PDA

View Full Version : Iphone 6s 3D touch ne radi kako treba



josip122
11-10-2015, 19:43
Pokusavam cijeli dan da probam 3d touch, ukljucio sam ga podesavao jacinu, ali sam samo jednom uspio da pokrenem 3d touch. Dogada mi se da kada drzim npr cameru, on meni i zamagli ostalo i kada bi trebao da prikaze dodatni meni on meni pocme trest ikone za brisanje. Da li ja nesto pogresno radim ili nesto nije u redu sa 3d force touch.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
11-10-2015, 20:06
...verovatno nisi pritisnuo dovoljno ili si pokusao sa aplikacijom koja ne podrzava 3D Touch...

...pokusaj u Seetings-u da stavis na najmanju osetljivost a da bi dobio wiggle mode, idi na folder koji sigurno ne podrzava 3D Touch


Pogledaj video, pogotovo od 4:15...

3O09h8uqFsk



http://www.idownloadblog.com/2015/09/26/how-to-use-3d-touch-a-video-tutorial/

josip122
11-10-2015, 20:37
Postavljao u sva tri moda, pogledao video! Probao sam ovo s pregledom e-maila, i radi, nakon toga i na ostalim app rad, ali ili ja nisam bas strucan s ovim, ali ako je ovo ovako uopce nije funkcionalno i ne znam da li je ovo kod svakoga ali kada se pokrece ovaj dodatni meni cuje se unutra lagani udarac, vjerovatno force touch!

Igor88bg
11-10-2015, 23:44
(savet) nadji jos jedan 6S probaj, ono sto sam ja probao u opste nije lose, i vrlo brzo reaguje na jaci stisak prsta (ne preterano jak) ako zeza uradi reset telefona (ako ni to ne pomaze probaj restore) u koliko nije kao na drugim 6S savet da reklamiras uredjaj...

Flash Gordon
12-10-2015, 02:42
To je normalno sto tako radi imaš u setings podešavanja sa osjetljivost na dodiru i slobodno ga malo pritisni neće ništa da mu bude i meni je bilo tako na početku

josip122
12-10-2015, 07:57
Vjerovatno treba da se malo navikne prst. Da li se kod tebe ista u uredaju cuje prilikom koristenje force toucha?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Flash Gordon
12-10-2015, 08:20
Da to je normalno kao kratka vibracija
Jednostavno mali odziv tel na dodir sto je savrseno i ja se odusevljavam sto ga vise koristim
Mnogo ubrzan proces korištenja app
Najviše mi se svidja kad pišem nešto pa moram da se vratim nazad pa ne moram vise da ciljan nego samo pritisnem na slova i navedem dje mi odgovara i još puno toga

josip122
12-10-2015, 09:16
Jutros je i meni bolje, pocinje mi se svidati. :)
Da li ti se kada te netko zove osim vibracije osjeti jos nesto u telefonu, slicno kako kada koristis force touch?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Flash Gordon
12-10-2015, 09:23
Da da sasvim normalno

djole1989
21-10-2015, 02:26
Takav trip je i meni bio prvih par puta posle se naviknes na to kolko jako stiskas... I kako sve to radi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dejan81
21-10-2015, 13:14
Evo ja već nedelju dana uživam u 3D touch-u. Imam jednu nedoumicu vezanu za isti.
Kada gledam mejl i pritisnem ekran za Peek opciju kada svajpujem na levo nemam Trash can već samo Archive opciju. Probao u setingsu na mejlu da namestim Trash can ali mi ne nudi. Da stvar bude čudnija kada sam nekome pokazivao Peek opciju baš u mejlu, pojavio mi se Trash can tada i više nikada. Da li neko zna kako da ga vratim i da linje to uopšte moguće bez Jb? Hvala unapred...


Sent from my iPhone using Tapatalk

apple ios
21-10-2015, 13:49
Odes u Settings/Mail/Gmail/Advanced/Move discarded messages to Deleted Mailbox.


