povezem sa itunes-om a ovamo me zeza i ovo checking for update evo vrti se vec 10 minuta bezuspesno. OS mi je 8.4 i imam JB. Neki savet? Koliko vidim moracu da menjam bateriju?

puksion
23-11-2015, 15:55
Si probao na drugi komp ?

rikee
23-11-2015, 16:09
Update neces svakako uspeti da odradis zbog JB. Vrlo moguce da je hardverska greska. Ako imas garanciju, pravac servis

puksion
23-11-2015, 16:15
Neka proba prvo da reinstalira itunes, govorim iz licnog iskustva, oce neki put da omane drajver, pa onda da proba opet da poveze fon

AjfonTantuz
23-11-2015, 16:17
Probao sam i drugi komp... Telefon sam dobio iz Amerike i tamo je prijavljen kao nestao tako da sam prilicno siguran da nemam garanciju. Nocas mi je nekako uspelo da napunim telefon kada je bio ugasen,sada ni to ne mogu.Ugasim telefon i kada ga stavim na punjac on se automatski upali!

rikee
23-11-2015, 16:19
Ugasi ga dok je na punjacu. Da li su kablovi originalni?

AjfonTantuz
23-11-2015, 16:44
Ok,to mi je pomoglo,tako se puni dok je ugasen. Kablovi su originalni,punjac takodnje...Ne verujem da je problem u kablovima ili punjacu jer je nemoguce da u istom trenutku riknu dva razlicita kabla(ne mogu da se povezem sa kompom).Opet,kako je moguce da je se telefon puni dok je ugasen ako je hardverski problem(konektori,baterija...)?Meni ovo vise deluje na problem softvera ali kako da ga zamenim ako nemogu da se povezem na itunes?

rikee
23-11-2015, 16:56
Davnih dana prijatelj imao slican problem sa iPadom... Imao garanciju pa zamenio... Zasto i kako...to samo Apple zna :)
Probaj dok je ugasen da ga nakacis na PC mozda povuce drajver ilu ga stavi u DFU mode pa probaj onda da vidis da li komuniciraju

AjfonTantuz
23-11-2015, 18:18
Garanciju nemam sigurno,proverio sam. Ako ga ugasenog nakacim na PC on se upali :yes: Ne komuniciraju ni u DFU modu,telefon jeste u DFU modu ali se na PC-u ne deseva nista... Pitanje je i koliko brzo se puni dok je ugasen,nocas je bio na punjacu pa je osvanuo sa 100%,sad mi to punjenje deluje sporo. NIsta,ide sutra kod doktora definitivno.