PDA

View Full Version : Ekran krcka



xalix
03-10-2015, 22:13
Dosao je i taj dan da se konacno odlucim da predjem sa androida na ios ... dam ja lepo 5500 svedskih kruna za nov gold iphone 6 , vakum pakovanje . Sve je prosle ok aktivacija , icloud etc ... kad sam dosao kuci reko aj da mu stavim foliju zastitnu za staklo kad nesto krcka ispod prstiju na ekranu .... ja probam jos jednom kad ono pored dugmica za volume kao da je malo odlepljeno i tu se odvaja staklo od aluminijuma ... odem malo na google da vidim kad procitam masu komentara o tome kao im je to default problem i desava se na bezbroj iphone 6 jedinica .... :) ... i tako meni pade u vodu moja verovanja o nepre*ebivom kvalitetu apple proizvoda ... i da me neko ovde ne shvati pogresno mislim da mi je ovo prvi i poslednji iphone .... samsung welcome back ... razocaravajuce definitivno ......

komsa
03-10-2015, 22:23
Kada budeš naleteo na grešku na Samsungu tek ćeš videti šta je muka......govorim iz iskustva......mass produkcija,rokovi,žurba čine da svi proizvedu ponekad uredjaje sa greškom.U Apple-u ćeš bez po muke i uz osmeh dobiti nov ispravan uredjaj dok će sa Samsungom to da potraje i vremena i živaca.....kupi šta god,to je svačije pravo i uživaj u istom :coffee

xalix
03-10-2015, 22:30
iskreno veoma sam razocaran ... Nisam to ocekivao od apple-a ... Da je bio huawei ili alkatel ili zte neki pa ajde ... Ali ovo ...

bbrks
03-10-2015, 22:42
pa ako je nov i pod garancijom, sta te sprecava da ga zamenis ???

zabrljanje
03-10-2015, 22:42
...i koji je onda razlog da ne odneses i zamenis to lepo za nov iPhone...

...sto ti je vec @komsa lepo napisao...

zemun
03-10-2015, 22:55
Znam kako ti je, tako sam i ja izgoreo, otvaras kutiju, nov uredjaj, srecan kao kuce u liftu, kad krenuo po ekranu on krcka, pa sta krckas krckali ti, psovao sam i sebe i dan sto sam ga kupio, pa sa gorim kantama nisam imao problema, pakuj kablove i pravac istyle, sreca momci rade iskusno svoj posao i sredili za dva minuta. Ali malo izbije kad ocekujes nesto a unutra patka.

xalix
03-10-2015, 22:59
Znam kako ti je, tako sam i ja izgoreo, otvaras kutiju, nov uredjaj, srecan kao kuce u liftu, kad krenuo po ekranu on krcka, pa sta krckas krckali ti, psovao sam i sebe i dan sto sam ga kupio, pa sa gorim kantama nisam imao problema, pakuj kablove i pravac istyle, sreca momci rade iskusno svoj posao i sredili za dva minuta. Ali malo izbije kad ocekujes nesto a unutra patka.
Upravo to ... Ko razume ....

https://youtu.be/GyMADtz0d8g

zemun
03-10-2015, 23:22
Ja nekog ili neku firmu da hvalim kada nesto nije u redu ne pada mi napmet, oni mi nece sigurno reci hvala, bitni su mi koliko i izbori na Madagaskaru ali ocekujem za svoje pare da dobijem ispravan proizvod, pogotovo ovaj koji nije ni malo jeftin. Da su zasrali, zasrali su, nisu mogli odmah kao na 6s da stave onu lepljivu gumu ili sta je vec izmedju rama i ekrana.

Al je kod tebe rascvetan kao majska ruza :) , strasno!

bbrks
03-10-2015, 23:35
Dakle, vi ste sve u zivotu kupili da je bilo bez greske, jel tako.....pa iskreno ne verujem...na serijama od ko zna koliko miliona komada, na zalost, negde se i potkrade greska.....ali zato su majstori iz Apple-a doktori.....zamenice ga u jedinici vremena....najbolji servis svih vremena.....e sad u vezi vase kuknjave ne mogu vam pomoci :)

mesay
03-10-2015, 23:44
Imam isti problem kao i @xalix ... U pitanju je iPhone 6 16GB gold, imam garanciju. Iz Bosne i Hercegovine sam i interesuje me gdje je najbliza Apple radnja ?

