PDA

View Full Version : iPhone 6 Error 53



gotik911
03-11-2015, 17:29
Dragi prijatelji,

Danas sam imao jako neprijatnu situaciju. Moj iPhone 6 je upao u mehanizam za kretanje jedne od osa CNC masine koji mu je slomio display i otkinuo home taster. Home taster nisam ni nasao jer je upao u piljevinu (ovaj CNC obradjuje drvo). Danas kad sam dosao kuci uzeo sam iPhone 6 od supruge i ubacio moju plocu samo da izvucem podatke. Sve je proslo kako treba dok nisam pokusao da uradim restore jer sam htio sve da izbrisem iz mog telefona jer nisam znao da li cu plocu i ostatak telefona zadrzati za sebe ili prodati. U toku restore-a sam dobio Error 53! Posle malo guglanja sam shvatio da nema restore-a bez originalnog Home tastera :( Vratio sam se u pogon da pokusam da pronadjem Home taster ali prva smjena se zavrsila i radnici su ocistili svu piljevinu i moj Home taster je sad vec vjerovatno zavrsio u nekom briketu :). E sad ne mogu iskoristiti plocu niti je nekome prodati jer je vjerovatno niko ne moze srediti bez Home tastera.

Ono sto me zanima je da li bih uspio pokrenuti moju plocu u nekom drugom iPhone 6 koji je zakljucan na iCloud? Kupio bih ga samo da ubacim moju plocu. Postoji li neka fora?

P. S. Ne mogu puno da eksperimentisem na supruginom telefonu jer i njoj treba. Njenu plocu sam vratio i njen telefon radi savrseno.

Jailbreak
03-11-2015, 17:42
Kakva situacija za neverovati. Ovo i mene zanima. Znam da prilikom zamene lcd-a mora da se vrati org home dugme jer u suprotnom nece raditi. Al kako ide za "zamenskim"home dugmetom to bi boleo i ia da znam. Trebalo bi @mikenzi da zna odgovor ili neko drugi ko je to probao. Nestrpljivo i ja cekam odgovor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
03-11-2015, 17:43
Ja ne bih znao. Home dugme se ne menja u zvaničnoj Apple servisnoj proceduri tako da ne mogu da pomognem osim da kažem 'ne radite to' :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

gotik911
03-11-2015, 18:18
Ma katastrofa. Pustali smo novi CNC u rad i prvo sam umro od straha da se ne osteti on ali na svu srecu nije. Sad me ovo muci. Nasao sam iPhone zakljucan na iCloud u perfektnom stanju ali mi se ne kupuje zbog ove greske. Apsolutno nije problem dati novac za originalni Home taster ali ocigledno da ni to ne pomaze. Koliko sam uspio da saznam sa net-a originalni Home taster i ploca su upareni i ne postoji mogucnost zamjene Home tastera. Ja bih se lako odrekao opcije za skeniranje otiska prsta, da budem iskren nisam je ni ranije koristio. Ali ocigledno bez originalnog Home-a nema instalacije sistema. Moguce je da to Apple radi zbog Apple Pay-a i da postoji neka enkripcija izmedju ploce i eproma na Home tasteru ali ne mogu da vjerujem da ce nekome zamjeniti cijeli telefon samo zbog neispravnog Home tastera?! I sta ako ne mogu da izvucem svoje podatke? Zamislite ovu situaciju nekome ko nije znao/imao priliku da uradi backup! Odose ko zna koliko verijedni podaci zarad jednog tastera! Ja se nekako nadam da ce se naci neko rjesenje. Mozda nece raditi skener otiska prsta ali ima pass code tako da nije problem.

.stefan
03-11-2015, 18:31
Ja ti savetujem da pozoves isrbija servis ....oni su imali neko resenje za taj error 53 pa da vidis...
Ni ja ne znam da li je ploca vezana konkretno samo za to jedno home dugme i to je to ili bi i neko drugo originalno radilo...to je veoma diskutabilno....
Vrlo je moguce da ni drugo ne bi radilo jer @mikenzi kaze da ga servis ne menja nego se verovatno za npr kvar toucj id-a menja ceo telefon..

gotik911
03-11-2015, 18:40
Hvala .stefan. Ja prosto ne mogu da vjerujem da im se isplati mijenjati cijeli telefon zbog tako banalnog kvara ali je ocigledno tako i gotovo. Cisto sumnjam da ce se nesto po tom pitanju promijeniti u narednim danima. Ne zanm dali se ova greska pojavila sa dolaskom ios9?

Samo da kazem i ovo: Imam 5s koji je bio zakljucan na iCloud i dosao sam do jedne sim free ploce bez i Cloud-a i ubacio je u taj 5s i nakon toga odradio restore na neku verziju ios 8.x koja je tad bila aktuelna i nakon toga bez problema radio OTA update na ios9 ukljucujuci i ovaj zadnji dostupni. E sad pouzdano znam da na ovoj sim free ploci nikad nije bio aktivan skener za otisak prsta samo pass code i kad sam ja poceo korsititi tu plocu u ovom telefnou nisam koristio skener. Sad sam se ponovo vratio na taj 5s i evo radi super. Da li je moguce da se Error 53 nece pojaviti ukoliko na telefonu nikad ranije nije bio konfigurisan neki otisak?

