PDA

View Full Version : Pomoc pri odabiru telefona



Shomsyo
16-10-2015, 14:43
Drugari, posle dugo godina na iOSu, iz više razloga prelazim na android, pa mi treba vaše mišljenje i iskustvo.

Pošto nisam u prilici da iskeširam neke velike pare za high end ponudu, odlučih se da uzmem neki od 3 modela koja su mi zapala za oko, a pritom su i pristupačni.
Imam mts račun pa bih preko njih uzeo telefon.

Pre svega sam jurio telefon sa najboljom kamerom (u datom rangu), ali sam skontao da za ove pare ne može da se dobije neki preterano dobar kvalitet,
pa sam se na vreme pomirio sa tim da ću češće morati da iznosim svog Nikona napolje :)

E sad, modeli koji me zanimaju su:

- Samsung Galaxy Grand Prime 531f
dobar je što se rootovanja tiče (po mišljenju xda zajednice), ima ok hardver za te pare i kamera je pristojna.
Ono što mi je minus, nisam veliki ljubitelj samsunga i generalno mi se ne svidja njihov dizajn.

- LG G4c
Ovo mu dodje kao jeftinija verzija LG G4 telefona. On i galaxy su jako slični, šta više razlike su minimalne.
Kamera mu je (koliko sam čitao po internetu) lošija od samsunga. Ali mi je dizajn lepši.

- LG G4 Stylus
Ovaj model mi je favorit. Više je phablet nego telefon, ali to mi nije problem. Malo mu je slabija rezolucija zbog veće dijagonale ekrana, ali svakako ima bolji hardver od prethodna dva.
Naravno on je i malo skuplji, ali upada mi u budžet da tako kažem :) Kamera mu opet nije sjajna, ali ima laser autofocus što je prednost.
Opet, pročitao sam da mu je multimedia generalno slabija strana, ali opet kažem u rangu cena mislim da je zadovoljavajući.

Trebalo bi ovih dana da pogledam uživo sva 3, da vidim kakav im je dizajn, to mi je jako bitna stavka.


Zanima me da li vi imate iskustva sa ovim modelima i kakva su. Šta mi preporučujete i zašto...

P.S. LG Modeli su izašli sredinom 2015, a samsung 2013. Samim tim je root podrška dosta slabija za LG telefone, ali opet, nije mi to presudan faktor.
P.P.S. Sva tri modela podržavaju Lollipop.

P.P.P.S. Možda post deluje malo nabacano, ali pišem na brzinu, nadam se da nije previše konfuzno.

Hvala :)

zemun
16-10-2015, 15:54
Vidim da je cena slicna otprilike po oglasima na kp kao polovan i dobro ocuvan Sony Z2, pa mozda da ides na njega, jos ima odlicnu kameru i LL.
Izvini nisam video da uzimas preko operatera, ne znam koja je razlika izmedju njih tamo, a cini mi se da mts ima i Z2 u ponudi.

komsa
16-10-2015, 16:10
LG G4 stylus mi deluje najbolje zbog veličine ekrana,kapaciteta baterije,model sa 16GB ima 2GB RAM memorije.........

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6708&idPhone2=7250&idPhone3=7212

Shomsyo
16-10-2015, 21:25
Da, poredio sam na gsm areni vec ova tri modela. Pa me vise zanimalo licno misljenje ljudi sa foruma :)
Hvala svakako, pogledacu i taj SE. A za mts nisam siguran koji je model u pitanju, moracu da proverim.

urossantl
16-10-2015, 21:48
Mislim da je Alcatel Idol 3 slicne cene kao LG stylus, mozda i malo povoljniji. To ti je moja preporuka :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iKontrash
16-10-2015, 21:52
moj glas ide za LG Stylus ,ako je izbor izmedju ova tri koja si ti naveo :cool1:

.stefan
17-10-2015, 14:49
A sa kog iPhone-a prelazis ako nije tajna?

Shomsyo
17-10-2015, 17:47
Nije tajna, naravno. iPhone 4 je u pitnaju.
ne isplati mi se da prelazim na 4S recimo, a i petica polako zastareva (ne mislim na 5S)

Hvala na preporukama za Alcatel i Sony Ericsson, nikada nisam bio preterani fan ta dva proizvodjača, ali baciću pogled na pomenute modele :)

EDIT: Moram priznati da mi Idol 3 deluje primamljivo :)

.stefan
17-10-2015, 18:17
izbaci erikson iz price :)

ne znam sta da ti kazem...okreni obrni najvise ti se isplati da predjes na 5S :)

Shomsyo
17-10-2015, 18:20
Moram priznati da sam ga već izbacio :) većina ljudi koje znam da imaju SE se žale i non stop imaju neke probleme.

Sad čitam za ovaj Idol 3 i moram priznati da mi jako dobro deluje. Možda sad i bolje od Stylusa.

5S me izadje boga oca kad plaćam preko mts-a :)

urossantl
18-10-2015, 00:05
Idol 3 je dobar povoljni android. A sto se tice 5s-a, ne znam na sta se zale, ja sam vlasnik jednog vec neko vreme i jedino sto mi nedostaje je veci ekran, sve ostalo radi odlicno. :) Sto se androida tice, uvek gledaj da uzmes "flagship" neke kompanije. Cisto zbog buducih update-a.

