PDA

View Full Version : Restore from backup



bejbe
20-09-2015, 21:34
Pozdrav,

Imam jedan ozb problem. Odradio sam back-up na racunaru na kome je trenutno win xp, počeo restore i izbacio mi obavestenje da treba itunes da se apdejtuje, kako bi nastavio proces. E sad, s obzirom da novi itunes NE MOŽE da se instalira na XP, nmgu da zavrsim proces. Da li postoji mogućnost da se bekap prebaci na drugi racunar? Da li može da se vrati nekako proces, i sve sto mi je bilo na telefonu? Ili je izgubljeno...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
20-09-2015, 21:36
Ne bi trebalo da bude problem...samo vidi da kompletno prebacis sve u vezi tog itunes na novi OS...

bejbe
20-09-2015, 21:37
Ne razumem, misliš da dižem os na racunaru? Pa da onda nastavim sa restoreom?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
20-09-2015, 21:40
Pa ili tako ili nabavi jos jedan racunar i prebaci ceo itunes na njega pa probaj...u svakom slucaju ne brisi stari OS dokle god se teorija ne dokaze...:)

bejbe
20-09-2015, 21:41
Imam laptop pored sa win 7, misliš da odradim klasican copy/paste foldera iz itunesa pa da probam tako? Ili ako možeš da mi pomogneš sa desfinacijom foldera sa bekapom pa da prebacim samo njega ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
20-09-2015, 21:48
Znaci instaliraj novi itunes...i onda pregazi njegov db sa starim...pa ga pusti da ga upgrade-uje....

https://support.apple.com/en-us/HT204215

bejbe
21-09-2015, 01:27
USPEO ! Hvala jos jednom. Sad jos jedno pitanjce, aplikacije koje sam imao na tel, nije prebacio sa backupom. Otisle su slike settings itd. Kako i da li mogu da vratim ili prebacim sa ovog na onaj racunar podatke o aplikacijama i njihovom sadrzaju u novi itunes, pa na telefon?

Edit : snasao sam se.

ackopk
23-09-2015, 14:28
Zdravo svima.
Da ne otvaram novu temu... Interesuje me kako ide procedura za prebacivanje svih podataka na novi iphone. Kupio sam 4s pre par meseci i od danas prelazim na ip6.
Imam uradjen backup na icloud. Da li je to dovoljno da mi prebaci sve podatke (slike iz camera roll, poruke, podesavanja, viber, whatsapp....) ili ne?
Mislio sam da je to dovoljno da mi se na ip6 prebaci sve a da ja kasnije samo uradim sinhronizaciju muzike i slika koje nisu bile "camera roll"... Negde procitah da se aplikacije nece vratiti.... Prvenstveno pitam zbog vibera i jos par alikacija koje u sebi sadrze podatke koji su mi potrebni.

Hvala.

DarkSide
23-09-2015, 14:38
iCloud ti nece vratiti aplikacije vec samo ono sto si oznacio. kopiraj to sto ti je vazno iz vibera u Notes pa ga posle restore-a instaliraj ponovo...

ackopk
23-09-2015, 16:16
Sta je sa onim u backup-u gde su mi oznacene sve aplikacije i njihov sadrzaj za backup?


@EDIT: Pokusao da uradim restore. Nece zbog sistema, na 4s je bio 8.3 dok je na ip6 8.1. Radim mu update na ios9 pa cu pokusati opet.

DarkSide
23-09-2015, 18:00
ako mislis na backup koji napravis preko iTunes-a, ako njega vratis onda ce ti vratiti sve sto si imao a mozda i nesto sto bi usporilo novi sistem... najbolje je da odradis restore pa setup as new, ukljucis iCloud da povuce slike, kontakte, mejlove pa rucno instaliras aplikacije koje si imao...

ackopk
23-09-2015, 18:14
Instalirao ios9 i uradio sam restore. Povukao je sva podesavanja i aplikacije, trenutno skida slike.

DarkSide
23-09-2015, 18:16
prikacio si ga na komp, pokrenuo iTunes pa isao na restore i na zavrsetku odabrao setup as new?
ovo je nacin da dobijes najcistiji sistem...

ackopk
23-09-2015, 18:34
Nope...

Izabrao na samom pocetku "Restore from icloud" .

Sve je tu osim vibera koji zeza sa aktivacionim kodom.

mikenzi
23-09-2015, 18:34
iCloud ti nece vratiti aplikacije vec samo ono sto si oznacio. kopiraj to sto ti je vazno iz vibera u Notes pa ga posle restore-a instaliraj ponovo...

iCloud backup vraca i aplikacije.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

DarkSide
23-09-2015, 18:43
cek, sad cu ispasti glup, ali zar iCloud ne vraca samo ,,data'' odredjenih aplikacija koje oznacis a ne cele aplikacije?

verovatno sam ja nesto propustio ali mi iCloud sluzi samo za slike, kontakte, mejlove i ostale sitnice, nikada nisam cekao da mi vraca i aplikacije. mozda sam svega 2 puta do sada radio restore from backup, ne bih se ni setio iCloud-a...

skiper
23-09-2015, 19:03
.....ako su oznacene za vracanje.

djoni1980
23-09-2015, 19:05
Zašto bi iCloud Backup čuvao cele aplikacije kad iste postoje na App Store, a iCloud je po defaultu ograničen na bednih 5 giga - umesto toga čuva samo podatke iz njih, a aplikacije se u toku restore-a skidaju iz App Store.

DarkSide
23-09-2015, 19:07
pa ovo je i meni logicno, zato sam i pitao... nije mi pao napamet iCloud za nesto takvo... ako vec mora vracanje bekapa brze ce zavrsiti iTunes...

ackopk
23-09-2015, 19:07
Upravo tako @djoni1980, aplikacije je skidao naknadno. ;)