PDA

View Full Version : Srpski TV kanali u inostranstvu, moguce opcije



kylle
25-08-2015, 12:29
Kontam da ima dosta nas koji zive u inostranstvu a voleli bi po nekad kao i ja da bace pogled na vesti, utakmice, i sl. Zanima me ko tacno ima iskustva i na koji nacin gleda nase kanale, cuo sam da ima neki andorid uredjaj na kom s enakaci netso i kasnije se povezuje na TV, takodje cuo sam i da ljudi uzmu Total TV i samo ga odnesu u inostrantsvo, kazu da lepo radi. Detaljnije ko zna bilo bi mi jako od pomoci, kod mene je slucaj u Dubai-u sam i opcija koja bi mi odgovarala je da gledanje nije vezano za internet jer sam D3 GO imam, gledam drugu opciju. Hvala.

bbrks
25-08-2015, 12:34
Uzmes Total TV i nosis gde oces....jedino sto ne znam, da li u Dubai-u mogu da se navataju EutelSat, Hot Bird i Astra. Total TV se danas isporucuje sa trostrukim konvertorom u Srbiji. Ali ako mogu da se uhvate, to je mali trosak ekstra.

kylle
25-08-2015, 12:39
Posto nemam pojma kako to ide, predpostavjam da su EutelSat, Hot Bird i Astra neki sateliti koji mora da se hvataju da bi Total TV sljakao, tako?

milan64586
25-08-2015, 12:43
Pa da, to su sateliti.

kylle
25-08-2015, 12:54
Znaci samo uzmem Total TV kod nas, donesem ovde i to je to. Sta je sa tim antenama, jel su one velike ili ne, jer zivim u zgradi od 60 spratova, necu bas mocu da se penjem na krov i razvalcim kabli s kroz do gore, na cetvrtom sam. :)

bbrks
25-08-2015, 12:56
Ptanje koja velicina tanjira ce ti trebati i da li imas cisto nebo sa terase prema satelitima. Od Total TVa bio ovde uzeo samo receiver, a u Dubai-u bi morao da se snadjes da ti neko instalira tanjir i konvertore.

kylle
25-08-2015, 13:03
Uh, znaci nije toliko jednostavno koliko sam zamisljao.. :(

bbrks
25-08-2015, 13:07
Pa nije ni strasno :) i naravno, moras da imas nekoga ko ce ovde placati mesecnu pretplatu.

milan64586
25-08-2015, 13:20
Ne znam kako je sada, ali kada sam ja uvodio satelitsku pre 20+ godina dodju ti ljudi vide gde su ti terase, prozori, gde je cisto nebo i sa njima se dogovoris sta i kako ti je potrebno od opreme. Pretpostavljam da je tako i sada. Dakle pozovi prosto neku od firmi koja se bavi satelitskom opremom. Neka dodju kod tebe kuci, vide gde su ti prozori, da li ima nekih prepreka i slicno i sa njima se dogovori, tacnije reci im koje satelite zelis da hvatas. Oni ce ti reci koliki ti je precnik tanjira potreban, koliko LNB konvertora i koliko kosta instalacija. Na kraju kada ti izvedu antenski kabl do televizora, samo ga utakni u risiver koji ces dobiti od TotalTV-a. Prethodno bi mogao da se konsultujes sa TotalTV-om cisto da dobijes tacne informacije koje satelite treba da hvatas da bi imao njihov program.

kylle
25-08-2015, 13:30
Znaci nista to nije nelegalno, nositi Total Tv u inostrantsvo?

milan64586
25-08-2015, 14:40
To moras njih da pitas. Ja ne vidim zasto bi bilo. Ti placas njima pretplatu, sto je njima jedino vazno, a sta ces i gde ces da gledas to nije bitno. Nisi vezan nikakvim internetom ili necim slicnim, da bi ti nesto limitirali, blokirali i slicno. Dakle imas direktnu vezu sa satelitom i gde god na zemaljskoj kugli mozes da ostvaris tu vezu, tu ce ti raditi program. Proveri samo tu gde zivis da li smes da kacis po zgradi antene, jer recimo moji prijatelji u Svajcarskoj ne smeju i zato ne mogu da koriste TotalTV.

ilijakv
25-08-2015, 15:19
Mozes slobodno da odneses gore,ali moras da nevedes adresu u Srbiji.Na tu adresu ti stizu racuni i placas ih u Srbiji.(zaduzis nekoga da placa,i ostavis mu kintu).Mozes i da platis vise meseci unapred.

