PDA

View Full Version : koje punjive baterije i punjace koristite za apple bezicne tastature i miseve?



DarkSide
13-08-2015, 10:07
ne nadjoh adekvatnu i svezu temu pa rekoh da priupitam ovako.
ako moderatori misle da vec postoji slicna, izvinjavam se unapred pa mogu da obrisu ovu.

imam nedoumicu koje nove baterije da kupim jer mi magic mouse prosto jede baterije koje fabricki dolaze uz apple-ov punjac.
koliko sam nasao na netu, u pitanju su enelop aa Ni-Mh baterije od 1900 mAh.

po nekada se desi kada sam bas aktivan da mis za jedan dan potrosi i preko 50% baterije dok tastatura drzi nesto vise od mesec dana.

koje vi baterije koristite i kako ste zadovoljni njima?

zamolio bih za neku proverenu preporuku ukoliko postoji nesto bolje. ne znam ni koliko je sam kapacitet baterija bitan... zanimljive su mi za sada recimo Panasonic enelop pro koje su od 2550 mAh pa bih uzeo njih ali ne znam smem li da ih punim preko apple-ovog punjaca ili moram kupiti punjac za njih...

hvala unapred na odgovorima.

vlada11070
13-08-2015, 10:42
http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/13/72a2e99775fca9eaab489c8cd000ed82.jpg

Ove Sanyo koristim za miša i punim ih bukvalno jednom u 15 dana, nekada duže, u tastaturi su mi Durasel baterije i ne pamtim kada sam ih promenio. Ne znam kako ostali, ja kada ne koristim računar gasim i miša i tastaturu, možda to malo štedi, možda ne, ali sam jako zadovoljan sa dužinom trajanja.

DarkSide
13-08-2015, 10:52
vidjao sam njih nego me malo buni to sto su mi rekli da se enelop prodao pa ne znam razlike izmedju recimo sanyo i panasonic enelop. bas sam sada krenuo u razgledanje, nadjoh neke triax punjive od 2800 mAh ali mi se nekako ne svidjaju vec na oko, ne znam zasto i a kostaju 1100 4 komada... malko su mi sumnjive. idem sad da pogledam ove enelop pro i pogledacu ove tvoje sanyo. kontam da mi je mis ispravan, normalno radi ali srce. dobio sam ga uz iMac, nisam ga posebno kupovao... javljam sta sam uradio i dobrodosao je jos neki predlog...

zaboravih da napisem, ja nikad ne gasim tastaturu i mis, kapiram da odu u neki stand-by mod kad se ugasi iMac ali opet ne verujem da ovako malo traju...

DarkSide
13-08-2015, 11:40
evo da napisem u novom postu, kupio sam ipak ove enelop pro. rekose mi da je sanyo kupio panasonic pa je zato ovakvo pakovanje:

@vlada11070
koji je kapacitet tih tvojih baterija? cisto da uporedim pa javljam kako su se pokazale kroz par dana...

vlada11070
13-08-2015, 15:02
2000 su moje, ali ih svakako preporucujem, zaista dobro iskustvo sa njima!

DarkSide
13-08-2015, 15:05
e hvala, ovo su iste te samo pro varijanta koja je jos malo jaca. do sad nisu mrdnule, stavio sam ih odmah u mis i tastaturu. ove stare bi do sada sigurno opale za par %. nadam se da sam uzeo pravu stvar.

Paranormal
13-08-2015, 15:11
@DarkSide

Koliko te izasao komplet?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

DarkSide
13-08-2015, 15:15
4.999. mislim da je oko 2.500 pakovanje od 4 baterije ali sam uzeo komplet sa ovim brzim punjacem jer nisam hteo da ih punim preko eplovog...

