PDA

View Full Version : Mawerircks i Yosemite za MacPro 1.1 i 2.1



amsterdamxxx
07-09-2015, 15:44
ne znam da li je bilo,pa nije lose da se ponovi...za sve koji imaju ove modele Macpro-a...mozda najlaksi nacin da instaliraju jedan od ova dva sistema...licno imam oba ,svaki na drugom hardu,i oba su uradjena na poslednji Update....mozda najbitnija stavka je Graficka kartica,pa nije lose da se u Mac-u nalazi neka iz serije MacPro 3.1.....moze da se uradi i sa starim iz MP,ali ce sistemi da vide samo 8mb memorije....par drugara su ubacivali neke bolje od PC-a sa flashovanim romom(oko toga ne znam nista)
prvo sta treba da uradite,je da napravite bootabilni USB,ali sve to iz minimum Lion-a 10.7.5(iz Snow Leoparda,nisam mogao).....Image skidate sa RuTracker.org...trazite naziv'OSX Yosemite for Old Mac's(ili Mawericks)...i u programu Disk Utility pravite butabilni USB...
procedura za nastavak instalacije je ista i kao i za svaki OSX...stim da se kasniji Update razlikuje u tome sto za Yosemite morate da instalirate jedan mali fajl i da uradite restart kompa,pa onda normano radite Update,za Mawericks to nije potrebno....
http://i60.tinypic.com/15q2bv6.png
Bitan fajl...:)

PikeYoseFix.pkg.zip