smera
25-08-2015, 21:15
Ja sam u Istanbulu pretplacen na Nettvplus i preko interneta gledam sve kanale iz Srbije i ostalih bivsih republika. Ceo paket ima 500 kanala. Vidi za uslove na www.nettvplus.com

.stefan
26-08-2015, 02:50
Nemoj da bacas pare...za 5 dana ce na nasim kanalima moci da gledas samo rijaliti programe...mada mozda to i hoces :)

Ali da niko nece da kupi neki noviji film ili seriju...izuzev niskobudzetnih turskih i indijskih...nema smisla...kad ne znaju sta ce vrte po 5 filmova bajatih i to je to....beda od tv programa

smera
26-08-2015, 09:35
Filmove i tv serije gledam preko XBMC, a nase kanale moram da imam zbog pracenja vesti i dogadjanja kod nas. Plus tu su i mnogi strani kanali. Posto ne govorim turski, nisam se pretplatio na njihovu kablovsku televiziju. A moja zena bi da gleda i druge nase programe jer je celog dana kod kuce dok ja radim. Ranije sam imao Total TV i sve je bilo OK, ali u sadasnjoj zgradi u kojoj stanujem nije dozvoljeno stavljanje privatnih SATV antena, pa sam morao da pribegnem pretplati preko interneta, sto vrlo dobro funkcionise.

kylle
26-08-2015, 09:49
Iskreno ja TV ne gledam uopste, ali bih voleo po nekad cisto da mi pravi buku eto nas neki kanal, naravno kao sto rece ti .stefan-e i onako je samo krš i lom na tim kanalima, tako da mozda si u pravu da uzmem neke dobre kanale ovde History, NG i sl. a kad mi se gledaju nasi, d3 Go nema trece.

FOX river
26-08-2015, 15:00
Malo je offtopic, ali je l' može da se gleda d3go u inostranstvu?

Azimuth
26-08-2015, 15:56
Ne moze ni kod nas, osim ako nisi na sbb-ovom netu. Pricamo o wifi varijanti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

AlexPa
26-08-2015, 16:26
Može samo domaći kanali, trenutno sam u Grčkoj i gledam ih, inače SBB nudi risiver za gledanje kanala preko neta,

http://www.sbb.rs/Televizija/5518/D3i+digitalna+TV+preko+interneta.shtml/nav_start=0


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
26-08-2015, 18:06
@kylle pa d3go ti zavrsava posao za nase kanale...kupi neku varijantu onih mini pc-a sto idu u tv...windows ili android varijanta i udri :)
Sta imas za ovaj krs i gluposti da placas jos nesto dodatno

kylle
26-08-2015, 18:53
Pa to cu mislim i da uradim, nema sta. apple TV sluzi samo za gledanje RedBull kanala..

.stefan
27-08-2015, 01:02
Zali boze pare...jedino stream sa mac-a...but still...

kylle
27-08-2015, 04:02
Ne zalim ja pare za Apple TV, meni je gotiva skroz, skroz korisna stvar..

.stefan
27-08-2015, 12:40
Za sta ga koristiš?

kylle
27-08-2015, 13:14
0ff:
ITunes muzika u dnevnoj sobi radio ne gasim, National Geographic kanal, Red Bull kanal takodje, stream putem wifi-a mirroring komp i telefon, meni sasvim dovoljno.

Komp u sobi, apple TV i TV u dnevnoj samo jedan klik i sve imam na TV-u bezžična tastatura i miš šljakaju perfektno..

damnjan
27-08-2015, 14:27
Da li radi d3go mirroring preko Apple TV-a?

kylle
27-08-2015, 17:06
Pa sve sto vidim na ekranu od kompa vidim i na TV-u , a D3 sljaka super tako da radi sto ne bi radilo..

