PDA

View Full Version : Problem sa celokupnim internet saobracajem (wifi+cellular)



stefan.gricko
21-09-2015, 14:36
Pozz drustvo, ovako stoje stvari.
Ja sam na mts mrezi i imam iPhone 6 zakljucan na mts mrezu. Problem je u tome sto je pre jedno 2.5h dok sam surfovao po netu, odjednom samo prestalo da se ucitava, tj. kad kliknem bilo koji link ili bilo sta sto ima veze sa netom, samo ucitava i tako u nedogled, jednostavno ne radi. Probao sam reboot, hard reset, reset network settings i nista. Zanimljivo je da se desava i na mobilnom netu i na wifi-ju. Jos zanimiljivija situacija, kad sam odradio reboot, u momentu kad se upalio usao sam na Safari i otvorio stranicu normalno, ucitao je malo usporeno ali je otvorio, medjutim posle toga opet nista, apsulutno nista.
Da li mozda jos neko ima ovakav(ili slican) problem i da li neko zna sta bi jos mogao pokusati?


EDIT: Ultra zanimiljva stvar, sad mi stize poruka na FB(Messenger) kad ono zvoni, medjutim ja udjem u app, on samo pise Connecting i ne ucitava. "Organizovao" poruku na Viber da stigne, ono isto stize obavestenje ali ne ucitava poruku. :( Dakle tu nesto opasno nije u redu...

Azimuth
21-09-2015, 15:02
Uradi restore i onda polagano.
Meni se desilo posle ota apdejta na 9 da nije radio data saobracaj iako sam imao ikonicu gore levo. Restore i ser up as new je resio problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan.gricko
21-09-2015, 15:07
Nazalost, bojim se da je to jedino resenje... Sacu probati restore... :(

bobanbg9
21-09-2015, 15:21
To ti je do mreze. Stabilizovace se,verujem da nista neces dobiti restor-om. Desavalo se i meni to i sam od sebe proradi posle nekog vremena


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan.gricko
21-09-2015, 15:26
Kako mislis do mreze? Wifi isto ne radi, na racunaru normalno radi isti wifi.

EDIT: Sto se tice ovog problema, resio sam ga. Problem je pravio TunnelBear, tj. ne verujem da je toliko TunnelBear koliko VPN uopste. Kad se malo bolje razmislim, meni je net prestao da radi to kad sam ja hteo da upalim "medu" samo na kratko da pregledam FMA :D medjutim on je izbacivao error. Zato posle svakog reboota krene da ucitava stranicu dok VPN ne krene da uspostavlja vezu. Sasvim slucajno sam ovo primetio i brze bolje izbrisao medu i odradio network settings reset i sve ponovo radi ok! :)
Hvala vam na savetima. ;)

Sto se tice ove teme, moze lock. Izvinjavam se na "glupoj" temi, ali eto sta sve covek moze da uradi...

lowzyyy
21-09-2015, 16:00
Meni vpn isto zabada. Vrlo tesko mi uspostavlja vezu u skorije vreme


Sent from my iPhone using Tapatalk