PDA

View Full Version : Windows 10 - usporio



milan64586
22-11-2015, 14:17
Windows 10 instaliran na laptopu sa 8gb rama. Radio super brzo do pre nekog vremena kada se drasticno usporio. Sam boot je ok, ali kada se sistem podigne, treba mu bukvalno po 2-3 minuta da otvori bilo sta. Juce pokrenuo itunes i cekao sam jedno 3 minuta mozda i duze da se pokrene. Gledao sam u task manager-u i svi resursi su vise nego rastereceni. Cpu ~ 5%, ram ~2.5/8 gb, hdd vise od 2/3 slobodan. Ne znam sta moze da ga muci?

zabrljanje
22-11-2015, 14:27
...SSD i, kljucno, Windows :D

...to ga najvise muci i uvek ce - sta god da Win stalno vrti u pozadini i gnjavi...to je moje misljenje iako se sigurno vecina ne slaze :)))

...nije mi namera da miniram temu i pisem beskorisne stvari ali nikada nisam video Win koji vremenom ne krene da gnjavi kao zmija zabu...


http://www.howtogeek.com/228570/10-quick-ways-to-speed-up-a-slow-windows-pc/

bbrks
22-11-2015, 15:05
Moram se slozim sa gore napisanim....istina ja trosim Win 10 tek nesto manje od mesec dana.....brz je kao munja jos uvek.....ali cim primetim nesto slicno, a vrlo je moguce....odma ce da ide reset PC......odlicna opcija za takve stvari, nema externi boot USB ili slicne gluposti....sjajna opcija....da ne kazem da se Microsoft konacno dozvao malo pameti :)

milan64586
22-11-2015, 15:10
Ja na desktop-u koristim windows 7 vec dosta godina i nikada nikakav problem, niti usporavanje nisam imao. Jos mi je star komp. Na drugom desktopu sam instalirao isto win10 i radi kao i prvog dana. Ovaj laptop, nije moj, je radio kao munja i onda samo odjednom totalno usporio, ali ne malo, nego do granice neupotrebljivosti. Kazem, cekao sam oko 3 minuta da mi otvori iTunes.

Sta bese reset na win10? Jel brise licne podatke?

bbrks
22-11-2015, 15:12
Brise sve koliko ja znam, ko clean restore na IOSu

milan64586
22-11-2015, 15:15
Pa da, al' cimanje je to veliko. Znaci opet treba bekapovati licne podatke, opet instaliranje programa, podesavanje, mreza, drajveri...

Ja mislim da je ovde neko podesavanje ili nesto slicno u pitanju. Jer nemoguce da je windows koji je radio kao zmaj, odjednom preko noci usporio toliko. Ne znam samo sta je u pitanju. A posto nije moj laptop, nemam vremena sada da sprovodim istragu danima. Mislio sam da se mozda javilo jos nekome, pa da vidim sta uzrokuje problem.

bbrks
22-11-2015, 15:17
Ne vidim sta je problem, odradi mu to, pa nek sam vrati kako je bilo. Kakvi bre driveri, sve je u sistemu, ne moze da bude greske....

milan64586
22-11-2015, 15:22
Da ne davim sad temu, ali ukratko namestiti LAN kod njega je nesto zbog cega ja svaki put (posto sam ja zaduzen za IT sektor), izgubim nekoliko kg zivaca i minimum nekoliko sati vremena. Stampac koji je povezan na desktop preko lan-a, je hp1010, za koga zvanicno ne postoji drajver jos od, cini mi se viste, ali koji uvek na kraju nekako proradi. Niko ne zna kako, ali proradi. Problem je sto proradi na kraju kada me vec dovede u stanje da sebi hocu da iskopam oko srafcigerom od nervoze. Tako da svaka pomisao na bilo sta sto zahteva neki restore, format, reinstaliranje i slicno kod njega, kod mene izaziva tezi oblik napada panike.

Ali jbg, ako nista ne pomogne drugo, morace taj reset, sta da se radi. Ovako ne moze da se koristi...

zabrljanje
22-11-2015, 16:11
...da uradis backup drivera sa nekim programom...

milan64586
22-11-2015, 16:19
...da uradis backup drivera sa nekim programom...

Mislim da sam i to probavao ali nije pomoglo. Opet ostaje mreza koja uvek zeza. Nema veze. Videcu vec sta da uradim. Mislio sam da mozda neko jos ima isti problem i resenje pa da mi kaze sta da radim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
22-11-2015, 18:46
Za svaki laptop imas support na proizvodjackom sajtu... HP generalno sa wifi drajverima ima malo mentalnih problema, ali su ostali OK. Za transfer stampackih drajvera najbolje da se koristi PrintMig alatka od M$ i radi od W98 do 8.1, ali pretpostavljam da radi i na W10... Pazite x86 ili x64 drajvere
Svaki Win pre ili kasnije zapuca, i ni SSD tu ne pomaze. Za novije racunare UEFI cini cuda. Moje skromno misljenje je da je W10 poluproizvod.

PublicEnemy
23-11-2015, 14:23
Jel si probao da ga ocistis malo od svakojakih malware, spyware i adware-a? Skini Hirens i procesljaj komp.kod mene to uvek pomogne ali da se Win usporava iz nepoznatih razloga to je vec poznato svima..

ihackinen
23-11-2015, 14:32
BoostSpeed8, to je ako te mrzi peske da gasis odredjene stvari itd.
A i cisti lepo, probaj.

rikee
23-11-2015, 14:35
Zamena za HirenBootCD na UEFI masinama je GandalfBootCD verzija nastala od Windows 8.1

lowzyyy
27-04-2016, 00:28
Ima li ko predlog za dobar adware ? Upao mi neki lucky browser i non stop otvara reklame


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
27-04-2016, 00:31
instaliraj revo uninstaller pa njim ocisti sve to sto ne zelis, on cisti i ostatke programa pa ti se nece opet instalirati sam...

rikee
27-04-2016, 00:51
Treba ti adwcleaner sa toolslib sajta... Sledeci put pazi sta ti installer nudi... Nije nista samo upalo :)

Rookie
27-04-2016, 01:06
Mogu li preko boot-a, da fleshujem settings a fajlove da ne diram...?!

lowzyyy
27-04-2016, 01:09
@rikee moj komp je cist, ali ovaj drugi koristi brat pa znas kako ide kad neko uvati next next :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
22-05-2016, 17:18
Moracu da se javim i dalje postoji problem sa reklamama, 360 security nista ne nalazi a ni adwcleaner


Sent from my iPhone using Tapatalk

mospre
22-05-2016, 18:02
Pokusaj sa Malwarebytes anti-malware.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
22-05-2016, 19:24
Sta si instalirao poslednje? Mozda se tu nesto uvuklo... Eliminisi suvisno i pregledaj dodatke u browserima i sto ti je nepoznato eliminisi :)

lowzyyy
05-06-2016, 23:00
Verovali ili ne skype one click to call je pravio probleme.
Nijedan antivirus nista nije nasao

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rookie
07-06-2017, 22:26
Da li neko zna kako da iskljucim proxy koji mi je aktiviran i ako mi je wifi konektovan ne radi net.


I takodje jedna stvar pretrazivac ne prepoznaje tastatauru a na word mogu da pisem?

Kakvo dno od OS-a.

rikee
07-06-2017, 23:44
OS nije sam instalirao proxy [emoji51], ima tu nesto i do korisnika. Pogledaj u postavkama browsera gde se nalaze proxy podesavanja, pa ih iskljuci/izbrisi. Restartuj racunar, pa onda probaj browsere