PDA

View Full Version : UNIFON - SBB - Fiksni na mobilnom



milan64586
14-11-2015, 10:59
Video ovo jutros. Vrlo, vrlo zanimljiva ideja i usluga. Moram da priznam da bih mozda zbog ovoga presao na njihov fiksni.

http://sbb.rs/Telefonija/5961/UNIFON.shtml

Dakle rec je o tome da na mobilnom mozete da koristite fiksni (naravno uz wifi, a pretpostavljam da radi i preko mobilne mreze). Tako vam je fiksni uvek uz vas i kada niste kod kuce, a plus mozete ga besplatno koristiti i kada ste u romingu. Jedina mana za sada, naravno u teoriji, je sto ne postoji jos uvek iOS aplikacija, ali pise da ce biti uskoro.

kylle
14-11-2015, 11:33
Zanimljivo zvuci, a ono realno gledano fixni nam sluzi da bi imali smao Internet preko MTS-a i mozda kad kad zazvoni, niko vise i ne zove, dzabe placamo mesecnu pretplatu..

skiper
14-11-2015, 12:04
Zato i treba prebaciti telefon na SBB, jeftinije odrzavanje i imas besplatne minute.

MS-13
14-11-2015, 12:52
Biće to i kod mts-a. Nije to neka svemirska tehnologija. Mts je malo sporiji što se tiče uvodjenja novina ali polako i on uvodi sve te servise i sl.

.stefan
14-11-2015, 13:06
Pa svakako treba objediniti usluge kod jednog provajdera....jeftinije izadje....
Jedna stvar me interesuje.ako si npr na putu i neko te zove na ovo tebi tarifira kao klasican poziv?
Mada ako sam vsc nahvatao wifi ima i drugih nacina za poziv ali svakako korisno zbog matoraca bez smart phone-a :)

milan64586
14-11-2015, 13:54
Meni je ovo super usluga. Nemam pojma da li je postojala ili ne, ali super je svakako. Ja koliko sam razumeo, ako si na wifi-u, ne placas nista, a pretpostavljam da mozes da je koristis i preko mobilne mreze, ali u tom slucaju kao i za viber pozive, placas kolicinu prenetih podataka.

Mene zanima da li neko ovde koristi SBB fiksni telefon, po mogucstvu u Beogradu i kakva su iskustva? Ja u kraju znam dvolje ljudi i jedna osoba je totalno nezadovoljna, a druga realtivno zadovoljna.

Ja sam se prijavio za fiksni kod njih, pa cemo videti kakva su iskustva. Nervira me jedino sto ne znam kada ce se pojaviti ova aplikacija za iOS.

E da, dobra stvar je, bar su mi tako rekli, sto ako nisi zadovoljan uslugom, imas pravo da u roku od 14 dana, raskines ugovor.

I da, sto se cena tice, cene su jeftinije kada uzimas trio paket. Ja posto vec imam kod njih duo paket, sa internetom i tv-om, placacu fiksni jos oko 350 dinara, dok mi je ovako pretplata za fikni oko 650 dinara. I jos kod Telekoma za fiksni dobiam nekih 150 minuta, a kod ovih 200 minuta, a to mogu da koristim (valjda) i za pozive u inostranstvu, plus, u okviru njihove mreze, pozivi su besplatni.

AlexPa
14-11-2015, 14:07
Ja imam trio paket, skroz sam zadovoljan, radi perfektno, ako doplatis 300din imas 1500 min na fiksnom, besplatno je u mrezi, tarifira se kao lokal prema inostranstvu u okviru minuta u paketu, mozda nekom znaci, ako je paket na penzionera - moze da se dobije 10% popusta na televiziju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
14-11-2015, 14:08
Super. Znaci nemas neke prekide signala, da ti ne zovni telefon i slicno? Da li si mozda probao, ako imas android, ovu unifon aplikaciju?

zabrljanje
14-11-2015, 14:17
...isto to (besplatni razgovori u mrezi) dobijas i u Telekomu u okviru BOX paketa - besplatni razgovori na teritoriji cele Srbije u okviru Telekomove mreze...