DarkSide
27-06-2016, 11:52
nadam se da sam smeo da malo podignem zamrlu temu jer ne bih da otvaram novu samo za jedno pitanje...

ima li neko iskustva sa Asus ZenFone Max:
http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_max_zc550kl-7476.php

slucajno naleteh na njega na drugom forumu ali posto su tamo mahom svi androidasi zanima me misljenje nekoga ko je koristio i iOS...

telefon je ogroman, ne znam gde cu ga ali je kul na oko a najvise od svega me je privukla baterija od 5000mAh. cena je oko 200€ koliko bih se otvorio za telefon...

lowzyyy
27-06-2016, 12:07
Brate pogledaj rezoluciju za 5.5 ekran...
Ne znam sta mislis da radis sa njim ali 5s ga jede... Samo toliko


Sent from my iPhone using Tapatalk

shiza
27-06-2016, 12:09
Ta baterija od 5000mAh ne mora da znaci da je toliko dobra.I samsung ima quad core pa mnogo losije radi nego apple-ov single core,tako da to nije merodavno.A i citao sam po netu da ti kinezi kada naprave to nema ni 5mAh-a a kamoli 5000

DarkSide
27-06-2016, 12:10
ebes rezoluciju, pogledaj bateriju... svaka cast fluidnosti i apple-u kad bateriju ne znaju da ubace...
ovaj asus je daleko od jakog hardvera i uz to je ogroman ali bas zato baterija traje nekoliko dana, kao na starim nokijama...
bem li ga sta cu, bas bih utopio ovaj 5s i uzeo nesto sa baterijom da drndam...
kul mi je i z5 compact ali mu baterija isto brzo odlazi...

@shiza
sve to stoji, telefon je low segment ali me ovaj 5s stvarno ubi... sve je bilo kul dok nisam upalio 3g i uporedio ga malo sa drugim telefonima...
sta bi mi onda vi preporucili do max 300€ da uzmem posto android nikad nisam imao niti koristio?
pa i na ovom 5s-u pise kina [emoji4]

p.pera
27-06-2016, 12:33
Ako ces nov do 300e, tacnije i za 240-250 mozes Nexus 5x.Sumnjam da ima nesto bolje za te pare.

DarkSide
27-06-2016, 12:57
pogledacu i njega mada on ima 2700mAh bateriju a to mi zvuci malo jer sam nalazio modele od po 4000.
videcu jos jer sam se pogubio opet, ni jedan mi se ne svidja osim mozda z5 compact-a. za sada su mi kriterijumi minimum 4000mAh, neki solidan ekran, proizvodjac nije ni bitan, velicina isto jer su sve cigle i budzet sto manji da se ne nerviram ako mi povremeno ispadne jer je veliki...

lowzyyy
27-06-2016, 12:59
Smetace ti android pogotovu ti krsevi ispod flagshipa, veruj mi.... Cim ti bacas tolike pare na neke nebitne stvari za komp kao sto su taststura, monitor itd verujem da ce ti kod ovog sve smetati... Perfekcionista ne uzima budzet telefone
I da, covek skakuce sa 4 na 5.5 a pritom ni u ludilu nije hteo vece... Mora da te sunce udarilo kad mislis na android

Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
27-06-2016, 13:02
@DarkSide

Gledas samo telefone koji imaju sto jacu bateriju. Jeste iritantno kad se brzo trosi ali nikada ne bih menjao stabilnost sistema za bateriju i neki drugi OS :)

Tako gledano, stalno pominjana, Nokia nema premca.

Sve su to poluresenja.

DarkSide
27-06-2016, 13:02
u pravu si ali komp mi je bitan, tj. bitniji mnogo od telefona... trenutno mozgam da uzmem flagship graficku karticu pa bih zato uzeo jeftiniji telefon [emoji4]
plasi me samo da uzmem nesto cemu ce opet da curi baterija...
sta da radim kad svi prave posluzavnike, ja bih rado ostao na 4"... zato sam i prestao da gledam velicinu pa ako ispadne iz ruke sta da radim, ne proizvodim ih ja takve...

@zabrljanje
u pravu ste svi, ovo sve pricam uz dozu ogorcenosti i zdravog razuma ne bih mislio tako...
iPhone mi se napokon smucio, o buducoj 7-ici nisam nista pratio, takodje ni o 6s modelu...
imam obicaj da nekad odem skroz u drugu krajnost kad mi nesto presedne...
flagship necu sigurno uzimati jer bih taj novac ulozio u nesto korisnije kuci...
sacekacu da se malo smirim pa javljam sta sam uradio...

jos jedno pitanjce, cime mogu najmerodavnije da testiram svoju bateriju u slucaju da ga okacim u oglase jer ne bih da prodajem ukoliko je losa-oslabila a da to ne pomenem?

Jole Petrović
27-06-2016, 13:20
Skin za win 3uTools tu ti pise koliko ima ciklusa, health, kapacitet i ostalo.

DarkSide
27-06-2016, 13:25
e hvala za ovo, instaliracu kasnije pa javljam da mi neko protumaci da li je ok ili je provristala...

.stefan
27-06-2016, 13:26
@DarkSide ja imam android sa 3000mah baterijom i ne da nisam zadovoljan nego ne možeš da verujes koliko nisam zadovoljan :) tako da specs nije merilo...
devojci sam uzeo z3 compact pre godinu i nesto 2 dana joj drzi bateriju...
z5 compact je izuzetan telefon... bukvalno flagship spakovan u malo losije kuciste od klasičnog z5 ali kida... najbolje za te pare definitivno...
Sony-ev android radi fluidno bukvalno kao iOS... neces se pokajati sigurno

zabrljanje
27-06-2016, 13:28
Skini icopybot da priveris bateriju ili okvirno sa aplikacijom




Battery Life: check internal battery statistics by Robert Tkotzyk
https://appsto.re/us/zeBBab.i

DarkSide
27-06-2016, 13:30
hah, napravise haos sa svim tim telefonima, bukvalno je lutrija i gledanje u pasulj...
ne znam sto ali mi se ovaj z5 compact svidja. imao sam ranije prilike da probam na kratko neku xperiu i secam se da je bila nekako klasik i brza...
mada zavisi i kako devojka koristi fon, ova moja razbija ovaj j5, zato sam i poceo da razmisljam o njemu jedno vreme...

