PDA

View Full Version : Da li nasi operateri otkljucavaju telefone posle isteka ugovora



iwcham1979
04-10-2015, 14:42
Pozz drugari! Jel otkljucavaju nasi provajderi (konkretno mts) telefone (uopste ili free) posle isteka ugovora?

Azimuth
04-10-2015, 14:44
Saznacemo za godinu dana [emoji6]
Logicno bi bilo da otkljucavaju kao sto to rade svude u svetu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

moetchandon
04-10-2015, 15:00
Ne otkljucavaju svi, recimo T-mobile Nemacki otkljucava, a Austirjski ne otkljucava tj. naplacuje.

zabrljanje
04-10-2015, 15:02
...koji je od ta dva "nas" operater...

rikee
04-10-2015, 15:03
Mogu po zahtevu da otkljucaju... radili su to odredjenim korisnicima kada krenu u inostranstvo

Azimuth
04-10-2015, 15:44
Verujem da se za to otkljucavanje pre isteka ugovorne obaveze mora imati debela veza.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
04-10-2015, 15:52
Otkljucavaju samo vlasniku telefona. Tacnije za kog je vezan ugovor. Meni su pravili problem i jedan nisam mogao da otkljucam kupio sam od nekog lika jer je uzela firma srbijagas dok su zenin otkljucali koj je bio na nju bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
04-10-2015, 17:36
Pa daj podeli sa nama ostalima sta si im naveo kao razlog pa su izasli u susret i otkljucali ga.
Ja sam pitao onako neobavezno i rece mi sef poslovnice da to mogu uraditi tek po isteku ugovorne obaveze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zokifcrs
04-10-2015, 17:37
Pre isteka ugovora, ili?

bobanbg9
04-10-2015, 17:46
Napises im zahtev za otkljucavanje zbog odlaska u inostranstvo a ne zelis da placas nesto za sta nije funkcionalno u drugoj zemlji jer si godinama u nazad korisnik mts-a i redovno izmirujed racune i izmirivaces. Posle par dana otkljucaju ti telefon. Naravno mogu da ti traze 70-80e za otkljucavanje a moze i da bude free ali moraju da ti otkljucaju.

Edit : Pre isteka ugovora. Iphone 6 je u pitanju.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
04-10-2015, 17:57
Od cega zavisi da li ce naplatiti ili nece? Jel obaveste pre otkljucavanja ili te obraduju?
Znaci mejl da im saljem?
Pokusacu, zivo me zanima sta ce reci [emoji16]
Hvala @bobanbg9 [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
04-10-2015, 18:01
dva puta su mi otključali uredjaj,jednom MTS a drugi put Telenor.......u oba slučaja sam posle isteka ugovora (2 godine) "zahtevao" (lično u poslovnici)da mi se uredjaji otlključaju,posle nekog vremena,dobio sam pismo i u koverti kod koji otključava dotočni telefon.Nije mi ništa naplaćeno ni u jednom slučaju....................................

bobanbg9
04-10-2015, 18:09
Vidi,nema pravila da li ce naplatiti koliko sam ja skontao. Najbitnije je da se vodi telefon-ugovor na tebe i ti trazis licno da ti se otkljuca


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vaskemld
04-10-2015, 18:29
dva puta su mi otključali uredjaj,jednom MTS a drugi put Telenor.......u oba slučaja sam posle isteka ugovora (2 godine) "zahtevao" (lično u poslovnici)da mi se uredjaji otlključaju,posle nekog vremena,dobio sam pismo i u koverti kod koji otključava dotočni telefon.Nije mi ništa naplaćeno ni u jednom slučaju....................................

Mene inetersuje gde ukucavas taj kod. Zar to ne ide preko servera nesto ili kako vec....?

darkonda
04-10-2015, 18:31
Zavisi u koji telefon ukucavas kodove...mislil da nisi otkljucavao iphone

Vaskemld
04-10-2015, 18:34
I ja mislim da nije iphone

bobanbg9
04-10-2015, 18:36
Iphone nema nikakve kodove. Pocezes ga na itunes i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
04-10-2015, 18:49
...ne budi neozbiljni :D, iPhone se ne prodaje dve godine preko nasih operatera, nema nikakve kodove, kao sto svi znamo, i @komsa navodi primer za druge jace modele...

moetchandon
05-10-2015, 00:31
...koji je od ta dva "nas" operater...
Moj komentar se odnosio na komentar iznad mog - "svugde u svetu"

iMP
05-10-2015, 00:42
Otkljucao sam 3 telefona kod telenora preko email-a nisam bio vlasnika ali sve podatke od vlasnika koje su trazili sam znao. U pitanju su bili 2 HTCa I samsung posle isteka ugovora svi.
Za MTS provereno znam da moze da se otkljuca iPHONE, podneses zahtev i otkljucaju ti, ne prave nikakav problem niti se placa.


Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk

Azimuth
05-10-2015, 00:49
@iMP, kome se podnosi zahtev? U kom formatu? Mejl? Licno u poslovnici? Ako je mejl, na koji se salje?
Dajte ljudi nesto konkretnije, evo prvi cu im traziti da mi otkljucaju, cisto sprdnje radi.

Hvala unapred [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

iMP
05-10-2015, 00:58
Ne znam detalje jer ne uzimam od telekoma-lelekoma iphone :), samo sam proverio i rekao mi je drugar da podneses zahtev (valjda u poslovnici) pa onda ti zahtevi dolaze kod njega i njegovih kolega oni salju prvom nivou i neko ih stavlja na server ko ima pristup gsx-u.
Sto se tice telenora oni su mnogo napredniji i odgovaraju na email kao i svi operateri iz sveta i kazu ti kako da ostvaris uslugu koju zelis. Za telekomov email pogledaj na sajtu ili da li ima kontakt forme pa pitaj, nista te ne kosta.


Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk

kylle
05-10-2015, 09:36
Ma ljudi ja ne znam odakle od jednom te informacije da se otkljucavaju tako lako. Brat mi je regionalni menadžer u Telenoru npr. i garantuje mi da ne moze da se otkljuca nikako, bAr ne da on zna cak sam ga i iscimao da se radpita i ako je moguce zbog pozicije odradi par telefona, ali kaze mi da ne moze. Opet poziciju ima da je upoznat dosta bolje od šalterskog radnika, prodavca.

Sa druge strane za mts isto, ortak radi i isti priču mi kaže. Samo da se razumemo pričamo o iPhone-ovima, posto je tema pocela o otkljucavanju dok nismo skontali da je moguce ali ne i za iPhone.


Molim vas koji lično imaju iskustvo da podele sa nama kako i na koji način je to odradjeno, kome ste pisali, okacite primer teksta bilo sta sto bi pomoglo svim clanovima foruma da znamo da može, a takodje molim cuo sam i predpostavljam i sl. da ne nagadjamo jel ima bezbroj prica da moze a niko da je odradio za sebe nego širi dezinformacije.

skiper
05-10-2015, 10:26
Samo im zapretis zastitom potrosaca i odmah otkljucavaju, naravno sve pismeno, moraju svi po isteku ugovora da otkljucaju telefon koji je tvoj, isplatio si ga.

bobanbg9
05-10-2015, 10:58
Ovo se sve desava decembra 16-tog kad sam i otkljucavao zbog puta i inostranstvo. http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/05/3a93ebc1862d92d57634ba8cb7ee523e.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/10/05/6209e2c8d1a42e799fe7f853de722db1.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/10/05/77479bea260c6d473d26c4f0e5b5ec40.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jailbreak
05-10-2015, 11:03
Pa pre isteka ugovora nema sanse....jel tako pise?


Sent from my iPhone using Tapatalk

bobanbg9
05-10-2015, 11:09
Napises im u mailu da zelis da ga otkljucas zbog odlaska u inostranstvo da im redovno izvrsavas sve obaveze godinama i da ces se zaliti zastita potrosaca i kojekakvim inspekcijama i otkljucace ti. Mojoj zeni je tako otkljucan. Moj su odbili jer je bio vezan ugovor na Srbijugas a ja tamo nikog nisam imao da mi da kopiju ugovora.
Edit: To je proslo oko nove godine 2014 posle toga ne znam sta se desava u vezi toga jer nisam ni pokusavao vise svoj da otkljucam preko njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
05-10-2015, 11:26
@kylle po zakonu su svi obavezni da bez ikakvog pitanja nakon isteka ugovorne obaveze otkljucaju telefone....znaci nema lako,tesko...moraju

kylle
05-10-2015, 11:29
Posle ugovorne obaveze da, ali mislim na slucajeve da ljudi otkljucavaju telefone tek posle par meseci posto dosta njih navodi to.

