PDA

View Full Version : Kako uraditi restore ako je zaboravljena sifra za otkljucavanje telefona



Boletinho
16-10-2015, 19:53
Drugovi moji,pomozite ako znate:)
Odavno se nisam bakcao oko iphone-a,pa sam malo pozaboravljao neke osnovne stvari:)
Naime,drug ima iphone 4 i regularan icloud nalog i sifru,ali je zaboravio lozinku za otkljucavanje telefona:)
Kako sad da ugasim icloud i da odradim restore?
Moze li da odem na compu na icloud i pobrisem sav iphone i onda ga samo regularno aktiviram sa icloud nalogom,ili ima neko drugo rjesenje?:)
Hvala

apple ios
16-10-2015, 19:56
Mozes i da odes na https://www.icloud.com/find i odradis restore ili da ga ubacis u Recovery Mode, pa onda restore.


Sent from my iPhone 6

puksion
16-10-2015, 19:57
Ako imas i dalje sifru od iCloud-a, uloguj se preko kompa, odjavis uredjaj, posle toga restore i voila :)

Boletinho
16-10-2015, 19:58
I ja sam odmah pomislio na recovery mode,ali nisam bio siguran:)
Samo ja sad posto ne mogu uci u telefon ne mogu se spojiti na wifi,a vjerujem da mi on treba

puksion
16-10-2015, 20:04
Nije ti potreban, samo je bitno preko kompa da ga odjavis sa cloud-a. Posle dok radis restore, itunes ce sam preko neta verifikovati sve

Boletinho
16-10-2015, 20:06
Ulogovao sam se na icloud ali mi ne nudi opciju da odjavim iphone:)

iKontrash
16-10-2015, 20:08
@Boletinho :

Imao sam skoro slican slucaj, s tim da sam ja zaboravio bio svoju vlastitu sifru ,ne pitaj kako :D uradio ovako kako @apple ios kaze i sve proslo bez problema ,od prve :D

puksion
16-10-2015, 20:09
Da ne prevodim sad, u guzvi sam :D :

"Remove an iOS device you no longer have

Go to Find My iPhone on iCloud.com. ...
Click All Devices, then select the device.
Click Erase [device], then enter your Apple ID password or your family member's Apple ID password. ...
When the device is erased, click Remove from Account. "

zabrljanje
16-10-2015, 20:44
...@Boletinho bre, gde nadje o ovome u off temi...svi postovi su prebaceni u novu temu...

iKontrash
16-10-2015, 20:49
taman krenuo pisat da zelim da pohvalim administraciju sto prebaci sve ovo u posebnu temu :D