PDA

View Full Version : iPhone 6 nece da se upali



Angel0fDarkness0
27-10-2015, 03:22
Pozdrav svima,
Imam veliki problem sa iPhonom 6 16 GB, nece da se upali a prethodno je bio na punjacu. Prije nekih mjesec dana izbacio je plavi ekran, ali sve je nastavilo da radi ok. iPhone je bio konektovan na punjac, i kad sam ga diskonektovao vidio sam da je bio izgasen, sto me je zacudilo. Na power dugme nije htio da se upali, ali kombinacija power i home dugmeta je pomogla i telefon se upalio. Radilo je sve ok, dok ga nisam zakljucao, poslje toga vise nisam mogo da ga upalim. iPhone je jailbrejkovan sa dosta twekova na 8.4.1. verziji, ali ne vjerujem da je do toga. Ocuvan je odlicno i nikad mi nije padao. Probao sam da ga ubacim u recovery mode, DFU mode, da zgrijem bateriju pa da probam da upalim iPhone, ali cak nista ni na iTunesu ne prijavljuje. Ako iko ima neko rjesenje ili da mu se desio slican problem, molim vas da mi pomognete da i ja rijesim ovaj problem.
Unaprijed zahvalan

rikee
27-10-2015, 06:02
Probaj restore na 9.0.2/9.1 i ako ponovi simptome pravac servis i reklamacije ako je pod garancijom. Meni je mini retina sa slicnim simptomima riknuo...

bobanbg9
27-10-2015, 08:20
Restore na 9.0.2 dok jos potpisuju i resices problem.

mikenzi
27-10-2015, 10:01
Plavi ekran povezan je sa hardverom ali se može proizvesti i sa JB. Moj savet je čista, poslednja verzija bez JB i ukoliko se plavi ekran ponovi više od dva puta, tvoj telefon nije ispravan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
27-10-2015, 13:40
Ja koliko vidim covek ima problem jer mu izmedju ostalog itunes ne vidi telefon...

Nooth1ng
28-10-2015, 22:53
ljudi imam isti problem, imao sam iphone 6plus i iphone 6.
iphone 6 sam bas malo koristio i dosta vremena je proveo ne koristeci se.
prodao sam iphone 6plus i kada sam htio da prebacim karticu u iphone 6 nisam mogao da ga upalim.
zadnjih par mjeseci se dosta brzo i trosila baterija na njemu.
ali sada uopste ne mogu da ga upalim.
garancija je istekla prije 10tak dana ?
sta da radim ?

skiper
28-10-2015, 22:57
Postonw dugo stajao ima li nesto u bateriji? Probaj hard reset da vidis da li pomaze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
29-10-2015, 00:15
ljudi imam isti problem, imao sam iphone 6plus i iphone 6.
iphone 6 sam bas malo koristio i dosta vremena je proveo ne koristeci se.
prodao sam iphone 6plus i kada sam htio da prebacim karticu u iphone 6 nisam mogao da ga upalim.
zadnjih par mjeseci se dosta brzo i trosila baterija na njemu.
ali sada uopste ne mogu da ga upalim.
garancija je istekla prije 10tak dana ?
sta da radim ?

Cenim da je u2 IC otisao. To ti je jedan cip mali koji kontrolise sleep/power dugne. Napravili su ga tako da kad on ode da mozes blago receno da se slikas sa telefonom. Moze da se promeni, samo treba da se ustanovi da je to to


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nooth1ng
29-10-2015, 00:17
Kome da ga nosim a da mi ga jos vise ne pokvari ?

vlada11070
29-10-2015, 05:52
Najbolje ti je u Kosovsku u Beogradu, ljudi znaju šta rade.

Angel0fDarkness0
31-10-2015, 00:47
E ljudi hvala probacu nesto da uradim, ja sam na brodu pa nisam mogao prije da se konektujem na internet. Tacno je, ne mogu da se konektujem na iTunes uopste, tako da ne mogu da uradim restore, mozda je do ovog cipa. A na hard reset telefon uopste ne reaguje. Neka slucajnost ali meni je prije 9 dana istekla garancija.

.stefan
31-10-2015, 03:03
Sve su to nagadjanja...ali ako je zaista taj chip otisao sansa da popravis telefon je po mom misljenju veoma mala...cisto da ne kazem nikakva....
Taj se chip menja sve to ok...ali ne radi telefon posle a sama zamena je izuzetno komplikovana zbog izmedju ostalog hiljadu slojeva lepka koji apple namerno stavlja...pakao zivi od kvara...bolje ga daj za delove ako je to...lako ces utopiti to...a i popravka ce te sigurno kostati preko 100e sa neizvesnim rezultatom

Nooth1ng
05-11-2015, 11:37
stefane kako da znam dal je baterija ili ic kolo ?
to je ono sto me muci, jer je baterija 30e a ic kolo 100e
necu da placam za ic kolo ako je baterija samo u pitanju
a znajuci nase servisere po difoltu je ic kolo ... =)

mikenzi
05-11-2015, 14:32
Telefon koji ima problema sa baterijom se uključuje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jailbreak
05-11-2015, 14:36
A ako je pao napon bateriji nema sanse da se ukljuci


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
05-11-2015, 14:36
Uključi se posle nekog vremena.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jailbreak
05-11-2015, 14:41
Iz licnog iskustva nije imalo sanse da se upali. 12 sati na punjacu i nista. Cim sam malo "pecnuo "bateriju mogao sam da upalim telefon


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nooth1ng
06-11-2015, 00:20
cime da je pecnem ? =)

Jailbreak
06-11-2015, 01:36
Strujom od 5v


Sent from my iPhone using Tapatalk