PDA

View Full Version : iPhone 6 nece da se nakaci ni na jedan wifi niti 3g vec nekoliko dana



DarkSide
05-09-2015, 15:26
izvinjavam se ako postoji slicna tema, burazerov fon je u pitanju pa treba hitno da mu resim problem.

iPhone 6 je zakljucan na mts mrezu, iOS 8.4 + jb.

jb sam mu odradio pre vise od 2 nedelje. ima svega 2-3 tweak-a, (swipe selection, noslowanimations, ccsettings i mozda jos jedan ili dva).
sve je radilo najnormalnije dok nije izgubio net. telefon nece da se poveze ni na jedan wifi a ne radi mu ni 3g. radio je i hard reset, resetovao svoj ruter i modem...

ima li neko neki predlog sta bi mogao jos da proba?

kylle
05-09-2015, 15:37
Probaj restore pa ćeš znati.

Meni se desilo isto, nije radilo uopste tj. povremeno proradi, odneo u Apple store i dobio novi, crko mu je taj čip, znači hardverski problem.

Jos jednom kad odradis restore znaces da li je softver ili hardver.

vlada11070
05-09-2015, 15:39
Probaj tweak po tweak da briseš da vidiš da li je do njih.
Jesi li probao da resetuješ mrežna podesavanja?
Mislim da će jedino restore da pomogne..

Edit:
Kylle me je prestigao sa odgovorom! [emoji4]

zabrljanje
05-09-2015, 15:40
...ne restore vec nesto slicno tome :D

...Cydia Impactor...

WiFi zeza na 8.4.1 i nekad pomaze reset network settings, google dns, iskljucivanje location services za wifi ali mislim da je tebi pametnije da odradis sve sa Cydia Impactor-om...

...ako neces odmah da krenes sa tim, poskidaj sve tweako-ve pa vidi da li se nesto menja ali mislim da je ipak ovo prvo resenje bolje...

...backup pre svega...

DarkSide
05-09-2015, 15:53
hvala ljudi na brzim odgovorima. sve ovo je i meni proslo kroz glavu... problem je sto mi burazer zivi u Kragujevcu i nikada ga nije zanimalo da petlja sam oko toga pa sam mu uvek ja radio jb. kad cuje rec cydia pocne da se nervira [emoji4]. rekoh mu i za impactor ali se plasi da ne izgubi podatke posto nije sinhronizovao fon ni sa jednim kompom nego preko iClouda a jednom je imao peh da sve podatke nekako izgubi (nesto je davno zabrljao).

resetovao je i mrezna podesavanja, skoknuo i do mts-a ali je dobio samo blago teleci pogled od njih... resio je da ga nosi u servis kod nekog ortaka pa rekoh da priupitam ovde pre nego sto odrade restore jer je trenutno u fazonu da dobije samo wifi cak i po cenu jb-a. javljam kako se zavrsilo i predlozicu mu ponovo da brise jedan po jedan tweak...

kylle
05-09-2015, 16:53
Probaj pa javi.. Ja ne koristim jailbreak pa nisam imao tih problema ali moze biti da je do tweek-ova vrlo lako.. ;)

vlada11070
05-09-2015, 16:54
I ja negde mislim da je do JB, a i najbolje bi bilo da je do toga.. [emoji4]

zabrljanje
05-09-2015, 16:56
...i najbolje bi bilo da ga on poveze na komp, uradi backup i onda instalira Cydia Impactor i sve to odradi bez servisa...

...mada, ako kazes da se jezi od tih naziva i da bi vrlo rado zrtvovao jailbreak, onda je mozda i pametnije da ima klot sistem...

DarkSide
05-09-2015, 17:04
i ja se iskreno nadam da nije hardverski problem. telefon nije star i ovo je prvi jb sa svega par tweak-ova. moj je pretrpan svim i svacim i volim da isprobam nove stvari i nikada nisam imao nikakvih problema, pu, pu, pu...

reci cu mu da pobrise sve tweak-ove i odradi jos jednom hard reset. ako to ne pomogne i ja sam najvise za to da odradi backup na lap-topu i posle toga pokrene impactor.
hvala vam na javljanju, mislio sam da postoji neki poznatiji bug i da se otprilike zna do cega je pa da probam odmah to. javljam do veceras ishod.

DarkSide
05-09-2015, 21:45
evo da napisem novi post. nista nismo uradili. posto burazer nije bas vican tome, greskom je obrisao i neki sistemski fajl umesto tweak-a pa mu je nestala cydia. odradice u ponedeljak restore pa cu javiti da li je problem bio softverske prirode a nadam se da jeste. hvala vam jos jednom na predlozima i pomoci.

djulee
06-09-2015, 01:41
Meni je telefon 6 pao sa stola i wifi je radio na pola,u većini nije hteo da uhvati signal pa sam ga odneo u iStyle i za 7 dana sam dobio novi tel,tako da mislim da je to tvoje hardverski problem

DarkSide
07-09-2015, 14:39
evo lepih vesti, posle restore-a je sve proradilo kako treba. problem je bio softverske prirode ali ne znamo tacan uzrok i burazer vise ne zeli jb [emoji4].

kylle
07-09-2015, 17:50
Drago nam je da je tako, uživaj..