zemun
03-10-2015, 23:50
Tako je decko do sada koji god sam kupio uredjaj bio je u redu i sta tebi tu nije jasno, jeste ovo je veliki propust a ti sada odradi screeanshoot tvojih hvalospela i trci do apple da se pohvalis kako si ti njihova perjanica.
Ovde nije bilo problema o par komada vec mnogo, mnogo vise. I ovde nije rec o kuknjavi vec o razocarenju, ali ti si ocigledno buzdovan mali da bi shvatio realnost i o cemu se ovde prica, zaslepljen nekom kompanijom kojoj si bitan kao bela bojica.

bobanbg9
03-10-2015, 23:55
Tri telefona iphone 6 sam menjao zbog tog problema. Cekao sam od 7-10 dana svaki put na novi. Vise bio kod njih telefon nego kod mene :). Evo i cetvrti krcka ali vrlo malo. Sva sreca ljudi u istylu su vise nego korekni i ljubazni pa ti lakse padne. Da su zasrali jesu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan.gricko
03-10-2015, 23:58
Zato je to reseno na 6s. I ako vec ne mozes da podneses, pravac iStyle da "dotegnu" a ako neces da se bakces sa tim, oglasa ima puno pa se onda bakci sa drugim proizvodjacima. [emoji6]

xalix
04-10-2015, 00:02
Ako mi je za utehu nisam jedini :) fuck yeah :) ici cu u ponedeljak u telenor pa da vidim sta kazu ... Hvala na odgovorima i komentarima . Zivi bili :)

bbrks
04-10-2015, 00:05
Tako je decko do sada koji god sam kupio uredjaj bio je u redu i sta tebi tu nije jasno, jeste ovo je veliki propust a ti sada odradi screeanshoot tvojih hvalospela i trci do apple da se pohvalis kako si ti njihova perjanica.
Ovde nije bilo problema o par komada vec mnogo, mnogo vise. I ovde nije rec o kuknjavi vec o razocarenju, ali ti si ocigledno buzdovan mali da bi shvatio realnost i o cemu se ovde prica, zaslepljen nekom kompanijom kojoj si bitan kao bela bojica.

Hvala ti za ovo decko :)....verujem da si razocaran, a za ovo buzdovan, zamolio bih u ime moderacije foruma, da ubuduce koristis normalan jezik, jer ovde svi pokusavamo da budemo drugari, sto tebi ocigledno nije u opisu......u protivnom, takvi nam na ovom forumu ne trebaju. Hvala na razumevanju :)

zemun
04-10-2015, 00:05
Ma to je posao od dva tri minuta, meni su u istyle sredili za toliko i sada je ok, ali me je izbilo kad sam otpakovao nov uredjaj i to se pokazalo.

@ bbrks Ja ne znam u cemu je tvoj problem i imas toliku zelju da hvalis nesto sto je napravilo gresku, jel ti tata vlasnik Apple, salju ti razglednicu za Novu godinu....: sta je u pitanju, pomiri se sa cinjenicom da su napravili propust, jel na ovom forumu ne sme nista da se kaze protiv Apple kompanije?
Tebi bi bilo ok da si prosao kao @bobanbg9, radovao bi se sto menjas tri telefona jedan za drugim i na kraju i cetvrti nije u redu...ajde razmisli malo da li je to OK.

xalix
04-10-2015, 00:13
Upravo tako . Nije nikakva kuknjava nego apsolutno razocarenje jer i ako sam bio verni pratilac androida i samsung , lg etc telefona uvek sam gledao na iphone kao visu klasu jbg i nisam bio android fun koji pljuje po iphone-u . I toliko promenjenih telefona i nikada nikedan problem iliti peh ili sta ja znam . I gad odlucim da predjem na 'klasu' ono cvrc :) ... Ali sta je tu je . Sreca pa sam pozitivac i na sve gledam pozitivno tako da ce se i ovo resiti ... Ili mozda neki korak blize nekoj ivici ;) ....

bbrks
04-10-2015, 00:21
Ma to je posao od dva tri minuta, meni su u istyle sredili za toliko i sada je ok, ali me je izbilo kad sam otpakovao nov uredjaj i to se pokazalo.

@ bbrks Ja ne znam u cemu je tvoj problem i imas toliku zelju da hvalis nesto sto je napravilo gresku, jel ti tata vlasnik Apple, salju ti razglednicu za Novu godinu....: sta je u pitanju, pomiri se sa cinjenicom da su napravili propust, jel na ovom forumu ne sme nista da se kaze protiv Apple kompanije?
Tebi bi bilo ok da si prosao kao @bobanbg9, radovao bi se sto menjas tri telefona jedan za drugim i na kraju i cetvrti nije u redu...ajde razmisli malo da li je to OK.