@zabrljanje
hvala i za ovo, testiracu veceras kad odremam malo posto sam budan od juce pa cu okaciti ovde ako nije problem jer ne znam gde bih mogao pa da mi neko samo potvrdi da li je ok ili joj ipak nesto fali...

evo odradih ovaj test na brzaka, po njemu je sve ok ???
http://i.imgur.com/NeIFq9W.png

lowzyyy
27-06-2016, 14:16
Pa nije bas ok, izgubio si oko 10% od maksimalnog kapaciteta baterije + sto na tom modelu i sa max baterijom nije dobra autonomija


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
27-06-2016, 14:18
ma kapiram da svi izgube brzo tih 10%, mislio sam da je otislo 80% :)

ok, ako kacim ovde, pisem -10%.

Boletinho
27-06-2016, 14:26
Telefon koji po benchmark testovimaa ima daleko najbolju bateriju,bolju i od s7 edge koja je meni minimum 2 dana gurala i jednostavno je nemoguce isprazniti za 1 dan:)
E sad koliko taj samsung j7 kosta,fakat ne znam:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
27-06-2016, 17:53
J7(2016) razvaljuje sa trajanjem baterije.................

.stefan
27-06-2016, 18:36
@Darkside devojka prilično maltretira taj z3c svakog dana...

supstitut
27-06-2016, 18:46
nadam se da sam smeo da malo podignem zamrlu temu jer ne bih da otvaram novu samo za jedno pitanje...

ima li neko iskustva sa Asus ZenFone Max:
http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_max_zc550kl-7476.php

slucajno naleteh na njega na drugom forumu ali posto su tamo mahom svi androidasi zanima me misljenje nekoga ko je koristio i iOS...

telefon je ogroman, ne znam gde cu ga ali je kul na oko a najvise od svega me je privukla baterija od 5000mAh. cena je oko 200€ koliko bih se otvorio za telefon...

Moja drugarica je kupila preko Alija bijeli prije pola god. (za 120e) upravo zbog kapaciteta baterije i duala. Kao prosjecan korisnik, vidim da je zadovoljna i nema nikakvih zamjerki. Cak ne vodi racuna da u pozadini gasi aplikacije, brise kech i ostalo a bat.joj traje danima. Ja sam telefon par puta uzela da pogledam, kvalitetno je izradjen i upakovan, a android ko android. Za te pare se isplati vjerovatno a telefon uopste nije los, nit je krs [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boletinho
27-06-2016, 19:26
J7(2016) razvaljuje sa trajanjem baterije.................

Na taj sam i mislio:)
Nov je oko 250-300€


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zivansi
27-06-2016, 19:47
U toj ceni je i Huawei P9 Lite, koji je cak i jaci od Samsung J7, sa istim kapacitetom baterije.

Boletinho
27-06-2016, 21:09
Nema drug tu veze isti kapacitet baterije,samsung ida puno bolju optimizaciju(ne znam sta su radili,ali ove nove baterije su im haos,a i TW je relativno dobro ispeglan i optimizovan)
Bas sam citao o tome j7 i njegovoj bateriji i svi se slazu da je trenutno tel sa najboljom autonomijom:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
27-06-2016, 21:20
Sunce vam poljubim, Apple forum! :D
Kakve se sve diskusije ovde vode, pa ovo nigde drugde niko ne bi trpeo :)

DarkSide
27-06-2016, 21:22
hvala drugari, razmotricu ovo sto ste nabrojali...
sto se tice huawei-a sam malo skeptik jer su se relativno skoro pojavili.
ovaj j7 bih mozda i uzeo jer verujem da je dobro optimizovan gledajuci j5 ali je i poprilicno glomazan.
z5 compact mi je i dalje nekako favorit ali je skuplji...
ne znam nista o androidima i buni me to sto kao neki flagship modeli imaju po 16 procesora i cuda pa kapiram da posrcu i tu bateriju koliko god velika bila...

@.stefan
pa polako postajete android forum hteli vi to ili ne :)

zabrljanje
27-06-2016, 21:30
Slazem se sa @.stefan :)))


Zakljucak je jasan, uzmi iPhone, kako god okrenes, manje ces se zivcirati posto uslove za bateriju ispunjava i akumulator ali uslove za OS koji je stabilan i dobar, krajnje nepristrasno :D, samo iPhone :)

rikee
27-06-2016, 21:46
iPhone je iPhone.
Samsung je telefon.
Ostali su aparati.

z3phyr
27-06-2016, 22:10
E to nek bude amin ovog foruma [emoji16]

Da svi vide velikim boldovanim slovima.

