PDA

View Full Version : Kupovina zaključanog iPhona 6 na domaću mrežu



stefan.gricko
03-09-2015, 19:09
Dvoumio sam se da li da stavim temu ovde ili u iĆaskanje, ali nekako mislim da je skladnije ovde. Ako se ipak moderacija ne slaže, prebacite slobodno. ;)

E ovako, treba da kupim neki iPhone 6 sa mtsa u vakumu, pa me interesuje sledeće: Ako čovek nema onaj garantni listić, da li postoji mogućnost provere lock statusa na mts tako što ću ubaciti mts karticu i upaliti telefon, bez aktivacije? Ako je tako, kontam da bi trebalo gore odma da uhvati "tačkice" signala. Čisto ekspresna provera. :D

darkonda
03-09-2015, 19:24
Kupio sam ja sa mts 5s.
Prvo gledaj da ostanes u kontaktu sa kupcem zbog druge godine garancije i ne kupuj bez garantnog lista. Ne veruj u price da ako je uzet preko firme, nema garantni list ispisan. Ja sam uzeo sa firme i ima garantni list.
Bez tog papira i vlasnika kupujes telefon bez druge godine garancije.
Vidim da taj tvoj nema garanciju pa sam odluci ja ga kupio ne bi.

Proveru da li je na mts mrezi mozes da izvrsis i pre kupovine, samo trazi imei broj i postavi ovde, neki clanovi ce ti proveriti.
A na kraj krajeva, kad ubacis karticu mts i ako ima signal znaci da je mts ili simfree.

flow
03-09-2015, 20:36
dosta telefona koji se kupe sa mreze drugo lice moze popraviti ali ako dodje do zamene urdjaja mora potpisnik ugovora da se pojavi,sad da li je tako i za iPhone...treba proveriti,naravno za drugu godinu garancije...

gasmias
04-09-2015, 09:39
Mozes da dobijes nov telefon ako nosis direktno u servis (iStyle ili Macolu) dovoljan ti je garantni list za drugu godinu ne treba ni racun ni prisustvo vlasnika ugovora.


Sent from my iPhone using Tapatalk