...sad saberi koliko ljudi ima fiksni kod Telekoma a koliko kod SBB-a...

...da ne pricamo da se koriscenje fiksne telefonije u kucnim uslovima svodi na sve veci minimum...


...ono sto moze da bude prednost je da ga koristis kad si u romingu i zoves fiksnu telefoniju u Srbiji...



...ako ti je ok njihov intrenet i televizija (signal, nemas prekide u konekciji), ne bi trebalo da ti pravi problem ni telefon ali, u suprotnom, mozes da poludis od zivkanja da resetuju sve bar jednom do x-puta mesecno...

milan64586
14-11-2015, 14:31
U mom slucaju racunica je prilicno jasna. Fiksni placam 650 dinara, a ovo ce mi izaci oko 350 dinara. Dakle skoro duplo manje. Pritom za te pare dobijam vise i to ne samo minuta, koji mi manje vise nista ne znace, jer ih u oba slucaja necu iskoristiti, vec i u pogledu dodatnih usluga. Ova UNIFON usluga mi se veoma svidja, a pritom tih 200 minuta koje dobijam u okviru pretplate, koliko razumem, mogu da koristim i za pozive u inostranstvo, sto kod Telekoma ne moze. Ok i to je sve manje potrebno, s'obizrom na viber, skype...ali opet ja konkretno imam dve osobe koje cesto zovem u inostranstvo, a koje moram da zovem na fiksni i placam viber out zbog toga. Ovako necu morati ni to da placam, a sve to ponavljam dobijam za skoro duplo manje para. Box je ok, ko koristi vise usluga Telekoma. Ja mobilni imam kod Telenora i ne bih menjao mrezu ni u ludilu. Internet i tv su mi vec kod SBB-a i to isto ne bih menjao ni u ludilu (fali mi samo Arena). Tako da je ovo neki logican sled dogadjaja, da uzmem i fiksni kod njih. Kazem, plasi me samo to da me bi zezao fiksni, mada opet i ja razmisljam na isti nacin, da ako mi internet i tv rade dobro, a rade, nema razloga da i fiksni zeza. U sustini ova UNIFON usluga me je prelomila. Da to nisam video, verovatno se ne bih zezao sa tim. Ovako ipak hocu.

E da, jos nesto. Meni su kao postojecem korisniku odobrili da prvih 6 meseci ne placam pretplatu za fiksni, vec i dalje isto kao i sada, duo gold, a novim korisnicima daju valjda tri meseca da ne placaju nista, sto je usteda od oko 10 000 dinara. I jos odredjenom broju korisnika daju bezicni telefon, sto cu i ja dobiti jer sam se prijavio na vreme.

Sve u svemu, ako me samo koriscenje ne bude zezalo, ne vidim ni jedan drugi razlog zasto bih se pokajao.

zabrljanje
14-11-2015, 14:50
...sve to zvuci logicno ali ti besplatni pozivi ka inostranstvu su takodje relativni...oni ne podrazumevaju sve zemlje iz okruzenja (pricamo o republikama nekadasnje Jugoslavije) - negde su free u okviru minutaze koju imas a za neke zemlje nisu...za sve ostale zemlje, bar je tako bilo, nije besplatno i sve je podeljeno u zone (najcesce se ne poklapa sa onim sto ljudima najvise odgovara i gde bi bilo najvise koristi)...proveri kod njih koje zemlje se racunaju u prvu zonu i za koje ti je besplatno telefoniranje u okviru predvidjene minutaze...

...trebalo bi da ti telefon normalno radi ako je ok i linija za TV i internet...to je super...

...Arenu i Sport klub i podelu izmedju SBB-a i Telkoma necu ovde da dodatno komentarisem posto bi bio off topic ali je jasno da su cisti hohstapleri gde samo trpe krajnji korisnici...