.stefan
27-06-2016, 22:10
Midea je klima uredjaj :D

Batak
28-06-2016, 01:16
Posle iPhone-a od Androida samo Nexus. Sve ostalo je puz u odnosu na iP.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
28-06-2016, 01:39
^to prosto nije istina. S7e, nexus, htc 10, Z5p itd rade jednako lepo kao i iP. Pitanje je samo kome sta odgovara i ko sta voli.

shiza
28-06-2016, 01:44
Kada na samsungu moras da pritisnes 10 x dugme da bi se vratio na home sreen to nikako nije dobro.Isti princip kao nekada na eriksonu....

lowzyyy
28-06-2016, 01:47
Ne rade jednako lepo :) prosto ne rade


Sent from my iPhone using Tapatalk

lesa0208
28-06-2016, 08:30
ne mora nina jednom android telefonu da se pritisne 10 puta da te vrati na home, svi oni imaju hom taster koji je dovoljno jednom pritisnuti. I ne bih se slozio da ne rade jednako lepo, svaki nexus, i svaki flagship uredjaj rade isto kao iphone.


Sent from my Game Boy Color

Batak
28-06-2016, 09:20
Nexus radi slicno ali ostali nikako. Posebno ne Samsung.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
28-06-2016, 10:01
Ne znam da li ste koristili te telefone ili niste, ali da jeste ne biste pisali ovo sto pisete. Batalite te price sa neta, yt klipove i ostale gluposti.
Probaj nesto pa iz licnog iskustva napisi da nesto ne radi. I zajebite te funboy price. Sta uopste imate od toga? Ne kupuje covek telefon za vas nego za sebe, i ne kupuje vasim parama nego svojim.
Slazem se da android platforma nema podraku kakvu ima ios, ali flagship modeli i njihovi generacijski pandani na ios-u rade identicno lepo. Nekad je bila prica o fluidnosti ios-a jedan od najvecih pluseva, ali vec par godina toga vise nema. Sad je samo pitanje ko sta ocekuje od telefona i sta vise odgovara potrebama svakog od nas. Bilo kako bilo, velike su pare u igri i svaki ce raditi i zavrsiti posao.

Boletinho
28-06-2016, 10:41
Ne rade jednako lepo :) prosto ne rade


Sent from my iPhone using Tapatalk

Drug,svi stariji clanovi foruma znaju da sam tu skoro od samog pocetka,da sam uvijek medju prvima uzimao svaki novi iphone,da sam samo vidio iphone,iphone i iphone:)
Evo i sad sam presao sa s7 edge na 6s i slobodno mogu reci da sam g...o pojeo,jer s7E je 3 dimenzije iznad iphone-a,u svim segmentima,6s je igrackica mala u odnosu na njega:)
Prvo probaj te malo te najjace androide pa onda sudite,ovako vase rijeci nemaju tezine,ama bas nikakve:)

Sad me kaznite,zasluzio sam:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Srecko
28-06-2016, 10:45
Neko spomenu J7(2016), keva ga koristi, i telefon je zmaj. Pritom je i simpaticnog dizajna a baterija drzi fino.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sredojesubotic
28-06-2016, 10:51
Ja sam probao i sad koristim S7 edge i 6S Plus i ne bih se saglasio sa vasim misljenjem. Naprotiv 6S Plus je za mene bolji izbor mada je i S7 edge izuzetan telefon. Svi smo razliciti hvala bogu. Zato je jedino bitno da se telefon "dopadne" onom ko će ga koristiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

stipp
28-06-2016, 10:53
Ja sam neko vreme koristio S6 i telefon je stvarno metak, nikakvih zamerki nisam imao osim malo vise grejanja i dosta slabe baterije...

Vratio sam se na Iphone jer meni on vise odgovara, ali nikako ne mogu reci da je s6 los.

redeyez
28-06-2016, 11:39
@Darkside Dacu ti ja moju graficku za taj 5s :D


Sent from my iPhone  using Tapatalk

p.pera
28-06-2016, 11:42
boletinho, mozes li nama neupucenima da objasnis u cemu je s7 za tri dimenzije ispred 6s.

Byakuya
28-06-2016, 12:29
Tema polako leti u "delete" vode...nemojte se prepucavati...

lowzyyy
28-06-2016, 13:09
S7 je u 6. dimenziji :D
Gledao sam neke recenzije j7 i sta reci. Ako te onakav dizajn plastikanerski privlaci i rezolucija gde se pikseli vide onda uzimaj..
Nemas led notifikacije, nemas gorila glass i jos neke sitnice...


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
28-06-2016, 13:36
gorilla glass se i inace pokazao izuzetno koristan na svim telefonima koji ga imaju

ako neko nije prepoznao sarkazam: NOT ;)

DarkSide
28-06-2016, 15:04
@Darkside Dacu ti ja moju graficku za taj 5s :D

sta nudis? imas neku 970? :)

@lowzyyy
ma daleko od toga da mi se j5 i j7 nesto posebno svidjaju, rekoh da bih ih uzeo samo zbog baterije i cene... a realno sta je pa lepo na iPhone 6-icama, ruzniji fon nisam video...
od novca za flagship android ili neki 6s + bih pre uzeo nov tv od 50'' za dnevnu sobu ili gtx1070 pa da se igram kao covek...

gledao sam malo sinoc ovaj Z3Compact koji je .stefan pomenuo i vidim da ima jos bolju autonomiju od Z5Compact-a zbog nesto slabijeg hardvera tako da uzimam i njega ozbiljnije u razmatranje a jos je malo i jeftiniji...

izvinjavam se ako sam digao malko prasinu, stvarno mi je trebao savet i predlog sta uzeti u moru modela i proizvodjaca...

iPhone mi je i dalje drag, samo sam njega i koristio punih 8 godina ali se odavno izgubio onaj wow efekat kod kupovine novog uredjaja... zadnji put sam to doziveo kad sam uzeo iPhone 4 cim se pojavio... a vala mi je i muka vise od njihovih features-a, stedljivih procesora, optimizacije, stanjivanja, novih boja i svega a nikako da se sete i bateriju da ubace...