.stefan
04-11-2015, 02:32
Koliko znam to je doslo sa iphonom 6 i to nema veze sa tim da li je konfigurisan otisak...5s nije imao taj problem i koliko se secam moglo se staviti obicno home dugme bez otiska,tipa od ip5 i radilo je...

iPhone 6 je dosao sa tim povezanim home dugmetom...
Kazem ti da pozoves servis i da se raspitas oko 53 greske takodje i o tome da li moze drugo originalno dugme da radi sa plocom koja nije dosla fabricki...
Onda bi ti se to sto si nasao isplatilo da krknes tvoju plocu u taj telefon i resis problem...

Lazar
04-11-2015, 03:15
Ako saznas nesto vezano za error 53 javi :)

Ne bih da smaram sa mojom tuznom pricom ali ja sam manje vise u slicnoj situaciji kao ti sem sto ja nisam probao restore zbog mogucnosti da se pojavi taj error 53 :(

Boletinho
04-11-2015, 16:07
Znaci sad pri kupovini polovne sestice i 6s obavezno treba odraditi restore???

Lazar
04-11-2015, 16:14
Samo testiraj da li radi TouchID :)

gotik911
04-11-2015, 16:52
Posto je TouchID vezan za procesor telefona (upareni su) da li to znaci da ako uzmem recimo zakljucan iPhone na iCloud i sa njega skinem Home taster i BGA lemilicom skinem procesor i sve to prebacim na moju otkljucanu plocu, da cu imati funkcionalan iPhone? Ili vjerovatno jos jednu ciglu? :)

MaXimuS
04-11-2015, 17:35
Kakva situacija za neverovati. Ovo i mene zanima. Znam da prilikom zamene lcd-a mora da se vrati org home dugme jer u suprotnom nece raditi. Al kako ide za "zamenskim"home dugmetom to bi boleo i ia da znam. Trebalo bi @mikenzi da zna odgovor ili neko drugi ko je to probao. Nestrpljivo i ja cekam odgovor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mora biti original home taster da bi se restore mogao odraditi.....neće raditi ako se kupi drugi home taster jer je upareno sa pločom....svaki home ima svoju ploču na kojoj radi...
Znaci ako vam ode home taster nema spasa, mora se mjenjati ploča cijela......ovo je veliki minus za Apple i svi pišu o ovome problemu po ostalim stranim forumima

.stefan
04-11-2015, 18:02
Posto je TouchID vezan za procesor telefona (upareni su) da li to znaci da ako uzmem recimo zakljucan iPhone na iCloud i sa njega skinem Home taster i BGA lemilicom skinem procesor i sve to prebacim na moju otkljucanu plocu, da cu imati funkcionalan iPhone? Ili vjerovatno jos jednu ciglu? :)
Ako ovo uspes da odradis otvori servis lagano

gotik911
04-11-2015, 18:39
Moje pitanje sad je samo da li je procesor vezan za jos neku komponentu na ploci osim za TouchID? Da prebacim procesor sa jedne ploce na drugu nije problem, to kosta 40e i relativno lako se uradi.

vpasic
04-11-2015, 19:03
ne ide,
nešto sam kemijao sa tim stvarima u svrhu promjene imei-ja uređaja. za ne poverovat al recimo da bi IMEI uređaja promenio moraš zamenit 3 čipa.
sve ti je usko povezano na matičnoj i nećeš moć zamenom jedne komponente ništa postić nego samo napravit gore.

gotik911
04-11-2015, 21:52
Da, stvarno ne ide. Ne moze da se skine samo procesor. Ipak je i on vezan za basebend i ko zna za sta jos. Ostaje samo da se nadam da ce neko smilsiti neko rjesenje jer sto kaze MaXimuS ovo je stvarno veliki minus za Apple. Kad su na 3g/gs uspjeli da smisle kako da se uradi downgrade posle flesovanja iPad basebend-a onda ce i ovo (nadam se). Nasao sam nekog momka iz Vijetnama na YouTube (nalog je iFixit.vn), stvarno se vidi da zna sta radi ali i on za sad tvrdi da mora biti originalni taster (onaj od rodjenja iPhone-a) da bi se sredila greska 53.

ibosko
04-11-2015, 23:51
Imam problem na iphone 6 64gb, zamijenjen je ekran na telefonu (stavljen je original sa drugog iphona 6) i posle zamjene nije radio otisak prsta. Sad je problem sto nece da odradi update sa 8.4.1 na 9.0.2 ili sad 9.1 nebitno jer odradi sve do pola i samo izbaci error 53, posle toga sa vrati na ono gdje stoji usb kabal i izvise itunes. Ja i dalje ne mogu da vjerujem ako recimo skvasis home dugme i da crkne otisak ne mozes odradit update ili ako krenes kasnije ga mozes bacit... Ako ima neko neko resenje ili se susreo licno sa ovim problemom neka pise...