Dejan Ostojic
14-08-2015, 01:55
Najbolja moguca kombinacija, traju baterije do mesec dana

DarkSide
14-08-2015, 05:26
nisam nikad cuo za ovo. ima li ih kod nas?

rikee
14-08-2015, 06:10
Mogu da se nadju

DarkSide
14-08-2015, 13:55
sad vidim da ih ima svuda kod nas. verovatno cu ih uzeti pa da uporedim sa ovim koje sam juce uzeo. jedino me buni malo kapacitet, ove recyko su 2100 a ove enelop 2450 mAh...

croarcher
15-08-2015, 00:43
Eneloop koristim već 5-6 godina i prezadovoljan sam,punim ih MQR 06 njihovim punjačem s 4 odvojena slota.
Otkad je Panasonic kupio Sanyo,kupujem samo Made in Japan a ove kineske se poznaju po tome što drže kapacitet 65% u par godina stajanja a japanske 70%.

DarkSide
15-08-2015, 08:16
ove za sada nisu mrdnule od kad sam ih ubacio. namerno sam napunio do 100% dve i ubacio u mis a u tastaturu sam stavio fabricki napunjene. do sada bi sa starim baterijama mis pojeo makar 15% dok su ove i dalje zakucane na 100. za sada sam bas zadovoljan...

kylle
15-08-2015, 10:22
Bas sam hteo da preporučim istu marku, a vi je vec spomenuli. Inace te sam prvo koristio a onda skupio parice da uzmem apple baterije, sta cu bas sam hteo da se kompletiram sa jabukom i mogu reci da ih punim jednom u dva meseca, koristim ih za magic mouse i wireless tastaturu, prezadovoljan koliko dobro drze a i cena nije toliko razlicita od drugih na punjenje. Dolaze 6 komada u pakovanju 29$.
http://ant.sillydog.org/photos/apple/batterycharger2.jpg

DarkSide
15-08-2015, 10:26
hm, nateracete me da pomislim da mi nesto sa misem nije u redu [emoji4]. ovaj moj kako sam napisao na pocetku jede ove apple-ove koje dolaze uz punjac... takodje uvek gledam da sve kompletiram u znaku jabuke kako bi bilo 100% kompatibilno i ovaj njihov punjac sa 6 baterija je bio cak najpovoljniji ali eto, kod mene mnogo malo traju i svakog treceg dana punim baterije za mis...
za sada ove enelop pro koje sam uzeo osetno duze traju pa cu javiti kroz koji dan kad vreme pokaze koliko traju...

kylle
15-08-2015, 10:55
Uz sam mis ne dolaze apple baterije da se razumemo, dolaze neke druge mislim da zavise od zemlje gde kupis, uglavnom one Energizer ili neke slicne, ali ove sa slike su one koje ja koristim i burazeru uzeo, prezadovoljni smo.

http://macvintage.com/wp-content/uploads/2011/10/Apple-Battery-Charger-300x224.jpg

http://www.apple.com/battery-charger/

DarkSide
15-08-2015, 11:12
razumeo sam te, moj mis je dosao bas sa nekim energizer koliko se secam. do pre dva dana sam koristio iste baterije sa tvoje slike koje dolaze uz apple punjac, enelop od 1900 mAh je unutra ali su se kod mene mnogo lose pokazale.

ne znam da li je zbog toga sto nikad ne gasim mis i tastaturu fizicki nego ih Mac baci u stand-by.

u svakom slucaju za sada su ok ove nove enelop pro kao sto sam napisao a ako budu pocele da popustaju i one, probacu i ove gp recyko...

znaci mi sto vidim sta ostali koriste od baterija jer kod mene definitivno nesto ne stima...

kylle
15-08-2015, 11:50
Ja nikad ne gasim ni tastaturu ni miša tako da opusteno za to. Iskreno ne znam koji je kapacitet ovih sto ja koristim, ja kazem ja sam zadovoljan bas, moguce da su te druge jace pa je i logicno da ti drze duže.
U svakom slucaju bitno da vrse posao, marka nije bitna..

DarkSide
15-08-2015, 12:07
nisam ni ja previse vezan za odredjeni brend ali kad kupujem gledam da je ipak sto poznatiji proizvodjac i da mogu naci sto vise informacija vezanih za konkretan uredjaj...

iskreno, planirao sam mnogo ranije da otvorim ovu temu i vidim ima li jos neko problem konkretno sa trosenjem ovih baterija kada su u misu jer je punjenje pocelo polako da me izludjuje...

uvek sam izbegavao bezicne uredjaje jedino zbog baterija. dok sam imao pc koristio sam razer nagu epic koja je mogla da radi preko kabla ali i da bude bezicna i ni jednom je nisam skinuo sa kabla :)
na magic mouse sam se brzo navikao i ni jednim drugim misem ne bih imao istu kompatibilnost sa Mac OS-om.

skupo i neisplativo mi je bilo da recimo kupujem novi magic mouse ili isti punjac kako bih proverio da li ce duze da drze i da li nesto sa ovim mojim nije u redu...

sada u misu imam 1100 mAh vise pa kontam da ce se odraziti na trajanje...

kylle
15-08-2015, 14:54
A ti javi ako nadjes bolje kako se pokažu pa da menjamo.. ;)

DarkSide
15-08-2015, 14:59
naravno, zato sam i otvorio temu napokon da vidimo sta je najbolje [emoji6]. ove enelop pro su definitivno mnogo bolje od ovih koje dolaze uz apple punjac. od prekjuce kada sam ih kupio pale su tek na 97% a non-stop mi mac radi i bas koristim mis.
inace, ukljuceni su mi swipe between pages, swipe between full-screen apps, mission control, secondary click i smart zoom. mada ove gesture ne smeju da trose nesto vise bateriju...

kylle
15-08-2015, 15:06
Dok god one traju mesec dva da ne mora da se menjaju ja sam prezadovoljan. Stoje dve u rezervi kad se istrose samo zamena i to je to.

DarkSide
15-08-2015, 15:08
pa to, ne bih trazio nista vise da ih punim na mesec dana...

vlada11070
15-08-2015, 16:35
Od srede uvece radim za Mekom sa 9% baterije na misu, Enelop kao sto sam u ranijim postovima napisao, i dalje je na 9%, a non stop sam ovih dana uz kompjuter. Stvarno su super.

DarkSide
15-08-2015, 16:45
uh, pa te tvoje su odlicne. ja bih bio prezadovoljan ako meni tako budu drzale. sad bas gledam ovu kutiju od mojih novih baterija, punjac se radi u kini a baterije su made in Japan tako da verujem u njih :)

croarcher
16-08-2015, 00:28
Samo da napomenem,kad uzimate punjač sa više slotova obavezno gledati da svaki slot ima odvojeno punjenje od ostalih jer ako nema čim se prva baterija napuni prekida se punjenje i ostalima..

Dejan Ostojic
19-08-2015, 18:00
Jbte ljudi pa vi kao da ste pali sa marsa. GP ili GoldPeak Corporation http://www.gpbatteries.com/INT/ je firma koja postoji 20 godina i proizvodi baterije a takodje je kvalitetna kao i Varta ili Energizer,Duracell. Zasto bacati tolike pare za Panasonic ili Apple kada znamo svi da Apple ne proizvodi i nije proizvodjac baterija. Apple pravi narudzbinu od postojecih firmi i lepi svoju nalepnicu :) Panasonic je kupio korporaciju Sanyo ali je strahovito podigao cene proizvoda. Baterije GP ReCyko+ imaju jednu novinu za razliku od ostalih a to je 1000 ciklusa punjenja i postojanost tj kapacitivnost kao kod alkalnih baterija posle faze punjenja. Vecina punjivih baterija ima momenat samopraznjenja akumulatora kad se one ne koriste ili nisu u upotrebi. Poslusajte savet i pazarite GP ReCyko+ za samo 1000 din (par baterija AA)

.stefan
19-08-2015, 18:50
Slazem se za GP imam par tih baterija koje mi traju vec godinama...ne secam se kad sam ih kupio...odlicne su

A Varta je bas za ipod napravila tu revolucionarnu bateriju...cini mi se da je bila i emisija o tome

DarkSide
19-08-2015, 19:32
ja stvarno nisam do sada cuo za GP jer sam do sada maksimalno izbegavao baterije. prvi susret mi sa punjivim baterijama bio kad sam kupio apple punjac uz koji idu ove baterije. zato sam i otvorio temu da vidim sta je najbolje uzeti. za sada su mi ove panasonic enelop pro odlicne a ako mi zatreba jos koja baterija definitivno cu probati GP.

Darkopop
20-08-2015, 19:51
GP je topla preporuka, mada koristim i apple baterije u Logitech misu i apple tastaturi i rade odlicno


Sent from my iPad using Tapatalk

DarkSide
18-09-2015, 14:49
evo da se javim tacno posle mesec dana. jos uvek traju baterije i prezadovoljan sam. prethodne bih vec 3 puta punio do sada.

posle svakodnevnog aktivnog koriscenja je prekjuce baterija opala na 10% u misu i jos nisam dobio upozorenje da je skoro prazna tako da kapiram da ce trajati sigurno jos par dana.

od mene topla preporuka za enelop pro :).

DarkSide
21-01-2016, 22:36
mis je poceo da jede i ove enelop pro... ne znam da li nesto sa njim nije u redu...

probacu bas i ove GP Recyko, smucilo mi se vise punjenje ovih malih sr*nja...

Francy
22-01-2016, 13:16
ja vec duze vreme koristim GP2700 i u misu i u tastataturi i dosta dugo drze...

DarkSide
22-01-2016, 13:22
probacu ih definitivno. samo da nadjem gde kod nas ima da se kupe i koji je najveci kapacitet.

Paranormal
22-01-2016, 13:30
Mislim da mis svakako vuce vise bateriju nego tastatura... Imam duracell punjive koje su usle u 4. godinu i na tastaturi ih punim na mesec dana, dok u misu daj Boze da izdrze 20... Tako da planiram da uzmem jedan novi par za misa...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

DarkSide
22-01-2016, 13:43
porucicu ove gp, nadjoh od 2700mAh. jace su i od ovih sadasnjih enelop pro. tastatura i meni drzi dosta dugo ali mis bas smara koliko jede. hteo sam i da nakacim neki zicni SS Raw ali onda ne bih imao one gesture koje ima samo magic mouse. ovaj novi magic mouse 2 kapiram da ima isto ocajnu bateriju a jos ne moze ni da se zameni...
javljam kad testiram ove gp...

Paranormal
27-01-2016, 17:45
@DarkSide

Na koliko si punio te enelop?

DarkSide
27-01-2016, 18:00
pa prva dva punjenja su bila na mesec dana i tad sam se stvarno odusevio i onda je krenulo na 20-ak dana pa na 15.... izbrojacu koliko ce drzati kada ih sledeci put budem punio... svakako su i dalje puno bolje od ovih koje dolaze uz apple punjac ali mi nije to to...

croarcher
28-01-2016, 03:48
Provjeri puni li taj punjač odvojeno svaku bateriju ili obje zajedno;u zadnjem slučaju će prekinuti čim se jedna napuni tako da će druga ostati nenapunjena do kraja.

DarkSide
28-01-2016, 04:01
videcu mada sam kupio komplet sa punjacem bas za njih. baterije su na 100% kad ih ubacim.

DarkSide
07-02-2016, 18:59
malopre sam video da punjac puni svaku bateriju odvojeno tako da je i dalje problem u losim baterijama ili felericnom misu...
porucicu ovih dana GP Recyko pa se javljam kad ih testiram...

DarkSide
14-02-2016, 09:52
evo da javim da su posle tacno 7 dana od punjenja baterije u misu pale na 32% sto je opet za punjenje tako da definitivno odustajem i od ovih jer su sve gore i gore...

lowzyyy
14-02-2016, 11:31
Kupi lepo mis koji valja a ne taj apple papir..


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
14-02-2016, 11:34
pa razmisljao sam i o tome nego necu imati gesture na Mac OS-u koje rade samo sa magic mouse-om...
imam vec SteelSeries Raw Frost Blue koji nakacim kad pikam igre ali nije mi on za duze koriscenje, bas sam navikao na magic...