.stefan
28-06-2016, 15:52
posle 8 godina mora se malo i promeniti... nista strasno...
Z3C je vrhunski telefon...nisam video jednom da je zaboo bilo sta... hehe "slabiji" hardver... bolji telefon za 200 i kusur evra ne postoji, licno garantujem...

DarkSide
28-06-2016, 15:57
pa bas to, postalo mi je sve nekako ucmalo i monotono...
u poredjenju sa z5c jeste malko slabiji ali se to pozitivno odrazava na automomiju. daleko od toga da je on slab, meni ce biti sasvim dovoljan, ne idem na trke :)
z3c je onda favorit definitivno, znaci mi puno ovaj savet iz prve ruke pa se javljam za neko vreme kad ga pazarim da prenesem utiske jer ce mi to biti prvi susret sa androidom [emoji4]

Joca1995
28-06-2016, 19:16
Darkside,sa kojeg telefona prelazis na z3c? :)
Cekam utiske,jer sam i sam jedno vreme razmisljao da ga uzmem.

DarkSide
28-06-2016, 19:50
sa 5s-a. razmisljao sam malo i o se modelu ali bi mi to bio treci skoro isti fon a i pitanje je kojim iOS-om ce upropastiti i taj se model...
javljam kad uzmem, nece to bas brzo biti ali skoro pa sam siguran da ga uzimam.

lowzyyy
28-06-2016, 19:55
Downgrade ti je svaki telefon ispod z5


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
28-06-2016, 19:56
na sta tacno mislis?

Igor88bg
28-06-2016, 19:56
Ja opasno razmisljam da uzmem manji neki telefon(se) ali imam problem kada kucam na onako sitnoj tastaturi.... :-(

Joca1995
28-06-2016, 20:01
A ja veci,trenutno koristim 5s.Hocu malo veci ekran,uz minimalno povecanje velicine telefona.To trenutno zadovoljavaju samo sonijevi kompakt modeli.

6 mi je prevelika,kupio sam je koristio desetak dana i vratio se na 5s.Jedino me brine taj android,posle skoro 6 godina bilo bi mi tesko da se naviknem.Zato cekam darksajda :)

lowzyyy
28-06-2016, 20:22
na sta tacno mislis?

Na sve :D, ukoliko merkas sony.
A sto se tice 5s vs 6 ekrana to je smesno. Razlike skoro nema, i ne moze 6 biti prevelik ni u kakvom smislu. Razlika se tek vidi izmedju 5s i 6plus.. Na oba se naviknem u roku od 10 min

Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
28-06-2016, 20:26
Nisi svestan koja je razlika(iz iskustva)

lowzyyy
28-06-2016, 20:29
Kako nisam svestan kada sam uzeo 5s i 6s i koristio 10 min i reko ovo nema nikakve razlike. Jedan red gore dole nista...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
28-06-2016, 20:32
Ma tastatura mi je daleko sitnija na 5s koristio sam od petka aktivno 5s i nisam mogao jednu poruku da otkucam kako valja...

DarkSide
28-06-2016, 20:36
hah, ma brate odavno sam ja prerastao zaludjivanje telefonima, meni je samo bitno da radi i da mu potraje baterija... ispeglali su ih oni do sada da budu ok. davati 700€ za flagship telefon mi ne pada napamet. pre cu te pare uloziti isto u tehniku ali da se zavalim i uzivam kao covek a ne da piljim u ekrancic.
jb-u se ne nadam uopste a beta testiranje tople vode me ne zanima tako da prelazim svakako na ovo cudo...

lowzyyy
28-06-2016, 20:38
Pa zavisi, ti si na ip6 vec dve godine skoro. Ja sam pre toga bio 2ipo god na 3gs pa 1god na 5s i sad mesec na 6s plus. Meni je zato lakse da se priviknem na bilo koji od ta tri jer sam dugo proveo na malim ekranima.
U svakom slucaju ne bih uzimao compact nikad, jer su oslabljenje verzije na odnosu na necomapct :D
Merko sam jedno vreme z5c al sam reko necu poluproizvod da uzmem. Kad uzimam, uzimam za duzi vremenski period... I zato nisam uzeo android nikad :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
28-06-2016, 20:45
Ja planiram ostati na iosu :-D mozda kupim 7 i neku 5s za unistavanje :-D

sredojesubotic
28-06-2016, 21:35
Barem jedan put dnevno pomislim kako mi je ovaj 6S Plus ogroman a onda pogledam 6S (da ne pominjem SE) i definitivno zaboravim na promenu. Kako bi bilo dobro da je 6S po veličini ekrana 5-5.2 inča. Pre oko godinu dana g. Byakuya je napisao predivan review o HTC-u 5 inčnom (više se ni ne sećam koji je model bio) koga sam pod utiskom odmah kupio i do danas mi je ostalo da ti ekrani 5-5.2 inča MENI neverovatno odgovaraju. Takođe trenutno više volim iPhone iako uvek paralelno imam i neki premium Android. Razlog je prost sve sam više počeo da koristim telefon kao ličnu kancelariju (iPad i prenosni računar koristim samo da isprebacujem stvari na iPhone-drugi mi obezbeđuju podatke) a tu mi je IOS superioran u odnosu na Android. Velicina ekrana je daleko bolje iskorišćena (meniji i razne palete su mnogo manji, a dovoljno veliki, pa za podatke ostaje veliki prostor). Skaliranje koje pominju iz Samsunga možda će ispraviti taj za mene veoma bitan nedostatak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

redeyez
28-06-2016, 21:39
[QUOTE=DarkSide;632276]sta nudis? imas neku 970? :)