Sent from my iPhone 6

Dejan81
21-10-2015, 23:29
Uspelo, hvala još jednom [emoji106][emoji106][emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zemomak
30-10-2015, 00:02
Posto je zakljucana glavna tema vezana za iphone 6s, da pitam ovdje, zna li neko moze li se na ovom telefonu pokrenuti panorama kamera sa front camerom, na gsm areni pise da podrzava, al ja nikako da uspijem samo me prebaci na back kameru?!


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

gasmias
30-10-2015, 07:52
Koliko sam ja video kod mene nema sanse...pano sam na "glavnoj" kameri


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
30-10-2015, 08:27
Pise da je support ali nema. Kad god stavim pano pali i meni zadnju kameru.

sale2001
01-11-2015, 15:52
Odes u settings i namestis osetljivost 3D Touch ;)

Hertzog
13-11-2015, 19:50
Evo i od mene par utisaka, nakon 7 dana upotrebe 6s. 3D radi odlicno, osetljivost sam stavio na srednje i uopste nemam osecaj da treba puno pritiskati... Ali generalno nema neke velike koristi od njega, prvo nisu sve aplikacije prilagodnene, a drugo, prosto nemam naviku da ga koristim, jer pre nije postojao, a i telefon je brz, pa mi se cini da pre udje u aplikaciju nego sto mi treba da iskoristim 3D. U svakom slucaju, funkija ima ulogu precice i ko je nestrpljiv mozda ce je i koristiti, ali kao sto neko napisa, vise je da pokazes ljudima nego da ti stvarno treba...

ono sto me iznenadjuje (pozitivno), je brzina otkljucavanja telefona pomocu otiska prsta, nerealno brzo ga otkljuca i cini mi se da je moglo i sporije, jer nekada hocu da vidim koliko je sati, a tel se otkljuca :)

live photo, nepotrebno sranje, samsung ga davno imao i nije prosao kod ljudi, a da tragedija bude jos veca iPhone fanovi su ismejavali tu funkciju nazivajuci je video snimkom...

prednja kamera i blic odlicna fora ko pravi selfi fotografije, ja probao u mraku i bas dobra slika ispadne, ali meni je to nepotrebna funkcija jer ja nemam naviku da slikam, pa zbog mene mogu izbaciti kameru :)

jeste da sam otisao od teme, ali onako u par crta utisci o telefonu, koji je stvarno brz

zemomak
14-11-2015, 00:20
Je, otisak prsta tako brzo ocita da vise tako ne mozes uopste koristiti onu kraticu za kameru, jedino preko wake/sleep dugmeta


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Boletinho
14-11-2015, 00:30
A inace je veliki problem pritisnuti home prstom koji nije skeniran:)

kursula82
14-11-2015, 09:44
Pa i jeste pogotovu ako vadis telefon iz dzepa jednom rukom, tada jedino palac prirodno pritiska dugme i sve ostalo je komplikivano i brze ti dodje da otkljucas pa upalis kameru.

komsa
14-11-2015, 10:44
imao sam nedavno priliku da se igram sa 6S i čini mi se,lepo radi 3D touch ali nisam shvatio praktičnu,korisnu primenu istog..... :cool:

illusion
14-11-2015, 11:17
slazem se sa komsom


Sent from my iPhone using Tapatalk

markotak
14-11-2015, 11:42
Polako, primena 3d tek treba da se siri, potencijal je veliki, samo da developeri puste masti na volju. I u narednim verzijama ios-a 3d ce imati vecu ulogu i siru funkciju.


Sent from my iPhone 6

komsa
14-11-2015, 12:13
bez ljutnje ali platiti sada nešto par stotina evra više zato što će developeri možda da urade veliki posao u primeni 3d touch-a ?!? niisam rekao da do toga neće doći samo sam rekao da sada ne razumem........vidim da ni ti nisi na S-u @markotak zato bih i ja prvo da skočim pa da kažem hop ako me razumeš......