Jesino sto je kod mene net u Wmiratima jako los generalno, spor i preskup, oko 80€ 20mb/s a secka ubija tako da za filmove bas koristim HDMI a za normalan miroring kad radim osnovne stvari Apple Tv..

vradovic
29-08-2015, 08:28
nettvplus ako hoces dobar kvalitet ili balkanijum nesto jeftinije

kylle
29-08-2015, 10:40
Aj pojasni malo kako funkcionise?

bobanbg9
29-08-2015, 11:35
Ja imam ovaj d3i i radi mi savrseno. Imam kuci iptv i uzeo sam za 1000 din mesecno i d3i dobio samo risiver koj sam povezao na ruter i radi mi savrseno. Jedino konekcija mora da bude 4mbs minimum. E sad ne znam da li bi radilo u inostranstvu,ali mislim da nema razloga da ne radi jer mu je potrebna samo internet konekcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
29-08-2015, 11:58
Pa na d3 go ne rade svi kanali u inostranstvu tako da sumnjam sa bi i taj resiver radio jer kontam da zbog iP adrese omogucuje sve kanale ili samo par njih

bobanbg9
29-08-2015, 12:03
Meni vuce internet od iptv-a i radi savrseno. Po meni mislim da mu je bitna samo internet konekcija. Ajde probacu do sutra malo bolje da se raspitam pa cu da napisem sta i kako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
29-08-2015, 12:29
...nece da pusta sve kanale ako imas D3 u okviru trio paketa a pokusavas da pustis sa drugog internet provider-a...mozda je drugacije ako samo to placas...najbolje je ti je da im sibnes mail i pitas...

smera
31-08-2015, 15:03
PO meni, najkvalitetnija opcija za inostranstvo je nettvplus jer daje preko 200 ex-yu kanala i jos toliko stranih, pod uslovom da si spreman da placas izmedju 15-18 EUR mesecno (zavisno od duzine pretplate - najskuplje je samo ako uzmes za 1 mesec, a jeftinije za 6 ili 12 meseci). Ja ga koristim u Turskoj i zadovoljan sam. Nije ti potreban njihov prijemik, moguce je gledanje na Samsung Smart TV, Windows, MAC, Android i IOS sistemima. Dobro ej sto ako izaaberes napr. pretplatu za 1 glalvni uredjaj (napr. Smart TV) mozes da trazis besplatno koriscenje na PC ili tabletu. Radi cak i sa slabijim protokom interneta 2-3 mpbs. Mislim da daju besplatno da se proba nekoliko dana. Skines njihov player i onda im mailom ili telefonom javis broj playera i oni ti puste strim. Probaj pa ces videti. Sve informacije na njihovom sajtu.

kylle
31-08-2015, 17:19
Pa izgleda da moze da se instalira taj NetTv Plus na Fire Stick-u koje je dosta pristupacan i posle samo mesecna pretata, najverovatnije da je to najbolja opcija..

dadinho
24-10-2015, 14:49
...nece da pusta sve kanale ako imas D3 u okviru trio paketa a pokusavas da pustis sa drugog internet provider-a...mozda je drugacije ako samo to placas...najbolje je ti je da im sibnes mail i pitas...

Nisam znao da nece da radi D3GO aplikacija na iphone-u i ipadu zato sto imam JB.. To sam bas tesko podneo, ali dobro, imam i laptop, mogu na njemu da gledam D3GO (bar sam ako mislio).

Da li pustaju Sport Klub kanale u inostranstvu, preko drugog internet provajdera?

Jailbreak
24-10-2015, 15:27
Instaliras x-con i radice ti d3go[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

dadinho
24-10-2015, 17:24
Instalirao. Ne pomaže.
Neće da udje u aplikaciju, krene da ulazi i samo izadje. ..

U pitanju je ios 7.1.2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

FOX river
24-10-2015, 17:32
@jailbreak
Da li ti sa x-con tweakom rade i kablovski kanali kao što su Sport Klub, Fox i Discovery?

SBB je skoro pustio nacionalne kanale za druge mreže i inostranstvo u d3 go tako da funkcioniše polovično čak i na JBovanim uređajima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
24-10-2015, 17:37
...pogledaj post

http://www.isrbija.net/showthread.php/38999-D3go-problem?p=585500&viewfull=1#post585500

i vidi da li si odatle skinuo...

R10
25-10-2015, 20:53
imam ja prijatelja koji ima private stream iptv server,znaci exyu kanali,jos ako imas samsung smart tv samo ti treba aplikacija koja se skida sa store,posaljes mac adresu i on ti ubaci listu,znaci netreba ti nikakav resiver.javi se na pm ako si zainteresovan,imas arena 1,2,3,4,5 onda imas arena hrvatska hd 1,2,3,4 imas sport klub 1,2,3 pink,rts i ostalo....

ovo je spisak kanala

http://s14.postimg.org/e54xaus01/Screen_Shot_2015_10_25_at_19_59_10.png (http://postimg.org/image/gmgoi4bwd/full/)
free photo hosting (http://postimage.org/)