BAZA
05-11-2015, 07:03
Nema rjesenja, mora da bude maknuta mogucnost aktiviranja telefona sa otiskom prsta, onda moze restor, hom dugme i ploca su povezani i ako je hom dugme neispravno ne moze da se napravi restor telefona.
To je sve zbog placanja preko telefona u USA.
Ne pomaze ni hom dugme sa drugoga telefona, ploca i dugme idu u paru.

Lazar
05-11-2015, 12:51
a sta ako neko nema ni payment podesen ni otiske, ni account, ni sifru, ni find my phone? :) cemu onda ta glupost da se zaglavi? :(

BAZA
05-11-2015, 21:25
Ako je aktiviranje tj. otkljucavanje telefona aktivirano preko senzora otiska prsta, i taj isti senzor se pokvari na bilo koji nacin, neizvediv je restor na tom uređaju.
Za sada je tako i nema puno mudrovanja oko tog, provjereno iz vlastitog iskustva, odnio telefon u ovlasteni servis (6 64Gb) platio u Zagrebu 2.880kn i dobio novi telefon.

Boletinho
05-11-2015, 22:11
Znaci da gasimo otkljucavanje otiskom,dok jos nije kasno?:)

Jailbreak
05-11-2015, 22:55
Ako neko 100% zna dal je ovo resenje nek kaze. Bas me interesuje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lazar
06-11-2015, 01:53
A jel se desava error 53 ukoliko nema otiska prstiju i nema nista ukljuceno od akaunta ili sigurnosnih opcija? znaci bukvalno blanko uredjaj?

forumi
06-11-2015, 14:39
Da, stvarno ne ide. Ne moze da se skine samo procesor. Ipak je i on vezan za basebend i ko zna za sta jos. Ostaje samo da se nadam da ce neko smilsiti neko rjesenje jer sto kaze MaXimuS ovo je stvarno veliki minus za Apple. Kad su na 3g/gs uspjeli da smisle kako da se uradi downgrade posle flesovanja iPad basebend-a onda ce i ovo (nadam se). Nasao sam nekog momka iz Vijetnama na YouTube (nalog je iFixit.vn), stvarno se vidi da zna sta radi ali i on za sad tvrdi da mora biti originalni taster (onaj od rodjenja iPhone-a) da bi se sredila greska 53.


Gledao sam i ja sta sve radi taj lik i stvarno je maher.
Meni je pala na pamet neka ideja,ali da li moze da se sprovede u delo nisam siguran.
Video sam da taj isti lik hardverski ukljanja icloud, pa da li bi moglo da se uzme icloud telefon i prebace elementi sa otkljucang sa greskom (error 53) na taj zakljuc ali sa original dugmetom i tako od ta dva napravi jedan ispravan. ????

Potpuno mi je nepravedno da zbog dugmeta od 5 eura, ako je istekla garancija propadne ceo telefon od 300-500 eura.

zabrljanje
06-11-2015, 20:14
...ja samo vidim da je pocetna tema otvorena u potpuno pogresnom delu...sad je spojena sa identicnom koja je otvorena sa danom zakasnjenja...

...mislim da se podrazumeva da je "igranje" sa uklanjanjem iCloud zastite zabranjeno na forumu...

ilijakv
06-11-2015, 21:36
Nema resenja za error 53.......

stefan.gricko
24-11-2015, 19:13
Samo da pitam nesto, posto sam u nedoumici posle svih ovih postova, ja sad npr. ne dao Bog da razbijem ekran, uzmem novi, zamenim ga, vratim staro home dugme, normalno cu moci restore, tj. bez Error-a 53? Tacnije, Error 53 vezan je za ne originalni home, nije za iskopcavanje generalno home-a?

zabrljanje
24-11-2015, 19:43
...koliko znam, bitno je da ti se home button i touch podudaraju sa plocom uz koju su primarno povezani i, samim tim, ne bi trebao da imas problem ako vratis tvoje dugme...

...ima ovde i servisera pa sigurno mogu da ti prenesu i ono sto znaju iz licnog iskustva...

gotik911
24-11-2015, 19:53
@zabrljanje Potpuno si u pravu. Zamijeni display ali zadrzi svoje Home button odnosono Touch ID senzor i nema problema.

evil
19-12-2015, 22:30
Pozdrav svima, dobio sam iPhone 6 i nisam proveravao TouchID da li radi ili ne, telefon sam normalno koristio sve do danas kada sam hteo da uradim restore i izbacio mi error 53 i restore stane na pola. Garancija mu je istekla sada u oktrobru? Šta sada raditi? :/

bosko10
19-12-2015, 23:30
Sad nista ne mozes da radis, spasa mu nema, dugme ide u paru sa plocom a tebi je vjerovatno mijenjan ekran i stavljeno dugme koje je doslo sa zamjenskim ekranom i zbog toga ne moze da zavrsi update. Na moj su zamijenili ekran i stavili dugme koje je bilo sa ekranom i ista stvar se desila... Nevjerovatno glupo ali je tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

evil
20-12-2015, 00:04
Pa problem je što displej nisam menjao tj uopšte nije otvaran niti menjano u njemu bilo šta :/

bosko10
20-12-2015, 00:13
Mozda je skvasen pa otisao otisak, jer je otisak jedini problem zbog kojeg ne moze da prodje update... Nije mi samo jasno kako su napravili to da ti, ako vec ne moze proci update, u opste i dozvoljavaju da krene... Ali jbg za sad je tako kako je, nema spasa...