Hertzog
14-11-2015, 13:16
Znaci ne treba kupovati nista sto je novo i inovativno na trzistu, jer je trenutno njegova funkcija ogranicena... OKi... A uz to, sumnjam da su ljudi uzeli 6s samo zbog 3D-a

.stefan
14-11-2015, 13:20
Glupo je izbacivati poluproizvod...ti ga koristis jer si prinudjen,jer je najnoviji model....ili ne koristis :)

Ako si vec bio inovativan i ubacio novu opciju,budi kreativan odmah i dovedi je do toga da se korisnici pitaju kako su mogli bez nje ranije...

Po meni je i Siri promasaj od starta...taj ceo koncept...dok ti kazes njoj nesto da uradi,ti ces zavrsiti...a ne znas da li ce ubosti ono sto hoces pa duplo cimanje

komsa
14-11-2015, 13:23
ne treba sve bukvalno shvatati ali tema je o ovoj (3D touch) inovaciji,nisam rekao da je to jedini razlog i da ne treba kupovati ništa ali da treba preispitati kupovinu jer se ponekad plaćaju........treba i to je samo moje mišljenje..............već npr kada je iPad pro u pitanju razlika i inovativnosti je ogromna u odnosu na prethodne tablete iste vrste ali to je već neka druga tema....................

Hertzog
14-11-2015, 14:39
Ja ga ne koristim (3D) i isto mislim da nije nesto sto cu cesto koristiti... Za Siri se slazem, takodje nepotrebna stvar i ja je nisam 2 puta upotrebio od kada se pojavila... Ali to ne znaci da nekome ove funkcije nisu dobre i korisne...

Poluproizvod je samo iz razloga sto jos uvek nema siroku primenu u instaliranim aplikacijama, ali ce se i to vremenom promeniti, ali ponavljam ni tada ne vidim neku preteranu potrebu za njim...

Poenta je da su mi smesna ova pisanja kao ne mogu da verujem da je neko spreman dati xy evra na 3d... Ja licno nisam, kupio sam 6s jer sam koristio 4s pre toga i doslo je vreme da se menja, a mala mi je razlika bila izmedju 6 i 6s, pa sam pre svega zbog veceg rama i brzeg procesora izabrao 6s

komsa
14-11-2015, 15:01
tema je o 3D touch-u i nema šta da ti je smešno.....ako i jeste,nasmej se i uživaj :D

edit: uložili su (čitaj Apple) u razvoj i proizvodnju novog 3D ekrana,time poskupeli uredjaj po meni nepotrebno......povećali (neznatno) debljinu uredjaja i zbog istog smanjili kapacitet baterije koja je i ovako bila prosečna...........ne vidim ja tu ništa smešno ali to je samo moje mišljenje.Dotičnu funkciju sam isprobao na običnoj 6ci i nisam je ukapirao ali sam mislio da je opcija koju su dobili i uredjaji pre 6S-a samo bleda kopija(cydia tweak) prave na novom uredjaju i nisam dalje razmišljao o tome sve dok mi se nije ukazala prilika da isprobam real deal i ponovo mi se nije svidelo,nisam bio impresioniran i to je cela priča.Možda se nekom baš ova funkcija dopada i zbog toga je dobro da je izbor veći.Ovo nikako ne znači da je uredjaj (6S) loš ali 3D touch po mnogima nije opravdao wow efekat i sve ostalo kao što su novi procesor,grafika,kamera,RAM su ostali u senci................

lowzyyy
14-11-2015, 17:04
Ram je ovde presudna karakteristika zasto bih nekada uzeo 6s i jer je deblji


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
14-11-2015, 18:17
Po meni je i Siri promasaj od starta...taj ceo koncept...dok ti kazes njoj nesto da uradi,ti ces zavrsiti...a ne znas da li ce ubosti ono sto hoces pa duplo cimanje

Tako sam i ja mislio dok nisam upoznao jednog dečaka sa oštećenim vidom (preko 80% oštećenje).
Bio je to najtužniji i najsrećniji dan na mom poslu.
Taj dečak je koristio voiceover funkciju, zoom i još gomilu stvari za koje nisam znao da postoje, a Apple ih razvija.

