PDA

View Full Version : Linija po sredini ekrana.



Srxx
25-10-2015, 18:53
Pozdrav svima, drugaru se na 5s pojavila neka vertikalna linija po sred ekrana, sive boje i vidi se samo na svetlim pozadinama, ali nije toliko uocljiva, vidi se kad se bas zagleda, na tamnim pozadinama se ne vidi nista, na primer kad se pomeraju ikone levo, desno, one koje imaju belu boju ili neku svetlu, kao da prolaze ispod te linije, e sad kad se slika screenshot ekrana i slika se prebaci u kompjuter, na slici nema te linije, isto tako i sa kamerom, sve se na slikama lepo vidi kao da ta linija ne postoji. Nismo uspeli da je uslikamo da bi demostrirali kako realno izgleda jer se jedva vidi, ali je odradjena slika u fotosopu, potpuno isto izgleda samo sto se ne vidi bas toliko kad se gleda u ekran. Pa bih zamolio ako neko zna sta bi to moglo da bude, da li su mrtvi pikseli ili nesto drugo, inace telefon nije u garanciji, istekla je.

http://i.imgur.com/VDEkKhT.jpg

ilijakv
25-10-2015, 19:03
Zamena ekrana.....

Srxx
25-10-2015, 19:35
Prvo bi da vidimo da li je neko imao slican problem i da li zna zbog cega se pojavila ta linija, a zamena ekrana je na poslednjem mestu jer kao sto svi znamo, kod nas se ne moze naci originalni ekran, samo kineski.

bbrks
25-10-2015, 19:38
A gde mislis da nadjes originalni ???

vpasic
25-10-2015, 19:40
slicnih problema koliko hoces.
vertikalne, vodoravne linije... jedna ili vise njih...
kao sto ilija rece, ne gine zamena ekrana. nema tu prvog i poslednjeg mesta.
nek ga koristi još dok radi al nek se pripremi jer neće još dugo.

Srxx
25-10-2015, 20:32
A gde mislis da nadjes originalni ???

Zato i kazem da je zamena na poslednjem mestu jer ne mogu da nadjem originalni, mislim na nov ekran.

darkonda
25-10-2015, 21:10
Mozda i mozes. Jesi probao? Postoji dosta polovnih zakljucanih....beskorisni su sem z a delove

Srxx
25-10-2015, 21:19
Ali su polovni ekrani, nisu novi, a i niko nece da proda samo ekran, nego ceo telefon, gledali smo po oglasima i sve su to krsevi za koje traze 100 evra ili vise, pa dok platimo u servisu da skinu ekran sa tog zakljucanog, pa da prebace na ovaj, izadje od 150 do 200 evra, sto je besmisleno za polovan ekran, a pogotovo sto tesko da ima neki koji je bez ogrebotina na staklu. I opet ne znamo da li je originalni ili nije, mozda je i tu menjan.

.stefan
25-10-2015, 22:35
Cene su takve kakve su...to mozes samo da ignorises ili da zamenis ekran drugim kakvim god..nema drugog resenja...bar ja za njega ne znam...to se ne popravlja

Srxx
26-10-2015, 01:01
Ja sam se svog otarasio na vreme, pisao sam o tome u drugoj temi, da je dva meseca pre isteka garancije crkao ekran i dobio sam zamenski i prodao ga kad mu je istekla garancija da ne bi opet imao nekih problema jer iPhone vise ne vredi koristiti godinama kao ranije, nego samo dok je u garanciji, cim istekne odma na oglas. Ovaj je samo jos jedan dokaz, istekla mu je garancija krajem Septembra i posle samo mesec dana mora u servis... A inace ova linija se pojavila jutros kad je uradjen apdejt na 9.1, pre toga nije bila. U svakom slucaju hvala svima!

vlada11070
26-10-2015, 02:13
Ako se pojavila jutros posle updatea probaj da obrišeš sve sa telefona, vratiš na početna podešavanja, ništa te ne košta, male su šanse da proradi ali opet su neke šanse!

ilijakv
26-10-2015, 09:24
Ma nije to do softvera,samo zamena ekrana..

iMP
26-10-2015, 11:41
Ako je telefon pao ili udaren oce od toga, uzrok te linije moze da bude flet kabal ispao ili ostecen. Probajte sa skidanjem i vracanjem ako se ne izgubi onda mora novi-drugi ekran.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Srxx
26-10-2015, 14:23
Ipak ekran nije za zamenu, malopre je linija nestala sama od sebe :)
Posle toga je drugar zvao neki servis da pita u slucaju da se ponovo pojavi i kazu da je 90 posto do nekog konektora, da izgubi kontakt ili se pomeri i da ne mora da bude od padova nego takodje kad se lepi folija na ekran i stiska se jako da bi se uklonili baloncici ispod folije, jer vecina 5s ima manu da im se odvaja ekran od kucista u gornjem desnom uglu gde se nalaze i konektori koji povezuju ekran sa plocom, tako da kad se tu stiska jako, moze da dodje do gubljenja kontakta. A da su mrtvi pikseli bili bi crne boje i u tom delu ne bi ekran mogao da reprodukuje nikakvu boju niti sliku i na slici koja je slikana kamerom ili screenshot ekrana, bi se video taj nedostatak, sto nije bilo u ovom slucaju.

Zilas
02-05-2016, 14:41
Pozdrav narode, ispao mi danas ip6 i pojavise se strafte do polovine dispeja. Fizicki mu ne fali ama bas nista ali ove strafte iritiraju. Mora li ekran da se menja jer sam negde procitao da se izvukao neki konektor pa ekran pobrljavi !?