Sent from my iPhone using Tapatalk

evil
20-12-2015, 00:26
https://www.youtube.com/watch?v=zySAKgqK9JI

Našao sam ovaj video, pa ne znam dal da pokušam i to, ali ne bih da probam još uvek, dok neko ne potvrdi da li bi mogao još nešto da probam tj dal bi mogao da se reklamira u apple store? Garancija mu je istekla sada October 14, 2015, ali uređaj nikada nije bio otvaran.

stefan.gricko
20-12-2015, 00:43
Ako je evropski model, sa racunom imas i drugu godinu garancije...

evil
20-12-2015, 00:55
Evropski je model, iz Švedske, ali nemam račun...

bosko10
20-12-2015, 01:05
Ja sam sve probao i nista nije upalilo, pa i ovo sa ovog videa...


Sent from my iPhone using Tapatalk

evil
20-12-2015, 01:11
U video klipu kaže lik da mora da bude unutra originalni touchid da bi ovo uspelo, a kod tebe nije bio original u pitanju?

bobanbg9
20-12-2015, 01:12
A da nije neko pre tebe menjao nesto,posto kazes da si ga dobio?

evil
20-12-2015, 01:19
Nije ništa menjano na telefonu, sve je normalno radilo, u njemu je bio iOS 8,1,2. Ali nisam isprobao pre toga da li radi touchID, jer i na svom ne koristim.

bosko10
20-12-2015, 01:30
Bio je original, jer je ekran skinut sa ip6 koji je bio zakljucan na icloud, ali nije u paru sa plocom i nije moglo... Touchid nece da radi ako nije onaj koji je dosao sa telefonom kad je kupljen, a ako ne radi ne moze da prodje update...


Sent from my iPhone using Tapatalk

evil
20-12-2015, 01:51
Aha, pa zato ti i nije htelo, jer nisi prebacio stari TouchID...Daleko bilo...

najdicm
04-01-2016, 22:30
Isti problem je i kod mene, pojavila se greska pri update "error 53" u pitanj je iPhone 6, telefon nije otvaran, jos je pod garancijom(mts), da li postoji resenje za ovaj problem?

zabrljanje
04-01-2016, 22:43
...da, menjaj ga lepo kad je u garanciji...

luka1985
29-01-2016, 14:28
Auuuuu brate, pa o aj problem niko nije rešio. Ništa, naručiću backpanel flex cable i zameniti, pročitao sam da to može biti. Javim ako je uspelo!

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

apple ios
05-02-2016, 21:36
Apple je objavio da ovo nije neka greska, vec namjerno postavljen ,,security feature’’


We protect fingerprint data using a secure enclave, which is uniquely paired to the Touch ID sensor. When iPhone is serviced by an authorised Apple service provider or Apple retail store for changes that affect the touch ID sensor, the pairing is re-validated. This check ensures the device and the iOS features related to touch ID remain secure. Without this unique pairing, a malicious touch ID sensor could be substituted, thereby gaining access to the secure enclave. When iOS detects that the pairing fails, touch ID, including Apple Pay, is disabled so the device remains secure..


Sent from my iPhone 6

zlocesti
05-02-2016, 21:42
Da,citam jutros na Mondu i mislim lupaju gluposti kad ono medjutim..

Stefan Ćosić
06-02-2016, 15:57
Ovo izgleda znaci da samo Macola ili iStyle moze da resi problem sko vam pukne ekran ,ili ako se osteti home dugme ,u protivnom mozete baciti tel .Nazalost tako je ,ja sam dosta citao jer me zanimalo ,iako nikad nisam imao problem sa ovim .
Ovo je jos jedna u nizu zamki koje mogu biti u tel za ljude koji kupe polovan tel ,jer covek moze da promeni deo koji je otisao i da radi ok ,onda dodje update i vidi da je pojeo g...o i da je bacio mnogo para


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlocesti
06-02-2016, 16:08
Prosto i jednostavno proveri dali radi otisak prsta,displej je tu najmanje bitan..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stefan Ćosić
06-02-2016, 16:14
pa nije ,jer ti je i displej povezan sa id senzorom koliko sam ja upucen :) ploca touch screen i id sensor ,sveto trojstvo [emoji23] meni radi ,probao sam ,ali sam se ukenjao jer sam iz Amerike dobio 6S 128gb i nisam imao pojma za taj error 53 i onda odjednom šok . Kao nov tel samo aktiviran pri kupovini ,ali od tad proslo 2 meseca . Iz iskustva znam da to samo aktiviran ima malo drugaciju konotaciju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

savrseno
06-02-2016, 16:26
ja sam vidjao neke telefone na kp tipa iphone 5s gold sa crnim home tasterom... tako da je ocigledno da je ploca sa sve home tasterom iz razbijenog space gray kucista prebacena u u to gold kuciste sa belim touchscreen-om sto moze da znaci da touch id nema veze sa lcd-om vec samo sa plocom ali ne mogu da garantujem da je tako

Stefan Ćosić
06-02-2016, 16:39
koliko sam ja upucen u ovaj problem ,ovo se desava samo na iPhone 6 i iPhone 6Plus , za ostale modele nisam nigde nista procitao .


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.redmondpie.com/iphone-6-error-53-third-party-touch-id-repairs-will-brick-the-device-confirms-apple/


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlocesti
06-02-2016, 16:46
Mozda jesu sveto trojstvo ali se displej moze promeniti i vratiti svoje home dugme sa originalnim otiskom..Jedina stvar sto bi to trebalo da radi ovlasceni servis iz razloga uparivanja da ne bi doslo do famozne greske..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stefan Ćosić
06-02-2016, 16:48
Upravo to ,jer oni jedini poseduju podatke koje i stite,samim tim ih oni i vracaju . Zato nisam bas siguran da li bi to i moglo kod nas da se odradi ili je opet fora da nosis u Budimpestu ili u Zagreb ili ako imas nekog u inostranstvu da mu posaljes tel ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlocesti
06-02-2016, 16:52
Ne verujem da ne bi moglo..Ipak su ovlasceni bio telefon u garanciji ili ne..


Sent from my iPhone using Tapatalk

savrseno
06-02-2016, 16:54
pa ima kod nas ovlasceni servis koliko mi je poznato...

Joker
06-02-2016, 16:54
Koliko znam u ovlaštenim servisima u Srbiji ne menjaju displej.

zlocesti
06-02-2016, 16:55
Pod garancijom ne menjaju naravno ali van garancije i ako im doneses zasto ne bi?Naplacuju uslugu..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stefan Ćosić
06-02-2016, 16:56
Bas cu da odem do njih da proverim to ,posto me jako zanima . Sad sam procitao komentar lika koji je imao problem sa tim ,napuklo mu dugme i on ubacio novo ,dosao do greske ,vratio isto ,uradio restore ,onda ponovo ugradio novo i kaze da mu radi ,ali ne radi fingerprint . Da li laze ili ne ,ne znam .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koja je fora da ne menjaju pod garancijom ? za sta mi onda garancija sluzi? da mi reinstaliraju software ?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlocesti
06-02-2016, 16:58
Znaci svaki put kad bude morao da radi restore on mora da vraca staro dugme ako uopste to i funkcionise kao sto kaze..Igranka..Ne menjaju displej vec ceo fon..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
06-02-2016, 17:00
Ma moze da se zameni sve osim touchid

Joker
06-02-2016, 17:00
Pod garancijom ne menjaju naravno ali van garancije i ako im doneses zasto ne bi?Naplacuju uslugu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko znam i van garancije, ali svakako će tačnu informaciju dati @mikenzi

mikenzi
06-02-2016, 17:01
Uvek se menja telefon za grešku 53 pod uslovom da su svi delovi unutra originalni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stefan Ćosić
06-02-2016, 17:01
Aha ,ceo fon uz tvoju doplatu od 40 000 haha imala drugarica taj problem ... Saplela je baba stapom i ona padne i pukne joj displej jer je sela na tel ,ode u Macolu i iStyle i tamo joj kazu moze nov ali za 40 000 i da da taj tel .


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlocesti
06-02-2016, 17:02
Cekamo ga da nam razresi dilemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Uvek se menja telefon za grešku 53 pod uslovom da su svi delovi unutra originalni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako je u garanciji?


Sent from my iPhone using Tapatalk

savrseno
06-02-2016, 17:06
Aha ,ceo fon uz tvoju doplatu od 40 000 haha imala drugarica taj problem ... Saplela je baba stapom i ona padne i pukne joj displej jer je sela na tel ,ode u Macolu i iStyle i tamo joj kazu moze nov ali za 40 000 i da da taj tel .


Sent from my iPhone using Tapatalk
ne isplati se :)

mikenzi
06-02-2016, 17:08
Ako je u garanciji?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa i van garancije. Samo platiš zamenu telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stefan Ćosić
06-02-2016, 17:09
Pa ona kupila tel u telenoru 2 meseca pre tog nemilog dogsdjaja ,oni je odbili ,otisla u iStyle i tako i odradila .Da se ne isplati znam i ja ,ali sta da joj radim [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pa i van garancije. Samo platiš zamenu telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

to je to ,znaci das jos 300€ za tel bio u garanciji ili ne [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlocesti
06-02-2016, 17:10
Pa njena je krivica,zato su je i odbili..

Stefan Ćosić
06-02-2016, 17:12
Pa njena je krivica,zato su je i odbili..