Vidis da mozes lepo da pises, a da ne vredjas......lepo od tebe :). Za tako nesto ne treba veliki napor. Ne branim ja nikoga, uostalom i rekao sam da je greska uvek moguca, ali isto tako da Apple ima najbolju politiku podrske.....zamenice telefon bez pitanja. Tacka. E sad ako si toliko razocaran, niko te ne tera da opet uzmes Apple proizvod. Hvala bogu, pa su mogucnosti kupovine skoro neogranicene, zar ne?

markotak
04-10-2015, 00:26
Kao sto neko ima lose iskustvo sa Apple-ovim proizvodima, ima i onih koji imaju vise nego dobro iskustvo, da je u pitanju propust svim sesticama bi krckao ekran, to o cemu pises je manje od statisticke greske, ali tvoj pogan recnik je ono sto smeta, ne kritika upucena Apple-u.


Sent from my iPhone 6

zikicz
04-10-2015, 01:16
Moderacija ima visok prag tolerancije. [emoji1]

bobanbg9
04-10-2015, 01:32
Nije bas zanemrlhiv broj da se razumemo :). Udji u istyle i jedna sestica bar krcka(mislim na telefone koji su izlozeni). Tako je u mts-u telenoru.,vipu... To nije zanemarljiva cifra. Ja sam generalno mislio da oni nama salju te sto krckaju medjutim ne lezi vraze evo javljaju se ljudi i po belom svetu...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
04-10-2015, 02:01
Tako je, ne moze da se zanemari. Ako kosta boga oca ima da bude perfektan i tacka


Sent from my iPhone using Tapatalk

mospre
04-10-2015, 02:22
Kako ne moze, odes i dobijes novi? I ja sam otvorio prije 3 dana i6 gold i krcka na jednom mjestu ali vizuelno samo kada se zagledam da me oci zabole vidim da se malo mice.. Sta me briga, god garancije, dok telefon radi ok necu da se zamaram :)

Edit: kada smo kod problema, da li slucajno cujete sum iz zvucnika i kada samo stoji otkljucan telefon (kada se primakne uhu).. Kada zakljucam tel nestane. I6 ios 8.3 jb ali nije do tvikova, probao sam one by one :)

lowzyyy
04-10-2015, 02:40
Bila je vec tema o tome, cak sam i ja pisao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
04-10-2015, 02:42
do tastature je, ukljuci spotlight search i otkucaj nesto obrisi iskljuci sum nestaje (osim kada je tastatura dignta)... (testirano na mojoj 8.3)

Edit:

ne mora ni da se kuca

5SS
11-03-2018, 23:50
Jel moze ovo da se resi? Krcka malo donji desni ugao, vidim na yt resava se torxom, jel neko probao ili negde u servis da nosm?

bbrks
11-03-2018, 23:56
Nosi u servis, ako ne mozes sa tim da zivis :)

5SS
12-03-2018, 00:01
Jel ima u ns i koliko kosta intervencija? Ja se izvinjavam zbog nepoznavanja nekih osnova, ali ovo mi je prvi apple :)

bbrks
12-03-2018, 00:03
Pa ignorisi ga......kakvo bre crno krckanje....ccccccc:one:

kursula82
12-03-2018, 01:43
Ako je sestica u pitanju to je bas cest problem bas su retki oni kojima ekran ne krcka ili se ne mrda. Meni je na tri sestice krckao na zadnjoj je bilo bas malo i nekako sam preziveo sa tim problemom dok ga nisam izlomio. Drugar ima znaci imam osecaj da pola santima ulazi displej kad pretisnem al njega tongira uopste. Taj problem je resen ubacivanjem nekih traka od 6S.

5SS
12-03-2018, 13:13
Aha, 6ica. Secam se ja jos kod launcha pre par godina da se to prijavljivalo kao greska. Ako nije velik problem voleo bi da resim, nije smak sveta, ali ako moze da se popravi sto da ne. Da sam mogao da ignorisem ne bi postavljao pitanje :D

mikenzi
12-03-2018, 15:54
Ne može da se popravi. Mogu malo da se dotegnu šrafovi ali nakon nekog vremena, a uglavnom odmah, ponovo se pojavi krckanje ekrana.

5SS
13-03-2018, 21:17
Vazi, hvala za info.