.stefan
05-10-2015, 11:36
To stvarno ne znam niti bih to pokusavao...uzevsi u obzir da svi uzimaju telefon na rate ne verujem da moze dok se ne otplati....ali jednom kada se otplati i kad oni zvanično nemaju vise nikakve veze sa tim telefonom ne vidim ni jedan razlog (osim nekog njihovog inata i bahatosti) da ne otkljucaju telefon

Isto tako ne vidim razlog za otkljucavanje uopste ako planiras da ga koristis na toj mrezi duze...sta znam uvek sam imao simfree nikad mi to nije nista znacilo...

bobanbg9
05-10-2015, 11:42
Telefon kako god da kupis da li na rate ili ovako postaje tvoje vlasnistvo a ne njihovo dok ga ne otplatis. Ti si vezan ugovornom obavezom i pretplatom da ga isplatis. Dakle ako ti zelis da ga bacis poklonis prodas njih bas briga jer ti si njina duzan da placas pretplatu. E sad ti njima trazis zbog odlaska u inostrastvo(konkretno moj primer) da ti otkljucaju telefon jer ti je beskoristan a pretplatu placas toliko i godinama si njihov korisnik. Zena je poslala mail da ce platiti samo da ga otkljucaju da ne bi bio beskoristan i ako to ne urade da ce se zaliti zastiti potrosaca. Telefon su joj otkljucali posle par dana bez nadoknade.


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
05-10-2015, 12:23
Ja imam 5s uzet pre par meseci sa mts mreze, uzet je na firmu paket biznetxxl to je 6000 mesecna pretplata, mislim da je telefon dobijen za 1 dinar.
Po nekoj logici trebali bi da mi otkljucaju telefon bez ikakvih pitanja jer nije njihovo vlasnistvo niti ga otplacujem.
Imam garantni list, imam i list od telekoma na kom pise na koju tarifu je uzet i kada.
Meni ne treba simfree jer sam mts mreza, ali zasto ne bi bio ako moze :)

Jedini sto nije na moje ime, jer je covek koji drzi firmu uzeo za cerku telefon i ona odma prodala meni... Znam i tu devojku ali malo bi mi bilo glupo da joj trazim da ide u mts da trazi otkljucavanje [emoji23]

skiper
05-10-2015, 12:28
Oni drve bez razloga, njih telefon ne zanima jer si se obavezao tarifu da placas, a da li ces ti koristiti telefon sta ih briga i trebalo bi odmah da ga otkjucaju ako korisnik to trazi, a ako ne placas onda te daju na sud i naplate svoja potrazivanja.

MisterNikola
05-12-2015, 13:11
Posto sam kupio 5s sa telenora, od decka koji je pravio ugovor za celu firmu, ja nemam pojma na koji broj se telefon vodi, niti na koje ime, a to se trazi pri zahtevu za otkljucavanje nakon isteka ugovorne obaveze... je l to znaci da ja necu moci da otkljucam telefon? Valjda oni preko imei koda mogu da provere da li su obaveze izmirene i da li je ugovor istekao, i da otkljucaju?

darkonda
05-12-2015, 13:18
Da ti dam odgovor, ja sam imao isti problem kod mts.

Rekli su mi da ovlasceno lice iz te firme mora doci i podneti zahtev za otkljucavanje [emoji2]
Moj telefon je uzet za 1din i zato sam trazio otkljucavanje, kad su mi rekli to odmah sam odustao... Iako znam devojku kojoj je otac uzeo telefon preko svoje firme potpuno je suludo da ja vijam ovlasceno lice kako bi mi otkljucali telefon.
Izvinite direktore posto je na vas broj uzet telefon, mozete li otici u mts? Hahaha vazi!

.stefan
05-12-2015, 13:22
Ti tu neces moci nista da uradis...zahtev mora da podnese ta firma koja je telefon kupila....cak ni taj decko licno...nego on kao ovlasceno lice firme...
Pozovi njega i vidi da ti to zavrsi ili da ti na memorandumu firme napise ovlascenje kojim bi te ovlastio da u ime njegove firme mozes to da uradis sa sve pecatom i potpisom...to je najjednostavnije i najprakticnije...a nije cimanje....

Zilas
05-12-2015, 13:28
Ja podneo zahtev za otkljucavanje telefona Mts-u pre vise od 2 meseca i nista mi ne javljaju, zovem ali kao nije do njih nego do Apple-a. Sou program