PDA

View Full Version : Problem sa pretragom kontakata



Cuksi
22-10-2015, 19:25
Napravio sam update jutros na 9.1 i sve radi normalno osim sto ne mogu nikoga iz kontakata da nadjem kad odem u search. Izbacuje bez veze neka imena. A kad odem skorz u levo na desktopu i kad mi izadje search (mislim da je od spotlight ili kako se vec zove) nalazi mi sve kontake normalno. Samo kad udjem u imenik nikoga nece da nadje :brickwall:
Nemam JB.
Jel imao ili mozda ima neko sa slicnim problemom?

zabrljanje
22-10-2015, 19:51
...zove se spotlight...desktop je springboard (Home Screen)...pokusaj da odradis hard reset za pocetak...da li si radio OTA...

Cuksi
22-10-2015, 20:02
Hvala za pojasnjenje.
Kako se radi hard reset ? I jel mi brise nesto iz telefona ?
OTA bese update preko settings iz telefona ? Ako je to onda jeste tj. uradio sam tako update

apple ios
22-10-2015, 20:07
Nista ne brise, samo drzi Home i Lock dugme zajedno desetak sekundi. Jeste OTA je iz settings-a.


Sent from my iPhone 6

Cuksi
22-10-2015, 20:14
Uradio sam upravo hard reset, zadrzao sam i telefon se ugasio. Posle sam ga upalio i sad uopste vise nece da trazi u imeniku. Vise ne izbacuje nista kad trazim u imeniku, cak ni kad ukucam samo jedno slovo. Spotlight i dalje radi

zabrljanje
22-10-2015, 20:16
...idi na kompu na icloud.com i udji na kontakte i sacuvaj ih...

...na telefonu, idi na icloud i izloguj se, ugasi sve aplikacije iz background-a, hard reset (drzis pomenutu dugmad dok se ne ugasi i onda pojavi jabuka) i onda opet se loguj...

Cuksi
22-10-2015, 20:17
Kad uradim hard reset telefon se ugasi nece da se upali. Posto mi je ovo prvi put da radim, da preoverim nesto. Drzim home i lock dugme dok se ne ugasi ? Ali nece da se upali :/ moram rucno

zabrljanje
22-10-2015, 20:18
...drzi oba dugmeta zajedno sve vreme - ugasi se, drzis i dalje oba dugmeta i onda ce da se upali i pojavi jabuka...




VQAPWdO7sWE

Cuksi
22-10-2015, 20:26
Ako idem log out sa icloud-a onda me pita da obrise sve sa telefona?

zabrljanje
22-10-2015, 20:30
...kazes da zadrzi i kad se bude ponovo logovao, onda ce da te pita da spojis i to prihvatis...pre toga obavezno uradi ono prethodno sa cuvanjem kontakata preko kompa i iclod.com sajta...


https://support.apple.com/kb/PH3606?locale=en_US


http://www.imore.com/how-export-all-your-icloud-contacts-icloudcom

Cuksi
22-10-2015, 20:32
Hmm moracu to dobro da sacuvam i proverim pre nego sto probam. Da ne izgubim imenik


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
22-10-2015, 20:36
...imas gore uputstvo (pogotovo u drugom linku) i nemas tu neku filozofiju...ispratis korake i sve u redu...

Cuksi
22-10-2015, 20:52
Ok probacu, hvala za informacije. Javljam kakav je rezultat [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

iMorris
23-10-2015, 09:57
Ja sam imao isti problem dva puta. Upravo sam ga resio tako sto sam ugasio pretrage svega za spotlight, ugasio icloud sync kontakta, upalio sync kontakt, hardreset, ukljucio spotlight pretragu kontakta.

Cuksi
23-10-2015, 09:59
Nasao sam gde se gasi spotlight search. Ali mi nije resilo problem uradio sam sve sto si rekao.
Kad si gasio sync kontakata sa iclouda jesi ih brisao sa telefona ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
23-10-2015, 10:05
Sad ti barem nije tesko da sam nadjes odgovor kad imas search i u settingsu.
Dakle, settings > general > spotlight search.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
23-10-2015, 10:06
Hvala, sad sam gore editova. Problem ostao [emoji53]


Sent from my iPhone using Tapatalk

rascsnin
24-10-2015, 17:17
Isti problem imam i nista ne pomaže.



Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
24-10-2015, 17:39
...bice da vam je nesto prolupao sa iCloud-om...kod mene na 9.0.2 radi ok mada mi se desilo da na WhatsApp dodje poruka i on u notifikaciji prikaze mail adresu a kad udjem u aplikaciju, prikaze ime kontakta...ako ste vec na 9.1, uradite restore...

rascsnin
24-10-2015, 18:27
Radio je na 902. Na 9.1 počeo da zeza. Kako se radi restore? Preko itunes?



Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
24-10-2015, 18:47
...nije tesko malo da pogledas...

...spojis na iTunes, backup, iskljucis passcode i FMI i onda klik na restore...ili posle backup-a iskljucis telefon, ponovo nakacis na kabl i dok se pali drzis Home button dok se ne pojavi kabl i znak iTunes-a a iTunes ti napise da je telefon u recovey modu i da moras da uradis restore (sto ti i kliknes ili alternativno ides na shift na tastaturi i onda klik na restore ako si pre toga skinuo ipsw od 9.1...a to skidas sa ipsw.me)...sve ti brise i bilo bi najbolje da nista ne vracas od backup-a osim kontakata koje ce da povuce sa iCloud-a...


...slike kopiraj u neki folder na kompu i tu cuvaj...

rascsnin
24-10-2015, 21:18
Reset all settings i sada je ok.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
31-10-2015, 21:55
Drugari ja sam sebi resio problem na sledeci nacin, bez reseta :
udjite u contacts>Gropus i ukljucite show all contacts.
Ako vam je ovo vec ukljuceno probajte hide pa show i trebalo bi da sve bude uredu
Hvala svima na savetima :bow:

ptomic
10-11-2015, 13:22
Ja sam imao isti problem dva puta. Upravo sam ga resio tako sto sam ugasio pretrage svega za spotlight, ugasio icloud sync kontakta, upalio sync kontakt, hardreset, ukljucio spotlight pretragu kontakta.

Pokušah ovo, ali ne pomaže.
Jedino šta je pomoglo je isključ/uključ kontakata u Groups. [emoji35]
P.S. Da stvar bude smešnija, na 5C sa ios9.1 radi bez problema, na 6-ici jok.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk