PDA

View Full Version : Wifi i problem sa ruterom



ugac
21-08-2015, 00:56
Pozdrav društvo! :wave:

Imam jedan problem koji je sve učestaliji. Tačnije, kada na 4s uključim wifi, istog sekunda izlazi na mrežu i sve teče glatko, ali istog tog trenutka računar koji je vezan lanom za taj isti ruter - gubi signal! Ni jedan uređaj od trenutka kačenja 4s na ruter više nema konekciju.
Ima li ko ideju?

PC. U pitanju je MTS-ov Huawei HG531 V1.

Unapred hvala na odgovorima.

SickMF
21-08-2015, 09:27
Na Andriodu sam to rešio tako što sam na fonu postavio statičku IP adresu. Verujem da bi promena kanala u podešavanjima routera, isto obavila posao.

ugac
25-08-2015, 22:16
Može li pomoć oko popunjavanja vrednosti? Ne ide mi.:hmm:

28541

mikenzi
25-08-2015, 22:28
Standardan problem za Telekom rutere. Prvo proveri da li je enkripcija šifre WPA2+PSK. Zatim promeni zemlju, vidi da li ima firmware update, pa promeni i kanal ako nije na automatskom, itd...

ugac
25-08-2015, 22:38
Trenutna enkripcija šifre je VPA-PSK/VPA2-PSK. Je li to u redu? Ne vidim gde u meniu da promenim zemlju. Može li malo opširnije pls?

mikenzi
25-08-2015, 22:52
Ne znam napamet. Procackaj malo u podesavanjima. Stavi samo wpa2+psk


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

ugac
25-08-2015, 22:55
Ok, ušao sam u administratorski meni (user:admin password: tzlkisonpk) i zemlja je Srbija. Idemo dalje. :)
SickMF, šta je promena kanala i kako to odraditi?

PS. Izvinjavam se što gnjavim, ali nisam uspeo da izguglam problem. Računarski sam donekle opismenjen, ali nisam se bavio ruterima do sad i zato mi je sve blurovano. :D

EDIT: za sad radi preko wpa2+psk. Videću da li će da zabaguje. Javljam se u svakom slučaju. ;)

ugac
26-08-2015, 16:55
Na kraju sam morao da rezervišem ip adresu unutar opsega adresa rutera i tu adresu dodelim određenoj MAC adresi (u ovom slučaju, telefonu). Podesio statičku IP adresu na telefonu, naravno identičnu rezervisanoj i to je to. :cool:

Hvala!