...sve ovo pisem samo sa ciljem da proveris kod njih na, sajtu i direktno, sta to sve podrazumevaju kao free - koje zemlje i da li vazi taj princip sa romingom (mozda i najveca prednost pogotovo ako te tvoji zovu na fiksni a ti se javljas preko WiFi-a)...i ono sto je tesko ustanoviti, kada ce gospoda da puste i aplikaciju za iOS, posto ti to treba...

AlexPa
14-11-2015, 15:52
Sve radi normalno bez prekida, nemam android. Svi smo prešli na SBB tako da ne potrosimo minute iz paketa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
14-11-2015, 15:57
Jako zanimljivo. Kristim njihovu fiksnu, ovo bi mi bilo kul. Nadam se da kada kazu ono "uskoro i na AppStore" znaci da je poslata Appleu na odobravanje.


Sent from my iPad using Tapatalk

milan64586
14-11-2015, 16:28
Jel i tebi radi fiksni bez prekida i problema? Ni ti nemas android, da probas ovu aplikaciju? :)

@zabrljanje

Ima ovde to za zone. Besplatno je za zonu 1. Posto meni treba za CH i DE, obe zemlje su u toj zoni. Cak je besplatno i za neke zemlje za mobilne mreze. Izmedju ostalog i za USA, sto bi mi isto mozda bilo od koristi.

http://sbb.rs/Telefonija/5371/Medjunarodne+destinacije.shtml

zabrljanje
14-11-2015, 16:42
...ok, to je super ako ti odgovaraju zemlje...trenutno nisam u mogucnosti da proverim na njihovom linku (server :D) i zato sam napisao da ti pogledas da li ti se podudaraju zemlje koje su u prvoj zoni...

...ono za zezanje i nefunkcionisanje linije je napisano zato sto znam da su imali problem sa delom koji je na cvoristu u Banjaluckoj ulici na Vozdovcu i onda je zezao i internet/televizija/telefon - prakticno do neupotrebljivosti u bar trecini slucajeva...trebalo bi da su sad to popravili...ako je kod tebe linija dobra, onda mora sve to da lepo funkcionise...

...ako racunamo i na nasu standardnu neposlovnost, imas bar dve nedelje da probas kako funkcionise i lako mozes da otkazes uslugu i vratis se na Telekomovu fiksnu liniju...

milan64586
14-11-2015, 16:46
Da, to za dve nedelje probnog perioda su mi potvrdili nekoliko puta danas tokom razgovora. To mi je bio prvi uslov da bih prihvatio ponudu. Dakle, ako dve nedelje bude radio kako treba, nema razloga da ne radi kasnije.

bgrazvratnik
14-11-2015, 17:06
U januaru je 2 godine kako koristim trio paket sa fiksnim telefonom i do sada ni jedan problem nisam imao. Sve opcije za fiksni, kontrolu minuta, listu poziva, blokiranje odredjenih prefiksa itd... se vrsi na nalogu moj sbb. Sto se tice poziva za inostranstvo u zoni 1, obuhvacene su sve zemlje u kojima uglavnom zive ljudi sa ovih prostora, pocevsi od evrope, amerike, kanade, australije itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
14-11-2015, 17:32
Jel i tebi radi fiksni bez prekida i problema? Ni ti nemas android, da probas ovu aplikaciju? :)


Prekid moze da se dogodi samo ako komplet rikne digitalni signal (ne i analogni). Meni je za ovih 10 godina koliko sam na SBB-u jako retko crkavao kompletan signal. Znam da ima ljudi koji se mnogo zale, ali ima onih kao i ja koji ocegledno zive na lokacijama gde je mreza kvalitetnija ili manje opterecena.
Nemam Android. Pu pu :D


Sent from my iPad using Tapatalk

djoni1980
14-11-2015, 17:37
Telenor me svaki put odere u roamingu, tako da ova opcija stvarno zvuči interesantno.
Respect za SBB. Već godinama koristim njihov net, sada sam na Digital Duo Gold i stvarno nemam nikakvih zamerki.
Svakih par meseci izađu sa nekim novim projektom, pre par nedelja je to bilo širenje Unifi mreže, sad Unifon.
Šteta što naši mobilni operateri nisu tako ažurni...

skiper
14-11-2015, 17:44
Ja ne zivim u BG-u ali koristim SBB trio gold paket i prezadovoljan sam, nikada nijedan problem.