Ne vidim kako je njena krivica,nije ona unistila tel sto je htela nego spletom nesrefnih okolnosti.Nije da je branim,ali tel sam od sebe nece da pukne niti da se razbije ,padne sa stola itd :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlocesti
06-02-2016, 17:13
U garanciji jos ne postoji stavka splet nesretnih okolosti..

savrseno
06-02-2016, 17:18
zbog tih stapova bi trebalo uvesti to realno

rikee
06-02-2016, 17:24
Nijedan servis ne zanimaju babe, devojke i stapovi, vec samo fizicko stanje uredjaja. Prosto i jednostavno

Stefan Ćosić
06-02-2016, 17:26
Ja sam i rekao da je ne branim niti me interesuje ,vec me onda zanima cemu sluzi ta garancija ,evo ja je imam jos 9 meseci ,a sistem znam i sam da instaliram ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

savrseno
06-02-2016, 17:30
mozes trazis veci kes kad prodajes na oglasima :D

Stefan Ćosić
06-02-2016, 17:52
to jedino [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
06-02-2016, 18:08
...@mikenzi je pisao da menjaju ali je neisplativo u odnosu na Apple Store...u garanciji slomljen displej ne bi promenili ni u Apple Store-u (bez napalacivanja) osim ako imate Apple Care+ uplacen koji pokriva i "accidental damage"...

savrseno
06-02-2016, 18:14
ako sam dobro razumeo cak i sa apple care+ se placa 80-100$ servis kod "accidental damage" slucaja ili se za to na osnovnu cenu apple care+ dodaje ta suma "applicable tax ($79 for iPhone 6 or earlier models, $99 for iPhone 6s or iPhone 6s Plus)"

zabrljanje
06-02-2016, 18:17
...plus taksa :D

...neko je pominjao da je prosao bez toga ali ne mogu da garantujem posto to nikada nisam uplacivao i koristio...

roki
06-02-2016, 21:32
Jel se ovo odnosi i na iPhone 5s? Ili samo na iPhone 6 i 6s koji imaju Apple Pay?

mikenzi
06-02-2016, 21:56
I na 5S, tj na sve telefone koji imaju Touch id


Sent from my iPhone using Tapatalk

vdunic
06-02-2016, 21:58
Displej moze da se promeni i da telefon normalno radi. Menjao na dosta 5S i 6.

Samo mora da se vodi racuna da se ne osteti flet sa home button-om.

Sent from my Valencia2_Y100pro using Tapatalk

Jailbreak
07-02-2016, 13:52
Tako je. Jedina caka. I jedini pravi odgovor. Ako je u garanciji-u ovlasceni servis ,a ako nije kod nekog ko je strucan na se ne osteti flet pri premestanju home dugmeta sa jednog lcd-a na drugi. U suprotnom cao-zdravo

vlada11070
08-02-2016, 15:37
B92 kaže ovako: Da popravljani iPhone 6 navodno prestaje da radi čim korisnik ažurira softver i prikazuje “Error 53” kad se završi preuzimanje.
Ne postoji način da se ovaj problem prevaziđe, niti bilo kakvo upozorenje pre nego što telefon postane potpuno beskoristan.
Ukoliko neko ko nije Appleov licencirani mehaničar popravlja “home” dugme, telefon prestaje da radi čim korisnik preuzme iOS9.
Iz Applea saopštavaju da je “Error 53” rezultat bezbednosnih provera, čiji je cilj zaštita korisnika.
“iOS proverava da li se Touch ID senzor u vašem iPhone ili iPad uređaju poklapa sa drugim komponentama vašeg uređaja. Ako nađe neusklađenost, ne možete da se ulogujete”, kažu iz Applea i savetuju svim korisnicima da kontaktiraju Apple Support, ako se susretnu sa “Error 53”.

B92

brzi82
08-02-2016, 21:01
Jel ovo vazi samo za home dugme ili ako se primer promeni i baterija?

zabrljanje
08-02-2016, 21:02
Home Button (zbog Touch ID-a)...ne baterija...

God Ra
08-02-2016, 22:37
Ali samo se spominje 6 pa nadalje! A mikenzi je spominjao da je za sve telefone sa touch ID-om... Sada sta je istina


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
08-02-2016, 22:38
Pa oni pišu o iPhone-a 6, ali je ova greška vezana za sve modele sa Touch ID (5S, 6 i 6S)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stefan Ćosić
08-02-2016, 22:40
sve modele sto je mikenzi nabrojao i 6Plus i 6S Plus


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
08-02-2016, 22:56
Cela filozofija je vezana za Secure Enclave koji je koprocesor u okviru A7 i novijih procesora. On ima sopstveni boot i proverava integritet sistema koji je vezan za Touch ID. Upravo je on zaduzen za fingerprint (Touch ID) i ne drzi njegovu bukvalnu sliku u sistemu vec ga pretvara u enkriptovane podatke.
Secure Enclave za svaki iUredjaj ima svoj UID koji je jedinstven i poznat je iskljucivo Apple-u.
On je zaduzen za proveru da li fingerprint, koji pokusava da otkljuca telefon, odgovara onom koji je pohranjen u Secure Enclave.
Ako senzor ne radi (ne radi Home Button), Secure Enclave ne moze da izvrsi proveru i iz sigurnosnih razloga onesposobljava iUredjaj.


iPhone 5s je A7 uredjaj i poseduje Secure Enclave.

