PDA

View Full Version : Macbook Pro 2015 kupovina



aca1306
15-11-2015, 16:02
Planiram ovih dana da kupim Macbook pro..
Imam malu nedoumicu, pa ako moze mala pomoc, posto ce mi ovo biti prvi Mac...
Ovo je konfiguracija koja mi odg.
2.5 quad i7, 512 hard, AMD Radeon graficka..Ono sto me zanima, da li je velika razlika izmedju integrisane kartice i ove amd..Po nekim ocenama, ova kartica je nista spec, a dosta je velika razlika u ceni, sa i bez nje, pa me interesuje da li se isplati uzimati sa karticom.
Zanima me i razlika izmedju 2.5 i 2.7 procesora..Razlika je mizarna po ocenama(0.1%), i da li se isplati dodavati jos 200USD za jaci procesor..?
Da napomenem da komp koristim za svakodnevnu upotrebu, uglavnom filmovi, surfovanje, i igrice..
Da li ova konfiguracija moze da odgovori na jace igrice ili ne?

Svaki savet dobrodosao :)

Pavle
15-11-2015, 16:11
Igrice na Mac-u zaboravi, bar je to moj predlog. Nikako ne ide Mac i igrice, jer se jako mali broj igrica pravi specijalno za OS X, a portovi sa Windows-a su uglavnom dosta losi... Mac je prvenstveno racunar za posao... Bar je tako moje vidjenje situcaije.
Dovoljno ti je 2.5 Quad-Core i7, ali ako imas para, ja sam uvek za jacu varijantu, jer to nije telefon pa da se menja svake godine :D
Graficka obavezno AMD, odnosno da ima 2 graficke kartice sa automatskim prebacivanjem, jer cim pokrenes nesto zahtevnije, odmah se prebacuje na drugu graficku karticu pogorovu kad je u pitanju obrada slika ili video zapisa, meni se prebacuje na drugu karticu i u AutoCad-u kad radim u 3D-u, ali tek posle sat vremena rada, kad crtez postane komplikovan :D
To je moj savet za to sto si napisao :)

aca1306
15-11-2015, 16:29
Nisam imao priliku da koristim 2.5 i 2.7, ali ako je razlika mizerna,i za moje neke potrebe nece napraviti neku razliku, onda nema potrebe dodavati..
Uglavnom igram samo League of Legends..Nisam neki bas fanatik za neki previse zahtevnim igricama..
E za graficku sam najvise hteo savet :) :)
Hvala najlepse..

Pavle
15-11-2015, 18:24
Moja politika licno je bolje dodati odmah te stvari koje ne mozes nanadno da ubacis, ali realno to je minimalna razlika u brzini...

mikenzi
15-11-2015, 19:20
Za surfovanje, net i po neku igricu koja postoji za Mac uzmi osnovnu konfiguraciju. 8GB RAM i 256SSD obavezno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

aca1306
15-11-2015, 22:36
Kupio 2.5 quad i7, 512gb...
Komp dobijam tek za 2 nedelje..onda sledi zabava :)