Ike
14-11-2015, 23:08
Zanimljivo zvuci, a ono realno gledano fixni nam sluzi da bi imali smao Internet preko MTS-a i mozda kad kad zazvoni, niko vise i ne zove, dzabe placamo mesecnu pretplatu..

Možda je malo off ali pogodio si srž postojanja fiksne linije kod Telekoma. Jedva čekam da mi istekne ugovor za ADSL da ugasim njihov net i fiksni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rmilanovic
14-11-2015, 23:21
@milan64586
Od prvog dana fixni kod njih- ni jedan problem!
Iskreno bio sam skeptican,malo ga koristim,al od kad sam kod njih- usa zovem samo preko fixnog.
Odlicna prica.

Edit (dan kasnije):
Taman sam ih pohvalio i danas prvi put u mom kraju prekid signala: znaci ni net,ni phone ni tv.... :(

milan64586
17-11-2015, 08:20
Jos jedna prednost SBB-a. Juce sam malo detaljnije, sto inace ne radim, gledao racun za fiksni telefon od Telekoma i shvatio da dodatne usluge, a to su poziv na cekanju i identifikacija, placam dodatno. Identifikacija je oko 100 dinara (neki dinar manje), a ovo drugo sam sad vec zaboravio, ali isto tako nesto. Kod SBB-a je to sve i jos dosta toga, besplatno. Dakle SBB ispada i vise nego duplo jeftiniji na nivou te mesecne pretplate, jer SBB ispada oko 350, a ovo oko 800-850.

LDV20
17-11-2015, 08:54
Jedina mana kod SBB-a je sto kad nestane struja, nema telefona :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan.gricko
17-11-2015, 08:57
Ja sam mozda bezao sa nekih casova, ali kako ce baza telefona da emituje signal na slusalicu ako nema struje? [emoji849]

milan64586
17-11-2015, 09:02
Mislio je na stare zicne telefone, koji rade i bez (naizmenicne) struje. Ali to vise nije bitno iz milion razloga. Prvo fiksni se danas i tako retko koristi, a i struje ne nestaje, bar kod mene u Beogradu, svaki dan. Nestane mozda jednom u godinu dana na 30 sekundi. A i ako ti bas tada treba telefon, imas mobilni koji ce raditi jer bazne stanice imaju svoje generatore, koliko znam.

zikicz
17-11-2015, 23:16
OFF
Gde sme da nestane struje u prestonici?!:no:

milan64586
20-11-2015, 19:27
Nasao neki drndavi android da probam ovo. Fino radi. Zadovoljan sam skroz.

http://i427.photobucket.com/albums/pp354/milan64586/Screenshot_2015-11-20-18-56-44.png (http://s427.photobucket.com/user/milan64586/media/Screenshot_2015-11-20-18-56-44.png.html)

http://i427.photobucket.com/albums/pp354/milan64586/Screenshot_2015-11-20-18-57-03.png (http://s427.photobucket.com/user/milan64586/media/Screenshot_2015-11-20-18-57-03.png.html)