Kompletan i detaljan tekst imate na

http://www.apple.com/business/docs/iOS_Security_Guide.pdf

zikicz
08-02-2016, 23:44
Bice izgleda tuzbi oko ovoga...
http://www.macrumors.com/2016/02/08/apple-error-53-lawsuits-and-repairs/

God Ra
09-02-2016, 00:11
Posto moja supruga ima 5s kojem ne radi touch ID,da li je bezbedno odraditi postupak brisanja svega iz telefona?
Pošto planiram da joj uzmem 6s pa da mogu sve da izbrisem iz njega,naravno pri prodaji telefona cu jasno naglasiti da ima taj defekt i biće značajno ispod cene ponudjen na prodaju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stefan Ćosić
09-02-2016, 00:18
moj savet ti je da ga nosis u iStyle ili Macolu i da ti oni preporuce sta je najpametnije ,jer ce tamo svakako morati da bude sredjen :) a ti ces mozda i uzeti koji euro za razliku od sadasnjeg stanja :) Naravno ako nije nista menjano (odnosno ako su u njemu svi njegovi delovi)


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
09-02-2016, 00:25
Posto moja supruga ima 5s kojem ne radi touch ID,da li je bezbedno odraditi postupak brisanja svega iz telefona?
Pošto planiram da joj uzmem 6s pa da mogu sve da izbrisem iz njega,naravno pri prodaji telefona cu jasno naglasiti da ima taj defekt i biće značajno ispod cene ponudjen na prodaju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možeš da radiš erase all content & settings ali nikako restore.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boletinho
09-02-2016, 01:17
Zar se eeeor 53 ne javlja samo kada je mjenjan touch id??
Ako on ima svoj orginalni a ne radi otisak,restore bi trebao proci

Stefan Ćosić
09-02-2016, 02:02
error 53 se javlja kad je flet kabl otisao ,jer je on spojen sa touch screenom i home dugmetom ,kada ode home dugme ,ali i kada maticna ploca nije odgovarajuca . Ako su svi originalni delovi tu ,restore mora da prodje .


Sent from my iPhone using Tapatalk

BAZA
09-02-2016, 10:15
Prije restora maknes da ne trazi otisak, pas, iskljucis FMI, i onda ce proci , inace nista od telefona, pisem iz svoga vlastitiga iskustva(navlazilo se hom dugme i prestalo da radi)

Sent from my GT-N8020 using Tapatalk

mikenzi
09-02-2016, 10:53
Prestanak rada home dugmeta i prestanak rada Touch ID senzora su dve odvojene stvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk

BAZA
09-02-2016, 11:15
Prestao raditi touch nakon sto sam zalio donji dio telefona vodom, nakon toga nastupili problemi.

God Ra
09-02-2016, 12:59
5s kod mene znam da je prepakovan,prema proveri pomoću imei koda piše da je silver a pravo stanje gold...


Sent from my iPhone using Tapatalk

izo
09-02-2016, 14:11
@mikenzi, meni se desava na 6s da senzor nekad radi nekad ne, recimo kad pritisnem home buton i zadrzim prst na njemu uglavnom odma reaguje i otkljuca telefon, a ako recimo pritisnem home buton drugim prstom koji nije registrovan pa onda stavim palac, onda nema sanse da ga otkljuca osim sifre. Jeli imao neko slican slucaj? Ios 9.2.1 moze li biti da je do ios-a ili ce senzor da vrisne?

mikenzi
11-02-2016, 11:32
Ne bih pridavao previše pažnje tome. Dogodi se nekada da neće da odreaguje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

igoce
15-02-2016, 15:22
A, kako da proverim na polovnom telefonu da li mu je ispravan Touch ID? Znaci uzmem u ruke iphone i on sve radi, ali kako da znam da se nece zapucati na error 53 kada ga nakacim na komp. ili ga vratim na fabricka podesavanja?

Igor88bg
15-02-2016, 15:26
Pa probas touch id hahahaha gde ces lakse :-) ako radi radi ako ne radi moraces na unlock code da ga otkljucas to je to :-)

Boletinho
15-02-2016, 15:29
Ako ti skenira otisak prsta,vjerujem da ne bi trebao zaglaviti u error-u 53:)
E sad neka neko potvrdi,da li touch id stavljen s nekog drugog telefona moze skenirati prst i sve ok raditi dok se ne uradi update ili restore

Igor88bg
15-02-2016, 15:49
Ne moze moze na 5s na 6-s ne moze bilo je puno proce o tome :-)

Boletinho
15-02-2016, 15:56
Eto,onda samo testiras otisak da li ce skenirati,ako uspije to je to

Stefan Ćosić
18-02-2016, 20:37
http://www.iphonehacks.com/2016/02/apple-apologizes-for-error-53-restores-disabled-iphones-through-ios-patch.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook Evo ga resenje za Error 53 ,direktno od Epla


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
18-02-2016, 20:50
Samo sto ne omogucava ponovno funkcionisanje Touch ID-a ali zato i nude da vrate pare svima koji su platili zamenu telefona zbog ove greske prilikom restore-a.

