PDA

View Full Version : Galaxy s3 odjednom boot loop



lowzyyy
10-10-2015, 16:01
Evo problema iz naslova. Vadio bateriju, probao u recovery, sam se pali i gasi. Sve u videu. Na drugom se vidi pokusaj u recovery
https://vimeo.com/141992671
https://vimeo.com/141992741


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
10-10-2015, 16:27
flešni mu stok rom preko odin-a

lowzyyy
10-10-2015, 16:45
Izgleda da je problem bio hardware-ske prirode. Power dugme je po mojoj proceni bilo u kratkom spoju sto se na kraju i pokazalo kao tacno. Otvorio sam ga i izvadio maticnu pa sam je lepo vratio i power sada lepo klikce.
Sada jedno pitanje, ima li neki tut kako lolipop da mu ubacim ili neki rom koji brzo radi ?
Sta je flesh roma ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
10-10-2015, 17:11
ovde ćeš sve naći:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3

lowzyyy
10-10-2015, 20:24
Nemam vremena da izucavam sve to...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
10-10-2015, 20:31
Rom je sistem. Postoje oficijelni i "custom" romovi. Flesovanje znaci instaliranje roma.
Za ovo koji se pokazao kao najbolji ces morati da odvojis malo vremena i procitas komentare. Ali mogu na keca da ti kazem da za S3 oficijalni rom nije niti najbrzi niti najbolje drzi bateriju. Em je pun bloat-a em ga gusi tw. Dakle, trazi neki custom sa linka od gore. U svakoj od tih tema imas i uputstvo kako se flesuje tj kompletnu proceduru. Pridrzavaj je se i nece biti nikakvih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
10-10-2015, 21:43
Naravno da necu oficijalni jer je uzas. To je telefon od moje cure pa mi je rizik da joj dam neki custom a da kernel nije full 100% kompatibilan.
Stvarno nisam u mogucnosti da eksperimentisem....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
10-10-2015, 21:54
Ne znam sta bih ti rekao. Niko ti ne moze pomoci, prosto moras odvojiti par sati da procitas komentare (na poslednjim stranama) u svakoj temi. Vidi koji su sa najvise komentara i to je to. Od par njih odaberi jedan i vozi.
Stock je najstabilniji, to je sigurna varijanta.
Za stock idi na www.sammobile.com.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
10-10-2015, 22:00
Jedno noobsko pitanje:
Je l moze da se bekapuje telefon pre nego sto odradim bilo sta ?
Full bekap onako, i sistem i sve podatke unutra ? Pa onda ako nesto pogresim da mogu da vratim sve odjednom ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
10-10-2015, 22:16
Ne diraj nista. Ne komplikuj sebi zivot :)

apple ios
10-10-2015, 22:21
Ovako iz Boot Loop-a ne moze, jedino da probas preko ABD-a...

Pogledaj ovdje:
http://forums.androidcentral.com/general-help-how/222943-stuck-bootloop-not-rooted-how-back-up-data.html


Sent from my iPhone 6

bolev87
11-10-2015, 08:37
Definitivno najpopularniji rom je cyanogen. E sad da li je najbolji... Meni osobno se svidja. Ali svaki custom rom ima bagova. I obicno se uvijek vratis na stock.

komsa
11-10-2015, 11:29
Bez uvrede,s'obzirom da ne želiš da posvetiš vreme čitanju,savet je da odneseš nekom ko poznaje materiju i zamoliš ga da ti odradi fleš jer u protivnom bi mogao da napraviš neupotrebljivu maketu od tog S3........

lowzyyy
11-10-2015, 12:52
Zelim al ne mogu... Nije kod mene telefon i imam obaveze. Nema veze necu ni da se upustam u to. Android je krs kome nema spasa


Sent from my iPhone using Tapatalk

bolev87
11-10-2015, 14:27
Nije uopste krs. To sto se ti ne kontas u android tvoj je problem. Mislis da se na ajfonu ne moze nista zakomplikovati?

Azimuth
11-10-2015, 14:55
Naravno da moze. Svaki ima svojih prednosti i mana, pitanje je koliko i sta ocekujemo od uredjaja. Ja sam od onih koji su koristili Android od samog njegovog pocetka sa kracim izletima u iOS vode, da bih posleenjih evo 9-10 meseci proveo na istom i ne razmisljam o promeni.
Dakle, ta patkometrija je totalno besmislena. Dovoljno je malo vremena odvojiti i upoznati se sa terminima, radom sistema itd., posle toga ide sve prilicno lako.

Elem, ako je decko odustao od namestanja telefona, onda cela ova prica ide dalje u off i ne vidim zasto ne zakljucati temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
11-10-2015, 15:41
...napokon razumno pisanje, bez prepucavanja i objektivno...:)

...nema potrebe da se zakljuca posto mozda jos neko ima nesto oko ove problematike (isti problem a voljan je da cita i napise iskustvo) pa moze da nastavi da pise...

zemun
11-10-2015, 16:33
Ja sam do sada koristio samo Android uredjaje, kad procitam da neko nesto ne zna, meni prodje kroz glavu, pa kako to ne kapiras to je bar lako, e onda sam presao na ios ( IPhone 6) iskreno prvih deset dana nisam znao ni ton zvona da ubacim, hteo sam da batalim i vratim se na android, sve mi je bilo konfuzno, itunes, te sinhronizacije, prebacivanje slika....ali sam ipak resio da izučavam mesec dana jer sigurno nije sveto pismo pa ako bas mi se ne svidi, cao, zdravo, pakuj kablove i nazad na android. Medjutim posle nekog vremena sve je pocelo da dobija nekog smisla i da nije nista komplikovano, kad nesto ne znas sve ti je zlo i naopako ali kad skapiras nista tesko niti komplikovano.

lowzyyy
11-10-2015, 18:11
Nema tu neke pameti, ako telefon ne radi bez ikakvog zalazenja u dublju materiju kako treba onda je krsina teska, sto i jeste android( 4.2, za ostale ne znam ). Nisam ja kupio telefon da bih pola zivota potrosio namestajuci ga.
Kad obicnom korisniku smeta kako radi stok verzija nemamo sta dalje da pricamo :D



Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
11-10-2015, 18:38
4.2 jeste starija verzija android-a ali čak ni ta verzija nije padala u loop sama od sebe............korisnik mu je (telefonu) nešto uradio da bi došao u to stanje ili je hardware-ski nešto,narodski rečeno,crklo..........koliko god da si ogorčen i koliko god da poštujemo svačije mišljenje(većina) mislim da nema potrebe toliko uveličavati i pljuvati po nečemu čime ne želiš da se "baviš".Uživaj u iOS-u .....................