Zbog njega se setim da neke tehnologije nisu tu samo zbog nas koji smo zdravi i 100% funkcionalni.

Zamisli osobe bez ruku, ili sa oštećenim vidom.

Zamisli sebe kako voziš i kažeš hay siri, pozovi...., pošalji poruku, kreiraj podsetnik.

Koliko ljudi pogine godišnje zbog upotrebe mobilnih telefona pri vožnji?!?

Zamisli bilo koju situaciju gde su ti obe ruke zauzete (a srećan si da ih imaš obe): kuvaš, peglaš, čitaš, čistiš, pišeš, pridržavaš dete, voziš, letiš ili te prosto mrzi da ustaneš, a telefon ti je na stolu (a imaš obe noge).

Eto, malo da bacim drugu perspektivu na stvari.



Sent from my iPhone using Tapatalk

apple ios
14-11-2015, 18:33
I da se nadovezem na situaciju u kojoj je momak pozvao hitnu pomoc, kada se na njega srusio kamion preko Siri-ja...


Sent from my iPhone 6

lowzyyy
14-11-2015, 19:16
A da steta sto moras da imas ruku da pritisnises dugme da iskoci siri JER je to toliko glupo zamisljeno, a da i sto nema na srpskom, a da i sto 6s ima samo opciju da zove siri bez ruku...


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
14-11-2015, 19:27
@mikenzi apsolutno se slazem sa tobom ali voice over je postojao davno pre siri...accessibility modovi postoje na raznim uredjajima i to je dobro....ima raznih stvari....razumem sta si hteo da kazes i slazem se...ali nema te situacije koja ne moze da saceka da se kola zaustave i takve slicne situacije...a takve stvari su postojale i pre Siri...postojace i posle...moje misljenje se vise odnosi na cinjenicu da ljude uglavnom mrzi da pričaju a ne mrzi da kuckaju i zato lakse zavrsis operaciju bez Siri...ali ako stvoris naviku ok...takodje mislim da bi trebalo da se aktivira na glas kao sto google radi...jer se desavaju situacije raznorazne gde ruke nisu dostupne...

Meni je 3d touch ok...kao i live slicice...samo da postane gotov proizvod sa dubljom primenom

Hertzog
04-12-2015, 14:35
Jedno pitanje vezano za 3D touch... Kada kliknem na ikonicu Phone, on mi ponudi tri kontakta i da kreiram novi kontakt... Oni sto mene zanima je, kako da podesim koja tri kontakta da mi nudi, vidim na nije po principu najcesce koristenih, a nisu ni prva tri iz favorites, pa mi nije jasno u cemu je fora, jer mi je besmisleno da on sam od sebe ubaci te kontakte, a ja imam neke koje cesce zovem... Ima li negde podesavanje za to sta ce mi se nuditi prilikom upotrebe 3D toucha, jer je ovako besmisleno

predrag
04-12-2015, 15:09
Ne može da se podešava. Meni uvek nudi prva tri iz favorita, a ako nemaš favorite onda su to tri poslednja pozivana broja.

Hertzog
04-12-2015, 15:59
Imam favorite i kod mene su prva tri iz favorita, ali ne istim redom, medjutim, promenih redosled favorita, ali su na 3D ostali isti od ranije...

Hertzog
04-12-2015, 17:50
Nakon restarta je promenio na zadnja tri favoritesa, tako da je sada OKi... Hvala :)

hajde bar negde da primenjujem 3D :)