PDA

View Full Version : [Reseno] Ip6 neće da digne sistem - BootLoop posle brisanja jailbreak-ovnog iPhone-a



God Ra
22-10-2015, 23:11
Pozdrav forumaši,

Večeras sam hteo da obrišem sve sa telefona i posle toga telefon neće da podigne sistem. Vidi ga itunes,vidim da je sve obrisano ali krene sa učitavanjem i posle otprilike 20% samo prekine krene da ga kao restartuje. Radio sam i hard reset ali telefon nikako neće da podigne sistem. Jel ima neko neki drugi predlog ili da nosim na reklamaciju u mts?

Послато са SM-T311 уз помоћ Тапатока

zabrljanje
22-10-2015, 23:13
...koji iOS, imao si jailbreak, isao si na Erase all content and settings...nesto napisi...ovako samo nagadjamo...

...ako je sve prethodno tacno, skini 9.0.2 ili 9.1, telefon u recovery i shift plus restore u iTunes-u...

God Ra
22-10-2015, 23:18
Imao jb,i krenuo erase all i od tada patnja. Pokusacu da skinem i da tako ubacim


Kako se ubacuje u recovery?

skiper
22-10-2015, 23:20
Moras restore da uradis, podatke verovatno nemas nigde pa ih zaboravi, ako imas neki backup dobro je.

God Ra
22-10-2015, 23:24
Da ali kada hocu da uradim restore dodje do nekih 20% i posle prekine,bekap imam i to mi je najmanji problem. Samo bih zeleo da ga ozivim...

Послато са SM-T311 уз помоћ Тапатока

zabrljanje
22-10-2015, 23:26
...podignes iTunes, kabl u komp, ugasis telefon i nakacis ga na kabl...dok se pali, drzis Home dugme na telefonu dok se ne pojavi znak iTunes-a i kabla a na iTunes-u ti pise da je telefon u recovery modu...ako ne mozes da ga ugasis, ponovis sve ovo samo drzis home i power dok se ne ugasi i kad krene da se pali, pustis power i drzis home (podrazumevano je da je nakacen na kabl, komp i podignut iTunes...

http://www.imore.com/how-to-iphone-ipad-recovery-mode

...nemoj da pises post ispod posta...imas dugme edit...

God Ra
23-10-2015, 00:21
Uspeo je restore kroz recovery,upalio se. Hvala svima na odgovorima

Послато са SM-T311 уз помоћ Тапатока

Posejdon
18-12-2015, 02:57
Ja imam problem sa drugaricinim Iphone-om 6 koji mi je donela u recovery modu nakon sto je pokusala da ga update-uje na 9.2 ios.Konstantno na 50 % procesa restora dobijam gresku 53.Ugasim AVG antivirus,ugasim Firewall i opet nece da zavrsi restore.Povremeno mi izbacuje i gresku 1013(posle toga sam menjao host fajl i opet nece).Inace radi se o win 10 i Sbb -u


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenad313
18-12-2015, 08:39
Greska 53 je vezana za touch id senzor,znaci ili je crk'o,ili je menjan ekran i stavljen drugi touch id senzor koji nije uparen sa plocom,i zbog toga ne prolazi update/restore...pitaj drugaricu da li joj je radio senzor pre pokusaja update-a

Posejdon
18-12-2015, 09:56
Ima li resenja za tuch id senzor sada kada je u recavery modu?

Sad sam saznao da je ona u stvari imala iphone 6 gold koji je razbila i plocu iz njega je ubacila u drugo kuciste (sad mi je to rekla),telefon joj je radio sve dok nije pokusala update....tako da je verovatno problem uparivanje tuch-a sa plocom...Hocu li resiti problem ako prebacim tuch iz razbijenog telefona na ovo novo kuciste ili ?



Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
18-12-2015, 10:50
Touch ID i ploca su vezani, ne moze ploca iz jednog u drugi vec mora zajedno.

Posejdon
18-12-2015, 11:18
Ja je nisam prebacivao pa ne znam dali su zajedno ili ne ,znam da je ploca prebacena u novo kuciste sa novim ekranom koji ima svoje home dugme.Nakon sastavljanja telefon se upalio i odmah je prepoznao otisak prsta(to potvrdjuje da je prebacen i tuch id senzor sa plocom).Posle ove procedure ona je krenula da radi update i telefon je pao u recovery mod.
Po ovome je tuch id senzor crkao ako se ne varam?


Vraceno originalno home dugme ,telefon restorovan za 5 min...ako nekome zatreba ubuduce

Sent from my iPhone using Tapatalk