milan64586
07-12-2015, 08:51
Evo da se javim ovde posle par nedelja koriscenja, sa pomesanim utiscima. Telefonija u nacelu radi, sa (skoro) svim pratecim opcijama i mogucnostima i zbog toga sam zadovoljan. Ono cime nisam, a to mi je najbitnije jesu sami razgovori. Dakle desava mi se nesto vrlo cudno, a to je da me sagovornici cuju tiho. Dakle svaku drugu trecu recenicu moram da ponavljam i da se polu derem da bi me culi. Prvo sam okrivio taj neki telefon Vtech (obecan mi je bio gigaset), misleci da je on los pa da je do njega. Medjutim juce mi je palo na pamet, da njega povezem na Telekomovu liniju i proverim kako radi i svi koje sam zvao, a zvao sam ih naizmenicno sa SBB-ove odnosno Telekomove linije, su mi potvrdili da me daleko glasnije cuju preko Telekomove linije. Sad me to prilicno nervira i prilicno je glup problem. Dakle do samog uredjaja nije. Opet nemam neke prekide, gubitak glasa ili nesto sto bi bilo logicno da je losa sama linija. Ne znam da li je moguce neko stelovanje glasnoce. E da i to da kazem. Ja sagovornike cuje skroz normalno i to na nekoj 3/5 glasnoci zvucnika. U svakom slucaju prijavio sam smetnje, pa cekam da me neko kontaktira i da vidim da li moze nesto da se uradi. E da, jos veci biser. Kada koristim ovu Unifon aplikaciju preko androida, svi kazu da me cuju super glasno i cisto. Sad, ko tu moze da ukapira gde je problem, ja ne znam i ja ne mogu. Kako je kod vas koji ovo koristite po tom pitanju?

I da, druga stvar koja me nervira je sto Unifon aplikacija i dalje ne postoji za iOS. Kontaktirao sam ih vise puta i svaki put dobijem neki genericki odgovor, tipa bice dostupna uskoro, ali to uskoro nikako da dodje.

skiper
07-12-2015, 09:00
Nisam je koristio jer nemam android...sto se tice app na ios-u kazu da je poslato i da se ceka odobrenje Apple-a, znaci od njih zavisi kada ce se pojaviti na store-u.

milan64586
07-12-2015, 10:30
To da je poslata na proveru je neka insajderska informacija? Reci mi koji fiksni koristis preko njihove linije i da li imas mozda ovaj problem da te slabije cuju sagovornici?

skiper
07-12-2015, 10:58
Drug koji radi tamo mi je tako rekao.
Koristim neki panasonik i niko mi se ne zali, cak i na poslu imam njihov broj na obicnom nekom telefonu i radi bez greske, nije mi se niko zalio da me ne cuje.

LDV20
07-12-2015, 22:47
Milane, da nije problem u jacini signala koji ti sa antene stize u modem? Lupam sad, pokusavam da smislim nesto validno posto ja takvih problema nisam imao. Razgovaram sa ljudima koji su na telekomu, ali i sa drugima koji su na SBB-u. Niko mi se nije zalio. Imam i telekomovu liniju u kuci. Sad malo pre kada sam procitao ovo tvoje sam zvao sa jednog telefona na drugi i sve je ok.


Sent from my iPad using Tapatalk

milan64586
08-12-2015, 08:19
Bio mi je tehnicar juce i to tehnicar sa kojim se vec poznajem i u koga imam poverenje. Malo mi je podesio signal, koji nije bio los, ali sada je bolji. Mislio je da je mozda to razlog. Medjutim ista stvar. Probao sam sa njim bas da ga pozovem sa istog telefona (uredjaja), jednom prikacenog na SBB, a drugi put na Telekom i on sam je priznao da me je daleko glasnije cuo preko Telekomove linije. Rekao mi je da verovatno tu ne moze nista da se uradi, ali da ce proveriti SIP parametre i preneti "problem", pa ako bude nesto saznao, javice mi.

Telefon nije neupotrebljiv. Cuju mene ljudi. Ali za razliku od Telekomove linije, gde sam mogao da sapucem i da me cuju, ovde moram da pricam solidno glasno, jer u protivnom svaku drugu, trecu recenicu moram da ponavljam. Pretpostavljam da je ovo neko softversko podesavanje samo, jer ne mogu drugacije da objasnim da sve radi, samo se u jednom smeru cuje tise. Ako bi to sredili bilo bi odlicno, jer osim toga, telefon generalno radi vrlo dobro. Naravno zamerka je i ta UNIFON aplikacija koje jos nema za iOS, ali valjda ce se i ona uskoro pojaviti.

milan64586
04-01-2016, 18:58
!!!

http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/04/4bffea40e92349f7ed764b07005da97f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

MS-13
04-01-2016, 19:02
Evo link:

UniFon by Telemach d.o.o.
https://appsto.re/ca/5w6V-.i

http://i.imgur.com/rNF3dMa.png

kidedj
04-01-2016, 19:03
To mi kazi, bravo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

swimmer
04-01-2016, 19:11
Meni izbacuje gresku :(
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/04/40e541938e42aaa7ff86b852c80eb439.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
04-01-2016, 19:11
Meni radi sve fantasticno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kidedj
04-01-2016, 19:41
Pa tu dole upisujes mobilni, ne fiksni.
Inace, da, radi savrseno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

swimmer
04-01-2016, 19:43
Kad sam debil pa ne citam :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan.gricko
04-01-2016, 20:21
Ne znam koji im je ovo fazon, na Moj SBB mi je iskljuceno pozivanje mobilnih brojeva a sa UniFon-a normalno okrecem mobilni broj... [emoji53]

milan64586
05-01-2016, 14:42
Vec nasao ozbiljan bag i prijavio sam im i obecali su da ce resiti. Na dolazni poziv mozes da se javis samo ako si trenutno pokrenuo aplikaciju i naravno ako je telefon otkljucan. Ako je bilo zakljucan, ili u tom trenutku nije pokrenuta aplikacija, ne mozes da se javis na poziv. Stoji samo dugme "kraj" za prekidanje veze.

skiper
05-01-2016, 14:53
Da li se negde aktivira ili automatski kada zvoni kucni zvoni i na mobilnom?

milan64586
05-01-2016, 15:28
Cim aktiviras aplikaciju, radi automatski. Mozes jos da biras da li hoces da ti radi samo na wifi ili i na 3G.


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
05-01-2016, 16:39
Verovatno je bag, kad otkljucam telefon stigne nitifikacija o propustenom pozivu.

zikicz
05-01-2016, 16:51
Vidim da možeš da zoveš i svoj fiksni sa mobilnog. Kako se to tarifira? Teoretski to je kao da zoveš nekog u mrezi,sto je besplatno.

milan64586
05-01-2016, 17:30
Resen promtno ovaj bag sa nemogucnoscu javljanja. Prijatno su me iznenadili brzinom reagovanja.

http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/05/b4995c753b4e2faa68f91c62a0006e6d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

rmilanovic
05-01-2016, 18:09
Dobri su. Dobre ideje. Nek zadrze kvalitet samo.

jelenac
29-01-2016, 11:01
Uopšte nisam zadovoljna sa ovom aplikacijom i do daljnjeg će mi biti obrisana. Naime, kada je ostavim ugašenu (tj. u aplikaciji ugasim aktivnost) meni i dalje zvoni na mobilnom kada neko zove na fiksni, a kada vec zvoni pokusas da se javis, ali ne funkcioniše. Totalni bag. Kontaktirala sam ih i kazu da će to ispraviti u sledećem updejtu koji ocekuju krajem februara. A inače mi je uticala i na stanje baterije, znalo je da mi usage i standbay pokazuju isto vreme, a baterija samo curi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kidedj
29-01-2016, 11:13
Primetio sam i ja da radi svasta nesto u pozadini i da vuce bateriju. U svakom slucaju, obrisana do neke nove ispravljene verzije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
29-01-2016, 11:27
Meni aplikacija radi odlicno. Na bateriju odavno ne obracam paznju. Traje dovoljno i nisam primetio da mi se brze prazni. Nisam ni pokusavao da iskljucim aplikaciju, jer je odlicna i koristim je svakodnevno. Ako bas ne moze tako, ili je prosto obrisite, ili preko moj sbb obrisite uredjaj. Usage=standby je problem koji se svakom ko koristi iPhone nekada desio. Resava se jednostavno tako sto napunite telefon do kraja i uradite hard reboot.

Inace SBB munjevito reaguje, sto mozete videti iz mojih prethodnih postova. Samo im pisite preko twitter-a i prijavite gresku. Ipak je ovo aplikacija koja je od skoro pocela da radi i normalno je da treba par update-a da se ispegla iako kazem, meni radi vec sada odlicno.

