PDA

View Full Version : Photos App



matrix
12-08-2015, 00:33
Postavljam novu temu ovde, da bi svoju oslojedjenost sa ovom novom App podelio s vama i eventualno iznasli zajedno novo resenje za sva sra.... koja su veliki majstori iz Apple-a napravili unistivsi super i sjajnu App iPhoto. Pa da pocnem sa prvim problemom o kome sam vec pisao
1. Flickr integracija. U iPhoto si mogao direkt da uploadujes na flickr koliko hocees fotografija, zajedno sa tagovima i geo location. Sad moze samo do 30. Naravno ima app zasebna od Flickr-Uploader, ali on uploaduje bukvalno sve fotke od jednom, ne mogu separatno npr folder po folder.
2. Slide Show Time se ne moze namestiti,po defaultu je 3 sec. Pokusao sam promenom source code kroz script editor sa 3 na 5 sec ali ne funkcionise (moramo li svi da znamo ovo da radimo!). Uzas kako slike brzo prolaze i ne mogu da se skoncentrisem ni na jednu. Kad stavim pauzu i onda ja listam, nema muzike.
3. Full Srean Mode - pre je moglo sad ne. i kad udjem u full srean ostane veliki beli okvir oko slike sa side bar-om, sto unakazi utisak gledanja slike. Pre je bilo crno (oko predmetne slike koja se gleda) sto omogucava fokus na sliku, ne ometajuci belim sljastavim okvirom. Generalno sam protiv sljastecih boja od iOS7, odvraca paznju i nije lepo niti prijatno za oko.
4.Hide Photo - kad se to uradi on je sakrije samo u Photos (Moments), u svim ostalim folderima se vidi. Pre je na iPhoto moglo da premestis sliku u folder i da tu ostane.

Ima dosta jos toga sto nisam ni koristio pa necu ni da pricam. Ima dosta i poboljsanja takodje. Ako neko zna kako ovo do sada sto sam napisao se da resiti neka pise ovde. Verujem da cu ovo editovati sa novim zapazanjima. Cilj ovoga je da se sve u vezi ove jako bitne app sazme u jednu temu. Ako je tema suvisna, molim moderatore da je obrisu.

Byakuya
12-08-2015, 10:32
A to sto nabija temperaturu kao da radim obradu 4k snimka?


iPhoto je definitivno bila bolja app...nazalost nema nazad sada...

matrix
12-08-2015, 10:55
Tacno je i to. Temperatura mi ode na 80 stepeni tj sinoc kad sam gledao slide show cak i na 85!! Moze iPhoto da se instalira ali ne prima nove slike vise. Sve sto si imao do momenta instalacije Yosemite ostaje u iPhoto. Evo i kako: Napravi novi korisnicki account na Mac-u i idi u App Store i re-downloaduj iPhoto iz liste purchases. Instalirace iPhoto potom. Obrisi taj privremeni account i vratis se u svoj i imas i iPhoto u Aplikations - polu koristan doduse. Meni je ovo pomoglo da sve slike bacim na Flickr iz iPhoto kroz foldere.

Byakuya
12-08-2015, 13:51
Ma znam da može...čuvam ja i stari db ...poenta je da je ovo sledeća stvar i da smo godinu dana čekali za poluzavrsenu aplikaciju...valjda će u El Captian biti bolja...

zabrljanje
15-08-2015, 17:54
...da nastavimo sa "pohvalama" na racun Photos App :D

Apple je uspesno ukinuo opciju "Show Referenced File in Finder"...da bi sad videli gde je slika u Finder-u, potrebno je sledece:


- Photos Menu - Preferences - General i kliknete na "Show in Finder" i uFinder-u dobijate obelezenu bazu -
Photos Library.photoslibrary

- tap sa dva prsta i idete na "Show Package Contents" a onda na "Masters" i imate sortirane slike po godini/mesecu/datumu...


U File meni-u Photos App, postoji i dalje polje "Show Referenced File in Finder" ali je sivo - nedostupno...bar kod mene...

Mogli bi ovde da pisemo i o resenjima koja imate za neke vrlo jednostavne i prakticne stvari...

jav74
16-08-2015, 21:54
Ima li nacina da se pusti slideshow i kako da uvecam video i fotku preko cijelog ekrana?


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
17-08-2015, 06:38
...otvoris sliku, View i na dnu ti je Slideshow i Enter fulls creen...

matrix
22-08-2015, 09:09
ne znam kako , ali sa Update-om na 10.10.5 ponovo mogu da koristim iPhoto :bow:

jav74
22-08-2015, 12:46
Kako,i ja sam uradila updejt i dalje mi stoje photos?

Byakuya
22-08-2015, 12:55
Skini iPhoto preko AppStore

jav74
22-08-2015, 12:59
Nema ga u cro app store

matrix
22-08-2015, 13:52
pogledaj moj post br. 3