PDA

View Full Version : Ne sinhronizuje notes na ios-u 7.0.4



GieM
19-09-2015, 20:21
Od kako sam instalirao ios 9 na telefonu, tablet koji je na ios-u 7 vise ne sinhronizuje Notes-e?


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
19-09-2015, 20:32
da se izlogujes i ponovo logujes na iCloud...uz hard reset...vidi da li ti je lepo ukljucen Notes na oba uredjaja i vezan za identicnu mail adresu...settings/mail, contacts, calendar pa imas u vrhu dva naloga i proveri gde ti je on na Notes-u...

mikenzi
19-09-2015, 20:39
Ne sinhronizuje zato što novi notes na iOS9 može da se sinhronizuje samo uređajima koji takođe imaju iOS9, a računari moraju da imaju El Capitane.
https://support.apple.com/kb/PH12081?locale=en_US&viewlocale=en_US


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

zabrljanje
19-09-2015, 20:57
...bas "pametno" osmisljeno od strane Apple-a...:D

...a sinhronizacija sa Mac-ovim treba da saceka zvanicno pustanje El Capitan a do tad nije bitno da li to nekom treba...

GieM
19-09-2015, 20:57
Hvala na brzim odgovorima!
Znaci jedino resenje je da ako zelim da imam sinhronizovan notes na oba uredjaja je da i iPad podignem na ios9?

mikenzi
19-09-2015, 21:10
...bas "pametno" osmisljeno od strane Apple-a...:D

...a sinhronizacija sa Mac-ovim treba da saceka zvanicno pustanje El Capitan a do tad nije bitno da li to nekom treba...

Ima upozorenje kao i svojevremeno za iCloud drive. Pri prvom pokretanju notes-a dobiješ obaveštenje da ako odabereš opciju da koristiš nove mogućnost sinhronizacija se neće vršiti sa uređajima koji imaju stariji iOS ili Mac OS X. Možeš da ostaneš na staroj verziji takođe.

Misle oni i na stare korisnike, ali i one koji koriste public beta softvere. El Capitane i iOS9 su dostupni kao bebe već nekoliko meseci.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

zabrljanje
19-09-2015, 21:22
...ali je mnogo manji broj takvih korisnika...sve je to lepo i logicno iz jednostavnog razloga sto novi sadrzaji u okviru Notes-a ne mogu da budu prikazani na starijim verzijama ali ne bi bilo lose da postoji i opcija gde te samo obaveste da postoji i dodatni sadrzaj ali da ne moze da bude prikazan na starijoj verziji a da i dalje radi klasican sync sa najjednostavnijim beleskama koje pises na starijim uredjajima...:)

mikenzi
19-09-2015, 21:25
Može naravno, ali verujem da je to za njih nepotrebno rasipanje resursa. Imaju novi notes- idu sa njim. Imaju Photos - sklanjaju iPhoto.
Možda ne rade najbolje na početku, ali samo njih razvijaju i njima su posvećeni.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

zabrljanje
19-09-2015, 21:29
...slazem se sa tim ali je lepo da se misli i na korisnike koji moraju da budu na iOS 8...ali to, u danasnje vreme, retko ko radi...

mikenzi
19-09-2015, 21:31
Svako ko je na iOS8 može da ide na iOS9


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

zabrljanje
19-09-2015, 21:35
...jeste, na zalost je brzinski stavljen/napisan pretposlednji iOS...ali ima dosta njih koji koriste iPhone 4 a on je do sedmice...

GieM
19-09-2015, 21:40
Moze li se odraditi downgrade nove verzije Notes-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
19-09-2015, 21:42
Ja takvo rešenje ne poznajem. Jedino da radiš downgrade na 8.4.1 dok još možeš.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

GieM
23-09-2015, 20:34
Ubacio sam dodatni iCloud account u Settings > Mail, Contacts, Calendars i ukljucio samo sinhroizaciju Notes-a. Za taj account mi prikazuje staru verziju Notes-a, koji mogu da sinhronizujem na svim uredjajima (iPhone iOS9, iPad iOS7 i Windows PC)