Stefan Ćosić
18-02-2016, 20:53
da ,sto je svakako bolje nego ovo sto su do sad radili da mozes da ga bacis :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lazar
18-02-2016, 20:56
ajde da vidimo i to cudo :) samo da moze da se koristi na 9.x :)

Stefan Ćosić
18-02-2016, 20:57
mislim da nece moci ,vec samo na 9.2.1 :) kao sto i pise ,nema novot updatea,nego samo neki patch


Sent from my iPhone using Tapatalk

God Ra
18-02-2016, 21:06
Dok ne potvrdi mikenzi ili ne bude na oficijelnom sajtu ja ne verujem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
18-02-2016, 21:21
Imas na Apple-ovom sajtu

https://support.apple.com/en-us/HT205628

skiper
18-02-2016, 21:41
A telefon koji na displeju ima kabl i iTunes, greska error53, moze li se aktivirati da radi?

Stefan Ćosić
18-02-2016, 21:43
rekli su da ce cak i sa tim drugim delovima raditi posle restore ,e sad kakva je sudbina dugmeta i dalja situacija ne znam


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
18-02-2016, 21:48
Moze da radi kad se uradi restore na ovu patch-ovanu verziju 9.2.1 - home dugme radi ali ne i Touch ID i njegova funkcionalnost moze da se dobije samo nakon popravke u ovlascenom servisu.

mikenzi
18-02-2016, 21:48
A telefon koji na displeju ima kabl i iTunes, greska error53, moze li se aktivirati da radi?

Probaj. Vidiš kako se kolo sreće okreće. Danas pre podne nije moglo, sada odjednom izgleda da može :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
18-02-2016, 21:52
Da ga osposobim drugu dok ne stigne racun pa da ga reklamiramo...a kako da ubacim tu patch-ovanu verziji?

zabrljanje
18-02-2016, 21:58
Skini 9.2.1 i uradi restore.

Lazar
18-02-2016, 22:01
ajde kad neko potvrdi da dignem ja ovaj moj ukleti 6 plus na 9.2.1 :D ne bih da testiram ja posto radi trenutno na 8.x

skiper
18-02-2016, 22:03
Ja cu ujutru probati, danas nije hteo, dodje do pola i izbaci error53

ilijakv
18-02-2016, 23:36
Upravo prosao restore na telefonu Error 53.... :D
http://i.imgur.com/3iY1Lzo.png
http://i.imgur.com/qOt79B2.png

evil
19-02-2016, 01:44
Sada mi krivo sto sam prodao svoj :-) Kada te nece, onda te nece uopšte [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

apple ios
19-02-2016, 10:15
Ovo je odlicna vijest! Sada ljudi ne moraju na osnovu neznanja prilikom kupovine da gube telefon.


Sent from my iPhone 6

skiper
19-02-2016, 10:32
Meni nece da prodje, idem shift+restore i opet dodje na pola i izbaci error53

EDIT: Shift+restore nije hteo a samo restore+update prosao

ilijakv
19-02-2016, 10:57
Samo povezi tel i idi restore preko itunesa,ne moras da ides custom restore.

skiper
19-02-2016, 11:01
Da da, uradio i proslo.

forumi
23-02-2016, 20:47
Meni je proslo do kraja, a onda izbaci error 9 :obrva:
Iskljucio sam i antivirus ali opet isto, jel moguce da je do usb kabla koji nije original???
Ima li neko ideju?

zabrljanje
23-02-2016, 20:50
Probaj drugi kabl, USB port, drugi komp.

rikee
23-02-2016, 20:51
Error 9 je uglavnom hardverska greska. Nosi ga na reklamaciju

forumi
23-02-2016, 21:04
Error 9 je uglavnom hardverska greska. Nosi ga na reklamaciju

ne bi trebalo, jer je bio ispravan pre nego sto sam ga sam ubacio u error 53, a nemam vise garanciju, tako da nema reklamacije.



Probaj drugi kabl, USB port, drugi komp.

upravo probam na drugom kompu, portove sam isprobao, jedino nemam original usb, imam tri falsa...

rikee
23-02-2016, 21:06
I meni je iPad 2 bio ispravan... a onda sam odradio restore :(

ilijakv
23-02-2016, 21:19
Hardver :)

Lazar
23-02-2016, 21:33
meni je iPhone 6 Plus sa menjanim ekranom proso bez problema sa 8.3 na 9.2.1

lowzyyy
23-02-2016, 21:34
Ako si ga skoro updatovo apple je izbacio novi 9.2.1 koji resava taj error koliko sam citao


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
23-02-2016, 21:36
Prica o Error-u 9 a to nema veze sa 9.2.1.

Lazar
23-02-2016, 21:46
@lowzyyy ma jel stvarno apple to resio? :D ma to nije moguce :crazy2:

lowzyyy
23-02-2016, 21:47
@zabrljanje nisam upucen pise da se tema zove 53


Sent from my iPhone using Tapatalk

forumi
23-02-2016, 21:52
Probavam jos na jednom kompu...verovatno ce me dovesti u iskusenje da ga razlupam, a da ne bi doslo do toga, greota, stoji mi u fioci od 6-tog meseca 2015-te:obrva:.
Ljudi dajte mi kome da se javim u Beogradu, da mi resi problem, a da me ne kosta popravka kao nov tel:cool1: