PDA

View Full Version : iCloud Photo library



iLaki
16-09-2015, 23:42
Uradio sam kompletan restore na iPhone 5s iOs 9 Photo library nece nikako da se sinhronizuje, palio sam tel. -gasio, hard reset, reset telefona ali nista...
U cemu bi mogao da bude problem, cim se vratim na iOs 8 slike se automacki skinu a na 9 nece.

darkonda
17-09-2015, 00:03
Ja sam isao samo update soft, i meni sad iznova radi update svi slika iako su vev bile sve na icloud-u...

matrix
21-09-2015, 09:43
da ne otvaram novu temu...
kupio sam 50GB prostora za 0,99€ i sad me interesuje ko vec ovo ima, koliko mu je trajao Upload svih slika na iCloud? ja imam oko 30GB fotosa i vodeo, i jako sporo mi uploaduje. Upload mi je oko 1Mbits ali vidim da Mac uploaduje s vremena na vreme, ne konstantno dok ne zavrsi posao. Kako to da ubrzam? Ostavljao sam Photos App otvorenu ali nema uticaja na brzinu...

dzenopoljac
21-09-2015, 10:14
Meni je dosta trebalo da uradi upload nekih 7-8 GB. Ceo dan je radio, sa prekidima. Prekida upload kada nisi na wifi-ju. Najbolje je ostaviti preko noći dok je na punjaču.

matrix
21-09-2015, 10:25
pitanje se odnosilo na Mac, jer su mi tu sve slike i vodeo koje imam i odatle uploaduje, posle cu da uradim optimize iPhone storage. Mac je konstantno na WiFi i to na5GHz mrezi sto je stabilnije i bolje (blizu je routera).

dzenopoljac
21-09-2015, 10:32
Onda će da uradi update brže :)

Kan
22-09-2015, 00:13
Vidim da se ovi dodatni GB placaju mesecno u zavisnosti koji paket se uzima..Sta se desava ako u nekom periodu vise ne zelis da placas za te gb?Jel se vraca na onih 5gb i sta se onda desava sa slikama ,videom i ostalim stvarima koja se tamo skladiste?

Byakuya
22-09-2015, 00:17
pa potrudis se da skines sve sto ti treba...posto se vrati na 5giga...

matrix
22-09-2015, 00:30
jel neko skapirao kako da ubrzam proces Upload-a? Mac salje to na server po nekoj semi koju ja ne razumem. eo vec je 2-3 dana proslo, samo 5,1GB je postavio. Ovo ce trajati mesec dana ako ovako nastavi...anybody?

Byakuya
22-09-2015, 00:38
Za Mac deo cemo kada izadje El Capitan...

Grunf
05-10-2015, 11:33
Pošto sam skoro uključio ovu opciju, šta se dešava kad uradim restore telefona i izaberem "set up as new" sa ovim slikama? Ne prikazuju se na telefonu?

lowzyyy
05-10-2015, 12:15
Ne prikazuju se dok se ne ulogujes na icloud, tj. ukljucis opet icloud photo library


Sent from my iPhone using Tapatalk

Grunf
05-10-2015, 12:22
Aha, ulogujem se na svoj iCloud nalog, samo uključim i onda se pojave u Photos? Pretpostavljam da je onda isto i za iCloud Photo Sharing?

darkonda
05-10-2015, 12:26
Pa ne pojave se istog momenta, potrebno je vreme dok ih telefon downloaduje sa icloud

Grunf
05-10-2015, 12:29
Da da, to mi je jasno. U žurbi sam kucao ovo prethodno.

iLaki
10-10-2015, 21:15
Meni i dalje ne radi sinkronizacija na PHOTO libery ne mogu da vjerujem, gasio palio photo libery ali ništa..

matrix
22-10-2015, 14:06
Imam slican problem, kupio sam onih 50GB ali nee da mi pushuje neke slike na iPhone od 32Gb a iste hoce na iPad od 16GB?! sve albume mi je skinuo ali su unutar albuma samo po par fotki umesto po par desetina. hm...sta ciniti? da upalim i ugasim Photo Library sam probao i ne pali. Jos neki predlog?

Deksonja
02-11-2015, 09:09
Pozdrav,

ne znam da li je prava tema ali nisam mkogao da nadjem nigde. Naime ne znam kako da prebacim kontakte preko iclouda. Sve ja to oznacim i ne desava se nista kada hocu da exportujem vcard, probao sam na nekoliko racunara. Ima li tu neka fora.

apple ios
02-11-2015, 10:48
Radis li ovako?
https://support.apple.com/kb/PH3606?locale=en_US


Sent from my iPhone 6

Deksonja
02-11-2015, 12:40
Radis li ovako?
https://support.apple.com/kb/PH3606?locale=en_US


Sent from my iPhone 6

Da isto tako, mislim ne bas isto zato sto ima opcija selekt all, mada sam probao i kako je ovde objasnjeno, ali nista se ne desava i dalje

apple ios
02-11-2015, 12:46
Zasto ne probas preko Outlook-a?
https://discussions.apple.com/thread/6712052?start=0&tstart=0

Ili preko drugog browser-a, jer mnogima nije radilo na Chrome i IE. Mozilla i Safari nemaju tih problema.


Sent from my iPhone 6

Deksonja
02-11-2015, 13:31
Zasto ne probas preko Outlook-a?
https://discussions.apple.com/thread/6712052?start=0&tstart=0

Ili preko drugog browser-a, jer mnogima nije radilo na Chrome i IE. Mozilla i Safari nemaju tih problema.


Sent from my iPhone 6

E radi preko firefoxa, eto i to smo naucili. Nikada se ne bih setio da probam

.stefan
02-11-2015, 14:17
Ja sam imao isti problem....samo mi je preko FF radilo

apple ios
02-11-2015, 14:26
Obicno je odgovor onamo gdje se najmanje nadas ;). Drago mi je da sam pomogao :).


Sent from my iPhone 6

matrix
27-12-2015, 22:13
imam ovo vec neko vreme ukljucueno i nisam bas zadovoljan servisom. Definitvno Apple je malo brze izbacio ovaj servis nego sto je trebao.
Imam na kompu 31GB fotografija i videa. sve u Photos App for Mac->sync na iCloud (50GB kupljeno)->thumbnail na iPhone skida...za sada sve ok u teoriji ali kad hocu da vidim neke slike koje nisu skorasnje (znaci nisu vec skinute na aparatu) treba mu vecnost za to! Da i sve to dok sam na WiFi od 100Mbit/s! Razumeo bih da treba malo da se saceka da skine fotografiju pune rezolucije , ali zaista servisu treba bas bas dugo dok je ne skine i onda me prodje zelja da vidim bas tu fotku koju sam zeleo.

Kako ovo ide vama koji imate ovo ukljuceno?

dzenopoljac
27-12-2015, 22:21
Isto je i kod mene. Ja sam pazario 200gb i kad hoću fotku da vidim od pre par meseci skida je sto godina. O video zapisu i da ne govorim. Ali ovako mi je samo na cellular. Na wifiju radi mnogo brže. Za sada mi je ok. Može mnogo bolje ali ajde...
Zaboravih da napomenem da je kod mene uključeno ono Optimize iPhone Storage.

matrix
27-12-2015, 22:24
da, video ne daj boze da pozelim da pogledam! Bas lose. Prica se da Apple kupuje Dropbox (a trebao je jos i pokojni Jobs), nadam se da ce se to desiti jako brzo a do tada razmisljam da ukinem ovaj servis jer nije ipak na nivou jedne kompanije kao sto je Apple. Imam 32GB na iPHone-u i bice dosta u kombinaciji sa Flicker-om, koji mnogo brze skida fotke.

iLaki
27-12-2015, 22:57
Ja sam počeo da koristim Google PHOTO mnogo me ljepše sluzi sa opcijom uključenom optimize PHOTO starage možete da čuvate bez ograničenja slike i video a bez te opcije imate na raspolaganju 5GB.
Uz sve to ima opciju da se slike brišu sa uređaja nakon sinkronizacije sto je isto ok jer se onda sam Google PHOTO moze koristit kao gallery aplikacija.

darkonda
28-12-2015, 00:22
Kako funkcionise google photos kad se uradi restore?
Vraca li sve slike na telefon kao sto radi photo library?

technobuba
28-12-2015, 11:37
Meni najbolje radi cloud mail ru... Bila je neka promocija nekad, imam 1 TB prostora... Mnogi ja mislim su to pokupili tada... Ne znam sad koliko se dobija prostora, ali neka jos neko kaze radi li mu valjani to... Zadovoljan sam sa njim.

skiper
28-12-2015, 11:41
Ja ne znam kako vratiti slike u telefon sa mail ru

dzenopoljac
28-12-2015, 14:25
Za mail.ru znam da ne može automatski da vrati slike nego moraš da ih gledaš online preko aplikacije. Isto je i za Google Photos koliko vidim. Ali mi se Google Photos baš dopada kako izgleda i kako radi.
Verovatno ću ugasiti iCloud Photo Library na iPhone-u gde imam 16gb jer mi stalno povećava zauzeti prostor sa fotkama na neki meni nelogičan način.

nikolad
06-01-2016, 02:00
Pozdrav, treba mi pomoć/savet. Telefon mi je skoro pun, obrisao sam sve što ne koristim i sl. ali jedino što je preostalo su fotke. Koristim sinhronizaciju sa iCloud-om, uključena opcija "Optimize IPhone storage" hteo bih da obrišem fotke sa telefona a da in i dalje zadržim na iCloudu? Naravno da nastavim da fotkam i dalje i da sinkam fotke sa iCloud. Da li je moguće? Koristim takođe google photos, ali hteo bih i iCloud kako zbog cene, albuma, drugih iUređaja...

stefan.gricko
06-01-2016, 02:14
Po mom dosadasnjem iskustvu i onome sto sam iOS kaze kada pokusam da izbrisem sliku zakljucak je da to sto bi ti hteo nije moguce.
Takodje, kada udjem tamo na Photos, kaze da bi optimizovao storage moras izbrisati slike, sto fakticki kad uradis brises iste sa iClouda.
Jedino da probas My Photo Stream, to znam da mi je davno bilo aktivno i da je to odvojeno od slika napravljenih sa telefonom, doduse on normalno radi upload po pravljenju slike, ali mogu da ti kazem da ti to iskreno ne preporucujem jer posle nekog vremena se same brisu.
Jedino da sa iClouda prebacis na neki drugi Cloud server i tako da im pristupas i sa ostalih uredjaja.

iLaki
29-02-2016, 20:57
Moje slike zauzimaju 500mb stavljena je opcija da mi u Full veličini skida slike sa iclouda na telefon ali na ICloud vidim zauzeto je preko 4Gb memorije
Je li moguće da je ostalo neko ***** zarobljeno od izbrisanih slika u iCloud?
Sva sreća pa mi se čini da ću u potpunosti da predjem na Google PHOTO samo je šteta sto ne mogu direktno sa aplikacije da pristupim slikama na njega.
I sto nema opcija da se vise slika skine u telefon odjednom nego mora po jedna. [emoji35]

matrix
29-02-2016, 22:25
Ne znam koliko ce vam znaciti ovaj text na nemackom, ali iCloud Photo Library je iskritikovan od strane nemackog udruzenja za testiranje proizvoda i usluga i dobio najlosije ocene za Cloud based Photo Library...

http://www.apfelpage.de/2016/02/25/stiftung-warentest-kritisiert-icloud-fotomediathek/

Sve bi bilo super, samo da mu ne trba vecnost da skine sliku u punoj rezoluciji....ne daj boze da hocu Slide Show direkt iz iCloud-a...

stefan.gricko
30-03-2016, 00:07
Jedno pitanje. Imam sve slike sa iPhona na iCloudu, tj. ukljucen Photo Library. Kad uradim restore i Set up as new, da li postoji mogucnost da sve slike odjednom obelezim i da ih downloadujem u telefon, kao da su tu "domace"? :) Ovako kad samo ukljucim, one se pojave ali sliku/klip kad kliknem tek onda preuzima u fon...

skiper
30-03-2016, 00:10
Trebalo bi cim ubacis iCloud da ti se pojave slike u telefonu

matrix
30-03-2016, 00:14
cim se konektuje na wifi pocne da skida thumbnails slika, prave slike ne skida, tj samo poslednjih nekoliko desedita, zavisi od datuma. to i mene nervira sto ne mogu da oznacim koje slike zelim offline a koje online, ne nego je sve online, i kad zelim na brzaka da vidim , traje 100 godina dok on skine fotku sa iCloud-a...o video necu ni da pricam...

stefan.gricko
30-03-2016, 00:33
Pojave se, kad hocu neku malo stariju da pogledam on je tek onda skida, skroz glupo, to sam jednom radio tako restore pa sam izludeo i vratio backup... Nisam ni pokusavao preterano... Bas glupo od njih sto ne moze tako da se odradi...

lowzyyy
30-03-2016, 01:09
Imam problem sto nakon iskljucenog iclouda posle nekoliko dana nestane pola slika. Kada se ulogujem on ih skine, mada nakon nekoliko dana odjavljenog opet nestanu. Je l imao neko slicnih problema ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
30-03-2016, 09:14
kada se izlogujes on vrati u ono stanje, kakvo je bilo pre ukljucivanja iCloud Photo Library, znaci ako nisi do tada imao nijednu sliku, neces je imati ni posle.

dzenopoljac
30-03-2016, 10:39
@lowzyyy A kako misliš da ti ostanu fotke ako isključiš iCloud Library? Jedino da probaš da uključiš opciju Download and Keep Originals.

Flash Gordon
30-03-2016, 10:42
Aj da uletim i ja sa pitanjem , jer može da se izgasi upload videa tj samo slike da se uploaduju ...?

lowzyyy
30-03-2016, 11:05
@lowzyyy A kako misliš da ti ostanu fotke ako isključiš iCloud Library? Jedino da probaš da uključiš opciju Download and Keep Originals.

Ceo zivot mi je ta opcija i ukljucena.. Zato i pitam zbog cega nestaju

dzenopoljac
30-03-2016, 13:17
A jesi li probao ovako:

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160330/d9dc81ee3bc5d3d1cd49fd2f6fd58406.jpg

I odabereš ovo da download-uješ fotke i video zapise na fon.

lowzyyy
30-03-2016, 23:04
Gde treba da kliknem da bih dobio ovaj prozorcic ?
Kliknuo sam na optimize iphone storage ali ne nudi mi da ih skinem ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
30-03-2016, 23:19
iskljuci iCloud Photo Library i pojavice ti se ovo...

lowzyyy
31-03-2016, 17:00
Nece da skine bas tih 260 slika i videa, nikako..


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
31-03-2016, 17:48
Onda uradi upload na neki drugi cloud servis. Možda nešto nije kako treba. Možda na Cloud.ru pa ih tako sačuvaj. Posle isključi iCloud pa vrati na fon fotke sa Cloud.ru.

Azimuth
31-03-2016, 18:44
Bice da ti je net slab. Meni se desava da mi puca bekap sto slika/snimaka sto regularan dnevni bekap na iCloud preko telekomovog adsl-a iz box paketa. Cim sam se nakacio na drugu mrezu (sbb) odmah je odradio bez problema. Proveri i to za svaki slucaj.

matrix
20-05-2016, 14:11
ja sam sinoc iskljucio ovu glupu opciju i uskoro otkazujem 50GB mesecno. Misljenja sam da je servise nezreo, pogotovu za firmu kao sto je Apple, ok da je Android to uveo pa da kazes...ali ovo je promasaj. Uopste kao korisnici nemamo uticaj na to koje slike se zadrzavaju na aparatu a koje idu u iCloud, i uvek kad mi treba neka slika, potrebna je vecnost da je skine iako imam (skoro)pun 3G signal. O ostalim situacijama dok sam na edge-u ne vredi trositi reci...a o video snimcima da i ne pocinjem....takodje ni slide show kad hocete(da streamujete na apple tv npr)....i tako dalje...

imam 32GB aparat a 36GB slika i videa sve ukupno. Sve sam prebacio na Flickr gde je besplatno i gde je princip manje vise isti, a na telefonu sam odabrao neke albume koje zelim imati stalno.

Sve u svemu probao sam servise i uopste mi se ne svidja, cak sto vise, razocaran sam. Mislim da ce u narednim iOS da uvedu opciju koje slike i video zelimo da imamo offline a koje ne, ili neka kupe Dropbox kao sto se prica. Do tada ne placam ovo, dovoljno mi je i 5GB za podatke i iCloud Photo Stream obican.

milan64586
20-05-2016, 14:14
Ja ovih dana selim arhivu na google photos. Deluje mi da mnogo bolje radi od Apple-ovog servisa, a pritom je i besplatno za sve slike do 16 mpx velicine. Apple bi toliki kes koji imaju trebao da upotrebi da unapredi svoje cloud servise. Ovo sada je bas osetno losije od konkurencije.

darkonda
20-05-2016, 15:34
Ja drzim na google photos. Znaci da mogu da čekiram opciju high quality, imacu neogranicen prostor i on mi nece smanjiti kvalitet mojih slika sa iphona ukoliko one nisu vece od 16mpix, a nisu?

milan64586
20-05-2016, 15:39
Tako je. Imas ovde (https://support.google.com/photos/answer/6220791?hl=en) to objasnjeno.

