PDA

View Full Version : AppleTV samo za pustanje muzike



MilTan
24-08-2015, 17:10
Imam jednu ideju ali ne znam da li je izvodljiva sa AppleTV uredjajem.

Dakle ja bih hteo da nekako pustam muziku bezicno sa vise uredjaja. Znaci ideja je da mogu da pustam sa laptopa, sa iPhone ili sa nekog android uredjaja ali da ne moram da se petljam sa kablovima. Recimo ako bih pustao sa laptopa morao bih da ga povezem kablom sa zvucnicima. Onda ako bih hteo da pustam sa iPhone-a morao bih taj kabal koji je povezan sa zvucnicima prvo da izvucem iz laptopa i ubodem u iPhone... ako bih onda hteo da se prebacim na android tablet onda bih opet morao kabal da izvucem iz iphone-a i ubodem u tablet itd... Hocu to da izbegnem i da pustam muziku bezicno ako me razumete. Znaci jedan par zvucnika a vise uredjaja kao izvora muzike.

E sad to moze da se postigne preko bluetooth veze izmedju uredjaja i zvucnika (postoje neki bluetooth adapteri) ali to mi se ne svidja jer onda uredjaj ne mogu da iznesem iz sobe. Kapiram da bi bilo bolje da je sve povezano preko kucne wifi mreze.
Da li je se AppleTV moze koristiti za ovo sto meni treba? Nije mi primarna potreba da ga povezujem na TV, posto nemam noviji TV sa HDMI ili vec kojim neophodnim ulazom a i filmove generalno retko gledam. Da li AppleTV moze da se konfigurise bez TV-a? Zvucnike planiram da kupim pa mi recite ako je neophodno da imaju neki poseban dzek za povezivanje sa AppleTV.

PS. nemam nikakvog iskustva sa AppleTV ili bilo kakvim slicnim uredjajem. Ako postoji neko drugo resenje za ovo sto meni treba preporucite.

mishika76
24-08-2015, 17:40
Air play...
http://m.imore.com/airplay-iphone-ipad
Za muziku ti je dovoljan Airport Express

MilTan
24-08-2015, 18:10
OK ali time se moze pustati muzika samo sa apple uredjaja zar ne?
Ja bih da pustam i sa drugih, tipa laptop (windows) i android.

milan64586
24-08-2015, 18:21
Bio je neki air parrot ili ako nesto ranije, sto je omogucavalo airplay sa windows uredjaja, ali ne znam da li to i dalje postoji, a i nije nesto tada sjajno radilo. Probaj sa tim.

igne
25-08-2015, 10:06
Taj air parrot uzasno radi tako da na to bolje zaboravi...

gidra85
27-08-2015, 00:16
Da li neko zna da li moze preko Apple TV-a i Airplay-a da se pusti/igra npr Hearthstone (blizzard-ova igra)? Da npr sa iPhone/iPad-a airplay-ujem na tv preko Apple TV-a.

Pozdrav

iMorris
28-08-2015, 21:05
Mozes. Imas opciju mirror. Onda na tv-u vidis sve isto sto i na telefonu.