29302

nenad313
02-05-2016, 15:04
Preko toga konektora se srafi jedna plocica koja ga drzi na mestu,tako da ne moze da se iscupa flet od udarca,jedino ako nisi otvarao telefon(ne ti,neko bilo ko) pa da nije stavio tu plocicu nazad...ali 99% ti je otisao ekran

vdunic
02-05-2016, 20:02
Razbijen je ekran ovde stoposto.

3gs
02-05-2016, 20:41
Ne mora da znaci da je razbijen ekran fizicki
Slikaj ga kad je ugasen sto bolje
Moguce da ti se ostetio fletic lcd... Ako je to onda zamena lcd
Ako ne neka ti neki majstor koji je spretan ugasi fon raskaci bateriju raskaci lcd i ostale fletice uz lcd sto idu pa vrati sve obrnutim redom i upali fon...
Nemoj sam da radis ako nisi nikad otvarao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

xalix
02-05-2016, 20:55
A gde mislis da nadjes originalni ???

Dali je primetna razika izmedju orginala(kineskog) i kineskog ekrana ? :) jer ja sam moj kvrcnuo malo na dnu nista strasno skoro i neprimetno ...
vredi li menjati to ili da ostavim ...
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160502/b890e73704d0f521363e37fde24a081a.jpg

3gs
02-05-2016, 21:18
Nista ne menjaj
Uglavnom nema razlike
Ja bar nisam imao :)
Razlika je u staklu sto je nalepljeno na tac uglavnom je mekse pa se desava ponekad da se razliju malo boje kad stisnes jace...al to su sve slucajevi posebni...
Nemoj dirati ako ne moras i ne bode ti toliiiko oci :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

xalix
02-05-2016, 21:23
znaci nema neke posebne razlike ... necu ni dirati naj verovatnije , oticice i tako kad ga budem menjao i kraj ....

Zilas
02-05-2016, 21:41
Videcemo, javim sta su mi rekli.

.stefan
02-05-2016, 22:08
@xalix nemoj slucajno da ti padne napamet to da menjas.

mozda nema razlike spolja ali itekako je bolji org ekran

xalix
02-05-2016, 22:57
Nisam ni sumnjao , iskreno ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
02-05-2016, 23:34
Jel od udarca napuklo staklo ili od pritiska?

xalix
02-05-2016, 23:43
Od pritiska . Kljuc od auta u istom dzepu ... Glupost jbg ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zilas
05-05-2016, 09:41
Možda je off ali Ima li ko iskustva sa kupovinom ekrana iz inostranstva pa nošenjem na ugradnju ili sopstvenom gradnom...jer po servisima 10 000 nije naivna cena!?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
05-05-2016, 10:59
Iskreno nije neka nauka da se promeni ekran, imas par stvari na koje moras da pazis kad budes otvrao telefon, ali imas celo uputstvo na iFixit-u...
Najbitnije ti je da narucis "dobar" ekran... Znaju da ti posalju ekrane koji su felericni ili se mozda ostete u transportu, ja sam narucivao 3 puta i od toga 2 puta sam dobio ekran koji je imao mrtav piksel ili zutu fleku...
Znaci ne gledaj da prodjes sto jeftinije, nego gledaj da uzmes neku 'bolju' kopiju... :)

.stefan
05-05-2016, 12:06
ne znas kakva je kopija dok ga ne namontiras...

Zilas
05-05-2016, 12:52
Ovo što sam gledao je oko 50$ pa pretpostavljam da je ok


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jole Petrović
05-05-2016, 12:57
Pazite sa tim kopijama ima svasta. Uzeli smo par kopija za 5S u servisu preko dobavljaca, navodno najbolje kopije. Dolaze sa fabrickom folijom preko ekrana bukvalno kao clear folija. Kad se skine ta folija nestaje slika sa ekrana,kad se vrati folija vrati se i slika. Prvi put sam to vidio u zivotu. Tempered glass kad se postavi ne radi ekran nema slike, samo sa clear folijom pokazuje sliku. Prosto neverovatno..

3gs
05-05-2016, 15:54
Ja sam naprimer imao problem sa 5c
Kupim kod dobavljaca lcd
Jedna bukvalno vertikalna linija kad bi Zamislili ne radi tac
Ja zamenim kod njih za drugi treci cetvrti sa svima ista prica
Uzmem od originala imao sam 2 org radi perfekt

Dok sam narucio i stiglo mi za i6 direkt iz chajne i bukvalno kao org izgleda a i radi,nije repariran 100% :) provalio bi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zilas
05-05-2016, 16:44
Ja sam u decembru menjao ekran za 100 e i posle sam primetio razliku u debljini stakla, zamensko je bilo deblje za pola mm i malo štrčalo van okvira. Ostalo je bilo kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
05-05-2016, 17:46
mnogo je to zajebano narucivati i nikako to ne bih preporucio... nego iskljucivo uzimati ovde od nekog ko daje bilo kakvu garanciju i mogucnost zamene ako ne valja...

Zilas
05-05-2016, 20:30
To su uglavnom neke usmene garancije..." Ako nešto ne bude kako treba tu sam" tipovi


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
05-05-2016, 20:55
Sto se toga tice clan @kurta je mnogo korektan, menjali smo displej koji nije legao kako treba i moglo je da se zameni kod dobavljaca bez problema.
Ako nekom treba svaka preporuka je clana @kurta

mikenzi
05-05-2016, 23:39
Ko su tačno ti 'dobavljači'?


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
06-05-2016, 01:16
To su uglavnom neke usmene garancije..." Ako nešto ne bude kako treba tu sam" tipovi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije bas tako, ima i firmi koje prodaju delove...

Inace ovakve rasprave o izvorima preprodavaca delova su zabranjene na forumu zbog politike iSrbija servisa... Ako vam nesto nije ok sa hw telefona, a niste podrzani garancijom, odnesite u iSrbija servis ;)