EDIT:

Sad bas nesto gledam. Izgleda da ipak on nesto uradi sa slikom, tako da je velicina u MB nesto manja. Rezolucija, koju sam proveravao ranije, je ista. Ovako vizuelno, deluje da nije uticalo na kvalitet. Ja u svakom slucaju sve originale drzim na hardu i bekap na dvd-u, a ovo mi je vise da imam sve te slike na dohvat ruke, na telefonu od 16gb, sto da nema ovako necega, ne bih imao nikada.

darkonda
20-05-2016, 16:00
Nista onda, drzim original opciju necu ispuniti 15gb za 5 godina [emoji2
ja ih drzim na google-u da bih imao odakle da vratim slike posle restore-a.
Posto kad ih vracam preko itunes-a on ih stavi u folder i ne mogu da ih editujem i brisem.

milan64586
20-05-2016, 18:13
E da jos nesto. To sam i ocekivao, ali eto nasao sam i potvrdu. Navodno je google "vlasnik" svih slika. Dakle moze da ih koristi za reklamiranje, skupljanje podataka o vama (sto im je inace srednje ime) i tako dalje i tako dalje. Dakle, ko ima neke slike koje ne zeli da deli sa google-om, najbolje da ih ne postavlja.

kW5mbtWqo1k

technobuba
20-05-2016, 18:19
CloudMail.ru :) vrijedi pogledati... Ja sam prezadovoljan :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
20-05-2016, 18:54
E da jos nesto. To sam i ocekivao, ali eto nasao sam i potvrdu. Navodno je google "vlasnik" svih slika. Dakle moze da ih koristi za reklamiranje, skupljanje podataka o vama (sto im je inace srednje ime) i tako dalje i tako dalje. Dakle, ko ima neke slike koje ne zeli da deli sa google-om, najbolje da ih ne postavlja.


Google je nepatvoreno zlo po tom pitanju, kao i FB :shoot:




On topic, Apple je, jos uvek, daleko od lepo i prakticno uredjene organizacije slika.

stefan.gricko
20-05-2016, 19:48
Appleov iCloud Photo Library je po meni jedino ok za "tekuce" skladistenje slika sa iPhona, tipa da radi samo upload onog sto se fotografise i tom sadrzaju da se pristupa radi pregleda, a neko "šire" koriscenje kao sto kolega @matrix koristi(o) nije bas zgodno...

Srecko
20-05-2016, 23:05
Google photos, outlook potpuno sve isto. Inače, mislim da svaki cloud ubija kvalitet slika kada se upload-uje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
20-05-2016, 23:26
Ne ako izaberes da upujes full fotke...

apple ios
21-05-2016, 09:53
Kakva je situacija sa DropBox-om, meni se cini da i on malo smanji kvalitet?


Sent from my iPhone 6

Byakuya
21-05-2016, 10:09
Pazite postoji razlika izmedju onoga sto se uploaduje i sto vam se prikaze kao galerija dropboxa i sl...tu su prikazane te slike u umanjenom kvalitetu kako bi sto brze prikazao...ono sto je uploadovano je i dalje full rez...

milan64586
21-05-2016, 12:31
Sta ti je marketing. :)

http://i.imgur.com/8IgwhTu.png

Srecko
21-05-2016, 12:38
Hahahaha isplakao sam na tu scenu


Sent from my iPad using Tapatalk

matrix
23-05-2016, 08:28
juce sam otkazao 50GB prostora, gde su mi inace bile smestene sve slike i video, i onda mi je takvu zbrku napravio u photos app for mac...dosta fotografija i videa je nestalo...redosled je naopacke i zbrkan takodje...uzas! nikad vise ovo necu da radim. kakav apple i servis, drzim se samo njihovih hardver urdedjaja od sada (mada i tu sam po malo razocaran...sa airport extreme-om).