R9 270x devil
Slaze ti se uz nick
Izvinjavam se na offuhttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/2dac2d0c439712a70bafc47bc4f39007.jpg


Sent from my iPhone  using Tapatalk

.stefan
28-06-2016, 21:44
Nije poenta @lowzyyy da li je compact "oslabljena" verzija...poenta je u tome da ne mozes da kupis bolji telefon u tom cenovnom rangu...
I nije mu neki downgrade sa 5s na z3c iskreno...
Koliko vidim da njemu telefon ni priblizno nije primarni uredjaj, niti se lozi na zadnji flagship... moze da mu bude fina promena posle 8 godina, a da ne oseti hendikep ni u kom smislu...
Onda ce da vidi sta nudi druga strana i mozda se lakse i brze vrati na iphone... a mozda i ne... videcemo

Poluproizvod? Frljas se terminima i dajes neargumentovane izjave bez pokrica bez trunke licnog iskustva u koriscenju necega...to je najblaze receno neozbiljno.... treba biti objektivan

DarkSide
28-06-2016, 23:25
@redeyez
eh bedak, mogli bismo da se menjamo da imas neku gtx posto imam gsync monitor pa mi ova nikako ne ide :)
izvinjavam se modovima i adminima sto upropastih jos jednu temu... pomogli ste mi da prelomim i odlucim sta cu dalje. nisam nesto vest u pisanju review-ova ali cu se potruditi da opisem svoje prvo iskustvo sa androidom i neko zdravo objektivno poredjenje koga bude zanimalo...
@.stefan
hvala jos jednom za preporuku i utiske iz prve ruke, ako me bude jos nesto bas zanimalo a ne budem uspeo da pronadjem bicu slobodan da pitam [emoji4]

.stefan
28-06-2016, 23:27
e nije tema upropascena ali za jedan apple forum previše se favorizuju drugi telefoni :)
ja sam samo dao digresiju kroz salu :)
U principu nije tema za poredjenje iphone vs android telefoni nego odabir android telefona... ali ne vredi poredjenje se prirodno namece jer normalno vecinu ljudi interesuje prelazak sa iphona pa otuda i poredjenje...

samo realno, objektivno i argumentovano i sve ce biti ok...

Batak
28-06-2016, 23:47
Nikako ne uzimaj Z3c bez garancije. Previse je problema bilo sa odvajanjem i pucanjem stakla. Samo garancija ako si vec odlucio njega da pazaris.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
29-06-2016, 00:11
Na Z3 klasicnom mislim da je taj problem izrazeniji...

Batak
29-06-2016, 09:17
Nije, pomesao si. Kod Z3 je to veoma retko prijavljivano i pitanje je da li je greska i do korisnika. Na Z3c ima dosta vise zalbi po tom pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
29-06-2016, 12:06
Nisam pomesao... imam jedan kuci takav :) A znam za jos dva :)

Batak
29-06-2016, 13:09
Zanimljivo, nisam do sada nailazio na to. Dok za compact zalbe na sve strane. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
29-06-2016, 13:38
to je stvar koju i bez garancije rešavas za 2 evra ;)

Batak
29-06-2016, 14:54
Pa i nije bas. Ne mozes samo da skines zadnje staklo i prislonis drugo. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
29-06-2016, 15:17
Ja cu predlozim nesto vrlo interesantno Huawei P9. Ne i da bih ja uzimao

.stefan
29-06-2016, 15:34
@Batak nisam rekao za 2 minuta nego za 2 evra :)

Batak
29-06-2016, 16:59
Pa nije bas svako strucan da to zameni lako. Realno nije bas lagan posao.
Treba odvojiti zadnje staklo pa zalepiti drugo. Ima tu zezanja. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
19-07-2016, 21:37
ima li neko iskustva sa Huawei P8 Lite? Vredi li to cemu? Mogu da ga uzmem na paket i poklonim... pa me interesuje kakva su iskustva?
Dal se vuce, dal zakucava i kakva je autonomija baterije posto vidim da ima 2200mah sto mi deluje kao malo?

zikicz
19-07-2016, 22:00
Ima moja prijateljica i deluje ok. Nisam nesto prckao da bihbti mogao reci nesto vise,ali je ona zadovoljna. Mada nije zahtevan korisnik.

.stefan
20-07-2016, 01:52
Za bas takvog korisnika mi i treba :) Samo me interesuje ima li lagova, kakva je baterija i koliko je fluidan... posto mislim da je solidna kupovina za prosecnog korisnika... i prilicno lepo izgleda... ok ekran nije neka perfekcija... ali ne bi bilo lose da mi neko ko ima bilo kakva iskustva kaze nesto malo vise...

stipp
20-07-2016, 02:00
Telefon je za neke prosecne stvari i vise nego okej.
Viber, whatsapp, messenger i facebook, nema nekog zakucavanja ili razmisljanja..
Za bateriju ne mogu da kazem jer ga nisam duze vreme koristio...
Kamera mi nije nista posebno, pogotovo prednja (ukoliko je to i bitno), ali sve u svemu vredi te pare.

.stefan
20-07-2016, 04:12
@stipp e hvala ti... pazi u principu nece da me kosta nista...zato i pitam...
Pise u specs da je kamera 5mp prednja i da je hd...? to je u principu ok... ne ocekujem preterano od middle range telefona realno... kakva je zadnja kamera?
I ekran kako ti se cini?
Znaci nema lagova za te proste stvari... radi ok?

stipp
20-07-2016, 08:12
S obzirom da je middle range telefon je okej. Mozda je malo bledunjava slika, ali je moguce da mi tako izgleda na njegovom displeju (nisam video na racunaru kako izgledaju).