Nego da pitam i ja nesto, one koji koriste aplikaciju. Juce dok sam pricao preko ove aplikacije na mobilnom, imao sam poziv na mobilni. Poziv mi se prekinuo, sto je donekle normalno, jer ovo ide preko data kanala, a kada se uspostavi poziv, prekida se data (bar mislim). I sad kaze mi osoba sa kojom sam razgovarao da se ukljucila muzika, kao poziv na cekanju. Sad ne znam kako bih mogao da se evetualno vratim na taj zapocet poziv. Zna li to mozda neko?


=================
Da odgovorim samom sebi.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/1b9f09895ad7028eb1bc4b4b7d17d48a.jpg

milan64586
06-04-2016, 20:21
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160406/99df911fc3cb78cd93a7e8972358f7a8.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
17-05-2016, 07:38
Jel moze unifon da radi i kada sam u inostranstvu? Da li je neko probao?


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
17-05-2016, 08:11
Moze naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
17-05-2016, 08:32
To je odlicno. Mislio sam da mozda imaju neko ogranicenje prema ip adresi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
17-05-2016, 08:53
Ne, ne. Reklamiraju uslugu kao koristite vas fiksni i u inostranstvu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
17-05-2016, 11:10
Ajde da pitam nesto u vezi sbb-ovog fiksnog telefona ko ima, da ne otvaram posebnu temu...
Devojka je uzela njihov fiksni i dobili su neki aparat, ne znam tacno marku, cini mi se da je neki vtech ili tako nesto...
U kuci kada izadje ispred u dvoriste sagovornik ih ne cuje nista...prekida... izgleda da mu je domet užasan... Kakva su vasa iskustva sa tim?
Kada si blize bazi radi ok...

Stari Panasonic koji smo isto zakacili tu preko splitera radi opusteno po celom dvorištu vrhunski i do 10,15m...ovaj mnogo slabo...

Primetio sam da na njihovom ruteru ima 2 ulaza za telefon, al da radi samo jedan tj da kad ubacis u drugi nema signala pa je morao da radi spliter iz ove jedne linije... da li je to druga linija za eventualno drugi broj telefona?

milan64586
17-05-2016, 11:29
Da, Vtech je proizvodjac. Na kutiji inace pise da je to najveci svetski proizvodjac bezicnih telefona. :) Ja nesto ne verujem bas, ali nije ni bitno. :) Ja sam isto taj dobio od njih. U odnosu na gigasete koje sam uvek do sada koristio, nisam primetio neku razliku u dometu ili neko prekidanje. Ti mozes da povezes taj stari panasonic, pa da probas kako radi, ili ga koristis i dalje. Ja sam imao problem da su me ljudi (sagovornici) tiho culi, odnosno tise nego na Telekomovoj liniji. Menjali su mi (na jedvite jade) modem i to je donekle popravilo stvari, a onda od pre nekih mesec dana se nesto desilo, tako da je sada kvalitet odlican, kao i sa stare, Telekomove linije.

Dva ulaza na modemu su za dve razlicite linije. Dakle, ako imas samo jednu liniju, onda ti je pusten samo port 1 i njega koristis. Ovaj drugi je "mrtav", osim ako ne platis da ti puste jos jednu liniju/broj.

Nego ajde da pitam i ja nesto na tu temu. Posto sam zadovoljan njihovim fiksnim, hteo sam da i drugu liniju u kuci prevedem kod njih. Medjutim posto mi je kuca na dva sprata, ta druga linija je u prizemlju, a modem, odakle ide signal za prvu liniju, je na prvom spratu. Fizicki, razdaljina je poprilicna i ne pada mi na pamet da vucem kabl kroz celu kucu. Oni nece da mi daju dodatni modem kako bih mogao da na drugom spratu koristim tu drugu liniju, nego me teraju da vucem kabl od modema do te linije (baze telefona), sto ja necu. Palo mi je na pamet da se prijavim kao novi korisnik, medjutim u tom slucaju me teraju da uz telefon placam i pretplatu za kablovsku koju vec placam. Hteo sam cak i da jednokratno platim da mi daju dodatni modem, ali nece ni to. Dakle, ima li neko mozda neku ideju kako ovo resiti?