rikee
23-05-2016, 09:40
Sem sto nema bas neke opcije za hakovanje, koje su mane za airport extreme? Zanima me jer moja 4 generacija kod mene radi vec cetvrtu godinu... I ni 10 puta nije reatartovan ili gasen sem da je u pitanju update ili setup... Prosto radi :)
Mnogo se izvinjavam za off

matrix
23-05-2016, 09:57
i ja imam isti, 4zh generation(nije to onaj poslednji AC WiFi), resetujem ga vrlo cesto a ponekad i danima ne radi pa korisitm router od mog providera. Ne znam sta mu je, nisam ga hackovao, koristim ga normalno, kupio sam ga pre malo vise od 2 godine novog u Media Markt. Jednostavno me izneveri cesto.. ona mreza od 5GHz cas radi cas ne...cim se mreza optereti on mora da se gasi i resetuje...mozda jer imam na njega zakacen externii hdd gde ide Time Machine backup (koji ne radim svaki dan, nego ga ukljucim s vremena na vreme).
Sprry guys za off takodje...

ali ovaj iCloud Photo Library me je totalno razocarao...

milan64586
23-05-2016, 16:50
@matrix

kazem ti, probaj ovaj google photos. Ja ga koristim evo vec nekoliko dana i mogu da ti kazem da je u odnosu na apple-ov icloud photo library k'o dupe i oko. Kvalitet slika se malo (izgleda) redukuje, iako rezolucija (ako je slika do 16mpx) ostaje ista. Ja sam koristio iCloud photo library izmedju ostalog i za "prebacivanje" slika sa telefona na komp (posto jelte Apple opet ima svoju filozofiju o bluetooth-u) i i za to je katastrofalno radio (bar na relaciji iPhone - windows). Retko kada se slika odmah pojavila. Sve je to zahtevalo vreme, refresh-ovanje i slicno, tako da me je muka hvatala kada mi nesto hitno treba, a nemam kabl pri ruci. Ovaj google photos, radi savrseno. U roku od par sekundi je slika na svim uredjajima, sa kojih se pristupa, tu.

Organizacija je isto ok. Mozes slike da sortiras po folderima, ili ih drzis onako na gomili. Naravno oni tu nesto pokusavajau da sortiraju slike po lokaciji, osobama i tako dalje, pa ti predlazu neke kolaze, animacije i slicno, sto naravno mozes samo da ignorises. Nije ni taj google photos savrsen. Ja sam mu isto nasao vec par mana. Na primer, ja sam imao oko 20 000 slika, sortiranih po folderima, gde su neki folderi bili kreirani po kriterijumu vremena, a neki po nekim drugim kriterijumima. I sad, hteo sam da takve foldere prenesem na google photos. Medjutim to ne moze tako. On samo gomila slike sve zajedno, pa tek onda iz tih slika, mozes t da pravis rucno foldere, sto je u mom slucaju blio neprihvatljivo, jer 20 000 slika kad bi mi on razbacao, ne bi ih slozio za 10 godina. Ja sam onda nasao neko manje bolno resenje, tako sto sam rucno kreirao svaki folder, pa onda rucno u taj folder upload-ovao slike iz foldera sa kompa. To je trajalo jedno 5-6 dana, ali sam sada zavrsio i sada je sve ok. Recimo to su mogli da rese relativno lako, a nisu. Onda na primer, ne mozes da tagujes svoje slike. Kad kazem tagujes, mislim da dodajes neke pojmove uz slike, kako bi kasnije preko tih pojmova mogao da pretrazujes efikasnije arhivu. Moze samo on sam da taguje po nekom svom algoritmu, lokacija, vremena i nekih prepoznatih pojmova. Verujem da ce se to jos unapredjivati vremenom, ali za sada ima tih nekih nedostataka, ali generalno mislim da nema boljeg resenja u ovo trenutku. Da je besplatno, da radi ta sinhronizacija na svim uredjajima, da zaista radi za razliku od iCloud-a, to trenutno ne postoji.

Sad, pitanje je naravno za koje namene ga koristis. Recimo ja, posto se malo amaterski bavim fotografijom, sve originalne slike cuvam na hdd-u i na dvd-u. Ovo mi dodje samo kao super fora da sve svoje slike imam uvek sa sobom i to na svim uredjajima, ukljucujuci i iPhone od "samo" 16gb. Dakle nije bas za primarno cuvanje slike, ako si perfekcionista i trazis 100% originalni kvalitet. Ako si spreman na minimalni kompromis, ili su ti slike tako neki snapshot-ovi sa telefona, onda je ovo odlicno resenje i za primarno cuvanje slika. Opet, ako bas hoces 100% oriignalni kvalitet, a da je cloud, google drive daje 15gb free, a vidim i da su cene za vece prostore vise nego prihvatljive. Imas naravno i ove ruske i ostale cloud servise, sa jos povoljnijim uslovima, ali ja iskreno se ne bih usudio da nesto jako vazno (kao sto su mi slike), cuvam na takvim mestima. Mozda to jesu ozbiljni servisi i nema razloga za nepoverenje, ali prosto, ja imam mnogo vece poverenje u google-ove, ili Apple-ove servere, nego u njihove.

matrix
23-05-2016, 17:12
nema potrebe za time, mislim da je skroz lakse ovako: iz iPhoto app za Mac (ti si na win pa ne znam ima li to i za win), direkt uploadujem na Flickr (ima 1TB za dz!!, ne mozes ga napuniti za zivota) u isti folder kao sto mi je i na iPhoto. simple as that. Slike se odmah pojave na svim uredjaima (Flickr). Na samom Flickr su sve slike i video rasporedjeni po folderima koje sam ja napravio na iPhoto prethodno.

Meni je bar ovako lakse, jer zelim da mi glavna aplikacija za slike bude iPhoto odakle dalje mogu da delim, preko Apple TV da gledam na TV-u i td... na zalost u novoj Phtots App for Mac se vise slika odjednom ne mogu Uploadovati na Flickr, ne znam iz kog razloga (valjda samo njima znanog- nova sefica nekog sektora u Apple-u je bila bivsa sefica yahoo-a (Flickr owner)...valjda)...

milan64586
23-05-2016, 18:52
Da, vidis moze i tako. Jedino sto ne znam da li znas, ali flickr isto nesto "cacka" slike pri postavljanju. To sam siguran. Nisam se bas udubljivao da ispitujem sta, ali sam siguran recimo da ako nista, flickr ostri dodatno slike, sto ako je slika nize rezolucije, u jpg-u i tako dalje moze dosta da upropasti sliku. Ja sam moje slike koje sam stavljao na flickr uvek manje ostrio, jer sam znao da ce ih lfickr mimo moje volje poostriti, a tako da bi bile kako treba kada se postave. Kazem, ne znam da li jos nesto radi, ali ovo radi sigurno. Opet, ne znam bas, nisam se ni time bavio, kakva je kontrola privatnosti. Da li se moze podesiti da samo ti, ili ljudi sa kojima serujes link, mogu da vide slike, ili je sve svima dostupno? Takodje, ne znam da li postoji neki software za windows koji moze da radi to sto ti radis preko iPhoto. Mada koliko se secam mislim da postoje neku upload-eri na samom flickr-u, tako da to verovatno nije neki problem. To sa 1tb je svakako dovoljno.

Azimuth
23-05-2016, 19:24
Flickr ne dira slike ili barem nije dorao do skoro. Imas exif pa mozes pogledati i sam.
Imate jos opciju 500px, slicna je flickr-u.

milan64586
23-05-2016, 19:59
Za ovo ostrenje slika, sam 99% siguran. Vidim to bas ocigledno na svojim slikama. Za ostalo ne znam, posto se nisam bas mnogo tima bavio. Ako nista drugo ne diraju uz tih 1tb prostora. onda je to odlicno.

Srecko
23-05-2016, 21:59
Ako je 1TB prostora, cudi me da bi "cackali" slike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
23-05-2016, 23:13
Ljudi, lepo otvorite temu za vise cloud servisa u kojoj bi izneli sve pluseve i minuseve svakog cloud sorage-a po pitanju fotografija ili dokumenata ii kompletne usluge.

lowzyyy
05-06-2016, 23:02
Ako nekom zabode upload ili download, neka iskljuci uredjaj, saceka par min i ukljuci. Meni je tako proradilo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Flash Gordon
21-07-2017, 17:41
Jel postoji opcija na iCloud da se samo upodaju slike i ostali podaci bez videos?

zabrljanje
21-07-2017, 18:02
Imas sve ili nista opciju, bar za sad je tako.