Za te stvari je odlican, iz aplikacije u aplikaciju prelazi bez razmisljanja i slicno.

Zivansi
08-11-2016, 12:55
Pozdrav, pre nesto manje od 4 meseca sam presao sa 6s+ na Galaxy S7, posto nmg nikako da de naviknem na telefon, jer mi prosto ne lezi, zeleo bih da se vratim na apple uredjaj. U obzir dolazi samo ip6s ili ip7. Moja najveca dilema je, da li vredi dati 200 € +/- za ip7, u odnosu na ip6s? Da li je stvarni velika razlika izmedju ta dva uredjaja? Sto se tice finansijskog dela, ako bih se odlucio za 6s, uzeo bih ga za kes, a sto se tice 7, nju bih uzeo na ugovor, jer prioritet mi je prinova koja stize u februaru, pa bi svaki dodatno ustedjeni novac dobrodosao za malisu :) zeleo bih da cujem vasa misljenja. Unapred zahvalan.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

skiper
08-11-2016, 13:02
Brate pa ti najlepsi poklon dobijas u februaru.
Velike razlike izmedju 6S i 7-ice nema osim eto malo lepse, po meni, zadnjine kod 7-ice, mat crna je vrhunska.
Inace u koriscenju neces primetiti neku veliku razliku.

milan64586
08-11-2016, 13:04
Po meni nemas nikakav razlog da kupujes 7, ako ti nije bitno da imas jet black ili mozda black boju. Jeste to sve na papiru malo bolje, brze i tako dalje, ali nista sto ces u realnom radu primetiti u narednih nekoliko godina. A do tada ces svakako promeniti taj telefon i uzeti neki iPhone 10. Pogotovo sto su sve cesce glasine da ce sledeci model biti neki pravi pomak i korak napred, zbog desetogodisnjice od predstavljanja prvog iphone-a. Tako da po meni ne treba sada bacati pare na sedmicu, koja je malte ne prefarban 6S, nego cekati sledecu godinu, kada ce, nadam se, telefon koji predstave stvarno biti nesto drugacije u odnosu na ovo sto stancuju vec nekoliko godina.

Zivansi
08-11-2016, 13:12
Tako je @skiper :) Iskreno receno, ako bih uzimao 7-icu, sigurno ne bih uzeo jet black, vec mat crni ili silver, to mi je manje bitno, ali opet, ako bih uzeo nju. Po mom nekom misljenju, vasem i jos nekih prijatelja, bolja bi mi opcija bila 6s, jer je razlika ne tako velika, da ne kazem minimalna. Cak sam i razmisljao da dam zeni ovaj telefon, a od nje uzmem ip6 :) Ali mislim da cu ipak uzeti 6s, nekako mi je pametnija investicija, jer lepo je milan64586 rekao, da je razlika minimalna, a da ce sledece godine izaci novi model povodom godisnjice i verovatno cu tada poludeti za tim telefonom i moracu da ga stvorim :) A do tada, mislim da ce mi 6s vise nego dobro posluziti :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

skiper
08-11-2016, 13:14
Naravno da ce posluziti, bas kao sto je Milan rekao, u koriscenju neces primetiti nikakvu razliku.

Babakaj
08-11-2016, 13:17
Sacekaj sa tim S7 dok ne izadje Nougat. Kazu da je ozbiljan update.

djole1989
08-11-2016, 13:42
Jedina velika prednost na 7 u odnosu na 6s je trajanje baterije sve ostalo je slicno...ja sam preso sa 6s+ na 7 i baterija u rangu plus modela....dok 6s nije mogo da mi izgura dan sa 7 zavrsim dan sa 30-35%


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk

Zivansi
08-11-2016, 13:55
Upravo mi momak nudi 6s 64 gb za moj S7. Pod garancijom do marta, kaze da vazi i u istyle-u i macoli. Lepo izgleda.

http://www.kupujemprodajem.com/iphone-6s-64gb-gold-38984549-oglas.htm

KORISTI CODE

stefan.gricko
06-12-2016, 01:27
Pozdrav ekipa, jel moze neka preporuka Android telefona nekih 150-200-250 eura, da je sto jaca(citaj bolja) baterija i kamera da je maksimalno dobra, koliko je moguce? [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Azimuth
06-12-2016, 01:37
Za te pare teško da ćeš naći da je dobro i jedno i drugo.
Nexus 5x ima bolesno dobru kameru zbog hrd+, ali mu je baterija mana. Za oko 250 može da se nađe verzija od 32gb.
Sa druge strane imaš recimo J7 2016 koji ima bolesno dobru bateriju, ali mu kamera nije kao na 5x iako je poprilično dobra. Ili neki Huawei recimo koji imaju najčešće akumulator umesto baterije, ali je kamera tek neki prosek.