.stefan
17-05-2016, 12:39
Sto bi rekli u sloznoj braci "ne moz to bez kabla" :)
Ne vidim problem da uzmes dobar aparat i postavis bazu tu gde ti je modem/ruter... ipak ti sigurno nije kuca od 500 kvadrata pa da pravi problem... mozes da probas na tu postojecu liniju da testiras domet pa da vidis...

pazi Milane, u vezi mog problema... povezan je i panasonic i taj vtech preko adaptera onog splitera i to radi sve...
panasonic ima svuda fenomenalan domet dok npr ovaj vtech izadjes napolje, 1 zid te deli od baze prekidas sagovorniku... licno sam testirao...
Da li to konkretno nesto nije u redu sa tim aparatom, da reklamiramo to, sta mislis?

Trenutni kompromis je da se vtech koristi po kuci, a panasonic da bude setajuci, tipa dvoriste, letnja kuhinja, itd....Ali mi je dosta cudno, posto deluje da je aparat ok takvo ponasanje...

LDV20
17-05-2016, 13:42
Vtech ima sra**e domet a i dolazi sa sra**e baterijama. Vise koristim svoje stare bezzicne nego njega.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
17-05-2016, 15:01
ok znaci s*anje je generalno svaki?

milan64586
17-05-2016, 15:58
Ja od kada sam uveo njihovu liniju, u 80% slucajeva koristim UNIFON, jer mi je to toliko dobra fora, da nemam reci. To da imas i fiksni i mobilni u mobilnom i svuda sa sobom mi je nesto o cemu sam mastao godinama. Ovako, retko, kada sam koristio taj Vtech, nisam imao neke probleme. Malopre sam bas isao da proverim domet i to sto si me pitao, posto iskreno nisam ni izlazio iz kuce sa njim. U sustini mislim da je signal jedno 10-15% slabiji od gigaseta sto se dometa tice. Znaci par puta mi je tokom razgovora malo zastekao, na delic sekunde, ali se brzo stabilizovao. I to je bilo kada sam se dosta udaljio od baze. Dakle sa druge strane kuce, kroz nekoliko zidova i jedno 30-ak metara od baze. Manje vise to je kao i sa gigasetom, odnosno nesto malo slabije od njega.

Iskreno, mislim da ako ti jedno 20-ak metara oko baze po vertikali i horizontali radi, to je ok. Ako tu pravi probleme, onda nesto nije u redu sa njim i trebao bi da ga reklamiras. Naravno, jasno ti je da cim ga SBB daje besplatno korisnicima, to nije neki zavidni kvalitet. Isto kao i sa "cisco" ruterima i ostalom opremom koju daju na koriscenje. Dakle, nemoj bas da imas neka prevelika ocekivanja od njega.
=============================================
Sto se tice ovog mog "problema", razmisljao sam o tome, a razmisljao sam i da uzmem jos jednu bazu, pa da na jednoj punim telefon, tu gde je sada, a druga da bude samo za slanje signala. Nego nesto mi je to sve improvizacija, budzenje, a to nesto ne volim. Voleo bih da imam neko normalno, obicno resenje. Videcu, razmislicu jos. Ako mi nista ne padne na pamet, mozda i uradim nesto od ove dve varijante.

.stefan
17-05-2016, 19:25
Pazi nemam nikakva ocekivanja od tog telefona ali nemoguce da 5,6m od baze u letnjoj kujni prekida svaka druga rec koja se kaze preko njega...to mi je malo neverovatno...

milan64586
17-05-2016, 19:32
Ako je tako, onda nesto nije u redu sa telefonom. Najbolje da ga reklamiras.

Komšija
11-02-2020, 23:20
Jel ima neko ko koristi unifon app na iphone 11? Uopste mi ne radi kao na iphone X cak na SBB portalu ga prepoznaje kao android telefon? Jel to do iphone 11 ili do SBB ne razumem?