Ako se setim još nečega, javljam ovde u temi ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

stefan.gricko
06-12-2016, 01:49
Ta mana baterijska na 5x, koliko je to otprilike u odnosu na iPhone 6? [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

SRB_Alcatraz
06-12-2016, 01:58
@stefan.gricko Xiaomi Mi4c ili Xiaomi Redmi 3s Prime, drugar ima ovaj 4c radi kao zmaj...
Inace oba se mogu naci nova sa 2 god garancije za 180,190e

Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
06-12-2016, 02:22
Ta mana baterijska na 5x, koliko je to otprilike u odnosu na iPhone 6? [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Zavisi od korišćenja, ali recimo da je negde između 5s i 6 po pitanju trajanja baterije kod aktivnog korišćenja. U stanju mirovanja gotovo da nema nikakve potrošnje (oko 1% na 8h).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

p.pera
06-12-2016, 09:12
Ima moja bratanica J7 2016, uništava telefon a baterija traje i traje, kamera je odlična za te pare.(230€)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
06-12-2016, 09:31
Kao i J5 2016, odlicne baterije. A i telefoni sasvim korektno rade a baterija odlicna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

wifininja
13-02-2017, 01:08
Sta uzeti : Huawei P9 ili Samsung A5 ( 2017 ). U pitanju je mts mreza. Paket je MIX XXL i oba telefona su 1 din. Uskoro mi istice ugovor pa bih uzeo jedan od gore navedenih telefona.

.stefan
13-02-2017, 02:11
Huawei P9

vlada11070
13-02-2017, 02:14
Takodje glasam za Huawei!

lowzyyy
13-02-2017, 02:27
Ako sam dobro proverio na google P9 je skuplji 200e ( mobilni svet )
Naravno onda njega

kursula82
13-02-2017, 02:54
Meni P9 izleda lepse i dosta ga ljudi hvali, tako da i ja glasam za P9.

xejtep
13-02-2017, 03:42
Ako sam dobro proverio na google P9 je skuplji 200e ( mobilni svet )
Naravno onda njega

Mislim da je u pitanju lite verzija. P9lite. Elem još jedan glas za Huawei.

SG999
13-02-2017, 16:02
Huawei

Igor88bg
13-02-2017, 16:25
Zanimljivo je to da je drugu na p9 lite crklo 2 ploce sreca u garantnom roku :-D

Zlebakerodjaci
13-02-2017, 19:50
I ja bih odabrao p9 ako nije lite.
Danas sam malo cackao u mts poslovnici A5 2017 mogu vam reci da je odradjen vrhunski, ima neki premium izgled.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vaskemld
15-02-2017, 00:45
Slazem se. A5 ima premium look, ali P9 je mnogo bolji izbor.

mikikv
15-02-2017, 03:08
Moje misljenje je da uzmes A5 2017 ukoliko je P9 lite u pitanju. A inace prodajna cena je slicna mislim na P9 i A5 2017, kad budes prodavao dajem primer A5 ces mnogo lakse prodati u odnosu na huawei P9.

wifininja
17-02-2017, 12:16
P9 je u pitanju..ne lite.


Sent from my Jet Black iPhone 7 Plus using Tapatalk

mikikv
17-02-2017, 13:56
Pa onda uzmes P9 iako mislim da se lakse prodaje kasnije a5 2017, P9 je bolji telefon .

Zlebakerodjaci
18-02-2017, 01:40
P9 definitivno uzimaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

SG999
18-02-2017, 01:45
P9 svakako.

bolev87
20-02-2017, 18:36
Moj glas za p9.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zolaman032
22-02-2017, 20:18
P9, bez nedoumica. Predobar tel


Sent from my iPhone using Tapatalk

Yikwo
22-02-2017, 21:21
Znam da je tema non-apple uredjaji ali nisam nasao neku slicnu temu...
Posle preko 4 godine, doslo je vreme da promenim svoj iph 4s (doduse od 2015 do 2017 sam kao drugi telefon koristion note 3, koji sam prodao skoro)
Trenutno se premisljam oko 2 telefona iPhone 6s ili Galaxy s7 edge...
Znaci do sada sam googla, gledao review po yt, isao u poslovnice operatera cackao oba telefona po pola sata i ne mogu da donesem odluku.

Znam da sad pitam kao na Zvezdinom forumu, za koga navijate Zvezdu ili Partizan ...ali opet interesuje me neko objektivno misljenje clanova foruma ?

SG999
22-02-2017, 21:39
Moje misljenje 6s, ali svako ima svoj ukus i sta mu treba.

zikicz
22-02-2017, 21:39
Zvezda!
iPhone 6S!
Pozz

rikee
22-02-2017, 21:42
Ovo nije zvezdin forum... i lepo se ponasajte [emoji3]

mikikv
22-02-2017, 23:10
Iphone 6s iako ti mozda primamljivije izgleda s7 edge.

Yikwo
22-02-2017, 23:49
Ovo nije zvezdin forum... i lepo se ponasajte [emoji3]
Samo sam napravio poredjenje kakvo sam pitanje postavio na kojem mestu ...naravno da nisam od nikog trazio da se izjasnjava za koga navija :)

p.pera
22-02-2017, 23:54
Na pravom si mestu:), naravno 6s.

Azimuth
22-02-2017, 23:56
Nije zato što koristim S7 edge, ali moj glas ide za njega jer je parnjak sa iP7+.
Ne zalazim u OS vs OS već u hardver. Kamera, displej, brzo punjenje, bežično punjenje, vodootpornost, baterija... sve su to stvari koje itekako prave razliku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

ertz
22-02-2017, 23:58
Ja danas nakon 5 meseci,presao sa 7edge na 6s 64gb


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

wifininja
24-03-2017, 17:26
Sta uzeti : Huawei P9 ili Samsung A5 ( 2017 ). U pitanju je mts mreza. Paket je MIX XXL i oba telefona su 1 din. Uskoro mi istice ugovor pa bih uzeo jedan od gore navedenih telefona.

Na kraju ništa od navedenog;)..rezervisao sam P10 preko mts.rs Ugovor na 3 god, paket Mix XXL, CENA 3600RSD.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170324/8607487ac9e3948fd06248e1a49ce01c.jpg